Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,103 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,212 μηνύματα σε 74,658 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φαντάρος και σχέση...

evi_zoi (Εύη - Ζωή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi_zoi
H Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 286 μηνύματα.

H evi_zoi is divorced and.... έγραψε στις 00:03, 10-02-10:

Πόσες απο εσάς εχετε σχέση με φαντάρο???
Πόσοι απο εσάς είχατε σχέση ατα τη διαρκεια της θητείας σας???
Είδατε κάποια διαφορά???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 15:40, 10-02-10:

Τεράστια διαφορά!Ειναι πολυ δυσκολη περιοδος...Τους κανουν πλυση εγκεφαλου εκει μεσα και αν καποιος δεν ειναι δυνατος χαρακτηρας τοτε αυτο θα τον επηρεασει παρα πολυ. Ειναι αναλογα στον ανθρωπο. Ενα εχω να πω...υπομονη στην κοπελα που ειναι διπλα του!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 16:15, 10-02-10:

Εγώ έχω...
Μέχρι στιγμής δεν είδα κάποια διαφορά..(Καλά είναι και 3 μέρες μέσα )

πφφφ

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 16:17, 10-02-10:

Και μακάρι να μην υπάρξει.....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 16:36, 10-02-10:

Νομίζω πως είναι ανάλογα το χαρακτήρα του καθενός/καθεμιας και το αν είχατε ήδη σχέση πριν μπει ή τη δημιουργήσατε στη διάρκεια της θητείας. Εγώ είχα αλλά δεν ήταν ιδιαίτερα τραγικά, ίσα ίσα που υπήρχαν και διαστήματα μεγάλα που ήμασταν μακριά - "το πολύ μαζί σκοτώνει" που λέει και η Χαρούλα

Να ξέρεις απλώς πως εκεί πήζουν οπότε δε θέλει πρήξιμο, μην γίνεσαι δηλαδή πιεστική και έχει ΚΑΙ εσένα συν όλα τα άλλα, να του δείχνεις με τον τρόπο σου ότι είσαι εκεί και να είσαι τρυφερή όταν βρίσκεστε Συνήθως μετά το πρώτο εξάμηνο - πλέον 4,5 μήνες υποθέτω- στο β' μισό δλδ είναι πιο κουλ τα πράγματα, μπορεί να πάει στον τόπο του και να έχει και διανυκτερεύσεις κτλπ. Εάν έχει σπουδάσει κάτι θα μπορούσε να γίνει γραφέας. Χμ χμ αυτά θυμάμαι σε γενικές γραμμές...

Ελπίζω όταν βρίσκεστε να μη σου λέει ιστορίες από το στρατό γιατί είναι τόοοοοσο βαρετέεες Εμείς πάντως το είχαμε πάρει στην πλάκα, μου έστελνε φωτογραφίες από ασκήσεις βαμμένος με φούμο και τέτοια

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 16:39, 10-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Madrugada*
Ελπίζω όταν βρίσκεστε να μη σου λέει ιστορίες από το στρατό γιατί είναι τόοοοοσο βαρετέεες
+100000

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evi_zoi (Εύη - Ζωή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi_zoi
H Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 286 μηνύματα.

H evi_zoi is divorced and.... έγραψε στις 22:15, 10-02-10:

Εμένα ειναι 3 μηνες μέσα και μπορω να πω οτι μονο 3-4 φορές είχε παράλογα (για μενα) νευρ ακαι δεν καταλαβαινα τι συμβαινει...Ολα ειναι οκ, ευτυχως, και ελπιζω να συνεχιστουν ετσι... Καλα,εγω τον εχω και διπλα μου...Κορίτσια,υπομονη!

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

H Ερωφίλη έγραψε στις 00:39, 01-03-10:

Φεύγει Κύπρο σε έναν μήνα... Γ@μώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχετε ακούσει τίποτα για το στρατό εκεί;;;

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 10:07, 01-03-10:

Ήταν ο κολλητός μου φαντάρος Κύπρο. Πάνε και 6 χρόνια όμως, δεν ξέρω αν έχουν υπάρξει διαφοροποιήσεις. Θυμάμαι επίσης ότι σε εκπαιδευτική εκδρομή που είχα κάνει με το πανεπιστήμιο Κύπρο είχε γίνει κι επίσκεψη στο στρατόπεδο της ΕΛΔΥΚ, αλλά δεν πήγα (προτίμησα να κάνω τα ψώνια μου Λευκωσία), οπότε δεν μπορώ να σου πω για το κλίμα προσωπική άποψη. Πάντως ο φίλος μου πέρασε καλά. Είναι χαλαρά στην Κύπρο, σαν συνθήκες πολύ καλύτερα από Έβρο ή άλλα παραμεθώρια και επίσης το "χαρτζιλίκι" που παίρνουν είναι μεγαλύτερο από της Ελλάδας. Δεν ξέρω τι παραπάνω να σου πω, εν γένει ο φίλος μου έβγαινε αρκετά, έκανε παρέες κι εκτός στρατοπέδου κι επίσης βρήκε γκόμενα (αλλά ήταν single). Για να είχε χρόνο για αυτά καταλαβαίνεις δεν ξεπατωνόταν και στο χαμαλίκι!

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

H Ερωφίλη έγραψε στις 12:43, 01-03-10:

Άντε να δούμε!
270 το μήνα θα παίρνουν τους είπαν!

Παράθεση

barbiediamond94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη barbiediamond94
H barbiediamond94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H barbiediamond94 έγραψε στις 16:18, 02-09-12:

εγω εχω..
ειναι μεσα τωρα 2 μηνες!!!
εχει γινει πιο ευαλοτος..και η ψυχολογια του δεν ειναι και στα καλυτερα της!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 16:49, 02-09-12:

Δυσκολα τα πραγματα οταν εισαι φανταρος και εχεις σχεση,θελει προσπαθεια και υπομονη και απο τους δυο...όμως οι σχεσεις που αντεχουν τις δυσκολίες ειναι αυτες που έχουν μέλλον

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 17:08, 02-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Cosa Nostra
Δυσκολα τα πραγματα οταν εισαι φανταρος και εχεις σχεση,θελει προσπαθεια και υπομονη και απο τους δυο...όμως οι σχεσεις που αντεχουν τις δυσκολίες ειναι αυτες που έχουν μέλλον
Δυσκολα τα πραγματα και οταν καποιος δουλευει νυχθημερον και εχει σχεση.
Θελει προσπαθεια και υπομονη...αλλα ποση;

Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 17:16, 02-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από diotima
Δυσκολα τα πραγματα και οταν καποιος δουλευει νυχθημερον και εχει σχεση.
Θελει προσπαθεια και υπομονη...αλλα ποση;
Εξαρτατε ποσο αντεχει ο καθένας,και ψυχικα και σωματικα.Και φυσικά εξαρτατε απο την συμπαράσταση που έχει απο τ άλλο ατομο

Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lonely_Rider
Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 23:26, 03-01-13:

Καλησπέρα κορίτσια... Διαβάζωντας όλες τις απόψεις σας μπορώ να πώ ότι δεν απέχουν και πολύ από την αλήθεια... Επείδη λοιπόν και γω την θητεία μου κάνω θα σας πω την δικία μου εμπειρια και βγάζετε εσεις τα δικά σας συμπερασματα...
Εγώ λοιπόν Είμαι έφεδρος αξιωματικός και κανω 14 μήνες θητείας αντι για 9 όπως όλοι οι υπολοιποι... όταν πρωτομπήκα λοιπόν στη σχολή μου την έπεσε μια κοπελίτσα και μου είπε οτι της αρέσω και όλα τα σχετικα και μου ήτησε να κάνουμε σχεση( 19 εγώ 15 αυτη)... Εγώ προσωπικά δεν είχα ξανακάνει σχεση αλλα είχα παραδείγματα από φίλους που είχαν σχέση από απόσταση στο σχολείο... Επιπρόσθετα ήξερα ότι η κοπέλα είναι μικρή και δεν είχε ούτε σταθερα θέλω ούτε και εμπειρία στο κομμάτι σχέσεις... Άλλο ένα "προβλημα ήταν οτι στην σχολή μας έκαναν πόλυ ψυχολογικό πόλεμο και δεν είχαμε και σχεδόν καθόλου χρόνο ξεκούρασης... τέλος πάντων τα είπα όλα αυτα στην κοπέλα και μου είπε οτι το σκεφτόταν δυο εβδομάδες και ότι δεν την ενοιζε ούτε η απόσταση ούτε οι πέντε μήνες παραπάνω... Τα φτιάξαμε λοιπόν και λόγω του ότι εγώ είχα στο νου μου ότι ήταν πιτσιρικα και ότι σε μεριές καταστάσεις δεν είχε πείρα ούτε τσακωνομασταν ούτε και είχαμε διαφωνιες... και δεν έχω κανενα παραπονο ουτε με επρηζε ουτε ανακριση μου εκανε... Εμενα αυτο λοιπόν με ανέβαζε ψυχολογικά και παρόλο που περνουσα δυσκολα στη σχολή δεν επεφτε η ψυχολογία ούτε και τα νεύρα μου εσπαγαν οι άλλοι και το κυριότερο δεν κρατουσα τιποτα απο αυτα που μας ελεγαν εκει μεσα οποτε ουτε νευρα ειχα ουτε και γκρινιες... Το οτι ξυπνουσα το πρωι και ηξερα οτι καποια εκει εξω νοιαζοταν για εμενα με εκανε να λεω "δε πατε να μου κανετε οτι γουσταρετε ρε μαλακες εγω στις ταδε του μηνα θα παω στο κοριτακι μου και αντε και...". Τεσπα στους πεντε μήνες χοωρισαμε γιατι πηρα μια αδεια δεκαπεντε μερες και συνηθησε λεει να με εχει διπλα της και δεν μπορουσε να συμβιβαστει με την απόσταση πλεον... το ρεζουμε;;; ας πουμε απλά οτι δεν εχω λόγο πλεον να πάω με όρεξη στο στρατοπεδο το πρωι... οποτε για εμένα αν δεν νιωθετε σιγουρες για το αν θα αντεξετε καλυτερα να το διακοψετε πριν μπει ο αλλος μεσα... γιατι μεχρι και για αυτοκτονιες ξερω λόγω χωρισμου... Αν έχετε κατι να σχολιάσετε ή κάποια απορία περιμενω να βοηθήσω όπως μπορώ...

Και μια μεγάλη συγνωμη για τυχών ορθογραφικα και ελλείψεις τόνων...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 23:47, 03-01-13:

Έχει δίκιο ο από πάνω. Εμένα ένας γνωστός μου έπαθε κατάθλιψη επειδη του έλειπε η δικιά του και τον στείλανε 401 για θεραπεία... η τύπισσα τον χώρισε και αυτός καποιους μήνες μετά αυτοκτόνησε...

Παράθεση

My_paSSion

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη My_paSSion
H My_paSSion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H My_paSSion Υou that I was looking for.. έγραψε στις 12:32, 04-01-13:

Εγώ αυτό το διάστημα τα έχω με ένα γλυκό αγοράκι που είναι εποπ στο στρατό...

Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lonely_Rider
Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 12:46, 04-01-13:

Άλλο ΕΠΟΠ και άλλο εφεδρος... ο ΕΠΟΠ είναι επαγγελματίας δηλαδή ζει από αυτο... ο έφεδρος είτε μένει εννια μήνες εσώκλειστος ή κάνει αυτό που έκανα και γω και γίνεται σαν ΕΠΟΠ μόνο που για ότι στραβό γίνει φταίω εγώ και κάθομαι και πέντε μηνες παραπάνω...

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 04:43, 13-03-13:

Εμένα πάντως μου άρεσε. Αυτή η υποχρεωτική απόσταση είναι σεξυ.
2 φορές μου έτυχε και θα το ξανά έκανα πιστεύω άνετα, σιγά
Τα καλά μυστικά είναι 3.
1. Να είσαι ξύπνια όταν ξημεροβραδιάζεται και αυτός. Η παρέα τον γλυκαίνει όσο δεν λέγεται.
2. Να πας μόνο με τα νερά του για να μιλά για σένα στους φίλους του εκεί.
3. Να γνωρίζεις κάποιους από τους φίλους του ώστε να τους ψαρεύεις. Και βέβαια το ότι θα έχεις τα κινητά τους είναι ένα επιπλέον +
και είναι πανεύκολο να έχεις τα κινητά τους. Πάντα αναγκάζονται να στείλουν από άλλον κάποιο μήνυμα ^^

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 00:53, 15-03-13:

Είδατε κάποια διαφορά???
Aμέ.
Στην αρχή είχα και μετά δεν είχε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Kelly-art

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kelly-art
H Kelly-art αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Kelly-art Nothing is impossible!! έγραψε στις 18:19, 13-06-13:

Καλησπέρα και από εμένα! Εγώ τα είχα γύρω στους 6 μήνες με στρατιωτικό. Αυτό σημαίνει Δευτέρα με Παρασκευή μέσα, έξοδος Παρασκευή(αν δεν τύχει κάτι έκτακτο) και ξανά μέσα την Κυριακή. Ο χρόνος που είχαμε οι δυο μας ήταν Παρασκευή και Σάββατο όπου συνήθως ήταν κουρασμένος... υπήρχαν μερικές μέρες στην εκπαίδευσή του που ήταν πολύ χάλια ψυχολογικά και εκεί είναι που δεν του πήγαινα κόντρα όσο και αν τον άκουγα στα χάλια του. Αν υπάρχει κατανόηση και υπομονή πραγματικά πιστεύω ότι θα προχωρήσει και θα κρατήσει η σχέση. Απλά θέλει υπομονή και να μην βάζετε και τα δικά σας νεύρα για συζήτηση, να μην εκφράζετε τα παράπονά σας εκείνη την ώρα που βλέπετε ότι η στιγμή είναι για αυτόν κρίσιμη!! Θα έρθει και η ώρα που θα μιλήσετε για την σχέση σας και τα θέματα που τυχόν έχετε. Είναι ψυχολογικός πόλεμος για αυτούς, υποφέρουν και οι ίδιοι, γιαυτό κάποιες φορές είναι καλό μόνο να τους ακούτε και να μην παρεμβαίνετε σε αυτά που λένε ή να τους λέτε πράγματα για να ξεχαστούν ή το πόσο κοντά χρονικά είναι η έξοδός του γενικά και μαζί σας!!!

Καλό κουράγιο και στους δύο, είναι δύσκολη περίοδος αλλά είναι και αυτή μια εμπειρία!!

Και ένα τραγούδι σχετικό....

http://www.youtube.com/watch?v=aBRs81c77xw

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους