Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,349 εγγεγραμμένα μέλη και 3,071,931 μηνύματα σε 94,396 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 772 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Αποτρίχωση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 22:15, 21-12-14:

Μου δημιουργηθηκε μια απορια και ειπα να την εκφρασω. Ξυριξετε και τα χερια σας;! Υποθετω πως αν ξυρισεις και τα χερια μετα θα σαι σαν αρκουδα. Δεν ξερω, παντως για μενα δεν ειναι τοσο αντιαισθητικο. Σιγα λιγες τριχες ειναι αλλωστε. Δεν γινεται να εχουμε στο μυαλο μας αν θα φαινεται καποια τριχουλα αμαν πια δηλαδη ειναι κουραστικο. Στους αντρες ειναι οκ αλλα στις γυναικες οχι τοσο ε; Τι στερεοτυπα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mάιρα : 21-12-14 στις 22:18.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

memento_mori

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη memento_mori
H memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H memento_mori έγραψε στις 23:14, 21-12-14:

Να'ταν το θέμα μόνο στα χέρια.
Βγαίνει ο άλλος σαν Homo habilis και όλα καλά και όλα ωραία. Αλλά αν τύχει και δεν ξυρίσεις εσύ την γάμπα σου για δυο μέρες,τρως λιθοβολισμό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 23:20, 21-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από memento_mori
Να'ταν το θέμα μόνο στα χέρια.
Βγαίνει ο άλλος σαν Homo habilis και όλα καλά και όλα ωραία. Αλλά αν τύχει και δεν ξυρίσεις εσύ την γάμπα σου για δυο μέρες,τρως λιθοβολισμό.
Πες τα, όχι πες τα!
Λες και το σώμα είναι του άλλου και έχει και άποψη για το αν θα ξυρίσεις την γάμπα ή όχι. Ο,τι θέλουμε θα κάνουμε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 21:59, 22-12-14:

ούτε εγώ πειράζω χέρια.. βέβαια είμαι προς το ανοιχτόχρωμο. σε κάποιες κοπέλες που είναι πολύ σκούρη η τρίχα κ φαίνεται έντονα νομίζω το κερί είναι καλή επιλογή. αν δεν έχεις θέμα πάντως μην τα πειράζεις.. και ναι συμφωνώ .. έλεος πια με αυτήν την καταπίεση. λες κι άλλα προβλήματα δεν έχουμε οι γυναίκες από το να αποτριχωνόμαστε κ να βάφουμε νύχια!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,744 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 02:24, 23-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Jordana.
Μου δημιουργηθηκε μια απορια και ειπα να την εκφρασω. Ξυριξετε και τα χερια σας;! Υποθετω πως αν ξυρισεις και τα χερια μετα θα σαι σαν αρκουδα. Δεν ξερω, παντως για μενα δεν ειναι τοσο αντιαισθητικο. Σιγα λιγες τριχες ειναι αλλωστε. Δεν γινεται να εχουμε στο μυαλο μας αν θα φαινεται καποια τριχουλα αμαν πια δηλαδη ειναι κουραστικο. Στους αντρες ειναι οκ αλλα στις γυναικες οχι τοσο ε; Τι στερεοτυπα.
Όχι το ξύρισμα δεν είναι καλό ούτε για το πόδια άσχετα αν έχει γίνει συνήθεια. Εγώ στα χέρια κάνω κερί όχι γιατί με το επέβαλε κανείς αλλά σαν μελαχρινή που είμαι με σκούρη τρίχα (και είμαι τίγκα στα χέρια) δεν με άρεσε το θέαμα. Από τότε που άρχισα έχουν μειωθεί συμαντικά κάποια στιγμή ελπίζω να σταματήσουν να βγαίνουν.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 10:23, 23-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Tabby
ούτε εγώ πειράζω χέρια.. βέβαια είμαι προς το ανοιχτόχρωμο. σε κάποιες κοπέλες που είναι πολύ σκούρη η τρίχα κ φαίνεται έντονα νομίζω το κερί είναι καλή επιλογή. αν δεν έχεις θέμα πάντως μην τα πειράζεις.. και ναι συμφωνώ .. έλεος πια με αυτήν την καταπίεση. λες κι άλλα προβλήματα δεν έχουμε οι γυναίκες από το να αποτριχωνόμαστε κ να βάφουμε νύχια!
Και εγώ ανοιχτόχρωμη επιδερμίδα έχω και οι τρίχες δυστυχώς δεν είναι ξανθιές, έτσι δεν θα φαινόταν σχεδόν καθόλου. Ντάξει τώρα φαίνονται αλλά μετά θα πρέπει με το που βγαίνει μια τρίχα να τα ξυρίζω αμέσως τα χέρια εφόσον το υπόλοιπο χέρι θα ναι καθαρό από τρίχες. Προς το παρόν δεν πειράζω τίποτα, αργότερα θα δω. Και μετά λένε οι άντρες γιατί αργούμε να ετοιμαστούμε. Η ομορφιά θέλει θυσίες.

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Όχι το ξύρισμα δεν είναι καλό ούτε για το πόδια άσχετα αν έχει γίνει συνήθεια. Εγώ στα χέρια κάνω κερί όχι γιατί με το επέβαλε κανείς αλλά σαν μελαχρινή που είμαι με σκούρη τρίχα (και είμαι τίγκα στα χέρια) δεν με άρεσε το θέαμα. Από τότε που άρχισα έχουν μειωθεί συμαντικά κάποια στιγμή ελπίζω να σταματήσουν να βγαίνουν.
Τότε να μην ξυριζόμαστε καθόλου, θα καταλήξουμε να είμαστε άντρες χαχαχα. πάντως για τα πόδια εμένα μαρέσει να είναι λεία.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,744 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 12:18, 23-12-14:

Τότε να μην ξυριζόμαστε καθόλου, θα καταλήξουμε να είμαστε άντρες χαχαχα. πάντως για τα πόδια εμένα μαρέσει να είναι λεία.
Εγώ είπα ότι δεν είναι καλό το ξυράφι γιατί αγριεύει η τρίχα. Χίλιες φορές καλύτερα να κάνεις κερί στα πόδια γιατί με τον καιρό μειόνονται οι τρίχες και βγαίνουν πιο αργά. Εγώ έχω αυτό το θέμα και με τα χέρια δεν μπορώ να τα βλέπω τίγκα στην τρίχα, εκνευρίζομαι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,776 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:04, 25-12-14:

Εμένα με ρώτησε μια φίλη μου προχτές γιατί δεν αποτριχώνω τα χέρια μου, πάντως.

Εδώ με το ζόρι κάνω τα πόδια και τις μασχάλες, τα χέρια με μάραναν.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:36, 25-12-14:

Δεν πονάει η αποτρίχωση στα χέρια.

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,620 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 03:46, 31-12-14:

διάβασα ότι η αποτρίχωση με κερί στο μπικίνι μπορεί να προκαλέσει μέχρι και καλοήθεις όγκους ο.Ο παίζει να ισχύει αυτό?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

memento_mori

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H memento_mori έγραψε στις 04:05, 31-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
διάβασα ότι η αποτρίχωση με κερί στο μπικίνι μπορεί να προκαλέσει μέχρι και καλοήθεις όγκους ο.Ο παίζει να ισχύει αυτό?
Πρώτη φορά που ακούω κάτι τέτοιο. Για μασχάλες το λένε συχνά.
Στο μπικίνι,πάντως,μου έχει τύχει να βγει ένα καρουμπαλάκι,που κράτησε για μήνες. Είχα δοκιμάσει 2-3 αλοιφές,αλλά τίποτα. Εν τέλη εξαφανίστηκε μόνο του. O.o

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,715 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 22:07, 08-01-15:

Κάνω χρόνια αποτρίχωση με κερί στο μπικίνι (μάλιστα μόνη μου) και τέτοιο πράγμα δεν μου έχει τύχει, κι αν μου είχε τύχει στο παρελθόν ήταν πριν αρχίσω να αποτριχώνομαι σε αυτό το μέρος.
Συνήθως όμως τα μικρά εξογκώματα είναι αποτέλεσμα μολύνσεων από μικρόβια που βρίσκουν οδό μέσω αμυχών και που οφείλονται περισσότερο σε άλλες αιτίες και λιγώτερο στην αποτρίχωση με κερί.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,657 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:05, 09-01-15:

Αυτό με τα εξογκωματάκια τελευταία το ακούω πολύ. Μια κοπέλα γνωστή μου πήγε στο νοσοκομείο για κάποια που εμφάνισε στη μασχάλη και της τα αφαίρεσαν με χειρουργείο (μικροεπεμβασούλα μη φανταστείτε). Η μαμά μου που είχε εξαφανίστηκαν χωρίς να κάνει κάτι.
Αλλά οι γιατροί λένε είναι λόγω του ξυραφιού, κι επειδή γυρνάνε οι τρίχες από μέσα, επειδή δεν αναπνέει η περιοχή, λόγω αποσμητικού και άλλα τέτοια.
Για μπικίνι πάλι άκουσα για εξογκωματάκια από κάποια και το'χει λέει από το Μάιο. Μπρρρ προσοχή θέλουν αυτά και μην τα αμελείται αν δείτε κάτι, κατευθείαν γιατρό. .

Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 419 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 16:54, 10-01-15:

ναι ρε φίλεε..εγώ αρνούμαι να κάνω ΚΑΙ στα χέρια αποτρίχωση..ναι έχω κάποιες τρίχες εκεί..και ΝΑΙ φαίνονται! όλοι οι άνθρωποι έχουμε τρίχες στα χέρια-τουλάχιστον οι μελαγχρινοί- άλλος λιγότερες άλλος λίγες περισσότερες...πρέπει να ασχολούμαστε όλο το 24ωρο με τις τρίχες δηλαδή..; και οι άντρες καλά θα κάνουν να εστιάζουν σε άλλα πράγματα πάνω μας..έχουμε κι εμείς προσωπικότητα, μυαλό, συναισθήματα...και τη θυληκότητά μας δεν την αφαιρούν λίγες τρίχες στα χέρια
ουφ τα είπα και ξεθύμανα

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,776 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 11:20, 11-01-15:

Ενημερωτικά, να σας πω πως η αποτρίχωση με κερί, απ'όσο έχω ακούσει απαγορεύεται στις μασχάλες.

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 20:33, 11-01-15:

Είμαι μελαχρινή και έχω αρκετές τρίχες στα χέρια, σε φάση που όταν με χάιδευε το boyfriend ένιωθα λίγο άσχημα!
Παρ'όλα αυτά δεν σκοπεύω να τις πειράξω.Αν αρχίσω να αποτριχώνω και τις τρίχες στα χέρια, καήκαμε!Απλά είμαι λίγο τριχωτή γυναίκα.

Παράθεση

intefina (Ιδιαίτερη Περίπτωση)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη intefina
H Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H intefina έγραψε στις 21:04, 11-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Είμαι μελαχρινή και έχω αρκετές τρίχες στα χέρια, σε φάση που όταν με χάιδευε το boyfriend ένιωθα λίγο άσχημα!
Παρ'όλα αυτά δεν σκοπεύω να τις πειράξω.Αν αρχίσω να αποτριχώνω και τις τρίχες στα χέρια, καήκαμε!Απλά είμαι λίγο τριχωτή γυναίκα.
Γιατί καήκαμε; σιγά...δεν είναι κακό να αποτριχωθείς στα χέρια...εγώ από τότε που ξεκίνησα βρήκα την υγειά μου...το δέρμα είναι τόσο απαλό και...άτριχο.. είναι απλά τέλειο...δεν καταλαβαίνω γιατί είσαι αρνητική

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:09, 13-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Δεν είναι κακό να κάνεις αποτρίχωση στα χέρια, σιγά. Αν δεν αρέσουν σε σένα δηλαδή όχι να στο πει κάποιος και να τρέξεις να το κάνεις. Εγω κάνω αποτρίχωση στα χέρια και έχουν μειωθεί σημαντικά. Αλλά ανά 2-3 μήνες δεν τρέχω με το που φυτρώσουν.

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 19:38, 16-01-15:

Κάποια καλή αποτριχωτική μηχανή έχετε να προτείνετε? Βρήκα διάφορες στο internet αλλά δεν καταλαβαίνω τις διαφορές τους...`

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,562 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 19:55, 16-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Tabby
Μη τα βάφεται ρε κορίτσια αμάν πια. Εσείς φταίτε για τα γούστα των αντρών όχι οι άντρες. Εμείς με τα πρότυπα που μεγαλώνουμε με αυτά πορευόμαστε. Λες και πριν 200 χρόνια που οι γυναίκες ούτε ξυρίζονταν ούτε βάφονταν δε βρίσκαν άντρες.

Παράθεση

memento_mori

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H memento_mori έγραψε στις 22:01, 16-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από L0uk0umas
Κάποια καλή αποτριχωτική μηχανή έχετε να προτείνετε? Βρήκα διάφορες στο internet αλλά δεν καταλαβαίνω τις διαφορές τους...`
Silk-épil 7 Dual 7891
Έρωτας από την πρώτη βγαλμένη τρίχα.
Στις διαφορές να κοιτάς τις στροφές/λεπτό. Όσες περισσότερες,τόσο το καλύτερο

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 11:06, 17-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από memento_mori
Silk-épil 7 Dual 7891
Έρωτας από την πρώτη βγαλμένη τρίχα.
Στις διαφορές να κοιτάς τις στροφές/λεπτό. Όσες περισσότερες,τόσο το καλύτερο
Πω, πω απο τις πιο ακριβές..
Εσύ αυτήν έχεις?
Κάποια λίγο πιο οικονομική?

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas έγραψε στις 01:52, 18-01-15:

http://www.e-shop.gr/apotrixotiki-mi...0-p-HAP.325717

http://www.e-shop.gr/apotrixotiki-mi...0-p-HAP.325705

Ποιά διαφορά έχουν αυτές οι 2 που δεν μπορώ να εντοπίσω?
Πως σας φαίνονται?

Παράθεση

Letta

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Letta
H Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 232 μηνύματα.

H Letta έγραψε στις 16:54, 09-04-15:

Δεν ξέρω αν το έβαλα το thread στην σωστή ενότητα αλλά δεν ήξερα που αλλού θα ταίριαζε ίσως. Ξέρει κανείς αν υπάρχει αισθητικός στην Σαντορίνη που να κάνει αποτρίχωση στο πρόσωπο με βελόνα (ηλεκτρόλυση);

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 00:31, 10-04-15:

Αχ μονο που το διαβασα πονεσα. Πραγματικα δεν ξερω γιατι πρεπει να βγαζουμε ο,τι τριχα εχουμε και δεν εχουμε απο το σωμα μας καθε φορα που φυτρωνει. Οκ και εγω δεν τις μπορω και μου σπανε τα νευρα κιολας που δεν καταφερνω να τις βγαλω ολες απ τα ποδια και την ευαισθητη περιοχη αλλα νταξει, και τι εγινε με κια δυο τριχες παραπανω; Δεν μπορουμε να μαστε καθε λεπτο με ενα ξυραφακι ή να τρεχουμε στα αισθητικα κεντρα (ή οπως αλλιως τα λενε) για να απαλλαγουμε απο τις τριχες. Τα νευρα μου με χουν πιασει αυτες τις μερες εξαιτιας της υπαρξης των τριχων. Θα πρεπε να ναι μονο στους αντρες που σιγα, και να μην ξυριστουν (ποδια) μια χαρα θα ναι και παλι και πιο ωραιοι μαλιστα, ενω εμεις; Σαν αρκουδες. Πολυ αδικια υπαρχει αναμεσα στα δυο φυλα.

Παράθεση

Letta

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Letta
H Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 232 μηνύματα.

H Letta έγραψε στις 01:32, 10-04-15:

Ε εντάξει δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά είναι η μόνη μέθοδος που είναι αναγνωρισμένη για μόνιμη αποτρίχωση. Ειδικά για το πρόσωπο που είναι ορμοεξαρτωμενη περιοχή. Αμα κάνεις IPL ή Laser στο πρόσωπο την έβαψες, θα είσαι τυχερή αν δεν γίνεις σαν μαϊμού.

Το ίδιο ισχύει και για το τσιμπιδάκι. Άμα βγάλεις με αυτό μια τρίχα τότε καθώς το αίμα ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων θα πηγαίνει να "θρέψει" την "πληγή" θα ενισχύσει και τις τρίχες τριγύρω. Έτσι φουντώνουν. Βέβαια όλα αυτά διαφέρουν απο άνθρωπο σε άνθρωπου. Σε κάποιους μπορεί να γίνουν έτσι και σε άλλους όχι.

Το ξέρω δεν είναι ωραίο που οι άντρες λέμε μπορούν να έχουν τρίχες και οι γυναίκες πρέπει να είμαστε άτριχες. Αλλά εντάξει δεν είναι ωραίο σε μια γυναίκα να πετάγονται μαυρες χοντρές μακριές τρίχες στο πηγούνι.

Κάποτε είχα βρεθεί με μια φιλη καλοκαίρι και φορούσε κοντό σορτσάκι. Το ποδια της θα είχε καμιά 5 μέρες να τα ξυρίσει αλλά αυτή η κοπέλα είχε τόση αυτοπεποίθηση και χάρη που και που έβλεπα τις τρίχες δεν με ένοιαζε καν. Ήθελα να της πω κιόλας πολύ μου αρέσει που δεν ξυρίζεις τα πόδια σου και δεν ντρέπεσαι να βάλεις σορτσάκι.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 627 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 15:04, 29-04-15:

Καλησπερα! Εδω και καιρο εχω γερο προβλημα με τις τριχες στο προσωπο.. Ξερετε ειμαι στην ηλικεια που δεν εχω καν γενια και βγαινουν κατι κολοτριχες κατω απο τις φαβοριτες αλλα αυτο παει στο διαολο τις ξυριζουμε. Το προβλημα μου ειναι οτι στην μεση των φρυδιων βγαζω υπερβολικα πολλες.. Προσπαθησα τσιμπιδακι τπτ ξανα βγαινουν ... Η ερωτηση μου ειναι λοιπον υπαρχει καμια κρεμα που να την βαζεις σε αυτο το σημειο και να σου αφαιρει τις τριχες? Η καποια αλλη μεθοδος να φυγουν ολες απο εκει και να μην ξαναβγουν τοσο γρηγορα? Αληθεια εχω κουραστει παρα πολυ γιατι η κατασταση ακραια!

Υ.Γ Κρατηστε τα σχόλια περι ανδρισμου για τον ευατο σας γιατι το μονο που καταφερνετε ειναι μου σπατε τα νευρα,αν ειχατε τετοιο προβλημα δεν θα κοροιδευατε..

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,620 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 15:25, 29-04-15:

Δεν είναι θέμα ανδρισμού, δεν νομίζω πως θα πήγαινε καμιάς το μυαλό εκεί (λέω καμιάς γιατί μάλλον είμαστε περισσότερα τα κορίτσια παρά τ' αγόρια που παρακολουθούμε το θέμα). και μόνο που το ανέφερες δείχνει πως μάλλον εσύ έχεις προβληματάκι.
anyway, on topic τώρα. πήγαινε σε κάποια αισθητικό να σου φτιάξει το σχήμα και να σου δώσει συμβουλές. δεν παίρνουν πολλά.οι κρέμες δεν ξέρω κατά πόσο είναι αποτελεσματικές.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:28, 29-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Καλησπερα! Εδω και καιρο εχω γερο προβλημα με τις τριχες στο προσωπο.. Ξερετε ειμαι στην ηλικεια που δεν εχω καν γενια και βγαινουν κατι κολοτριχες κατω απο τις φαβοριτες αλλα αυτο παει στο διαολο τις ξυριζουμε. Το προβλημα μου ειναι οτι στην μεση των φρυδιων βγαζω υπερβολικα πολλες.. Προσπαθησα τσιμπιδακι τπτ ξανα βγαινουν ... Η ερωτηση μου ειναι λοιπον υπαρχει καμια κρεμα που να την βαζεις σε αυτο το σημειο και να σου αφαιρει τις τριχες? Η καποια αλλη μεθοδος να φυγουν ολες απο εκει και να μην ξαναβγουν τοσο γρηγορα? Αληθεια εχω κουραστει παρα πολυ γιατι η κατασταση ακραια!

Υ.Γ Κρατηστε τα σχόλια περι ανδρισμου για τον ευατο σας γιατι το μονο που καταφερνετε ειναι μου σπατε τα νευρα,αν ειχατε τετοιο προβλημα δεν θα κοροιδευατε..
Απλή απορία, απο πόσο χρόνων ξυρίζεσαι; Συνήθως όσο περισσότερο ξυρίζεσαι τόσο πιο έντονα βγαίνουν, οπότε για το πρόσωπο συχνό ξύρισμα (αλλιώς άσε μουσάκι που είναι και της μοδός) και τις κάτω απο τις φαβορίτες (με τη φαβορίτα μαζί) συνιστώ να τις παίρνεις με τη μηχανή όποτε κουρεύεσαι.
Αυτό με τα φρύδια είναι πρόβλημα όλων των ανθρώπων, ακόμη και γω που είμαι κορίτσι έχω πρόβλημα στη περιοχή. Δεν βγάζω τα φρύδια μου αλλά μόνο τη περιοχή στη μέση (ειδάλλως είμαι μονόφρυδη).

Πολλά αγόρια απ'ότι έχω καταλάβει τις ξυρίζουν - λάθος. Κρέμες αποτρίχωσης υπάρχουν πολλές αν ψάξεις ανάλογα με το δέρμα σου κοκ αλλά θεωρώ καλύτερη λύση το κερί. Δεν πονάει όσο λένε.
Είναι μικρές ταινίες για το πρόσωπο. Νομίζω έτσι θα ξενοιάσεις καθώς θα είναι άτριχη η περιοχή για κανα μήνα περίπου και μετά πάλι κερί και μετά πάλι το ίδιο.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 627 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 15:36, 29-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Απλή απορία, απο πόσο χρόνων ξυρίζεσαι; Συνήθως όσο περισσότερο ξυρίζεσαι τόσο πιο έντονα βγαίνουν, οπότε για το πρόσωπο συχνό ξύρισμα (αλλιώς άσε μουσάκι που είναι και της μοδός) και τις κάτω απο τις φαβορίτες (με τη φαβορίτα μαζί) συνιστώ να τις παίρνεις με τη μηχανή όποτε κουρεύεσαι.
Αυτό με τα φρύδια είναι πρόβλημα όλων των ανθρώπων, ακόμη και γω που είμαι κορίτσι έχω πρόβλημα στη περιοχή. Δεν βγάζω τα φρύδια μου αλλά μόνο τη περιοχή στη μέση (ειδάλλως είμαι μονόφρυδη).

Πολλά αγόρια απ'ότι έχω καταλάβει τις ξυρίζουν - λάθος. Κρέμες αποτρίχωσης υπάρχουν πολλές αν ψάξεις ανάλογα με το δέρμα σου κοκ αλλά θεωρώ καλύτερη λύση το κερί. Δεν πονάει όσο λένε.
Είναι μικρές ταινίες για το πρόσωπο. Νομίζω έτσι θα ξενοιάσεις καθώς θα είναι άτριχη η περιοχή για κανα μήνα περίπου και μετά πάλι κερί και μετά πάλι το ίδιο.
Σε ευχαριστω παρα πολυ! Αμα το πω στην μανα μου λες να μου καμια παπαρια τυπου "εισαι αντρας μην κανεις βλακειες"?

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:41, 29-04-15:

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Αμα το πω στην μανα μου λες να μου καμια παπαρια τυπου "εισαι αντρας μην κανεις βλακειες"?
Αν στο πει πες της απλούστατα πως δε σου αρέσουν.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 15:51, 29-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Δεν είναι θέμα ανδρισμού, δεν νομίζω πως θα πήγαινε καμιάς το μυαλό εκεί (λέω καμιάς γιατί μάλλον είμαστε περισσότερα τα κορίτσια παρά τ' αγόρια που παρακολουθούμε το θέμα). και μόνο που το ανέφερες δείχνει πως μάλλον εσύ έχεις προβληματάκι.
anyway, on topic τώρα. πήγαινε σε κάποια αισθητικό να σου φτιάξει το σχήμα και να σου δώσει συμβουλές. δεν παίρνουν πολλά.οι κρέμες δεν ξέρω κατά πόσο είναι αποτελεσματικές.
Ντρεπομαι λιγο Δεν θελω σχηματα και βλακειες ... Απλα να φυγουν οι περιττες τριχες..

Αν στο πει πες της απλούστατα πως δε σου αρέσουν.
Σωστα! Δικη μου ειναι η επιλογη.

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

H meetmeinmontauk έγραψε στις 16:13, 29-04-15:

Ντρεπομαι λιγο Δεν θελω σχηματα και βλακειες ...
1) να μην ντρέπεσαι.
2) όταν λέω σχήμα, εννοώ να στα φτιάξει και να δείχνουν ωραία (δεν ξέρω τι κατάλαβες )

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,142 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 23:17, 29-04-15:

Εγώ τις ξυρίζω ανάμεσα στα φρύδια. Δεν με νοιάζει το σχήμα και λοιπές βλακειούλες, απλώς τις παίρνω από την μέση να μην ενώνονται.

Επίσης, στην ευαίσθητη περιοχή πως τις παίρνετε? Έχω βαρεθεί τα ξυραφάκια κάθε 3 μέρες ξεκινάει να φαγουρίζεται το σημείο

Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,372 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 23:28, 29-04-15:

ξυραφάκι και πάλι ξυραφάκι...το πιο αποτελεσματικό! εγώ το έχω συνηθίσει πλέον και δεν με φαγουρίζει το σημείο

Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Libertus
Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,407 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 23:34, 29-04-15:

Δεν χρειάζεται να τις πάρεις και τελείως... με μηχανή είναι εύκολο.

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,142 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 00:02, 30-04-15:

Επίσης το πόσο να τις παίρνω... είμαι κάπως τριχωτός, μου φαίνεται παράξενο όταν ξυρίζομαι εκεί κάτω γιατί παντού αλλού έχω τρίχες (πόδια, σώμα κλπ) και φαίνεται κάπως αστείο εκείνο το σημείο ξυρισμένο

Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Libertus
Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,407 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 00:05, 30-04-15:

Ε, ένας λόγος παραπάνω γι' αυτό που σου λέω...

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:48, 30-04-15:

Όταν λέτε να μη τις πάρετε τελείως, εννοείτε grooming ή όπως λέγεται, έτσι;

Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dune
H dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H dune έγραψε στις 21:30, 01-05-15:

Νομιζω οι αρχαιοι θεωρουσαν το μονοφρυδο σημαδι ομορφιας και οσοι δεν το ειχαν ζωγραφιζαν ψευτικο...

Καλα για παλιοτερες γενιες μην πω τι ευτυχισμενες που ηταν οι γυναικες. Η γιαγια μου δεν ειχε καν ξυραφι, και να οι θαυμαστες και να οι κανταδες. Τωρα για να θεωρεισαι περιποιημενη πρεπει να εισαι σκλαβα του εαυτου σου.

Για τα χερια: Εγω ειχα ξεκινησει να κανω λειζερ αλλα ποναει απιστευτα. Και ειναι πολυ ακριβο. Επισης με τσαντισε η δερματολογος και δεν ξαναπηγα. Και εμφανισα παρενεργειες (δυσχρωμια). Παντως στις 3 συνεδριες εμεινα περιπου με τις μισες τριχουλες.

Στους αντρες που ρωτανε για το πως να κρατησουν την ευαισθητη περιοχη τους: προτεινω απλα τριμαρισμα με τη μηχανη, ειναι ωραια λιγη σκιουλα εκει, τραβαει το ματι στα οποια προσοντα κ ειναι αρρενωπο χωρις να χανει απο πρακτικοτητα

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 12:53, 02-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από dune
Νομιζω οι αρχαιοι θεωρουσαν το μονοφρυδο σημαδι ομορφιας και οσοι δεν το ειχαν ζωγραφιζαν ψευτικο...

Καλα για παλιοτερες γενιες μην πω τι ευτυχισμενες που ηταν οι γυναικες. Η γιαγια μου δεν ειχε καν ξυραφι, και να οι θαυμαστες και να οι κανταδες. Τωρα για να θεωρεισαι περιποιημενη πρεπει να εισαι σκλαβα του εαυτου σου.

Για τα χερια: Εγω ειχα ξεκινησει να κανω λειζερ αλλα ποναει απιστευτα. Και ειναι πολυ ακριβο. Επισης με τσαντισε η δερματολογος και δεν ξαναπηγα. Και εμφανισα παρενεργειες (δυσχρωμια). Παντως στις 3 συνεδριες εμεινα περιπου με τις μισες τριχουλες.
Ντάξυ οι εποχές αλλάζουν μαζί και τα πρότιπα. Κάτι που παλιά θεωρούνταν ωραίο τώρα μπορεί να μην είναι. Προσωπικά δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό. Τώρα αν κάποιος/κάποια θέλει να είναι το δάσος του Αμαζωνίου σε τρίχες είναι απωλύτως αποδεκτό κανείς δεν μας αναγκάζει να κάνουμε αποτρίχωση αν δεν θέλουμε αλλά είναι επίσης αποδεκτό σε κάποιον να μην αρέσει αισθητικά.

Εγώ για γυναίκα είμαι αρκετά τριχωτή (σαν μελαχρινή) και μισώ άπειρα τις τρίχες. Τα κεριά πάνε και έρχοντε.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 14:53, 02-05-15:

Μιλησα στην μανα μου και συμφωνησε να κανω την μεση των φρυδιων με το κερι... Μπορει να φανει αστειο αλλα ειναι και το κουρεμα ετσι που δεν πρεπει αν εχω πολλες τριχες στα φρυδια

Παράθεση

Omorfileni89 (Eleni Papadopoulou)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Omorfileni89
H Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H Omorfileni89 έγραψε στις 13:41, 14-05-15:

Καλησπέρα σας!!!

Ψάχνω για κάποια καλή αισθητικό που να κάνει αποτρίχωση με βελόνα. γνωρίζετε/μπορείτενα προτείνετε κάποια καλή??????
Πιο πολυ με βολεύει να είναι Αμπελόκηπους Αθηνών ή γύρω περιοχές.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:15, 14-05-15:

Πως ακριβώς κάνουμε χαλάουα;
Πήρα δύο συσκευασίες τις προάλλες και σήμερα μπέρδεψα τα μπούτια μου με τις οδηγίες χρήσης.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 16:51, 14-05-15:

Πως ακριβώς κάνουμε χαλάουα;
Πήρα δύο συσκευασίες τις προάλλες και σήμερα μπέρδεψα τα μπούτια μου με τις οδηγίες χρήσης.
Πήρες αυτό που είναι σαν μια τεράστια τσίχλα μασημένη () αν πήρες αυτό πρέπει να το μαλάξεις και να το ζεστάνεις για να δουλεύεται εύκολα νομίζω και το απλώνεις σε μια μικρή περιοχή και τραβάς. Πολύ βασανιστικό πάντως. Είχα δει ένα βίντεο είναι μια Τετα και δείχνει πως κάνουν στην εκπομπή της Σκορδά λογικά υπάρχει ακόμα στο youtube όπως και άλλα με αντίστοιχο θέμα.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:17, 14-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Πήρες αυτό που είναι σαν μια τεράστια τσίχλα μασημένη () αν πήρες αυτό πρέπει να το μαλάξεις και να το ζεστάνεις για να δουλεύεται εύκολα νομίζω και το απλώνεις σε μια μικρή περιοχή και τραβάς. Πολύ βασανιστικό πάντως. Είχα δει ένα βίντεο είναι μια Τετα και δείχνει πως κάνουν στην εκπομπή της Σκορδά λογικά υπάρχει ακόμα στο youtube όπως και άλλα με αντίστοιχο θέμα.
Αυτό που πήρα είναι κίτρινο, σαν το κερί που βάζουν στο δοχείο. Το ζέστανα και έλιωσε, αλλά όταν πήγα να το μαλάξω, κόλλησε στα χέρια μου και δεν έβγαινε με τίποτα.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 17:30, 14-05-15:

Αυτό που πήρα είναι κίτρινο, σαν το κερί που βάζουν στο δοχείο. Το ζέστανα και έλιωσε, αλλά όταν πήγα να το μαλάξω, κόλλησε στα χέρια μου και δεν έβγαινε με τίποτα.
Μηπως το ζεστανες πολύ? δεν πρεπει να λιωσει απλα να μαλακωσει για να δουλεύεται στο χέρι

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:33, 14-05-15:

Μηπως το ζεστανες πολύ? δεν πρεπει να λιωσει απλα να μαλακωσει για να δουλεύεται στο χέρι
Ναι, αλλά πριν το λιώσω ήταν σχετικά μαλακό.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 17:44, 14-05-15:

Ναι, αλλά πριν το λιώσω ήταν σχετικά μαλακό.
και γιατί το έλιωσες? αν μπορούσε να απλώνεται στο δέρμα ήταν οκ . εγώ έχω δει να είναι πολύ σκληρό οπότε το ζέσταινε λίγο και μετά το δούλευε συνέχεια στα χέρια για να μείνει έτσι

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:59, 14-05-15:

και γιατί το έλιωσες? αν μπορούσε να απλώνεται στο δέρμα ήταν οκ . εγώ έχω δει να είναι πολύ σκληρό οπότε το ζέσταινε λίγο και μετά το δούλευε συνέχεια στα χέρια για να μείνει έτσι
Ε προφανώς για να λέει στη συσκευασία "βάλτε το σε καυτό νερό μέχρι να μαλακώσει" θα ήθελε και άλλο μαλάκωμα.
Να δοκιμάσω και με τη δεύτερη συσκευασία ή να πάρω κερί;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους