Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,724 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Είναι δυνατόν ένας άνθρωπος να μην έχει ανάγκη τον έρωτα;

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:22, 10-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Δεν το έχω γευτεί γιατί δεν χωράει μέσα μου.
Αν και αυτό το "δεν έχεις γευτεί" δεν είναι παρά ένα παραμύθι, και εξηγούμε αμέσως: Μια σχέση στηρίζεται σε κάποιους όρους οι οποίοι είτε είναι αυτονόητοι (όχι για μένα), είτε τείθενται από την αρχή.
Εγώ λοιπόν με αυτούς τους όρους δεν μπορώ να συμβιβαστώ, δεν μπορώ να τους αποδεχτώ, κι αν το έκανα θα ήμουν δυστιχισμένος.
Πως λοιπόν να γευτώ κάτι που μου βρωμάει;
και μένα μου βρώμαγαν τα κυδώνια αλλά μόλις τα δοκίμασα μετά μου άρεσαν
τες πα, καταλαβαίνω τι λες και απλά επαναλαμβάνω ότι σου είπα μόνο την "ένσταση" μου
ευτυχώς για σένα, δεν μπορεί κανένας μας να σε πιέσει να κάνεις κάτι αλλιώτικο απ ότι λέει η καρδιά σου και το μυαλό σου

άλλωστε δεν είναι όλοι οι άνθρωποι γεννημένοι για έρωτες και οικογένειες βρε παιδί μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 22:32, 10-06-07:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 22:47, 10-06-07:

Κάθομαι τόση ώρα και διαβάζω "προσωποποιημένο" θέμα; (είναι και 11 σελίδες!) Τέσπα....επειδή κι εγώ λέω ότι "ερωτεύομαι" δύσκολα, νομίζω ότι ψέμματα λέω!

Βασικά είναι τι ορισμό του δίνεις. Για μένα είναι μια "ιδέα" που αιωρείται στην περιρρέουσα ατμόσφαιρα. Τη φτιάχνεις στο μυαλό σου και περιμένεις μπας και πέσει πάνω σε ένα ελκυστικό γυναικείο κορμί! Μετά την βαφτίζεις "πριγκίπισσα" και όλα είναι μια χαρά!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:56, 10-06-07:

Α πα πα...που κρυβόσασταν όλοι οι ποιητές?!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 23:00, 10-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Κάθομαι τόση ώρα και διαβάζω "προσωποποιημένο" θέμα; (είναι και 11 σελίδες!) Τέσπα....επειδή κι εγώ λέω ότι "ερωτεύομαι" δύσκολα, νομίζω ότι ψέμματα λέω!

Βασικά είναι τι ορισμό του δίνεις. Για μένα είναι μια "ιδέα" που αιωρείται στην περιρρέουσα ατμόσφαιρα. Τη φτιάχνεις στο μυαλό σου και περιμένεις μπας και πέσει πάνω σε ένα ελκυστικό γυναικείο κορμί! Μετά την βαφτίζεις "πριγκίπισσα" και όλα είναι μια χαρά!
...κι ύστερα, ήρθαν οι μέλισσες...

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 01:19, 11-06-07:

Στα επομενα επεισοδια: banneraki "ο deadhead_pirate και η doctor ruth σας απαντουν", "καθε μερα στις 12 το βραδυ απαντησεις απο τον πειρατη", "αληθειες ή ψεμματα: "ζωη χωρις ερωτα", δε βαρεθηκατε ακομη?!

Παράθεση

Amarylis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Amarylis
H Amarylis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Amarylis έγραψε στις 10:18, 12-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Γκκκκκκκκαννννννν......
Λάθος..!!!
Δεν είχα καμμία πρόθεση να θίξω κάποιον (υπάρχει λόγος??!)
Εξέφρασα απλά μια άποψη η οποία όπως φάνηκε πυροδότησε αντιδράσεις...
Πειρατή, δεν υπάρχουν σωστές και λάθος απόψεις , ειδικά όταν κάποιος συζητάει επί ενός γενικού θέματος, υπάρχουν απλά απόψεις.
Δυστυχώς αγνοούσα ότι άθελά μου πήρα μέρος σε..τεστ με υποτιθέμενο τίτλο "Μάντεψε ποιος"...και έχασα!
Δεν πειράζει,ο παθός μαθός που λένε και στο χωριό μου!!

Το θέμα όταν το δει κανεις αντικειμενικά εξακολουθέί να είναι πολύ ενδιαφέρον...

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 10:45, 12-06-07:

Δεν με έθιξες, απλά ήθελα να τονίσω οτι δεν είναι έτσι όπως το έθεσες...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:37, 12-06-07:

Μπορεί να μην είναι έτσι για σένα και να είναι για κάποιον άλλον με τις ίδιες προτιμήσεις. Ξεκόλλα. Μπορεί το θέμα να το είχδα φτιάξει αρχικά με αφορμή εσένα αλλά είναι γενικό και δεν αφορά μόνο εσένα.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 15:53, 12-06-07:

Να θυμισω τον τιτλο?
Είναι δυνατόν ένας άνθρωπος να μην έχει ανάγκη τον έρωτα;

"Ανθρωπος"... καποιος...γενικα...αοριστα!
Οχι ο "ανθρωπος- deadhead pirate"!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:44, 13-06-07:

Ναι, ρε παιδιά, τσουρέκια με το τι κάνει και με ποιον το κάνει ο Πειρατής... έγινε η παπαρδέλα, και το καταλάβαμε στην αρχή ότι μιλάμε για αυτόν, ας το ξεχάσουμε λίγο, ναι;

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 20:53, 13-06-07:

Όταν όλες οι φίλες μου είχαν κάνει σεξ κάποτε και εγώ όχι προσπαθούσαν "μάταια" να με πείσουν ότι μου λείπει και ότι το είχα ανάγκη. Και όμως για μένα όλες είχαν άδικο γιατί εφόσον ποτέ δεν είχα αυτή την αίσθηση ποτέ δεν μου έλειπε.
Κάποιος έχει ανάγκη μία σχέση, έναν έρωτα..όταν ξέρει τι σημαίνει...και δεν υποψιάζεται απλά..(ο καθένας πάντα δίνει δικές του εκδοχές το τι σημαίνει οπότε η συζήτηση πάντα θα φτάνει σε αδιέξοδο).

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:55, 13-06-07:

Ακριβώς. Δεν πιστέυω κι εγώ ότι όλοι λειτουργούμε με τα ίδια μέτρα και σταθμά...
Άλλοι δεν μπορούν σε μία σχέση, αν δεν πιστεύουν ότι κάπου πάει, ακόμα κι αν δε θέλουν να είναι με αυτό το άτομο για πάντα...
Άλλοι ακούνε σ' αγαπώ και την κάνουν.
Άλλοι αναζητούν κάτι από τον/την πρώην, στον/την νυν.

και;

όπως τη βρίσκει ο καθένας.
Σημασία έχει ότι, ναι, ΕΙΝΑΙ δυνατόν. Όλα αυτά.
Και μαζί αυτό που ρωτάει το θέμα της Μισέλ.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 12:21, 21-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Αγαπητέ Parafernalia συμφωνώ απόλυτα με τον τρόπο που το ορίζεις. Θα ήθελα να μεταφερθεί αυτή σου η ατάκα στο θέμα με τα Ταρώ που καταγινόμαστε, νομίζω ότι ταιριάζει με την κάρτα της Αυτοκράτειρας.

Στο τέλος εκείνου του θέματος όλοι θα έχουμε γίνει ποιητές, αγαπητή μου Isi.

Αυτό ακριβώς συνέβη και σε μένα, όταν έχω πει ότι χωρίστηκα στα δυο. Όταν ο έρωτας είχε μέσα μου παγώσει, όταν το σώμα μου άρχισε να καταρρέει, όταν δεν αισθανόμουν πια τίποτε άλλο εκτός από οργή και αδιαφορία, ξαφνικά ερωτεύτηκα σαν τρελλός, μια γυναίκα που όσο το σκέφτομαι δεν το άξιζε. Σε οποιαδήποτε άλλη εποχή της ζωής μου κι αν την είχα συναντήσει θα την είχα προσπεράσει αδιάφορα. Φαίνεται (για να ξαναμπώ στο θέμα αυτό) ότι είχα απόλυτη ανάγκη να ξαναβρεθώ σ' αυτήν τη νοητική κατάσταση, να είμαι ερωτευμένος κι έψαχνα μέσα μου την αφορμή. Με τη συγκεκριμένη δεν έγινε τίποτε απολύτως, πράγμα που μου έχει αφήσει ένα τεράστιο απωθημένο. Από την άλλη μεριά η πνευματική αυτή κατάσταση παρέμεινε μέσα μου. Έτσι βρήκα ευκαιρία να αναβιώσω τη νεκρή σχέση μου με τη γυναίκα μου, αφού δεν είχα πουθενά αλλού να αποδώσω αυτά που ένιωθα. Αυτό έτυχε δεν πέτυχε. Από την άλλη μεριά, όντας συνέχεια σ' αυτό το ψυχικό στάδιο, ακόμη ψάχνω τη γυναίκα που θα μπορεί να χορέσει όλη αυτήν τη δύναμη των συναισθημάτων. Να μπορεί να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων. Να μου δωθεί χωρίς να μου ζητήσει τίποτε, όπως θα της δωθώ κι εγώ.

Δεν τον καταλαβαίνω τον Καπετάνιο και τολμώ να πω ότι αυτά που λέει είναι too much και δεν με πείθουν απόλυτα. Έχω γνωρίσει προσωπικά κι άλλα άτομα που μιλούσαν έτσι και ήταν απόλυτα δυστυχισμένα κατά βάθος, απλά έλεγαν ψέμματα στον εαυτό τους, προσπαθώντας να δικαιολογήσουν την κατάσταση. Δεν ξέρω, ο Καπετάνιος θα πει πως δεν είναι έτσι τα πράγματα και εγώ δεν θα επιμείνω. Απλά έχω να του πω: "Back has e achlada tin oura" Όλοι κάποτε πληρώνουν το τίμημα των επιλογών τους. Του εύχομαι, όταν έρθει η ώρα, να έχει να πληρώσει και να μην είναι δυσβάστακτο το κόστος. Καλό σου ταξίδι Καπετάνιο, στις θάλασσες των φευγαλαίων αισθημάτων...

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
Όταν όλες οι φίλες μου είχαν κάνει σεξ κάποτε και εγώ όχι προσπαθούσαν "μάταια" να με πείσουν ότι μου λείπει και ότι το είχα ανάγκη. Και όμως για μένα όλες είχαν άδικο γιατί εφόσον ποτέ δεν είχα αυτή την αίσθηση ποτέ δεν μου έλειπε.
Κάποιος έχει ανάγκη μία σχέση, έναν έρωτα..όταν ξέρει τι σημαίνει...και δεν υποψιάζεται απλά..(ο καθένας πάντα δίνει δικές του εκδοχές το τι σημαίνει οπότε η συζήτηση πάντα θα φτάνει σε αδιέξοδο).
Αν κρίνω από ό,τι έχεις ποστάρει σε άλλα θέματα, οι φίλες σου είχαν απόλυτο δίκιο και πράγματι το είχες ανάγκη. Τώρα το τι είδους συναισθήματα ανασφάλειας και φόβου, άρνηση να δοθείς ή απλά δεν ήσουν ακόμη έτοιμη, συνετέλεσαν στο να καθυστερήσεις λίγο την έναρξη της ερωτικής σου ζωής, είναι άλλο θέμα. Το ότι είχαν δίκιο αποδείχτηκε αργότερα, όπως γίνεται πάντα όταν οι άλλοι μας λένε το προφανές κι εμείς δεν είμαστε έτοιμοι να το δούμε μπρος στα μάτια μας.

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 13:49, 21-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Αν κρίνω από ό,τι έχεις ποστάρει σε άλλα θέματα, οι φίλες σου είχαν απόλυτο δίκιο και πράγματι το είχες ανάγκη. Τώρα το τι είδους συναισθήματα ανασφάλειας και φόβου, άρνηση να δοθείς ή απλά δεν ήσουν ακόμη έτοιμη, συνετέλεσαν στο να καθυστερήσεις λίγο την έναρξη της ερωτικής σου ζωής, είναι άλλο θέμα. Το ότι είχαν δίκιο αποδείχτηκε αργότερα, όπως γίνεται πάντα όταν οι άλλοι μας λένε το προφανές κι εμείς δεν είμαστε έτοιμοι να το δούμε μπρος στα μάτια μας.
Μάλλον διαβάζεις αυτά που εσύ θέλεις να καταλάβεις και όχι αυτά που αποτυπώνονται. Γράφω ότι δεν το είχα ανάγκη επειδή ακριβώς δεν το είχα ζήσει. Φυσικά δεν είχαν δίκιο (δεν είναι θέμα δίκιου ή άδικου, είναι θέμα επιλογών), το απόλαυσα όταν εγώ το αισθάνθηκα και όχι όταν ο καθένας έλεγε το μακρύ και το κοντό του.

Το προφανές είναι όταν "εθελοτυφλείς", όταν δεν γουστάρεις όμως κάτι είναι επιλογη σου απλά.. (όπως και του καπετάνιου.. που δεν αναφέρομαι ξανά στο ίδιο γιατί έχω πει ήδη την άποψή μου).

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 15:43, 21-06-07:

Αν έκανα αυτό που λες, δεν θα έκανα αυτή τη δουλειά που κάνω. Πίστεψέ με ότι το να διαβάζω τα κείμενα άλλων και να τα διορθώνω ή να βγάζω τα συμπεράσματα, είναι το κύριο σημείο της εργασίας μου. Ξαναδιάβασε σε παρακαλώ αυτά που γράφω. Εκείνη τη στιγμή δεν το χρειαζόσουν γιατί δεν ήσουν, για οποιοδήποτε λόγο, έτοιμη ακόμη. Οι άλλοι σου λέγαν ότι δεν μπορεί, όπως το χρειάζονται όλοι οι υπόλοιποι, θα το χρειαστείς κι εσύ. Έπεσαν έξω σ' αυτό; Δεν ερωτεύτηκες, δεν έκανες σεξ, δεν έκανες σχέσεις; Αν δεν τα είχες κάνει όλ' αυτά κι επέμενες να νιώθεις ότι δεν σου χρειάζονται, τότε θα μπορούσες να ισχυριστείς ότι είχαν λάθος οι φίλες σου. Αυτό το λέω γιατί ο Καπετάνιος συνεχίζει σε μεγάλη ηλικία να είναι αμετανόητος και να επιμένει ότι δεν χρειάζεται καθόλου τον έρωτα. This is not your case.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 17:46, 21-06-07:

Xάε, έλα να ταξιδέψουμε μαζί για λίγο, να νιώσεις λίγο από τη δυστυχία μου.
Αρκεί να μη σε πιάσουν οι τύψεις στο τέλος.
Μην ξεχνάς ποτέ οτι κανένα καράβι δεν πλέει στον ωκεανό χωρίς ρότα.
Ούτε τα πειρατικά.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 17:52, 21-06-07:

Πιστεύω ότι το εννοείς, όμως δεν μπορώ να πειστώ ότι μπορείς να ζεις χωρίς να είσαι ερωτευμένος, αυτό ξεπερνά την κατανόησή μου και τη φιλοσοφική μου στάση. Λυπάμαι αλλά ενώ γενικά με διακρίνει ευρύτητα πνεύματος και απόψεων, έχω κι εγώ τα όριά μου. Ομολογώ πάντως ότι ένα τέτοιο ταξίδι, ή τα 4 χρόνια μεταξύ των δύο γάμων της Κουέ θα μου χρειάζονταν αυτήν την εποχή.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:03, 21-06-07:

Xάε, μου δεν έχω προσπαθήσει ποτέ να πείσω κανέναν γι αυτό το θέμα, και γιατί να το κάνω άλλωστε. Ομως δεν θυμάμαι ποτέ να ήμουν δυστιχισμένος από άσχημες συμπεριφορές, δεν θυμάμαι ποτέ να ένιωσα μόνος μου, δεν θυμάμαι ποτέ να στερήθηκα κάτι.
Δεν ξέρω αν μετράει, αλλά είμαι τρελλά ερωτευμένος με τους φίλους μου, την οικογένειά μου, τη ζωή μου, τόσο πολύ που δεν μπορώ να διανοειθώ οτι θα χαράμιζα την ενέργεια του έρωτα μου σε ένα και μόνο πρόσωπο.

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 18:42, 21-06-07:

Αυτό μου φαίνεται πιο λογικό. Ο έρωτας, όπως γράφουμε και σε άλλα θρεντ είναι κατάσταση του μυαλού. Ναι αυτό το έχω διαπιστώσει. Μπορείς να είσαι ερωτευμένος με τη ζωή κι όχι με συγκεκριμένο άτομο. Πρόσεξε όμως, το να είσαι ερωτευμένος με τον εαυτό σου δεν οδηγεί ποτέ σε καλό.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:44, 21-06-07:

Αυτό μου φαίνεται πιο λογικό. Ο έρωτας, όπως γράφουμε και σε άλλα θρεντ είναι κατάσταση του μυαλού. Ναι αυτό το έχω διαπιστώσει. Μπορείς να είσαι ερωτευμένος με τη ζωή κι όχι με συγκεκριμένο άτομο. Πρόσεξε όμως, το να είσαι ερωτευμένος με τον εαυτό σου δεν οδηγεί ποτέ σε καλό.
Δεν παίζει αυτό ρε Χάο.
Είμαι φουλ εγωιστής και εγωκεντρικός, αλλά όχι και έτσι.
Είπαμε ντε....

Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη T_Chameleon
Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε στις 19:00, 25-05-08:

Όλα είναι δυνατά… γιατί όχι συμβαίνει όλα συμβαίνουν σε αυτόν τον κόσμο.. Ούτε ψυχολογικά ούτε αποτυχημένες σχέσεις ούτε τπτ …Αφού όπως λέτε υπάρχει σεχ που είναι μια βασική ανάγκη που αν δεν την πραγματοποιήσουμε πραγματοποιείτε από μόνη της Οκ…Εξάλλου τι είναι ο ερωτάς μια ψευδαίσθηση που βιώνετε έντονα δεν είναι απαραίτητο να είμαστε ερωτευμένοι με τπτ υλικό η αϊλο.. Ξέρουμε πως ο ερωτάς χτυπάει την πόρτα όλον μας αυτονου δεν τι χτύπησε δεν υπάρχει τπτ παράξενο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φωτηs
Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Φωτηs έγραψε στις 22:24, 13-01-09:

Οταν δεν εχειs βιωση κατι, δεν εχειs και την αναγκη για να το αποζητησειs γιατι ειναι σαν να μην υπαρχει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,247 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 19:19, 06-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Φωτηs
Οταν δεν εχειs βιωση κατι, δεν εχειs και την αναγκη για να το αποζητησειs γιατι ειναι σαν να μην υπαρχει.
Συμφωνώ εν μέρει. Τώρα συγκεκριμένα με αυτόν τον άνθρωπο, πιστεύω οτι φοβάται τη δέσμευση και το έχει εκλογικεύσει στο μυαλό του ώστε να μη νιώθει άσχημα ή περίεργα. Μόνος του χωρίς αγάπη δε ζει κανείς.

Δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοιο θέμα, αλλά υπάρχουν κι άνθρωποι που είναι ασεξουαλικοί. Αυτό πώς το βλέπετε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 20:34, 06-02-09:

Μόνος του χωρίς αγάπη δε ζει κανείς.
nooot. Δηλαδή όλοι συνειδητά και ασυνείδητα ψάχνουμε για αγάπη; Τόσο junkies πια; Δεν υπήρξαν ποτέ στιγμές στη ζωή σου που απλά να ήθελες να ηρεμήσεις μόνη; Σε μερικούς αυτές οι στιγμές γιατί να μην χαρακτηρίζουν όλη τη ζωή τους;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,247 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 21:20, 06-02-09:

Σε μερικούς αυτές οι στιγμές γιατί να μην χαρακτηρίζουν όλη τη ζωή τους;
Ο άνθρωπος είναι κενός - μισός χωρίς αγάπη, όχι μόνο ερωτική. Δε λέμε, μόνος ούτε στον παράδεισο;

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 21:50, 06-02-09:

"Τα μόνα πράγματα για τα οποία μετανιώνεις στη ζωή σου,είναι τα ρίσκα που δεν πήρες ποτέ"
Ο καθένας παίρνει τα ρίσκα του στη ζωή, άλλος θέλει να ερωτευτεί τρελά άλλος όχι....

Ένας μεγάλος συγγραφέας έλεγε ότι δεν ολοκληρώνει ποτέ τον έρωτα με την αγαπημένη του, γιατί του χανόταν η έμπνευση για τη δημιουργία....

Θεωρίες και βιώματα χμμμ ίσως και φετίχ…

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 22:28, 06-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Ο άνθρωπος είναι κενός - μισός χωρίς αγάπη, όχι μόνο ερωτική. Δε λέμε, μόνος ούτε στον παράδεισο;
Εννοείς φυσικά ότι εσύ θα αισθανόσουν κενή. Και η αγάπη ορίζεται διαφορετικά από άνθρωπο σε άνθρωπο. Η μοναχικότητα είναι η ζωή κάποιων (δεν αναφέρομαι σε μένα) και κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει ότι ό,τι και αν τους οδήγησε εκεί σημαίνει ότι μένουν μόνο και μόνο από ενοχές και θλίψη.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 18:14, 08-02-09:

ΥΓ: Όχι, δεν είχαν άσχημη σχέση οι γονείς του. Αντιθέτως ήταν πολύ ερωτευμένοι και είχαν πολύ αγαπημένη οικογένεια.
1) εχει θεσει πολυ υψηλα στανταρ ΕΠΕΙΔΗ οι γονεις του ηταν ετσι

2) θελει να σε κουτουποσει μισελ αλλα ειναι "παιχτης" και δεν θελει το μπλεξιμο, ξεκαθαριζει τις προθεσεις του απο την αρχη

Παράθεση

swamps

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη swamps
H swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.

H swamps έγραψε στις 23:19, 08-02-09:

Ένα είναι το γιατρικό για τέτοιους τύπους. Να βρούν γυναίκα ακόμα πιο σκληρή απο αυτούς και μετά έλα να μου πεις αν θα δαγκώσουν την λαμαρίνα η όχι.
Γνώρισα ένα τέτοιο παιδάκι (γιατί για μένα αυτοί οι τύποι είναι παιδάκια) πριν χρόνια αντιμετώπιζε τις γυναίκες σαν αντικείμενα, ε τον αντιμετώπισα και εγώ σαν αντικείμενο και του εδωσα και κατάλαβε.Έτσι απέκτησε αισθήματα για μένα, έλα όμως που ήταν αργά.
Τέτοια άτομα θέλουν δίπλα τους γυναίκες που φτάνουν στα άκρα, δεν τους αρέσουν οι αδυναμίες τους ξενερώνουν, θέλουν κανονικό γράψιμο, σαρκασμό, σκληρότητα, και πλήρη αναισθησία, αν καταφέρουν και βρουν άτομο πιο σκληρό απο αυτούς τότε θα γονατίσουν, αλλά μέχρι να το βρούν θα είναι αντιδραστικοί, ειδικά όταν σε βλέπουν αδύναμη.Δοκιμάζουν την σκληρότητα της γυναίκας.Αν θέλει να κερδίσει κάποιος εναν άνθρωπο τέτοιο πρέπει να μην παρουσιάζει αδυναμίες καθόλου.Προσωπικά δεν θα με ενδιέφερε καθόλου ενας τέτοιος άνθρωπος για δέσμευση ούτε καν για σεξ.(Αν και ποτέ δεν μου άρεσαν ποτέ οι σχέσεις μόνο για σεξουαλική εκτόνωση)Έτσι και αλλιώς ούτε το σεξ θα ήταν καλό με εναν άνθρωπο που δεν θέλει να δίνει αλλά μόνο να παίρνει.Ο μόνος λόγος που θα έδινε στο σεξ είναι η ικανοποίηση του εγώ του.
Ίσως αυτή η συμπεριφορά τους να οφείλεται στο γεγονός ότι ψάχνουν για mother figure και αυτό με ξενερώνει αφάνταστα.Θέλουν μια γυναίκα να ικανοποιεί κάποιες ανάγκες τους χωρίς να τους έχει ανάγκη και να κρέμεται απο αυτούς.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη swamps : 08-02-09 στις 23:59.
Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 03:12, 11-02-09:

Διάβασα όλες τις σελίδες ( τι κάνει ο άνθρωπας παίζοντας με τις τάπες περιμένοντας το ουίσκι να ωριμάσει …. ακα τι κάνει ο άνθρωπας όταν έχει να παραδώσει δουλειά μέχρι αύριο και .. σέεερνεται για να τη κάνει ) , και πραγματικά εντυπωσιάστηκα ως πρώτο αίσθημα , στην πορεία θυμήθηκα μια φίλη μου που αισθανόταν έτσι επί πολλά χρόνια , χωρίς να έχει κανένα απωθημένο ( τουλάχιστον εμφανές ) ή κάποια ερωτική απογοήτευση, αφού δεν είχε ερωτευτεί ποτέ της άλλωστε , πώς να την είχε . Μέχρι που ήρθε ..εκείνος , που διέθετε όλα όσα θα κέντριζαν μια ομολογουμένως όμορφη , καλλιεργημένη και άκρως ιδιαίτερη προσωπικότητα όπως ήταν η συγκεκριμένη κοπέλα .
Διανοούμενος, επώνυμος (εντάξει αυτό δεν ήταν κι από τα θετικά του , απλά το έβαλα εδώ γιατί ακολουθούν τα χειρότερα ) και απελπιστικά γοητευτικός . Είχε όμως και αυτό που σε άλλη περίπτωση θα της άναβε ένα ΤεράστιΟ STOP σαν αυτά στις εθνικές οδούς , μαζί με το σήμα για επικίνδυνη στροφή και άλλοι κίνδυνοι !!! Παντρεμένος με παιδιά !!! Τη συνέχεια τη φαντάζεστε … μετά από χρόνια φιλίας πρώτη φορά την έβλεπα στα πατώματα , να σέρνεται , να συμπεριφέρεται ως έφηβη στη πρώτη της σχέση.
Ενώ είχε αρκετές ερωτικές εμπειρίες και σχέσεις που μόνο στο σεξουαλικό τομέα την αφορούσαν , δυστυχώς δεν είχε ερωτευτεί ποτέ και πλέον σε μεγάλη ηλικία πια δεν ήξερε να διαχειριστεί κανένα συναίσθημα. Θα μου πείτε διαχειρίζονται τα συναισθήματα ? Τι είναι κοινόχρηστα ? Όχι βέβαια και μακράν εμού τέτοιες εκφράσεις απλά την έθεσα για να γίνει κατανοητό το μέγεθος της συναισθηματικής ανωριμότητας της .
Προσωπικά μου είναι αδιανόητο να ζει κανείς χωρίς έρωτα , δίχως πάθος , χωρίς την τρέλλα του έρωτα θα ένιωθα φτωχή και άδεια . Ας είναι , να ευχηθώ σε όποιον αισθάνεται έτσι πολύ σύντομα να νιώσει αυτή τη τρέλα γιατί απλά χάνει ότι πιο δυνατό μπορεί να βιώσει ένας άνθρωπος !!!
Όπως έλεγε κι η Μαλβίνα : κι ότι αξίζει στον άνθρωπο είναι να ζήσει έστω μια φορά στη ζωή του μια ιστορία της προκοπής.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:43, 11-02-09:

Μπράβο ρε Μελιώ!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 04:57, 14-02-09:

Γνώρισα ένα τέτοιο παιδάκι (γιατί για μένα αυτοί οι τύποι είναι παιδάκια) πριν χρόνια αντιμετώπιζε τις γυναίκες σαν αντικείμενα, ε τον αντιμετώπισα και εγώ σαν αντικείμενο και του εδωσα και κατάλαβε. Έτσι απέκτησε αισθήματα για μένα, έλα όμως που ήταν αργά.
Τέτοια άτομα θέλουν δίπλα τους γυναίκες που φτάνουν στα άκρα, δεν τους αρέσουν οι αδυναμίες τους ξενερώνουν, θέλουν κανονικό γράψιμο, σαρκασμό, σκληρότητα, και πλήρη αναισθησία

Θέλουν γράψιμο, σαρκασμό, σκληρότητα, και πλήρη αναισθησία...;
Γιατί απλά δεν γίνονται gay;

Θέλουν μια γυναίκα να ικανοποιεί κάποιες ανάγκες τους χωρίς να τους έχει ανάγκη και να κρέμεται απο αυτούς.
Τις ανάγκες του νοικοκυριού...

Υγ. Λολ, κακίες, μα
όσους άντρες ξέρω, και τυγχάνει να ξέρω ένα ικανό πλήθος για εξαγωγή συμπερασμάτων,
δεν δίνουν σημασία ούτε σε καλλιέργεια, ούτε σε πτυχία, ούτε σε ενδιαφέρουσες προσωπικότητες...
...μόνο στο σεχς.

Και αν τύχει να μαγειρεύει κιόλας, είναι υποψήφια για γάμο (στο μέλλον το απώτερο).

(*Παρότι κανείς δεν θα το παραδεχτεί ανοιχτά.
Άντρες παιδί μου... Πεταμένα λεφτά)

* * *
Μέχρι που ήρθε ..εκείνος , που διέθετε όλα όσα θα κέντριζαν μια ομολογουμένως όμορφη , καλλιεργημένη και άκρως ιδιαίτερη προσωπικότητα...
Μονό από την εισαγωγή που κάνεις, κατάλαβα ότι
θα ήταν παντρεμένος με παιδάκια, και δυο-τρείς ερωμένες χώρια
από την καημένη την φίλη σου. Μα και το καημένη εδώ είναι σχετικό,
γιατί η γυναίκα του έρχεται πρώτη στην λίστα της δυστυχίας.

Κακίες. Αλλού ήθελα να σταθώ.

Διανοούμενος, επώνυμος
Με τον Ζουράρι; Ή τον Μπαμπινιώτη;

και απελπιστικά γοητευτικός

...Καλά,
ξέχνα τους προηγούμενους.

* * *
Τι ήθελα να πω; Α, ναι.

...χάνει ότι πιο δυνατό μπορεί να βιώσει ένας άνθρωπος !

...Την κοκαϊνη.

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

what the **** (Ρια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη what the ****
H Ρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H what the **** έγραψε στις 02:45, 16-02-09:

Που είναι το περίεργο δεν κατάλαβα. Είναι 30 και δεν έχει ερωτευτεί ακόμα... εεε και λοιπόν.
Προφανώς όλες όσες γνώρισε θα ήταν μπάζα.
Αμέσως να κατηγορήσετε το παιδί για ψυχολογικά... απαπα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 16-02-09 στις 02:49. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 15:38, 22-05-09:

Εγώ νομίζω, οτί είναι απλά ένας τρόπος ζωής.Για κάποιους λόγους, έμαθε να ζει με αυτόν τον τρόπο και δεν υπάρχει κάτι γι' αυτόν, που να μειώνει την ποιότητα της ζωής του.Εγώ προσωπικά, δε μπορώ να δεχτώ, οτί αυτός ο άνθρωπος αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα ψυχολογικό, σωματικό, επικοινωνίας, η οτιδήποτε άλλο.
Και θα σας κάνω μια ερώτηση πάνω σε αυτό.
Ποιά είναι δηλαδή η εξέλιξη του ανθρώπινου είδους;Κατ' εμέ όποιος προσπαθήσει να δώσει κάποιον ορισμό, δε θα μάθει ποτέ αν έπεσε μέσα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 15:18, 23-05-09:

Η εξέλιξη του ανθρώπινου είδους βαίνει ολοταχώς προς τον εγωκεντρισμό και τη λατρεία του τομαριού. Ο έρωτας έρχεται σε αντίθεση με αυτά και συνεπώς ο Δαρβίνος θα κουνήσει με θλίψη το κεφάλι, μαζί και το μαντήλι του. Είδος προς εξαφάνιση, δεν συνάδει με την εποχή της φρενήρους κατανάλωσης.

Γνώριζα κάποια που δεν είχε ποτέ της ερωτευτεί και ήταν μόλις...35 χρόνων. Κάποτε μια άλλη της παρέας γύρισε και της είπε: "Το να ερωτευτείς σημαίνει να δοθείς. Εσύ δεν έχεις τη διάθεση να δώσεις ούτε του αγγέλου σου νερό, άρα γιατί γκρινιάζεις;". Συμφωνώ με την παραπάνω ερμηνεία...

Αρχική Δημοσίευση από swamps
Ένα είναι το γιατρικό για τέτοιους τύπους. Να βρούν γυναίκα ακόμα πιο σκληρή απο αυτούς και μετά έλα να μου πεις αν θα δαγκώσουν την λαμαρίνα η όχι.
Γνώρισα ένα τέτοιο παιδάκι (γιατί για μένα αυτοί οι τύποι είναι παιδάκια) πριν χρόνια αντιμετώπιζε τις γυναίκες σαν αντικείμενα, ε τον αντιμετώπισα και εγώ σαν αντικείμενο και του εδωσα και κατάλαβε.Έτσι απέκτησε αισθήματα για μένα, έλα όμως που ήταν αργά.
Τέτοια άτομα θέλουν δίπλα τους γυναίκες που φτάνουν στα άκρα, δεν τους αρέσουν οι αδυναμίες τους ξενερώνουν, θέλουν κανονικό γράψιμο, σαρκασμό, σκληρότητα, και πλήρη αναισθησία, αν καταφέρουν και βρουν άτομο πιο σκληρό απο αυτούς τότε θα γονατίσουν, αλλά μέχρι να το βρούν θα είναι αντιδραστικοί, ειδικά όταν σε βλέπουν αδύναμη.Δοκιμάζουν την σκληρότητα της γυναίκας.Αν θέλει να κερδίσει κάποιος εναν άνθρωπο τέτοιο πρέπει να μην παρουσιάζει αδυναμίες καθόλου.Προσωπικά δεν θα με ενδιέφερε καθόλου ενας τέτοιος άνθρωπος για δέσμευση ούτε καν για σεξ.(Αν και ποτέ δεν μου άρεσαν ποτέ οι σχέσεις μόνο για σεξουαλική εκτόνωση)Έτσι και αλλιώς ούτε το σεξ θα ήταν καλό με εναν άνθρωπο που δεν θέλει να δίνει αλλά μόνο να παίρνει.Ο μόνος λόγος που θα έδινε στο σεξ είναι η ικανοποίηση του εγώ του.
Ίσως αυτή η συμπεριφορά τους να οφείλεται στο γεγονός ότι ψάχνουν για mother figure και αυτό με ξενερώνει αφάνταστα.Θέλουν μια γυναίκα να ικανοποιεί κάποιες ανάγκες τους χωρίς να τους έχει ανάγκη και να κρέμεται απο αυτούς.
Πολλά λόγια για να δικαιολογήσουν έναν σαδιστικό χαρακτήρα. "Δεν φταίω εγώ που είμαι σκληρή και αναίσθητη, το ζητάει ο οργανισμός τους και εγώ απλά τους το δίνω. Τους αξίζω!!"

Τι μας λες πουλάκι μου τώρα, ούτε ο Παπαχρόνης δεν θα μιλούσε έτσι αντίστοιχα για τις γυναίκες. Αλήθεια, εάν είχε γράψει άντρας τέτοια πράγματα εναντίον των γυναικών, πόσες αρνητικές θα είχε εισπράξει; Εδώ μόλις μία κι αυτή δική μου, για την τιμή των όπλων...

Αρχική Δημοσίευση από Ρεμπεσκές
Υγ. Λολ, κακίες, μα
όσους άντρες ξέρω, και τυγχάνει να ξέρω ένα ικανό πλήθος για εξαγωγή συμπερασμάτων,
δεν δίνουν σημασία ούτε σε καλλιέργεια, ούτε σε πτυχία, ούτε σε ενδιαφέρουσες προσωπικότητες...
...μόνο στο σεχς.
Σωστή η επισήμανση, όμως εγώ δεν μπορώ να κάνω σεξ με γυναίκα που δεν έχει ενδιαφέρουσα προσωπικότητα, αλλιώς βαριέμαι αφόρητα...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:31, 23-05-09:

Σωστή η επισήμανση, όμως εγώ δεν μπορώ να κάνω σεξ με γυναίκα που δεν έχει ενδιαφέρουσα προσωπικότητα, αλλιώς βαριέμαι αφόρητα...
Γιατι?
Κατα τη διαρκεια του σεξ ξεδιπλωνεται η προσωπικοτητα της?

Εκτος εαν εννοεις οτι δε σε ελκυουν σεξουαλικα οι γυναικες χωρις ενδιαφερουσα προσωπικοτητα..
.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 15:57, 23-05-09:

Η εξέλιξη του ανθρώπινου είδους βαίνει ολοταχώς προς τον εγωκεντρισμό και τη λατρεία του τομαριού. Ο έρωτας έρχεται σε αντίθεση με αυτά και συνεπώς ο Δαρβίνος θα κουνήσει με θλίψη το κεφάλι, μαζί και το μαντήλι του. Είδος προς εξαφάνιση, δεν συνάδει με την εποχή της φρενήρους κατανάλωσης.
Nομιζω πως η αγαπη ερχεται σε αντιθεση με αυτα. Ο ερωτας ειναι κυριως εγωιστης.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 17:16, 06-07-09:

Δεν ξερω καποιον με τετοιες αποψεις αλλα ισως παρα την ηλικια του εχει πολυ υψηλα στανταρς και δεν βρηκε την καταλληλη.Σε αυτο συμβαλλει και το γεγονος οτι ειναι τοσο προκατειλημενος...Η ισως το λεει για να σε εντυπωσιασει με τις εκκεντρικες του αποψεις...Η ακομα μπορει να εχει ερωτευτει αλλα να μην το παραδεχεται ουτε στον ιδιο του τον εαυτο.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:57, 21-07-09:

Δεν πιστεύω πως ο ''φίλος'' μας που περιγράφεις μας λέει την αλήθεια..
'η τον πέτυχες σε άσχημη φάση ή απλώς κρύβει βαθιά την δική του οδυνηρή αλήθεια...
και οι αλήθειες πονάνε πολύ ρε γαμώτο...
λίγοι τις αντέχουν, λίγοι τις αποδέχονται...

Ερωτας δε σημαίνει απαράιτητα σχέση...
Αν σου πω πως εγώ είμαι ερωτευμένη με τη ζωή, τους φίλους μου, τον κήπο μου τι θα μου πεις?
Ερωτας είναι φιλιά και χάδια?Οχι μόνο...
Ο ερωτας είναι εγκεφαλικός...
Ερωτας είναι να χάνεσαι για λίγο, να σβήνεις, να ανάβεις..να μισείς και να αγαπάς ταυτόχρονα, να δίνεσαι χωρίς να ζητάς..

Υπάρχουν άνθρωποι που δεν αφήνουν ελέυθερες τις αισθήσεις τους...
είναι οι..λογικοί άνθρωποι αυτοί που δεν μπορούν, δεν αφήνονται συναισθηματικά..
Μόλις αφήσουν τις αισθήσεις αδέσμευτες...θα ερωτευτούν,θα νιώσουν πολύ ζεστά..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 03:01, 21-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Nομιζω πως η αγαπη ερχεται σε αντιθεση με αυτα. Ο ερωτας ειναι κυριως εγωιστης.

εγωιστής τρομερός... υπουλος κι ανταγωνιστικός, και πολύ παθιάρης...
οι περισσότεροι εγωιστές ερωτεύονται, ενθουσιάζονται γρηγορότερα, εντονότερα, συχνότερα...

μόλις φύγει ο εγωισμός, αν θελήσει... έρχεται η αγάπη που όλα τα ηρεμεί, όλα τα μαγεύει με έναν γλυκό, μαμαδίσιο, ανεξήγητα ρομαντικό τρόπο...

Παράθεση

Χρήστος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Χρήστος
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Χρήστος έγραψε στις 10:52, 07-09-09:

Βασικά όλο το θέμα βασίζεται σε μία λάθος αρχή : "ο έρωτας αφορεί μόνο 2 άτομα (δεν λέω φύλλα και τέτοια για να μην λέει κανεις οτι αφήνω κόσμο απ έξω)"
Χρειάζεται έρωτας στην ζωή αλλά όχι απαραίτητα μεταξύ ανθρώπων.Ας πούμε ένας άνθρωπος μπορεί να είναι ερωτευμένος με την δουλειά του , να αγαπάει την οικογένεια του , το έθνος του ή και την ίδια ζωή.Αν δεν είναι ένας άνθρωπος ερωτευμένος με κάτι πιστεύω πως είναι κενός μέσα του.

Παράθεση

lila444

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lila444
H lila444 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H lila444 έγραψε στις 09:15, 15-09-09:

Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω πως δεν έχει ερωτευθεί..ερωτεύθηκε και μάλιστα πολύ και επειδή πληγώθηκε πολύ μασκαρεύει τον φόβο της μοναξιάς με έναν αέρα ανεξαρτησίας (paulo coehlo)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 15-09-09 στις 09:19. Αιτία: greeklish
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 23:15, 07-06-10:

Στους ανθρώπους θα έδειχνα πόσο λάθος κάνουν να νομίζουν ότι παύουν να ερωτεύονται όταν γερνούν, χωρίς να καταλαβαίνουν ότι γερνούν όταν παύουν να ερωτεύονται!

Από την αποχαιρετιστήρια επιστολή του Gabriel Garcia Marquez
Πιστεύω πως χωρίς έρωτα και αγάπη η ζωή είναι λίγη.

Πιστεύω πως επίσης χωρίς φίλους η ζωή είναι λίγη.

Αυτά τα δύο θα πρέπει να συνδυάζονται στην ζωή και το ένα να μην αποκλείει το άλλο όπως συνήθως βλέπουμε να συμβαίνει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 23:21, 07-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Πρόσφατα γνώρισα διαδικτυακώς έναν άνθρωπο που οι απόψεις του μου έκαναν τρομερή εντύπωση. Είναι πάνω απο τριάντα και δεν έχει κάνει ποτέ στη ζωή του σχέση. Σεξ υπάρχει, φίλοι υπάρχουν (ακόμα και γυναίκες φίλες), αλλά τις σχέσεις τις αποφεύγει ως ο διάολος το λιβάνι. Λέει οτι δεν έχει ερωτευτεί ποτέ και δεν πιστευει στον έρωτα και οτι οι σχέσεις σημαίνουν συμβιβασμό, εκπτώσεις, υποχωρήσεις και δεν θέλει να κάνει τίποτε απο αυτά.
Ρε νώα δεν σου έχω πει να μην ενοχλείς τον κόσμο στο μσν ; (σε αναγνώρισα από το : σεξ υπάρχει)

τεσπα , ας επικεντρωθώ στο θέμα :

όλα είναι δυνατά - αλλά όχι και φυσιολογικά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 23:24, 07-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
όλα είναι δυνατά - αλλά όχι και φυσιολογικά
Και τί είναι το φυσιολογικό;;;

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 23:31, 07-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Νομίζω, η σκια του Σιντ...

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 23:46, 07-06-10:

ο έρωτας
a little thing that makes a big difference.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 08:21, 08-06-10:

Kαι το αίσθημα της πείνας! (εκτός του έρωτα)

Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 11:21, 08-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από lila444
Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω πως δεν έχει ερωτευθεί..ερωτεύθηκε και μάλιστα πολύ και επειδή πληγώθηκε πολύ μασκαρεύει τον φόβο της μοναξιάς με έναν αέρα ανεξαρτησίας (paulo coehlo)
όμορφο αυτό και κατά τη γνώμη μου, έχει μια δόση αλήθειας

έιχα πρόσφατα μια συζήτηση με ένα κοντινό μου πρόσωπο(αγόρι)
έιναι ένα άτομο που ήταν σχεδόν 1, 5 χρόνο χωρίς κοπέλα(και ίσως για πολύυυ καιρό ακομα να ήταν) ένω η τελευτάια του σχέση ήταν σχέση φιλιας απλά έκαναν και...***
μία φορά ερωτευτηκε και πληγώθηκε...anyway το αποτέλεσμα από την συζήτησή μας ήταν πως δεν είχε-έχει ανάγκη τον "σύντροφο"
νοιώθει πως η σχέση τον καταπιέζει(πέρα απο σπάνιες εξεραίσεις κατα αυτόν) και δεν έχει ανάγκη το συναισθηματικό δέσιμο
και σεξουαλικά ας πούμε και μονος του είναι μια χαρά.Του αρέσει γενικά να είναι μονος του, πέρα απο τους φίλους του που μεν αγαπά αλλά λογω καταστάσεων δεν βλέπει συχνά.Μπορει να μην κάνει και ποτέ σχεσή αν δεν βρεί το κατάλληλο και σπανιο άτομο που δεν θα τον κανει να πιέζεται , αν και παλι στο θέμα έρωτας(συναισθηματικά) μου είπε δεν του αρέσει διότι δια αυτόν ήταν αυτό που έιχε περάσει μικρός και δεν του άρεσε καθόλου. Απόψή μου , πιστεύω είχε ερωτευτεί μια φορά αλλά έιναι συναισθηματικά ανώριμος και δεν το κατάλαβε μιας και για αυτόν είναι άλλο ο έρωτας.

εγώ είμαι άτομο που δεν ξέρω αλλά ασυνάισθητα αποζητώ νομίζω τον σύντροφο ,το συναισθηματικό δέσιμο και όλο αυτό(χωρίς να ενοοώ πως πάω και τα φτιάχνω με όποιον να έιναι, αν συμβεί όμως καλοδεχούμενο) επίσης μου αρέσει ο έρωτας και το αίσθημα του ερωτευμένου, για εμενα είναι χαρά και δεν με βασανίζει... αν ο σύντροφός μου δεν καταφέρει να μου δημιουργίσει ερωτικά αισθήματα όσο είμαστε μαζι δεν νοιώθω "γεμάτη" . Οπως επίσης δεν μου αρέσι να μένω και πολύ μόνη μου(γενικά ) σε σχέση με τον προαναφερθέντα που του αρέσει να περνάει αρκετό χρόνο μόνος του.

κάθε άνθρωπως έχει τον δικό του τρόπο και την δική του οπτική γωνία, πάντως ξέρω 1..2 άτομο που μπορούν η και θέλουν(θα έλεγα...) να "ζούν" χωρίς έρωτα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους