Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,931 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,207 μηνύματα σε 95,586 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 533 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 265)
Κριός
19
7,17%
Ταύρος
20
7,55%
Δίδυμοι
29
10,94%
Καρκίνος
25
9,43%
Λέων
20
7,55%
Παρθένος
19
7,17%
Ζυγός
25
9,43%
Σκορπιός
22
8,30%
Τοξότης
14
5,28%
Αιγοκερως
24
9,06%
Υδροχόος
28
10,57%
Ιχθεις
20
7,55%

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:37, 11-09-10:

Φανφαρολογιες ενος ζυγου....

Ειπαμε ψαξε πλανητες, γω ετσι δεν πειθομαι παντως

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,099 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 18:39, 11-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ειπαμε ψαξε πλανητες, γω ετσι δεν πειθομαι παντως
Ναι θα ψάξω στον γαλαξία της Ανδρομέδας...

Υ.Σ.: Δεν επιδιώκω να πείσω κάποια εδώ μέσα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lacky
H Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 18:39, 11-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
@ lacky: παντού υπάρχει ένας μύθος...
Παντού και πάντα.... αλλά ρώτα και τα αυτάκια μου τι ακούνε κατα καιρούς??

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 18:40, 11-09-10:

Απο περιεργεια και μόνο τι ωροσκόπο έχεις?

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,099 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 18:41, 11-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από lacky
Παντού και πάντα.... αλλά ρώτα και τα αυτάκια μου τι ακούνε κατα καιρούς??
Σε καταλαβαίνω. Μαλάκες υπάρχουν παντού και πάντα...από όλα τα ζώδια...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:41, 11-09-10:

Τελικα για τους παρθενους θα μου πει κανεις?
Ποιος ειχε πει οτι ταιριαζουν με τις σκορπινες?
Δεν ειναι αρκετα καυστικοι οι παρθενοι? Και δεν ειναι μαζοχιστικο που μαρεσει?

Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 18:44, 11-09-10:

Προσωπικά δεν ξέρω πολλα απο παρθένους αλλα τους φοβάμαι , δεν ξέρω γιατι διαίσθηση!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:46, 11-09-10:

Τους φοβασαι?!
Μπα δε νιωθω φοβο με κανεναν, οι αλλοι να με φοβουνται

Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 18:48, 11-09-10:

Έχω την εντύπωση οτι θα μου την φέρουν...

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 18:58, 11-09-10:

Τελικα για τους παρθενους θα μου πει κανεις?
Ποιος ειχε πει οτι ταιριαζουν με τις σκορπινες?
Δεν ειναι αρκετα καυστικοι οι παρθενοι? Και δεν ειναι μαζοχιστικο που μαρεσει?

Γενικά οι παρθένοι είναι πολύ της τάξης, του προγράμματος, μεθοδικοί και οργανωτικοί. Θέλουν να δείχνουν οτι είναι τέλειοι, ιδανικοί, αψεγάδιαστοι και νομίζω οτι πολλές φορές κολλάνε στις λεπτομέρειες και χάνουν όλα τα υπόλοιπα.
Δεν έχω γνωρίσει κανένα καυστικό παρθένο, νομίζω!

Οι γυναίκες μου βγάζουν περισσότερο αυτά τα χαρακτηριστικά! Έχω μια γνωστή και κανονίζαμε μια φορά για μια μονοήμερη εκδρομή και ήθελε από πιο πριν να κανονίσουμε τι θα κάνουμε, από τι ώρα θα φτάσουμε μέχρι πόση ώρα θα φάμε!

Οι άντρες, όσους έχω γνωρίσει δηλαδή, μου βγάζουν μια ηρεμία, μια ασφάλεια και μου αρέσει πολύ να βρίσκομαι κοντά τους!

Για το συνδυασμό Σκορπιού με Παρθένο:
Παρθένος με Σκορπιό : Εδώ η σχέση μπορεί να αγγίξει την τελειότητα στην καλύτερη περίπτωση. Το γεγονός ότι τα δύο αυτά ζώδια είναι πολύ διαφορετικά μεταξύ τους, κάνει το ένα να έλκει το άλλο με ασυνήθιστη ένταση. Αυτές οι διαφορές δίνουν στον καθένα να μάθει από τον άλλον και να βρουν τη μέση λύση για κάθε ζήτημα που αντιμετωπίζουν. Η σχέση τους βασίζεται στην αφοσίωση και σε ισχυρούς προσωπικούς δεσμούς.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:08, 11-09-10:

Παρθένος με Σκορπιό : Εδώ η σχέση μπορεί να αγγίξει την τελειότητα στην καλύτερη περίπτωση. Το γεγονός ότι τα δύο αυτά ζώδια είναι πολύ διαφορετικά μεταξύ τους, κάνει το ένα να έλκει το άλλο με ασυνήθιστη ένταση. Αυτές οι διαφορές δίνουν στον καθένα να μάθει από τον άλλον και να βρουν τη μέση λύση για κάθε ζήτημα που αντιμετωπίζουν. Η σχέση τους βασίζεται στην αφοσίωση και σε ισχυρούς προσωπικούς δεσμούς.

Ευχαριστω Φοιβη!!
Πραγματικα ειμαστε τελειως διαφορετικα ζωδια!! Εχω φιλη χροοονια, ωρες ωρες μου ρχεται να τη δειρω αλλα η ελξη, η χημεια, το δεσιμο το αδερφικο και φιλικο που υπαρχει ειναι μοναδικα!Ετσι οπως την περιγραφεις ειναι, σε αντιθεση μεμενα.
Θεωρω πως αυτη η σχεση εξελισσεται συνεχεια και επισης θεωρω πως αν πετυχει η δουλεια, φτανει στην τελειοτητα, οσο ονειρικο κι αν ακουγεται. Τελικα τα ετερωνυμα ελκονται. Γιαυτο και ρωταω μου κανει τρομερη εντυπωση πως τοσο διαφορετικοι κοσμοι δενουν τοσο καλα.
Οι αντρες παρθενοι ειναι ''δασκαλοι'' κατα τη γνωμη μου, ειναι ηρεμοι αλλα ταυτοχρονα σε τσιτωνουν (για καλο). Εχω την αισθηση πως αν κανεις ενα λαθος στο κρατουν μανιατικο, χωρις αυτο να σημαινει πως δε συγχωρουν.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 20:46, 11-09-10:

ρε παιδια πειτε και για μενα (παρακαλω εγκυρες προβλεψεις)ειμαι λεων με ωροσκοπο τοξοτη!!!!!!!!!!!!!!και θελω να μου πειτε με τι ζωδια ταιριαζω και γενικα τι ανθρωπος ειμαι (για να δω θα πεσετε μεσα??!?!?)αντε ρε παιδια γιατι η φιλη μου(αυθεντια σε κατι τετοια)φτιαχνει το σπιτι της στην θεσσαλονικη..................

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 23:59, 11-09-10:

Διπλωματικοι και κρυψινους ειναι. Ψυχη παρεας, αγαπησιαρηδες, τους αρεσει η καλη ζωη, κανουν καλο κρεβατι αλλα μπορουν να σε φερουν τουμπα ευκολα, παραμυθαδες θα τους ελεγα λογω τρομερης ανασφαλειας που προσπαθουν μετα βιας να κρυψουν.Οι ζυγινες δεν ειναι ετσι, ειναι πιο σταθερες, πιο ευθεις.
δε θα μπορουσα να συμφωνω περισσοτερο...

αληθεια οι αντρες υδροχοοι τι σας λενε? δεν εχω γνωρισει κανεναν... μονο γυναικες υδροχοους εχω γνωρισει απο τις οποιες εχω τις καλυτερες εντυπωσεις! συνεργασιμες και ανοιχτομυαλες, εξαιρετικα κοινωνικες και αξιοπιστες, δε φορουν παρωπιδες - παρα μονο αν το κανουν επι σκοπου...

Παράθεση

lacky (Tουλίπα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H lacky deep in dreams!! έγραψε στις 00:14, 12-09-10:

Τα ίδια είναι και οι άντρες, καλα παιδιά, δίνονται ολοκληρωτικά σ'αυτούς που αγαπούν, γίνονται χαλί να τους πατήσεις.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 11:42, 12-09-10:

πάντως αδικείτε τους ζυγούς...

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 11:54, 12-09-10:

Έτσι έτσι..πες τα

Παράθεση

eyripos_xalkida

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eyripos_xalkida
Ο eyripos_xalkida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O eyripos_xalkida έγραψε στις 12:28, 12-09-10:

Επειδή μου γεννήθηκε η απορία, ποια ζαριά εντέλει έριξε ο Θεός όταν ήρθα σε αυτόν τον κόσμο, μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει για τους
"ταύρους με ωροσκόπο υδροχόο";

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 12:30, 12-09-10:

τα λέω...

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 15:36, 12-09-10:

Για να μην παραπονιέστε, θα σας υποστηρίξω εγώ!

Οι Ζυγοί δεν είναι ψεύτες! Μπορεί κάποιες στιγμές να υπερβάλλουν στις αντιδράσεις τους... παίζουν δηλαδή λίγο θέατρο προκειμένου να τραβήξουν λίγο τα βλέμματα (με τους Λέοντες νομίζω οτι συναγωνίζονται για το ποιος είναι η μεγαλύτερη ψωνάρα ), αλλά είναι αρκετά ειλικρινείς!
Θέλουν να υπάρχει ισορροπία στην ζωή τους και αναζητούν την αρμονία! Δεν τους αρέσει να μπλέκονται σε διαμάχες και θέλουν να τα έχουν καλά με όλους. Αυτό νομίζω οτι κρύβει μια δόση ψεύδους, αλλά έχουν και το θάρρος της γνώμης τους και δεν θα μείνουν σε μια κατάσταση, αν τους ενοχλεί, αν δεν τους κάθεται καλά, αν χαλάει την ισορροπία τους! Το πιο πιθανό είναι να μην μπλέξουν σε διαμάχη... απλά θα φύγουν!
Είναι αναλυτικοί και θα εξετάσουν το θέμα από κάθε πιθανή πλευρά! Θα σου κάνουν 500 ερωτήσεις μέχρι να φτάσουν σε ένα συμπέρασμα! Αυτό είναι λιγάκι εκνευριστικό!
Το αρνητικό τους, που έχω εντοπίσει, είναι η αναποφασιστικότητα!
Τους αρέσει το ωραίο και έχουν καλό γούστο!

Η αδερφή μου είναι Ζυγός και 23 χρόνια μαζί της δεν είναι και λίγα για να βγάλω κάποια συμπεράσματα!
Όταν έχω ένα πρόβλημα, πάντα ζητάω την συμβουλή της γιατί ξέρω οτι θα μου δώσει μια συμβουλή που θα είναι σωστή αφού θα έχει αναλύσει κάθε παράμετρο του προβλήματος!Επίσης αν κάτι δεν της αρέσει θα μου το πει στην ψύχρα χωρίς να βάλει σάλτσες!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 21:31, 12-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Φαντάσου που και εγώ είμαι ζυγός και μου τη σπάει αυτό το πράγμα γιατί είναι ένα μόνιμο φαινόμενο.
Το παλεύω όμως.

Ε, καλά τα λες όλα έτσι είναι...η αδελφή σου έχει δώσει όλα τα δείγματα του ζυγού άριστα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 22:28, 12-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Για να μην παραπονιέστε, θα σας υποστηρίξω εγώ!

Οι Ζυγοί δεν είναι ψεύτες! Μπορεί κάποιες στιγμές να υπερβάλλουν στις αντιδράσεις τους... παίζουν δηλαδή λίγο θέατρο προκειμένου να τραβήξουν λίγο τα βλέμματα (με τους Λέοντες νομίζω οτι συναγωνίζονται για το ποιος είναι η μεγαλύτερη ψωνάρα ), αλλά είναι αρκετά ειλικρινείς!
Θέλουν να υπάρχει ισορροπία στην ζωή τους και αναζητούν την αρμονία! Δεν τους αρέσει να μπλέκονται σε διαμάχες και θέλουν να τα έχουν καλά με όλους. Αυτό νομίζω οτι κρύβει μια δόση ψεύδους, αλλά έχουν και το θάρρος της γνώμης τους και δεν θα μείνουν σε μια κατάσταση, αν τους ενοχλεί, αν δεν τους κάθεται καλά, αν χαλάει την ισορροπία τους! Το πιο πιθανό είναι να μην μπλέξουν σε διαμάχη... απλά θα φύγουν!
Είναι αναλυτικοί και θα εξετάσουν το θέμα από κάθε πιθανή πλευρά! Θα σου κάνουν 500 ερωτήσεις μέχρι να φτάσουν σε ένα συμπέρασμα! Αυτό είναι λιγάκι εκνευριστικό!
Τους αρέσει το ωραίο και έχουν καλό γούστο!

Η αδερφή μου είναι Ζυγός και 23 χρόνια μαζί της δεν είναι και λίγα για να βγάλω κάποια συμπεράσματα!
Όταν έχω ένα πρόβλημα, πάντα ζητάω την συμβουλή της γιατί ξέρω οτι θα μου δώσει μια συμβουλή που θα είναι σωστή αφού θα έχει αναλύσει κάθε παράμετρο του προβλήματος!Επίσης αν κάτι δεν της αρέσει θα μου το πει στην ψύχρα χωρίς να βάλει σάλτσες!
Mάλλον είμαι ένας αδερφός της αδερφής σου... (με περιγράφεις απόλυτα..χεχεχεχε)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,298 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 03:04, 13-09-10:

Oι Ζυγοί πάντως υποτίθεται πως ταιριάζουν με Υδροχόους και Διδύμους, δηλαδή τα άλλα ζώδια του αέρα.
Επίσης κάνουν φοβερό σεξ (ο ένας που είχα δοκιμάσει κάποτε τουλάχιστον ).
Οι άντρες Υδροχόοι είναι επίσης φοβερά παιδιά, αλλά μερικές φορές μου φέρνει αναγούλα αυτή η τάση τους να μιλάνε γλυκά (εμετικά γλυκά) και το ότι, στην προσπάθειά τους να εξηγήσουν κάτι, αντί να το πουν κατευθείαν και προκειμένου να το κάνουν να ακουστεί πιο ενδιαφέρον, μπορεί να σου πουν χίλια δυό άλλα άσχετα πράγματα πριν και να σε τρελάνουν! Δεν είναι όμως να τους πιέσεις για δεσμεύσεις, λίγο να νιώσουν πίεση, την κάνανε.. είναι για σοβαρές σχέσεις, όχι για γάμους

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:01, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Oι Ζυγοί πάντως υποτίθεται πως ταιριάζουν με Υδροχόους και Διδύμους, δηλαδή τα άλλα ζώδια του αέρα.
Επίσης κάνουν φοβερό σεξ (ο ένας που είχα δοκιμάσει κάποτε τουλάχιστον ).
Οι άντρες Υδροχόοι είναι επίσης φοβερά παιδιά, αλλά μερικές φορές μου φέρνει αναγούλα αυτή η τάση τους να μιλάνε γλυκά (εμετικά γλυκά) και το ότι, στην προσπάθειά τους να εξηγήσουν κάτι, αντί να το πουν κατευθείαν και προκειμένου να το κάνουν να ακουστεί πιο ενδιαφέρον, μπορεί να σου πουν χίλια δυό άλλα άσχετα πράγματα πριν και να σε τρελάνουν! Δεν είναι όμως να τους πιέσεις για δεσμεύσεις, λίγο να νιώσουν πίεση, την κάνανε.. είναι για σοβαρές σχέσεις, όχι για γάμους
Οι Υδροχοοι ειναι αρκετα ασταθεις στα ερωτικα τους και δεν εκφραζουν ευκολα αυτα που νοιωθουν με αποτελεσμα πολλες φορες να δειχνουν απομακροι και ψυχροι, ενω μπορει και να μην ειναι. Περι πιεσης εχει δικιο...εαν αισθανθουν να χανουν την ελευθερια τους την κανουν με ελαφρα πηδηματακια.

Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 09:06, 13-09-10:

Για τους Αιγωκερους τι λενε τα αστρα αυτη την εβδομαδα?

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 09:38, 13-09-10:

το πιο ειλικρινες ζωδιο ειναι ο κριος..
μη βαρατε ντε..

απλα εγω ως κριος δυσκολευομαι να κρυψω κατι..και τα βγαζω ολα εξω..
πολυ δυσκολα να σκεφτομαι κατι και να λεω κατι αλλο..
γενικα δεν μου αρεσουν αυτα τα μπερδεμενα..

για τους ανδρες ειδικα..
οι γυναικες κριοι λογω φυλου ειναι πιο κρυψινοες..
δεν μπορουν να ειναι τοσο εξωστρεφεις..

και δεν μας αρεσει κιολας..
μας αρεσει το γυναικειο μυστηριο..να λεει κατι,,και να σκεφτομαστε..
τι να εννοει αραγε?

αλλιως θα ηταν βαρετες..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:49, 13-09-10:

ΚΡΙΟΣ

ΤΑΥΡΟΣ

ΔΙΔΥΜΟΙ

ΚΑΡΚΙΝΟΣ

ΛΕΩΝ

ΠΑΡΘΕΝΟΣ

ΖΥΓΟΣ

ΣΚΟΡΠΙΟΣ

ΤΟΞΟΤΗΣ

ΑΙΓΟΚΕΡΟΣ

ΥΔΡΟΧΟΟΣ

ΙΧΘΥΕΣ

neo.gr

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

athene (Αθηνά)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athene
H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 11:54, 13-09-10:

Στα γενικά χαρακτηριστικά μας χαντακώσατε τα καημένα τα ψαράκια..

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,663 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 11:59, 13-09-10:

Γενικά χαρακτηριστικά:
Ο Ιχθύς συνήθως έχει μικρά χέρια και πόδια. Τα πόδια του από τα γόνατα έως τους αστραγάλους είναι κοντά και οι γλουτοί βαριοί.
Μετρίου ύψους ή πιο κοντός (όπως ο Καρκίνος και οι Ζυγός). Το πρόσωπό του είναι γεμάτο και χλωμό. Τα ψαρίσια μάτια του είναι το σήμα κατατεθέν του, μεγάλα, προεξέχοντα, όμορφα, με μακριές βλεφαρίδες, απολύτως ελκυστικά.
Το χρώμα του ποικίλει. Τα μαλλιά του είναι συνήθως πυκνά και σκούρα.
Καμία σχέση, ούτε μάτια έχω ωραία, ούτε μακριές βλεφαρίδες, ούτε πυκνά μαλλιά, ούτε σκούρα (καλά δε θυμάμαι και το φυσικό μου)
έχει την τάση να παίρνει βάρος όσο μεγαλώνει
Χαχαχχα. Ναι πες μου τώρα ότι τα ψάρια είναι τα πιο χοντρά ζώδια. Πφφ ξενέρωσα -.-'

Επαγγελματικά χαρακτηριστικά:
Ενδιαφέρεται για την ψυχολογία και τις ανθρώπινες σχέσεις εν γένει και έτσι, μπορεί να προσφέρει φιλανθρωπικές υπηρεσίες σε διαφόρους τομείς και να γίνει καλός θεραπευτής.
Οι Ιχθείς γίνονται φιλόσοφοι, συγγραφείς, ψυχολόγοι, καλλιτέχνες, διαμεσολαβητές, μυστικοσύμβουλοι, μοναχοί, θαλασσοπόροι, ιερείς. Έχουν καλλιτεχνικά προσόντα και από φυσική διάθεση ρέπουν στην υποκριτική. Γίνονται πολύ καλοί γλύπτες, ζωγράφοι και ηθοποιοί γιατί μπαίνουν στο πετσί του ρόλου και μπορούν να πείσουν πολύ εύκολα τους άλλους γι' αυτά που θέλουν.
εδώ έπεσε μέσα τουλάχιστον -.-'

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 12:07, 13-09-10:

Πάντως αν εξαιρέσουμε τα γενικά χαρακτηριστικά, είναι η πιο πετυχημένη ανάλυση που έχω διαβάσει για τον εαυτό μου. (ιχθείς)

Ευχαριστούμε τη Νεράιδα, που μοιράζεται μαζί μας αυτές τις πολύτιμες γνώσεις

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,630 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:30, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Ευχαριστούμε τη Νεράιδα, που μοιράζεται μαζί μας αυτές τις πολύτιμες γνώσεις

Βλέπεις σε όλα τα πρωινάδικα έχουν γεμίσει οι θέσεις, οπότε μένει ευτυχώς το φόρουμ για τις αστροαναλύσεις

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 12:39, 13-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
ΑΙΓΟΚΕΡΟΣ
Αντιπροσωπευτική φράση: Εγώ πραγματώνω
Ευνοϊκή μέρα: Σάββατο
Χρώμα: Καφέ
Ταιριάζει με: Ταύρο - Παρθένο - Ιχθύ

Γενικά χαρακτηριστικά:
Ο Αιγόκερος έχει συνήθως μέτριο ύψος ή είναι κοντύτερος και μάλλον αδύνατος. Μια μακριά μύτη είναι το σημείο αναγνώρισης. Μικρά μαύρα μάτια παρατηρούνται, το πηγούνι μπορεί να είναι πιο μακρύ, και ο λαιμός του λεπτός.
Τα μαλλιά του σκούρα, και τα γένια του είναι αραιά. Έχει συχνά μια ακαμψία στο περπάτημα, με τα γόνατα τονισμένα.
χρωμα μπλε οχι καφε!! ταυρο-παρθενο-ιχθυ? καλα οκ
1.80 υψος και μαλλον αδυνατος
μικρα μαυρα ματια? sure! ουτε σκουρα μαλλια,ουτε γενια αραια! Μια χαρα περπαταω
Θετικά χαρακτηριστικά:
Ο Αιγόκερος Είναι φιλόδοξος, και για να πετύχει θα βασιστεί στην επίμονη, την οικονομία, την πειθαρχεία, θα είναι εργατικός και τίμιος καθώς και αξιόπιστος. Ενεργώντας έτσι δίνει την εντύπωση ότι είναι ψυχρός και αναίσθητος.
Οχι δεν κανω καθολου οικονομια,ξοδευω πολυ ευκολα τα λεφτα!Ουτε πολυ επιμονος ειμαι! Ψυχρος και αναισθητος?Μαλλον το ακριβως αντιθετο θα λεγα!

Αρνητικά χαρακτηριστικά:
Μπορεί να γίνει μη εκδηλωτικός, πεσιμιστής, δύσπιστος, δυσαρεστημένος, μελαγχολικός, αδιάφορος.
Είναι υπερβολικά δύσκολο για κάποιον αισθαντικό τύπο όπως ο Αιγόκερος, να επιδείξει συναισθηματισμούς, επειδή το συναίσθημα δεν ανήκει στον κόσμο της χειροπιαστής πραγματικότητας.

Στα πρωτα συμφωνω! Στα υπολοιπα ετσι και ετσι

Η συνθετική του ικανότητα συχνά εκφράζεται με μαθηματικό και μουσικό ταλέντο. Είναι, στις περισσότερες περιπτώσεις, διανοούμενος, καλός ομιλητής και διδάσκαλος και έχει κατά κανόνα πολύ καλή μνήμη. Κάθε τι το απόκρυφο και κάθε τι που δεν έχει αποκαλυφθεί στη φύση και την επιστήμη, τον ενδιαφέρει υπερβολικά, χωρίς να αποκλείεται και η ενασχόλησή του όπως τα οικονομικά θέματα και οι εφαρμοσμένες επιστήμες.
Το επάγγελμα του ατόμου που έχει γεννηθεί στο ζώδιο του Αιγόκερου είναι στενά συνυφασμένο με αγώνες και διαμάχες, κάτι που τον κάνει ακόμα πιο τολμηρό και επιχειρηματικό.
Στο ζώδιο αυτό συναντάμε μεγάλους βιομηχάνους, τραπεζίτες, γλύπτες, αρχιτέκτονες, ορυκτολόγους, αλπινιστές, εργάτες μεταλλείων και ανθρακωρύχους. Συχνά γίνονται δάσκαλοι, δικηγόροι, αστυνομικοί, δημόσιοι υπάλληλοι. Ακόμα, πολλοί πολιτικοί ανήκουν σ' αυτό το ζώδιο.
Ναι εχω πολυ καλη μνημη! Σε γενικες γραμμες συμφωνω με τα απο πανω!
Σχέσεις:
Είναι παραδοσιακός και στις διαπροσωπικές του σχέσεις ιδιαίτερα σταθερός και προσεκτικός. Έτσι, πολλές φορές ελκύει τα πιο περίεργα και ακραία άτομα που έχουν ανάγκη από τη σταθερότητα που τους παρέχει. Δεν μπορεί να αφήσει ποτέ τον εαυτό του απολύτως ελεύθερο να απολαύσει τον έρωτα.
Συχνά τα δικά του άτομα τον κατηγορούν για ψυχρότητα και δεν καταλαβαίνουν πως η φύση του είναι αυτή που τον κάνει απλά συγκρατημένο. Χαίρεται τη στοργή αλλά δεν είναι εκδηλωτικός. Είναι πιο ικανός να εκφράσει τα συναισθήματά του με δώρα ή πράξεις καλοσύνης παρά με λόγια.
προσεκτικος και σταθερος? μαλλον!
τα πιο περιεργα και ακραια!!!!!!!!! Αυτο ξαναπεστο!
μπορει να μην ειμαι πολυ εκδηλωτικος αλλα δεν θα με πεις και ψυχρο
Υγεία:
Ο Αιγόκερος δεν υποκύπτει εύκολα στις ασθένειες. Είναι νευρώδης, επίμονος, και θα πρέπει να υποφέρει πολύ πριν παραδοθεί. Η σταθερή, διαρκής και άκαμπτη φύση του τον κάνει ν' αγωνίζεται έντονα πριν υποκύψει σε οποιαδήποτε ασθένεια.
Ο Αιγόκερος είναι μεθοδικός και αποτελεσματικός και ακολουθεί κάθε συνιστώμενο διαιτολόγιο ή θεραπεία. Τα προβλήματά του προέρχονται από τη στενοχώρια και τη νευρικότητα.

Παράθεση

Kwnstantina K. (Κωνσταντίνα - Ελευθερία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kwnstantina K.
H Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H Kwnstantina K. έγραψε στις 09:40, 17-09-10:

Στοιχείο: Φωτιά
Ποιότητα: Μεταβλητή
Θετικό - Αρσενικό - Εξωστρεφή
Κυβερνήτης: Δίας
Αντιπροσωπευτική φράση: Εγώ επεκτείνομαι
Σημείο σώματος: Μηροί
Ευνοϊκή μέρα: Πέμπτη
Τυχερή πέτρα: Κίτρινο ζαφείρι
Χρώμα: Μπλε
Ταιριάζει με: Κριό - Υδροχόο - Λέων
Εγω αλλα εχω διαβασει ...Τυχερη πετρα ηξερα το τοπαζι , χρωμα μωβ και πως ταιριαζω φουλ με ιχθυ χαχαχα

ο πρόσωπο του Τοξότη είναι μακρύ, περισσότερο οβάλ, συχνά με μακριά μύτη. Τα δόντια του είναι μεγάλα. Τα μαλλιά του αρχίζουν να αραιώνουν αρκετά νωρίς και στις δύο πλευρές τον μετώπου, αφήνοντας ένα κεντρικό σημείο, σχήματος V, και συνήθως έχουν χρώμα καστανό.
Συνήθως είναι ψηλός, έχει στρογγυλό πρόσωπο και ανοιχτόχρωμο δέρμα που καίγεται εύκολα από τον ήλιο. Είναι δύσκολος όσον αφορά τα θέματα ντυσίματος και προσωπικής εμφάνισης.
Kαμια σχεση ομωςςςς ; Ενταξει πετυχε το οβαλ , αλλα απο μαλλια εχω πολλα και πυκνα και δε νομιζω να τα χασω συντομα. Δοντια και μυτη δε σχολιαζω..οσο για το δερμα παιζει να μην εχω καει ποτε στη ζωη μου

Αρνητικά χαρακτηριστικά:
Ο ιδεαλισμός των πύρινων ζωδίων μπορεί να οδηγήσει τον Τοξότη στο θρησκευτικό φανατισμό ή στο φανατισμό για κάποια άλλη θεωρία γύρω από την ζωή. Μπορεί να γίνει μη-πρακτικός, δογματικός και «ανεξάρτητος».
Kι εδω πετυχαμε διανα... Ισα ισα που δε πιστευω και καθολου χαχαχα.. Τεσπα ουτε στα ζωδια πιστευω απλα κουβεντα να γινεται

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,351 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 20:18, 17-09-10:

σε γενικες γραμμες πιστευω τα ζωδια,οχι στις προβλεψεις φυσικα αλλα στα στοιχεια που σου δινουν για τον χαρακτηρα καποιου...Τελικα εχω καταλαβει οτι το ζωδιο σαν ζωδιο αποκλειστικα λεει ελαχιστα πραγματα για τον χαρακτηρα καποιου,καθε πλανητης αντιστοιχει και σε καποιο στοιχειο της προσωπικοτητας και πρεπει να εξεταζεται ξεχωριστα για να καταληξεις καπου...εγω πχ ειμαι ταυρος με ωροσκοπο διδυμο και με πολλους πλανητες στη φωτια,ειναι δυνατον να ειμαι υπομονετικη που ειναι απο τα χαρακτηριστικα του ταυρου?

Παράθεση

Liza_Korniza

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Liza_Korniza
H Liza_Korniza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Liza_Korniza Το κορίτσι με τα Πορτοκάλια έγραψε στις 21:18, 18-09-10:

ΠΑΡΘΕΝΟΣ
Στοιχείο: Γη
Ποιότητα: Μεταβλητή
Αρνητικό - Θηλυκό - Εσωστρεφή
Κυβερνήτης: Ερμής
Αντιπροσωπευτική φράση: Εγώ αναλύω
Σημείο σώματος: Έντερα
Ευνοϊκή μέρα: Τετάρτη
Τυχερή πέτρα: Σμαράγδι
Χρώμα: Γκρι
Ταιριάζει με: Ταύρο - Αιγόκερο - Σκορπιό

Γενικά χαρακτηριστικά:
Το κύρια σημεία του παρουσιαστικού ενός Παρθένου είναι το οβάλ πρόσωπο, το στρογγυλό μέτωπο, το κάτω χείλος λίγο προεξέχον, τα συνήθως κατσαρά μαλλιά, και η ευθεία μύτη που έχει ανασηκωμένα ρουθούνια στο χαμηλότερό της σημείο.
Το ύψος είναι μέτριο και το σώμα μέτρια γεμάτο. Έχει γρήγορο νευρικό περπάτημα, σαν να είναι πάντα πολυάσχολος, και συχνά δείχνει νεώτερος από την ηλικία του.
Εκτός από τα ρουθούνια και το ελαφρώς γεμάτο σώμα, έπεσε μέσα.

Θετικά χαρακτηριστικά:
Πίσω από την μάσκα της ψυχρότητας κρύβετε μια αξιοσημείωτη ζωντάνια. Η κριτική ανάλυση, ακόμη και στις δυνατές συγκινήσεις και πάθη είναι δυνατά εκφρασμένη σε αυτό το ζώδιο.
Η μετριοφροσύνη και η ντροπαλότητα του Παρθένου οφείλονται σε μια έλλειψη αυτοεκτίμησης. Με την πρακτικότητα και με τον λεπτομερή τρόπο που αντιμετωπίζει την ζωή, έχει τη δυνατότητα να προγραμματίζει για το μέλλον.
Από την προσοχή του δεν ξεφεύγει τίποτε και έχει ανεπτυγμένη αίσθηση αναλογίας. Η δυνατότητα να αναλύει, σε σχέση με τη δραστήρια νόηση προσαρμόζει αυτόν τον τύπο σε πρακτικές και αναλυτικές επιστημονικές έρευνες.
Μεθοδικός, τακτικός, έξυπνος, παρατηρητικός. Την τελειότητα που ψάχνει ο Παρθένος στον εαυτό του απαιτεί σαφώς και από τους άλλους. Έχει ανάγκη από ιδιωτικό χώρο και αυτονομία.
Έπεσε σε όλα μέσα.

Αρνητικά χαρακτηριστικά:
Στον αντίποδα ο Παρθένος γίνεται υπέρ-κριτικός, ανέκφραστος, τελειομανής, απαθής, αδιάφορος, ανήσυχος και φοβισμένος. Επίσης αναλώνεται συνέχεια στην προσπάθεια του να βρει λάθη.
Και εδώ έπεσε μέσα.

Γραμματέας, ερευνητής, επιστήμονας, λογιστής, δάσκαλος, επόπτης, τεχνίτης, κάθε επάγγελμα που έχει σχέση με την υγεία και την υγιεινή είναι ιδεώδη για μια καταπληκτική σταδιοδρομία για τον Παρθένο.
Πάμε δυνατά για ιατρική.

neo.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 21:41, 18-09-10:

ΛΕΩΝ
Στοιχείο: Φωτιά
Ποιότητα: Σταθερή
Αρσενικό - Θετικό - Εξωστρεφή
Κυβερνήτης: Ήλιος
Αντιπροσωπευτική φράση: Εγώ δημιουργώ
Σημείο σώματος: Καρδιά
Ευνοϊκή μέρα: Κυριακή
Τυχερή πέτρα: Διαμάντι
Χρώμα: Χρυσαφί
Ταιριάζει με: Κριό - Τοξότη - Ζυγό

Γενικά χαρακτηριστικά:
Ο Λέοντας έχει ψηλό παράστημα, δυνατό, με μία τάση για κοιλιά. Το σώμα του έχει φαρδιά κόκαλα, οι ώμοι είναι ιδιαίτερα μυώδεις, το κεφάλι είναι μεγαλύτερο από των άλλων ζωδίων, και «λιονταρίσιο».
Ξεχωρίζει σχεδόν πάντα από την πλούσια χαίτη του, αλλά ακόμα κι όταν δεν έχει αφήσει μακριά τα μαλλιά του, έχει μια τάση για τριχωτό σβέρκο και, παράλληλα, μια τάση για φαλάκρα σε μεγαλύτερη ηλικία, ακόμα και οι γυναίκες. Το πρόσωπο έχει ωραίο χρώμα, τα μάτια είναι γκρίζα ή ανοιχτά καστανά.

Θετικά χαρακτηριστικά:
Ο Λέων έχει ανάγκη να είναι το κέντρο της προσοχής για αυτό χρειάζεται το κοινό του που θα τον ακούει και θα τον θαυμάζει. Έχει αποφασιστικότητα και γενναιότητα. Του αρέσουν τα χόμπι και άλλες μορφές δημιουργικής αυτοέκφρασης. Χρειάζεται να ζει την ζωή του με ενθουσιασμό και προσωπική αυθεντικότητα για να είναι δημιουργικός.
Τα περισσότερα λιοντάρια αγωνίζονται για να γίνουν σημαντικοί με διάφορους τρόπους, οι οποίοι μπορεί να φαίνονται απαιτητικοί και αυταρχικοί.
Ένας Λέων φοβάται να μείνει απομονωμένος και χωρίς αγάπη. Μπορεί να εκφράσει βαθιά αφοσίωση και δέσμευση σε κάποιον αγαπημένο του και πάνω σε ένα δημιουργικό ιδανικό.

Αρνητικά χαρακτηριστικά:
Κάποιες φορές τα λιοντάρια αντιμετωπίζουν δυσκολίες μέσα στις σχέσεις τους, όχι από αναισθησία ή έλλειψη αγάπης αλλά από το όνειρο για ένα μεγαλύτερο και όμορφο κόσμο. Επίσης γίνονται πεισματάρηδες, φαντασμένοι και αλαζόνες.

Ο Λέων είναι γεννημένος αρχηγός. Ζητά από τους υπαλλήλους του ειλικρινή συνεργασία και τους την ανταποδίδει με το παραπάνω. Από φυσικού του είναι τεμπέλης και δεν του αρέσει να καταβάλει παραπάνω προσπάθεια από όση χρειάζεται, αν όμως, χρειαστεί, μπορεί να δουλέψει και ο ίδιος και αυτό γίνεται με μεγάλη ενεργητικότητα. Το γραφείο ή το εργαστήρι του Λέοντα είναι καλά εξοπλισμένο και, αν έχει κάποια θέση κύρους ο ίδιος, φθάνει μέχρι την πολυτέλεια.
Ηθοποιός, χορευτής, δάσκαλος, σύμβουλος νέων, διευθυντής επιχείρησης, επαγγελματίας αθλητής, αστρολόγος, κοσμηματοπώλης είναι τα επαγγέλματα που του ταιριάζουν περισσότερο.

Σχέσεις:
Στις διαπροσωπικές του σχέσεις είναι ασταθής, ευέξαπτος και γεμάτος πάθος. Θέλει (και συνήθως έχει) πολλές σχέσεις στη ζωή του, αλλά όταν αγαπήσει πραγματικά δίνεται ολοκληρωτικά, με όλη την καρδιά του στο ταίρι του και αφοσιώνεται.
Είναι πολύ δοτικός, τρυφερός, περιποιητικός και μπορεί να κάνει ασύλληπτα πράγματα για τον άλλον, ενώ παράλληλα αυξάνεται η δημιουργικότητά του. Κάνει σταθερές σχέσεις και περνάει αρκετά όμορφα μέσα από αυτές, αρκεί να υπάρχει ένα είδος ελευθερίας κινήσεων και να αισθάνεται ελεύθερος.

Υγεία:
Η ζωντάνια του είναι εξαιρετική και δεν έχει πολλά προβλήματα υγείας. Είναι γεμάτος ενεργητικότητα, με μεγάλη ζωτική ενέργεια, και δεν υποκύπτει εύκολα στην κάθε ασθένεια.
Του αρέσει η καλή ζωή και κυρίως να τρώει μεγάλα και νόστιμα γεύματα, αλλά αν θα πάρει βάρος, θα καταπονήσει γρηγορότερα την καρδιά του.
ουάου , νεράιδα , έπεσες σε όλα μέσα
υπάρχει μόνο ένα πρόβλημα
δεν είμαι λέων

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:26, 19-09-10:

ειναι οι λεοντες τεμπεληδες?
παντως οι περισσοτερες ψωναρες ειναι Λεοντες..
τυχαιο? δε νομιζω..

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,072 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 10:30, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ειναι οι λεοντες τεμπεληδες?
παντως οι περισσοτερες ψωναρες ειναι Λεοντες..
τυχαιο? δε νομιζω..
πολύ συχνά ναι. Ακόμα είναι πολύ ευαίσθητοι και πολύ δραματικοί, καμμιά φορά και ηττοπαθείς αποσυρμένοι. Πολύ μοναξιά γαμώτο.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:34, 19-09-10:

και κυριως οι περισοτεροι ηθοποιοι..

πατα λεοντες ηθοποιοι και γενικα του θεαματος,,και θα δεις συντριπτικη πλειοψηφια,,σε Ελλαδα και εξωτερικο..
γιατι?
γιατι θελουν τα φωτα και την προσοχη πανω τους..

Αντζελα Δημητριου,Costas prekas,Γαβαλάς ,,θελετε κιαλλο..?

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,072 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 10:53, 19-09-10:

και κυριως οι περισοτεροι ηθοποιοι..

πατα λεοντες ηθοποιοι και γενικα του θεαματος,,και θα δεις συντριπτικη πλειοψηφια,,σε Ελλαδα και εξωτερικο..
γιατι?
γιατι θελουν τα φωτα και την προσοχη πανω τους..

Αντζελα Δημητριου,Costas prekas,Γαβαλάς ,,θελετε κιαλλο..?
ο κατώτερος λέων θέλει τα φώτα πάνω του, ο ανώτερος είναι ο ίδιος το φως που τον καταβροχθίζει το μαύρο που έλκει το φως...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:00, 19-09-10:

ο κατώτερος λέων θέλει τα φώτα πάνω του, ο ανώτερος είναι ο ίδιος το φως που τον καταβροχθίζει το μαύρο που έλκει το φως...
σωστόοςς..
ο λεων αλλωστε συμβολιζεται απο τον Ηλιο..γιαυτο και ειναι τον Αυγουστο μήνα..οταν η ηλιοφανεια ειναι στο μεγιστο..
ειναι ο φωτεινος φάρος -αρχηγος που ολοι κοιτουν προς αυτον και τον σεβονται..

εισαι Λεων?
δε νομιζω ε? τι ζωδιο εισαι ειπαμε?
το καθε ζωδιο εχει ενα συμβολισμο..ο λεοντας τον Ηλιο,,ο κριος το Ηφαιστειο..κλπ.ολα έχουν

κατι βρηκα εδω..

Ζώδια και δώρα

Ο κριός αγοράζει το πρώτο πράγμα που πιάνει το μάτι του. Σιγά μην χάσει χρόνο για να ψάξει για κάτι καλύτερο

Ο ταύρος θα ψάξει για καμία ευκαιρία σε κανένα ξεχασμένο μαγαζί ή το πολύ πολύ να σας πάρει κάτι από το «ότι πάρεις 100» αν είναι δε το δώρο για παιδάκι, ένα γουρούνι κουμπαράς είναι ότι πρέπει. Ασε που από μικρό πρέπει να μάθει την αποταμίευση.

Ο δίδυμος θα ξανατυλίξει το δώρο που του έκαναν πέρυσι και δεν χρησιμοποίησε ποτέ.Θα το έδινε κι έτσι αλλά είναι αρκετά έξυπνος για να σκεφτεί ότι μπορεί να έχει κάρτα μέσα και θα γίνει ρεζίλι

Ο καρκίνος θα σας πλέξει κανένα πουλόβερ ή θα σας φέρει το γλυκό φτιαγμένο απ' τα χεράκια του. Αν είστε τυχερός μπορεί και να μαγειρεύει καλά

Ο Λέων θα κάνει μια φιλανθρωπική δωρεά στο όνομά σας. Δώρο άδωρον μιας και νομίζει ότι όλος ο κόσμος ζει για την υστεροφημία του όπως κι αυτός

Τα δώρα του Παρθένου είναι συνήθως άχρηστα αλλά έχουν άψογο περιτύλιγμα δεν πειράζει έτσι κι αλλιώς κι αυτοί άχρηστοι είναι οπότε καλύτερα να μην τους έχετε και φίλους.

Ο Ζυγός το πιο πιθανόν είναι να μην σας κάνει δώρο επειδή δεν μπορεί να αποφασίσει.Μέχρι του χρόνου θα έχει βρει

Ο σκορπιός πάλι θα σας κάνει δώρο μια αξέχαστη νύχτα.Εγώ που έχω ασθενική μνήμη πειράζει που θέλω κάτι χειροπιαστό;

Ο τοξότης θα σας κάνει δώρο ένα σουβενίρ από καμία χώρα ή νησί που επισκέφτηκε για να σας θυμίζει πως είναι πολυταξιδεμένος.. Λες και μας χρειάζεται η χαβανέζα χορεύτρια πάνω στο κομοδίνο

Ο Αιγόκερος θα σας χαρίσει καμία πένα με τα αρχικά σας χαραγμένα.Χρήσιμο δώρο αν σκεφτεί κανείς ότι τους έχουμε γραμμένους.

Ο Υδροχόος δεν θα ψάξει πολύ. Θα αγοράσει δώρα on-line. Αντε να μη σου κάνει και να θες να το αλλάξεις

Ο ιχθύς θα φυτέψει ένα δέντρο προς τιμήν σας ή θα σας πάρει καμιά γλαστρούλα.Θα τον θυμάστε όμως κάθε φορά που θα βρίζετε γιατί πρέπει να την ποτίσετε.
Ζώδια και κεράκια

Ο Κριός δεν χρειάζεται να κάνει ευχή γιατί νομίζει ότι τα έχει όλα

Ο ταύρος εύχεται να του κάνουν κάθε μέρα δώρα. Είναι αδικία να έχουμε μόνο μια φορά γενέθλια.

Ο Δίδυμος εύχεται να γράψει ένα Best seller. Και λεφτά θα βγάλει και θα γίνει γνωστός.

Ο Καρκίνος πάλι θέλει υγεία και ευτυχία για την οικογένειά του. Οι υπόλοιποι ας πάνε να πνιγούνε.

Ο Λέων σβήνει τα κεράκια και φαντασιώνεται ότι παίρνει Όσκαρ. Εμ βέβαια τέτοιες ψωνάρες που είναι.

Ο Παρθένος εύχεται να μην γίνει τίποτα και αναστατώσει τη ζωούλα τους. Έτσι όπως φοβούνται αυτοί και τη σκιά τους και το Λόττο να τους κάτσει δεν θα ξέρουν τι να κάνουνε.

Ο Ζυγός θα ευχηθεί να έρθει επιτέλους το ιδανικό τους ταίρι. Μόνοι τους δεν μπορούν να τα βγάλουν πέρα.

Οι Σκορπιοί είναι τόσο κουτσομπόληδες που εύχονται να μάθουν τα μυστικά των υπολοίπων

Οι τοξότες εύχονται να αποκτήσουν σοφία, γαλήνη και φυσικά ένα ολοκαίνουργιο, πανάκριβο ζευγάρι αθλητικά παπούτσια μην ξεχνιόμαστε κιόλας

Ο Αιγόκερως θα ευχηθεί αύξηση στη δουλειά. Λες και ξέρουν τι να τα κάνουν τα λεφτά

Οι Υδροχόοι εύχονται να γίνει επιτέλους γνωστό πόσο διάνυες είναι και να σωθεί η χελώνα καρέττα-καρέττα

Οι Ιχθείς τέλος εύχονται παγκόσμια ειρήνη έτσι κι αλλιώς αυτοί τα έχουν όλα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 19-09-10 στις 11:11.
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 11:16, 19-09-10:

εισαι Λεων?
δε νομιζω ε? τι ζωδιο εισαι ειπαμε?
'Οχι δεν είμαι Λέων, και όποτε με ρωτάνε τι ζώδιο είμαι λέω κι από ένα διαφορετικό, για να αποφεύγω τις συζητήσεις με ανόητα κορίτσια, επειδή δεν πιστεύω σε ζώδια αλλά σε χάρτες.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:20, 19-09-10:

ελαα..πες τι ζωδιο εισαι...
παω στοιχημα παντως οτι εισαι ή του αερα ή του νερου...για φλογερο δεν σε κοβω..

http://www.gozakynthos.gr/gr/zodiac.blend.aries.php

Κριός με Κριό: Το βασικό χαρακτηρηστικό του Κριού είναι να κατακτήσει τον ερωτικό του σύντροφο. Μόλις κατακτήσει έναν άλλο Κριό στην αρχή θα υπάρχει φλόγα και πάθος μεγάλο, θα μοιραστούν τις περιπέτειες και την ένταση, αυτή η φλόγα θα σβήσει ξαφνικά και ο καθένας θα στραφεί για νέα κατάκτηση. Δεν είναι σχέση η οποία μπορεί να υπολογίζει κανείς. Θα μπορούσαμε να την χαρακτηρίσουμε ολέθρια σχέση, ας μην ξεχνάμε ότι ο Κριός δεν θέλει ποτέ μακροχρόνιους δεσμούς.
Κριός με Ταύρο: Ο Κριός όταν κάνει μια σχέση με τον Ταύρο θα είναι πολύ ταιριαστή σχέση ειδικά στο σεξουαλικό.Ο Ταύρος βέβαια δεν θέλει μόνο το σεξ, τη φωτιά και το πάθος που θέλει ο Κριός. Θέλει ηρεμία και σταθερότητα, ενώ ο παρορμητικός Κριός μπορεί να τα βρίσκει αυτά βαρετά. Θεωρεί και τον Ταύρο δεδομένο γιατί ο Ταύρος δεν φεύγει εύκολα από μία σχέση. Αποτέλεσμα, για να κρατηθεί αυτή η σχέση ο Ταύρος πρέπει να είναι συνεχώς σε επαγρύπνηση.
Κριός με Δίδυμο: Ο Κριός πιστεύει ότι οι Δίδυμοι είναι αντισεξουαλικοί και μαζί του μπορεί να κάνει μόνο συζητήσεις. Οι Δίδυμοι αγαπούν την ανάλυση και το χιούμορ. Ο Κριός θα κάνει υπομονή μέχρι να βαρεθεί και να φύγει.Θα πιστέψει κιόλας ότι δεν χρειάζετε να παλέψει για να κατακτήσει το στόχο του. Είναι μία σχέση που είναι όχι μόνο ασυνήθιστη αλλά και παράδοξη.
Κριός με Καρκίνος: Ο Κριός δεν μπορεί τις υπερευαισθησίες και ο Καρκίνος, δεν μπορεί να καταλάβει την απάθεια και την ψυχρότητα πάνω στην ευαισθησία. Ο Κριός μπορεί να απολαύσει μόνο το σεξ όπου ο Καρκίνος μπορεί να ανταποκριθεί. Ο Καρκίνος θεωρεί τον Κριό ορμητικό και αδιάκρητο. Στην αρχή θα είναι μία σχέση φλογερή, πολύ δύσκολο όμως να κρατήσει μία τέτοια σχέση με αποτέλεσμα ο Καρκίνος να είναι εκείνος που θα αποχωρήσει μή μπορώντας να καταλάβει τον Κριό.
Κριός με Λέων: Ο Κριός παρόλο που δεν δέχετι διαταγές και δεν υποχωρεί, γιατί θέλει και ο Λέων να κυριαρχεί, μπορεί να υπάρξει συνύπαρξη αυτών των δύο ατόμων μακρόχρονα και επιτυχημένα, όχι μόνο στο σέξ αλλά και στη ζωή. Πάντα θα υπάρχει θέμα για το ποιός θα είναι ο αρχηγός. Διαφωνίες, φασαρίες, αμφισβητήσεις όμως στο τέλος "κλείνοντας" το φως θα είανι και πάλι αγαπημένοι. Συμπέρασμα κάποιος από τους δύο πρέπει να συμβιβάζετε για να έχουν την τέλεια σχέση.
Κριός με Παρθένο: Ο Κριός δεν μπορεί να ανεκτεί την κριτική και την σχολαστικότητα της Παρθένου. Ο Κριός πιστεύει πάνω από όλα το σεξ κάτι που δεν δέχετε το άλλο ζώδιο. Στη φιλία, στο επάγγελμα ή σε οποιαδήποτε άλλη σχέση μπορούν να τα βρούνε εκτός από την ερωτική. Συγκρούσεις, κριτική, ακραίες καταστάσεις θα τους οδηγήσουν γρήγορα στο χωρισμό. Συμπέρασμα πριν αρχίσει η σχέση θα τελειώσει.
Κριός με Ζυγό: Ο Κριός δεν μπορεί να χειριστεί με επιτυχία την λαγνεία του Ζυγού. Είναι μία σχέση με ψευδεσθήσεις και ελπίδες που δεν ολοκληρώνονται ευκολα. Είναι τα δύο άκρα αντίθετα παρόλα αυτά μπορούν να κάνουνε ένα ταιριασό ζευγαροι. Είναι και οι δύο εξίσου απαιτητικοί φτάνει να καταλάβουνε ότι είναι ένα παιγνίδι που πρέπει να παίζουν και οι δύο σωστά.Είναι δηλαδή μία σχέση η οποία μπορεί να λειτουργήσει πάντα με συμβιβασμό και από τις δύο πλευρές.
Κριός με Σκορπιό: Ο Κριός λέει "θέλεις πόλεμο;" Ευχαριστώ θα πάρω γιατί έχει φλόγα. Ο Σκορπιός τρελένεται με το πάθος του Κριού και σκέφτετε κατά πόσο ο Κριός θα προσέξει τη συμπεριφορά του. Όσο πιο πολύ συναισθηματικός είναι ο Κριός τόσο λιγότερο θυμό και όρεξη για εκδίκηση θα έχει ο Κριός. Όσο για το σεξ, είναι η καλύτερη ερωτική ένωση. Αν μη τι άλλο θα απολαύσουν τον έρωτα τους.Συμπέρασμα ας προσέξει ο Κριός να είναι πιο συναισθηματικός για να κρατήσει τη φλόγαπου του αρέσει.
Κριός με Τοξότη: Ο Κριός έλκετε πολύ από το Τοξότη. Ο Τοξότης πάλι δεν δέχετε την κτητικότητα του Κριού. Ο Κριός θα προσπαθήσει να προσαρμοστεί στην ταιριαστή σχέση του Τοξότη αφού έχουνε πολλά κοινά σημεία. Είναι και οι δυό γεμάτοι πάθος και ενθουσιασμό.Συμπερασμα, λίγος συμβιβασμός από τον καθένα αιθα είανι μια φοβερή σχέση.
Κριός με Αιγόκερω: Ανταγωνισμός και διαφωνίες στη σχέση αυτή. Ας αφήσουν και οι δυο τα κέρατα αφού και οι δύο είναι πολύ ερωτικά άτομα, μπορεί να έχουν μια παθιασμένη σχέση. Αυτό το πάθος συγκρούετε και για να έχουν μια επιτυχημένη ένωση χρειάζετε κατανόηση, συναισθηματισμό και συνεργασία.Αφήστε τον εγωισμό κατά μέρος για να γίνει η σχέση φανταστική.
Κριός με Υδροχόο: Ο Κριός θα κουραστεί από τον Υδροχόο γιατί δεν μπορεί την ψυχραιμία και την αναμονή.Ο Κριός βιάζετε ενώ ο Υδοχόος αρχίζει καθε αύριο.Ο Κριός θυμώνει που ο Υδροχόος αναλύει συνέχεια. Όταν τα καταφέρουν να έχουν μια ερωτική ένωση, ο Κριός θα μείνει άφωνος με τη φαντασία του Υδροχόου. Πνευματικά και σεξουαλικά ταιριάζουν. Συμπέρασμα ο Υδροχόος να πάψει να καθυστερεί και ο Κριός να μην είναι τόσο γρήγορος. Μόνο έτσι θα είναι επιτυχημένη η σχέση.
Κριός με Ιχθύ: Ο Κριός θέλει να συναναστρέφετε πάντα με ιχθύες. Του αρέσεί πολύ η εξυπναδα του Ιχθύ. Πιστεύουν ότι μπορούν να κάνουν μια πολύ καλή σχέση διότι οι Ιχθύες έχουνε καλπάζουσα φαντασία και στις πρωτοβουλίες και στις δραστηριότητες και στο σεξ. Ένας κριός δεν θα φύγει ποτέ από ένα Ιχθύ. Ο δεύτερος όμως θα είναι πάντα παραπονούμενος. Συμπέρασμα, Ιχθύες μην παραπονιέστε απλά απολαύστε τη σχέση.
βασικα βλεπω οτι καλυτερες πιθανοτητες αρμινκης σχεσης κριου , βγαινει με Ζυγο..,Σκορπιο, κι Ιχθυ..
τα δυο πρωτα τα εχω ακουσει και δει,,οτι ειναι οι καλυτεροι συνδιασμοι..

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 11:27, 19-09-10:

ελαα..πες τι ζωδιο εισαι...
παω στοιχημα παντως οτι εισαι ή του αερα ή του νερου...για φλογερο δεν σε κοβω..
χαχαχα πως τα λες έτσι ; δεν έχω καμμία σχέση με ζώδια του νερού. Από αέρα καλά πάμε, και ο λέων σε περίοπτη θέση όσο κι αν δεν φλόγισα εσένα διαδικτυακά

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:34, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
ουάου , νεράιδα , έπεσες σε όλα μέσα
υπάρχει μόνο ένα πρόβλημα
δεν είμαι λέων
Καταρχας, εγω μια παραθεση εκανα...στο τελος υπαρχει η διευθυνση.
Κατα δευτερον, βρε καμαρι μου, γιατι δε σχολιαζες κατευθειαν τα του ζωδιου σου?! Δε βαριεσαι τα κρυα αστειακια?!
Και τριτον...καλημερες!!!!

Υ.Γ ...και για να μην ξεχνιομαστε, ο Στρειντζ ειναι Παρθενος.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 11:38, 19-09-10:

Καταρχας, εγω μια παραθεση εκανα...στο τελος υπαρχει η διευθυνση.
Κατα δευτερον, βρε καμαρι μου, γιατι δε σχολιαζες κατευθειαν τα του ζωδιου σου?! Δε βαριεσαι τα κρυα αστειακια?!
Και τριτον...καλημερες!!!!

η θετική για τα κρύα αστεία του sid (ώρες ώρες). Και εσείς που ξέρετε ότι σας έχω πει αλήθεια δεσποινίς ;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:45, 19-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
η θετική για τα κρύα αστεία του sid (ώρες ώρες). Και εσείς που ξέρετε ότι σας έχω πει αλήθεια δεσποινίς ;
Διοτι το ειχες πει πολυ πριν "τη δεις αλλιως" και σου εχω ευχηθει και για τα γενεθλια σου, οταν ακομα με "εκανες παρεα" ...Νταξει τωρα?!

Μην ξεχνας πως και οι δυο ειμαστε παλια μελη...

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 11:50, 19-09-10:

Διοτι το ειχες πει πολυ πριν "τη δεις αλλιως" και σου εχω ευχηθει και για τα γενεθλια σου, οταν ακομα με "εκανες παρεα" ...Νταξει τωρα?!

Μην ξεχνας πως και οι δυο ειμαστε παλια μελη...
ο νέος είναι ωραίος μα ο παλιός είναι αλλιώς ; μα μου ευχηθήκατε 24 Απριλίου φέτος, μου ευχήθηκε και ο Νώας που ξέρει πολύ περισσότερα από σένα και πίναμε τσίπουρα στην Θεσσαλονίκη

σε κάνω ακόμα παρέα, μη συμερίζεσαι τις εκκεντρικότητες μου

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DrStrangelove : 19-09-10 στις 12:11. Αιτία: δεν το είχα δει
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:05, 19-09-10:

φτουυυυυυυ
εξω επεσα..της ξηρας εισαι..
παντως φλογερος δεν εισαι..

του κοβω τους φλογερους-ες..τους νιωθεις πως το λενε?

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 15:11, 19-09-10:

φτουυυυυυυ
εξω επεσα..της ξηρας εισαι..
παντως φλογερος δεν εισαι..

του κοβω τους φλογερους-ες..τους νιωθεις πως το λενε?
αυτό άσε να το κρίνει καμμία συμβία μου που με έχει ζήσει από κοντά και ξέρει και τι είμαι γενικότερα που δεν έχετε ιδέα, τόσο από άποψη ζωδίου όσο και από όλες τις απόψεις.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 15:32, 19-09-10:

λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς
το έχει το ζώδιο μου

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    nonsense, Ιππολύτη

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους