Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Περιπτύξεις σε δημόσιο χώρο: Η γνώμη σας

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 03:13, 02-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn
@Michelle: Βασικά εμένα γενικά δε μου αρέσει να βλέπω άλλα άτομα σε δημόσιες ερωτικές περιπτύξεις... Δεν έχω μόνο με τους gay πρόβλημα. Και εγώ στις σχέσεις μου δημόσια δεν έκανα ποτέ τπτ (ούτε φιλάκια, μόνο καμμια αγκαλίτσα ίσως). Δεν ξέρω μου φαίνεται κάπως... Poserιά...
Καταλαβαίνω τι λες, αλλά από την άλλη είναι και δύσκολο να είσαι επί ώρες έξω με το έτερον ήμισυ και να το παίζετε αδερφάκια.
Προσωπικά πάντως προσπαθώ να είμαι σχετικά συγκρατημένη, όχι για τους λόγους που αναφέρεις, αλλά πρωτίστως γιατι (για λόγους που αδυνατώ ακόμα να κατανοήσω) μπορει να φέρει κάποιον σε δύσκολη θέση.
Πάντως οι ομοφυλόφιλοι ούτε την ελευθερία της "αγκαλίτσας" δεν έχουν...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 22-05-10 στις 13:28. Αιτία: rephrasing
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 03:15, 02-07-05:

Δεν ξέρω αν είμαι ανοιχτόμυαλος, πάντως το σίγουρο είναι πως εγώ είμαι εγώ (τι είπα πάλι)

Δεν ξέρω ρε Michelle. Όταν βρίσκεσαι ανάμεσα σε πολύ κόσμο δεν ξέρεις πως μπορεί να βλέπει ο καθένας τα φιλιά με τον συντροφό σου. Δεν ξέρω. Απλά δε θέλω να δίνω αφορμές. ʼμα θέλω να κάνω περισσότερα μένω και στο σπίτι ντε!

Τέσπα αυτό το θέμα είναι πολύ προσωπικό νομίζω και δε χωράει συζήτηση.

Α και κάτι άλλο... Και μόνο που ανοίγουμε thread για τους ομοφυλόφιλους αυτομάτως δε γίνεται ένας διαχωρισμός;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 03:18, 02-07-05:

Δεν ξέρω ρε Michelle. Όταν βρίσκεσαι ανάμεσα σε πολύ κόσμο δεν ξέρεις πως μπορεί να βλέπει ο καθένας τα φιλιά με τον συντροφό σου. Δεν ξέρω. Απλά δε θέλω να δίνω αφορμές. ʼμα θέλω να κάνω περισσότερα μένω και στο σπίτι ντε!
Ο κάθε άγνωστος μπορει πιθανότατα να ειναι και τόσο στενόμυαλος που να κατακρίνει ακόμη και το οτι είμαι μόνη μου στο δρόμο με άντρα .
Πάντως ποτέ δεν θα τους καταλάβω αυτους που τους ενοχλει...εγω πάντως όταν βλέπω ζευγάρια στο δρόμο να φιλιούνται πραγματικα τους χαίρομαι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 03:20, 02-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Πάντως ποτέ δεν θα τους καταλάβω αυτους που τους ενοχλει...εγω πάντως όταν βλέπω ζευγάρια στο δρόμο να φιλιούνται πραγματικα τους χαίρομαι.
Ίσως κάποιος "μοναχικός" τύπος να ζηλεύει όμως... Αυτό είνα που με ανησυχεί... Έχω προσωπικές εμπειρείες από τέτοια περίπτωση ατόμου, γιαυτό σου λέω (μακάβριο το τέλος του)...

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 03:20, 02-07-05:

@Michelle: Βασικά εμένα γενικά δε μου αρέσει να βλέπω άλλα άτομα σε δημόσιες ερωτικές περιπτύξεις... Δεν έχω μόνο με τους gay πρόβλημα. Και εγώ στις σχέσεις μου δημόσια δεν έκανα ποτέ τπτ (ούτε φιλάκια, μόνο καμμια αγκαλίτσα ίσως). Δεν ξέρω μου φαίνεται κάπως... Poserιά...
Για εμένα δεν είναι μόνο θέμα χρόνου , όπως σου απάντησε η michelle , αλλά και ότι βγαίνει αυθόρμητα πιστέψε με είναι πόλυ δύσκολο να κρατηθείς

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 03:22, 02-07-05:

Δε διαφωνώ πως είναι δύσκολο να κρατηθείς. Γιατί αν ήταν εύκολο, τότε γιατί να το κάνεις;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 03:22, 02-07-05:

Ίσως κάποιος "μοναχικός" τύπος να ζηλεύει όμως... Αυτό είνα που με ανησυχεί... Έχω προσωπικές εμπειρείες από τέτοια περίπτωση ατόμου, γιαυτό σου λέω (μακάβριο το τέλος του)...
Μα συγγνώμη αλλά δεν γίνεται να ασχολούμαστε με τον κάθε κομπλεξικό.
Εγώ πάντως και μόνη μου όταν ήμουν χαιρόμουν να βλέπω ευτυχισμένα ζευγαρια.

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 03:25, 02-07-05:

Δεν πρέπει να σκέφτεσαι έτσι... Δεν είναι κομπλεξικός. Η μοναχικότητα είναι ψυχολογική πάθηση. Όχι αστεία.... Είναι σοβαρό.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 03:28, 02-07-05:

Μα δεν είπα οτι ειναι κομπλεξικος επειδη ειναι μοναχικός. Είπα οτι είναι κομπλεξικός επειδη τον ενοχλει να βλέπει ζευγάρια.

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 03:30, 02-07-05:

Είναι μέρος της πάθησης αυτό ρε συ... :/ αναπόφευκτο. Δεν είναι πλασμένος ο άνθρωπος να ζει μόνος του.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 03:32, 02-07-05:

ʼμα θέλω να κάνω περισσότερα μένω και στο σπίτι ντε!
Δεν νομίζω όταν ένα ζευγάρι όταν είναι αγκαλιάσμενο ή ακόμη και αν φιλιέται να σημαίνει τπτ περισσότερο από αγάπη
Χμμ και εγώ όταν ήμουν μόνος ζηλεύα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τους θαύμαζα που βρήκαν ο ένας τον άλλον. Και γένικα δεν με πείραζε κάθολου μαλίστα χαιρόμουνα γιατί έβλεπα ότι κάπου υπάρχει λίγο αγάπη

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 03:32, 02-07-05:

Είναι μέρος της πάθησης αυτό ρε συ... :/ αναπόφευκτο. Δεν είναι πλασμένος ο άνθρωπος να ζει μόνος του.
Μα ειναι σαν να μου λες οτι αν κάποιος ειναι πχ αγοραφοβίκος και δεν μπορει να βρίσκεται σε μέρη με πολυ κόσμο πρεπει να σταματήσουμε να κυκλοφορούμε έξω για να μην του προκαλούμε κρίσεις πανικου. Συγγνώμη αλλα να ζητήσει βοήθεια απο ειδικό. Δεν έχει το πρόβλημα κάποιος που απλά δεν μπορεί να το παίζει ότι ο συντροφός του ειναι μόνο φιλαράκι!

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 03:34, 02-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Δεν νομίζω όταν ένα ζευγάρι όταν είναι αγκαλιάσμενο ή ακόμη και αν φιλιέται να σημαίνει τπτ περισσότερο από αγάπη.
ʼσχετο λίγο Ήπιες κανα ξύδι σήμερα; Ώρα για ύπνο adminάκοοοοοοοο! LOL!!

Δε διαφωνώ, απλά ήταν λίγο άσχετο

//@Michelle: Δεν είπα να προσποιείσαι για τίποτα... Απλά μη φτάνουμε και στο άλλο άκρο... στο στύλ "ΟΚ, κι εμείς αγαπήσαμε, αλλά μην κάνετε κ έτσι"

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 03:40, 02-07-05:

//@Michelle: Δεν είπα να προσποιείσαι για τίποτα... Απλά μη φτάνουμε και στο άλλο άκρο... στο στύλ "ΟΚ, κι εμείς αγαπήσαμε, αλλά μην κάνετε κ έτσι"
Αν και δεν το εφαρμόζω, για προσπαθησε λίγο να ξεχάσεις τις αντιλήψεις που σε έχει εμποτίσει απο μικρό ο περίγυρος σου και πες μου γιατι κάτι τέτοιο ειναι κακό...

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 03:42, 02-07-05:

Δεν με ενοχλεί να βλέπω ζευγαράκια σε δημόσιες περιπτύξεις, αρκεί να μην το παρατραβάνε! Έχει τύχει να βγω με τρία ζευγάρια και επί ένα τέταρτο να μην μιλάει κανείς γιατί φιλιόντουσαν... Ε! αισθάνθηκα κάπως άβολα!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 03:43, 02-07-05:

ʼσχετο λίγο Ήπιες κανα ξύδι σήμερα; Ώρα για ύπνο adminάκοοοοοοοο! LOL!!

Δε διαφωνώ, απλά ήταν λίγο άσχετο
Χμμμ μπα δεν ήπια τπτ μάλλον η ώρα φταίει και δεν κατάλαβα κάλα το μνμ σου. Εγώ κατάλαβα ότι επειδή δεν θέλεις να δίνεις αφορμές δεν επιδίδεσαι σε περιπτύξεις για αυτό αν θέλεις είτε αυτό είτε περισσότερο κάθεσαι στο σπίτι σου και εγώ απλός σου σχολίασα ότι τα φίλια ή οι αγκαλίες δεν είναι προθάλαμος των "περισσοτέρων"

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 05:19, 02-07-05:

Εγώ χαίρομαι να βλέπω ερωτευμένα ζευγάρια στο δρόμο.. αλλά μιλάμε για ερωτευμένα ζευγάρια! Ειλικρινά συγκινούμαι.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 12:22, 02-07-05:

Μήπως όταν παντρέυται ένα ζευγάρι να καταργήσουμε το φιλί γιατί μπορεί κάποιον να θίξει. Εγω πάντα περπατάω χέρι με χέρι με την γυναίκα μου και αν θέλω θα την φιλήσω κιόλας. Σιγά μην κάτσω να σκεφτώ τι νομίζει ο δίπλανος μου και αν τον ενοχλεί. Μιλάω πάντα για φιλιά και όχι τίποτα παραπάνω, το θέαμα ενός ζευγαριού που φιλιέται είναι άσχημο ενω ο παππούς που φτύνει τα άντερα του και κοντέυεις να ξεράσεις είναι νορμαλ? Όσο αφορά για τον "μοναχικό" τύπο, αυτά που βλέπει στην τηλεόραση δεν τον ενοχλούν? αν κάτσει για μια ώρα μπροστά στη ΤV θα δεί 5.000 φορές χειρότερα πράγματα απο αυτά που κάνει ένα ζευγάρι δημόσια.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 13:20, 02-07-05:

Κι εγω εγκρίνω τα χεράκι-χεράκι και φιλάκια στο δρόμο Ειλικρινά χαίρομαι όταν βλέπω ανθρώπους να απολαμβάνουν τον έρωτα τους

Όταν δω χεράκι-πουλάκι όμως μέσα σε καφετέρια θα γ@μηθώ στα γέλια γιατί θα πω... μα καλά δεν πηγαίνανε στο σπίτι τους που ναι και πιο άνετο το κρεβατάκι τους ή ο καναπές τους; Θα μου πεις, δεν κρατιούνται, έχουν κ@ύλες. Σύμφωνοι! Ας κρατηθούν λίγο για το σπίτι όπως τις κρατάμε οι περισσότεροι. (ας χρησιμοποιηθεί παρελθοντικός χρόνος για μένα )

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:48, 02-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Κι εγω εγκρίνω τα χεράκι-χεράκι και φιλάκια στο δρόμο# Ειλικρινά χαίρομαι όταν βλέπω ανθρώπους να απολαμβάνουν τον έρωτα τους#

Όταν δω χεράκι-πουλάκι όμως μέσα σε καφετέρια θα γ@μηθώ στα γέλια# γιατί θα πω... μα καλά δεν πηγαίνανε στο σπίτι τους που ναι και πιο άνετο το κρεβατάκι τους ή ο καναπές τους; Θα μου πεις, δεν κρατιούνται, έχουν κ@ύλες. Σύμφωνοι! Ας κρατηθούν λίγο για το σπίτι όπως τις κρατάμε οι περισσότεροι. (ας χρησιμοποιηθεί παρελθοντικός χρόνος για μένα# )
Με κάλυψε απόλυτα ο Valder...να αρχίσω να ανησυχώ;

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 14:17, 02-07-05:

εμένα πάλι δεν με χαλάει τίποτα...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:19, 02-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Κι εγω εγκρίνω τα χεράκι-χεράκι και φιλάκια στο δρόμο Ειλικρινά χαίρομαι όταν βλέπω ανθρώπους να απολαμβάνουν τον έρωτα τους

Όταν δω χεράκι-πουλάκι όμως μέσα σε καφετέρια θα γ@μηθώ στα γέλια γιατί θα πω... μα καλά δεν πηγαίνανε στο σπίτι τους που ναι και πιο άνετο το κρεβατάκι τους ή ο καναπές τους; Θα μου πεις, δεν κρατιούνται, έχουν κ@ύλες.

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:23, 02-07-05:

Ούτε εμένα με πειράζει αρκεί να είναι στα όρια και να μην το παρακάνουν

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 18:11, 02-07-05:

Ούτε και εγώ έχω πρόβλημα... αλλά όπως είπανε.. να μη το παρακάνουν (χεράκι- πουλάκι )

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:12, 06-07-05:

Κατά το ... "η ελευθερία του ενός σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου"
έχω να πω ότι ειλικρινά δε με χαλάει καθόλου να δω δυο ανθρώπους ερωτευμένους να το δείχνουν δημόσια αν και εφόσον δεν επεμβαίνουν στην αισθητική μου άποψη...
άλλο το φιλάκι δημόσια, και άλλο το φιλιόμαστε μέχρι να μας σηκωθεί..
άλλο το χεράκι χεράκι... και άλλο το χουφτωνόμαστε και δε μας νοιάζει....
άλλο το "ψυθιρισμα στο αυτί" ... και άλλο το "δίνουμε οντισιόν σε λιγο για πορνοταινία"

παν μέτρον άριστον!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:30, 07-07-05:

Δεν μ'ενοχλει καθολου να βλεπω ζευγαρακια να φιλιουνται, αγκαλιαζονται κτλ, και δεν μπαινω στη διαδικασια να σκεφτω τι θα πει ο παραδιπλανος στη σταση του λεωφορειου αν μου ρθει να φιλησω τον φιλο μου.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 04:29, 07-07-05:

Τα μηνύματα περι "(παν) μέτρον άριστον" μεταφέρθηκαν στο thread που τους ταίριαζε.

Παράθεση

katerina21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina21
H katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H katerina21 έγραψε στις 15:25, 07-07-05:

normal πράγματα πάντα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 10-09-08 στις 22:03. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 16:15, 07-07-05:

παντως εξαρταται και απο το που βρησκεται κανεις αλλα ακι ποιος τον βλεπει, για παραδειγμα αλλιως το βλεπει ενας Αθηναιος και αλλιώς ενας επαρχιώτης (ιδιετερα αν η επαρχια ειναι μικρη)...επησεις εγω δεν το παρακανω μπροστα σε μικρα παιδια για να μη φερω σε δυσκολη φαση τους γονεις τους, καλο ειναι να ειμαστε διακριτικοι αλλα οχι συντηριτικοι

η κοινωνια μας γενικως δεν αρεσκεται σε τετοιες εκδηλωσεις αλλα πιστευω και ελπιζω οτι αυτο αλλαζει...μ'αρεσει να βλεπω 40αρηδες και 50αρηδες να περπεταανε χερακι χερακι και να φερονται τρυφερα...στην Ελλαδα συνηθως οι μεγαλοι λενε "ελα μωρε αιδιες, δεν ειμαστε πια παιδια" μεγαλο λαθος

τελος αν εμεις μαθουμε τα παιδια μας να το θεωρουν φυσιολογικο θα παψει να ειναι ταμπου, καμια φορα λενε "μη μας βλεπουν τα παιδια" τα παιδια χερονται να βλεπουν αγαπημενους γονεις και αποκτουν σωστη παιδιεα σε θεματα σχεσεων για αργοτερα

Παράθεση

panosRU

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη panosRU
Ο panosRU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O panosRU έγραψε στις 20:11, 18-11-05:

δεν ειπα να υποκρινονται!!!!!!!!!
ειπα να μην το διχνει ενοοντας να μην κανει μλκιες στον δρομο με κανα "φιλο" του..
ενταξι ενα φιλι κανεις τα στραβα ματια (εγω δεν κανω τα στραβα ομως..) αλλα να κανουν και ποιο προχορημενα πραγματα αυτο παραπαει!

Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nessa NetMonster
H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε στις 20:13, 18-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από panosRU
δεν ειπα να υποκρινονται!!!!!!!!!
ειπα να μην το διχνει ενοοντας να μην κανει μλκιες στον δρομο με κανα "φιλο" του..
ενταξι ενα φιλι κανεις τα στραβα ματια (εγω δεν κανω τα στραβα ομως..) αλλα να κανουν και ποιο προχορημενα πραγματα αυτο παραπαει!
Α, καλά, εδώ συμφωνώ. Πρέπει να σέβεσαι τους γύρω σου.

Παράθεση

panosRU

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο panosRU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O panosRU έγραψε στις 20:16, 18-11-05:

και αυτοι εμενα... αν ειναι ετσι να παμε ολοι στον δρομο να κανουμε τις ορεκσεις μας πραξεις...

Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε στις 20:20, 18-11-05:

και αυτοι εμενα... αν ειναι ετσι να παμε ολοι στον δρομο να κανουμε τις ορεκσεις μας πραξεις...
Εμμμ, δεν κατάλαβες. Συμφωνώ είπα.

Από τους άλλους έχω την απαίτηση να μου δείχνουν το σεβασμό που τους δείχνω κι εγώ. Όπως εγώ όταν είμαι μέσα σε κόσμο δε θα κάνω σαν τη λυσσάρα με ένα αγόρι, περιμένω και οι άλλοι να φέρονται σχετικά συγκρατημένα.

Τώρα βέβαια εγώ δε θα "έκραζα" κανέναν γιατί είναι γυφτιά... αλλά πιστεύω ότι μερικοί το αξίζουν ένα ψιλοκράξιμο!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 20:21, 18-11-05:

Για να σε σεβαστουν πρεπει να σεβεσαι...

Παράθεση

panosRU

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O panosRU έγραψε στις 20:24, 18-11-05:

α νεσσα συγνωμη διαβασα Δεν συμφονω (μιας και δεν εχω συνιθησει καποιον να συμφονει μαζι μου )

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 20:30, 18-11-05:

A!και κατι ακομα!
Nessa μου κανεις λιανα τι εννοεις οτι θα τον εκραζες;
Εισαι στην καφετερια και πισω σε εναν καναπε (οχι πρωτη μουρη) ειναι ενας τυπος με τον γκομενο και φιλιουνται.Και φενονται ακνονικα.
τι θα εκανες ακριβως;
'Η αυτο δεν ειναι αρκετο για κραξιμο;
Ποιους ακριβως θα εκραζες.
Το ρωταω γιατι ρε παιδια προσωπικα δεν θα μπορουσα να το κανω ποτε.
Αντε και αν με εφερναν στο αμην, να τους ελεγα να συγκρατηθουν.
Πολιτισμενα.
Μιας και παροτι δεν εχω προβλημα, λογο του οτι αντιτιθεται στην φυση μου, μου προκαλει ενα αισθημα "καπως" το να βλεπω να φιλιουνται gay.
Οχι τα ιδια τα ατομα αλλα η πραξη.

Panaros ειδες που τα ειπαμε μια χαρα;

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 20:47, 18-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster
Μα δε διαβάζετε βρε παιδιά. Είπα:
Μια χαρα διαβαζω χρονια τωρα, μιας και εγω στο εγραψα, αλλα στο τελος γραφεις οτι μερικοι αξιζουν ενα κραξιμο.
Και δεν μου απαντας στην δευυτερη ερωτηση που βγαινει μεσα απο το ποστ μου.
Να στην ξαναδιατυπωσω:
"Ποιοι ειναι αυτοι που αξιζουν "κραξιμο";τι θα πρεπει να κανουν δηλαδη."
Και δευτερον για να δεις οτι δεν ρωτησα κατι περιεργο...
Και το ξαναδιατυπωνω:
"Εσυ σαν Nessa τι εννοεις "κραξιμο"."
Μιας και χρησιμοποιεις εναν ορο-λεξη να δω πως τον ερμηνευεις.
Δηλαδη θα το εκανες "ρομπα";
Ηταν υποθετικη η ερωτηση μου.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 18-11-05 στις 21:02.
Παράθεση

panosRU

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O panosRU έγραψε στις 20:52, 18-11-05:

3 2 1 fighht! (i smell war...)

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 21:00, 18-11-05:

3 2 1 fighht! (i smell war...)
Μπα οχι ρε συ...σιγα!
δεν υπαρχει λογος ειλικρινα.
απλως επειδη μου αρεσει να μιλαω και να ανταλλασω αποψεις, θελω να δω μερικα πραγματα πως τα σκεφτεται ο συνομιλιτης μου.
Γι' αυτο και ρωτησα την Nessa τι εννοει.
Για να δω πως αντιλαμβανεται ορισμενα πραγματα.
Αλλοιμονο εαν εγω στα 24 μου (και αλλο τοσο η nessa -θελω να πιστευω- στα 20 της) να ξοδευομουν σε διαδικτυακους καυγαδες.
Πολιτισμενα μιλαμε.
Απλως το κακο με το νετ ειναι οτι πολλες φορες αυτα που λες παρεξηγουνται.
Οπως πριν π.χ. που νομισαν οτι εγω ειχα σκοπο να σε "προκαλεσω" για να τα πεις.

Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

H Nessa NetMonster έγραψε στις 21:05, 18-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Μario
Μια χαρα διαβαζω χρονια τωρα, μιας και εγω στο εγραψα, αλλα στο τελος γραφεις οτι μερικοι αξιζουν ενα κραξιμο.
Και δεν μου απαντας στην δευυτερη ερωτηση που βγαινει μεσα απο το ποστ μου.
Να στην ξαναδιατυπωσω:
"Ποιοι ειναι αυτοι που αξιζουν "κραξιμο";τι θα πρεπει να κανουν δηλαδη."
Να κάνουν σα να είναι έτοιμοι να γ#$%^&*ν... Βασικά ούτε τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια πρέπει να το κάνουν αυτό, απλά αυτούς τους έχουμε κάπως συνηθίσει.
Αρχική Δημοσίευση από Μario
Και δευτερον για να δεις οτι δεν ρωτησα κατι περιεργο...
Και το ξαναδιατυπωνω:
"Εσυ σαν Nessa τι εννοεις "κραξιμο"."
Μιας και χρησιμοποιεις εναν ορο-λεξη να δω πως τον ερμηνευεις.
Δηλαδη θα το εκανες "ρομπα";
Ηταν υποθετικη η ερωτηση μου.
Όχι ρε... όχι κι έτσι. Είπαμε. Επειδή δε φέρονται αξιοπρεπώς οι άλλοι δε σημαίνει ότι θα φερθούμε αναξιοπρεπώς κι εμείς!

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 22:21, 18-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster
Να κάνουν σα να είναι έτοιμοι να γ#$%^&*ν... Βασικά ούτε τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια πρέπει να το κάνουν αυτό, απλά αυτούς τους έχουμε κάπως συνηθίσει.
Συμφωνω.
Τα αλλα ζευγαρια ειναι φυσικο να μην μας ενοχλουν μιας και οχι μονο τα εχουμε συνηθισει αλλα ταυτιζονται με τις "προτιμησεις" μας.

Όχι ρε... όχι κι έτσι. Είπαμε. Επειδή δε φέρονται αξιοπρεπώς οι άλλοι δε σημαίνει ότι θα φερθούμε αναξιοπρεπώς κι εμείς!
Αυτο ηθελα να ακουσω.
απλως προσωπικα τη λεξη "κραξιμο" την ειχα συνδιασει με το οτι σηκωνομαι και τους κανω ρομπα.
Και συμφωνουμε και εδω.

Παράθεση

panosRU

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O panosRU έγραψε στις 23:16, 18-11-05:

mario ποο ρε συ τι σιγκ ειναι αυτο... μου σπαραζει την καρδια δεν μπορω να το βλαιπω! (ι εχω καρδια! !)

Παράθεση

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη actaestfaboula
H actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H actaestfaboula έγραψε στις 23:53, 12-03-06:

εννοείται πως δεν με ενοχλεί καθόλου να βλέπω ζευγάρια κ γενικά ανθρώπους να έχουν τέτοιες συμπεριφορες σε δημόσιους χώρους,μου έχει συμβεί να νιώσω αμήχανα αλλά το ξεπερνάω με τη σκέψη ότι είναι πολύ όμορφο να βλέπεις ανθρώπους να αγκαλιάζονται,να φιλιούνται κ γενικά να ζουζουνίζονται...
δηλ.συγνώμη,όλοι δεν έχουμε νιώσει κάπως έτσι,όλοι δε γουστάρουμε πολύ τέτοιες στιγμές?γιατί να μη το εκφράσεις όταν το νιώσεις?γιατί,δηλαδή πρέπει να σκεφτώ ότι με βλέπει κάποιος?μα τι κάνω πια , μήπως κανένα έγκλημα? αλίμονο! επικοιν ωνώ με έναν άνθρωπο εκείνη τη στιγμή κ δεν θέλω να το χάσω επειδή εσυ είσαι ίσως ανάξιος να νιώσεις κάπως έτσι...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 23:37, 21-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από actaestfaboula
εννοείται πως δεν με ενοχλεί καθόλου να βλέπω ζευγάρια κ γενικά ανθρώπους να έχουν τέτοιες συμπεριφορες σε δημόσιους χώρους,μου έχει συμβεί να νιώσω αμήχανα αλλά το ξεπερνάω με τη σκέψη ότι είναι πολύ όμορφο να βλέπεις ανθρώπους να αγκαλιάζονται,να φιλιούνται κ γενικά να ζουζουνίζονται...
δηλ.συγνώμη,όλοι δεν έχουμε νιώσει κάπως έτσι,όλοι δε γουστάρουμε πολύ τέτοιες στιγμές?γιατί να μη το εκφράσεις όταν το νιώσεις?γιατί,δηλαδή πρέπει να σκεφτώ ότι με βλέπει κάποιος?μα τι κάνω πια , μήπως κανένα έγκλημα? αλίμονο! επικοιν ωνώ με έναν άνθρωπο εκείνη τη στιγμή κ δεν θέλω να το χάσω επειδή εσυ είσαι ίσως ανάξιος να νιώσεις κάπως έτσι...
Respect

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Sotiria

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sotiria
H Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Sotiria έγραψε στις 20:42, 22-03-06:

Το θέμα όμως είναι ότι μετά τις ζουζουνιές, θέλεις να ζουζουνιστείς κ άλλο...
Και άντε κάποιοι από μας είναι φοιτητές και έχουν ένα και ίσως και δύο σπίτια αν είναι και οι δύο από άλλη πόλη...
Αυτοί που είναι μέσα στην πόλη τους, πού θα πάνε???
Προσωπικά εγώ χαίρομαι όταν βλέπω ερωτευμένα ζευγαράκια στον δρόμο να κάνουν αγκαλίτσες....

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:42, 23-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από actaestfaboula
επικοιν ωνώ με έναν άνθρωπο εκείνη τη στιγμή κ δεν θέλω να το χάσω επειδή εσυ είσαι ίσως ανάξιος να νιώσεις κάπως έτσι...
θα ήθελα μια διευκρίνηση
όποιος διαφωνεί με τις περιπτύξεις σε δημόσιο χώρο, είναι ανάξιος να νοιώσει έτσι?

τις προάλες ήμουν σε ένα ασφυκτικά γεμάτο βαγόνι του τρένου....
ένα ζευγάρι λοιπόν ξεκίνησε να "ζουζουνίζεται" και δεν μπορώ να πω ότι με ενόχλησε....
όταν όμως ο θόρυβος απ τα χλάπα τις χλούπα τις που έκαναν οι γλώσες τους δυνάμωσε και όταν ο τύπος έχωσε το χέρι του μέσα απ το τζιν παντελόνι της κοπέλας στον κ*λο και αυτή του έπιανε πάνω απ το τζίν τον π******* .... μπορώ να πω ότι ήταν ενοχλητικό....

είμαι λοιπόν "ανάξια" να νοιώσω έτσι?
και αν η απάντηση είναι ναι, αυτό θεωρείται και απαραίτητα "κακό"?

και αν ήθελα να "επικοινωνήσω" και γω μαζί τους εκείνη τη στιγμή τι ακριβώς έπρεπε να κάνω? να τους μιλήσω ή να τους χουφτώσω?

Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη diddle
H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H diddle έγραψε στις 18:02, 23-03-06:

Α ρε κουέ πολύ παραστατική η περιγραφή σου!!
Λοιπόν εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου να βλέπω ζευγάρια να ζουζουνίζονται(ωραίο το ρήμα παρεπιπτόντως να κατοχωρωθούν τα δικαιώματα σε αυτόν που το πρωτοείπε) απλά πρέπει να υπάρχουν και κάποια όρια ώστε να μην γίνεται προσβολή της δημόσια αιδούς.Ασ μην ξεχνάμε ότι κυκλοφορούν και μικρά αθώα παιδάκια που μας βλέπουν!Προσωπικά πάντως θα ένιωθα λίγο άβολα σε τέτοιες στιγμές γιατί δε μου αρέσει να τραβάω τα βλέματα πάνω μου και να προκαλώ οποιουδήποτε είδους αντιδράσεις..γιαυτό και προσπαθούμε με τον σύντροφό μου να ζουζουνίζουμε μέσα σε λογικά και μη προσβλητικά πλαίσια...

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 18:05, 23-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
θα ήθελα μια διευκρίνηση
όποιος διαφωνεί με τις περιπτύξεις σε δημόσιο χώρο, είναι ανάξιος να νοιώσει έτσι?

τις προάλες ήμουν σε ένα ασφυκτικά γεμάτο βαγόνι του τρένου....
ένα ζευγάρι λοιπόν ξεκίνησε να "ζουζουνίζεται" και δεν μπορώ να πω ότι με ενόχλησε....
όταν όμως ο θόρυβος απ τα χλάπα τις χλούπα τις που έκαναν οι γλώσες τους δυνάμωσε και όταν ο τύπος έχωσε το χέρι του μέσα απ το τζιν παντελόνι της κοπέλας στον κ*λο και αυτή του έπιανε πάνω απ το τζίν τον π******* .... μπορώ να πω ότι ήταν ενοχλητικό....

είμαι λοιπόν "ανάξια" να νοιώσω έτσι?
και αν η απάντηση είναι ναι, αυτό θεωρείται και απαραίτητα "κακό"?

και αν ήθελα να "επικοινωνήσω" και γω μαζί τους εκείνη τη στιγμή τι ακριβώς έπρεπε να κάνω? να τους μιλήσω ή να τους χουφτώσω?
χα,χα,χα,χα η λύση είναι μία σταμάτα να χρησιμοποιείς ΜΜΜ μέχρι εκτος απο τις ταμπελίτσες "Νο smoking" κοτσάρουν και ταμπελίτσες "No making out"

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:09, 23-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
χα,χα,χα,χα η λύση είναι μία σταμάτα να χρησιμοποιείς ΜΜΜ μέχρι εκτος απο τις ταμπελίτσες "Νο smoking" κοτσάρουν και ταμπελίτσες "No making out"
δεν χρησιμοποιώ ΜΜΜ... τυχαίο ήταν γιατί ήθελα να πάω κέντρο Αθήνας

και διερωτάμαι και κάτι ακόμα.... τώρα το σκέφτηκα....

Αν αποφασίσει κάποιος να έχει δημόσιες περιπτύξεις μοναχός του ο φουκαράς γιατί δεν έχει ταίρι.... να χαϊδεύει το μάγουλο του... την μέση του...την κοιλίτσα του... λίγο πιο κάτω ίσως.... ....γιατί όλοι σπεύδουμε να τον αποκαλέσουμε ανώμαλο και επιδειξία? αφού στην πραγματικότητα απλά ζουζουνίζεται μοναχούλης του....

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 18:09, 23-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
ή καλύτερα "Νο zouzounizing"

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους