Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,716 μέλη και 2,404,413 μηνύματα σε 74,743 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 235 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ομιλείτε Ελληνικά

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 278 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε: στις 11:49, 11-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από girlio_4
ναι! νόμιζα πως το είχα μόνο εγώ!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣΣΣΣ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε: στις 23:55, 11-01-07:

Αυτο που ειναι στην ακροπολη εκει στον παρθενονα κοντα πως λεγεται..?δλδ,πως γραφεται...? (Σορρυ που θα σας βγαλω τα ματια...)Ερεχθιον....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 00:03, 12-01-07:

Ερέχθειον
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,604 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 00:47, 12-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από girlio_4
ναι! νόμιζα πως το είχα μόνο εγώ!
+1
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 12:12, 13-01-07:

"δεν τις χωνεύω με την καμία"
"αυτο δεν το έκανα με την καμία"
Ακούω την έκφραση «με καμία δύναμη».Το «με την καμία» τι εννοεί? Από πού προέρχεται?
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 12:25, 13-01-07:

Ρουμανα μου αυτα ιδιωματισμοι ειναι, σημαινουν "με τιποτα".
Στενοχωρω η στεναχωρω;

(επισης το pc μου κατι επαθε και δε βαζει τονους )
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 13:48, 13-01-07:

Στενοχωρω πρεπει να ειναι το σωστο, καθος ο ορθογραφικος ελενχος του word αυτο μας λεει...
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 02:52, 14-01-07:

Στα βιβλια του δημοτικου θυμαμαι οτι αναφεροταν παντου "στενοχωρω" αλλα μου φαινοταν χαζο οταν ολοι στην καθομιλουμενη λεμε "στεναχωρεθηκα".. ακου ειμαι στενοχωρημενος :pp Τωρα γραμματικα τι ειναι σωστο, το αγνοω μεχρι σημερα και δεν στενΑΑΑχωριεμαι καθολου:p
Παράθεση

evangelia

Νεοφερμένος

H evangelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H evangelia έγραψε: στις 05:08, 15-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
γαλαζιο!!

Να επαναφερω τη συζητηση για τους ασθενεις και οδοιπορους. Καποιος ειπε οτι δεν ειναι οδοιποροι αλλα κατι αλλο που δεν θυμαμαι και σημαινει εγγυος?? Ισχυει? Γιατι εβλεπα Ποιος θελει να γινει εκατομμυριουχος (σοβαρη πηγη) και το ειχαν οδοιποροι....
sorry που επανερχομαι...απλα εχω και εγω ακουσει το εξης: η φραση ειναι "ασθενεις και οι δυποροι" όπου δυπόροι αποκαλούνται οι λεχωνες που θηλάζουν (δύο πόροι= δύο στήθη που θηλάζουν). Δεν θυμαμαι την πηγη....ξερετε τιποτα γιαυτο?
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 09:36, 15-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από evangelia
sorry που επανερχομαι...απλα εχω και εγω ακουσει το εξης: η φραση ειναι "ασθενεις και οι δυποροι" όπου δυπόροι αποκαλούνται οι λεχωνες που θηλάζουν (δύο πόροι= δύο στήθη που θηλάζουν). Δεν θυμαμαι την πηγη....ξερετε τιποτα γιαυτο?
μάλλον αυτο πρεπει να ειναι το σωστό αλλά με μια επισκεψη στον παπα της ενορίας μας θα το σιγουρέψουμε....
κανα προθυμο παιδακι να παει εκκλησία?
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,982 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 22:40, 15-01-07:

Δύο πραγματάκια που θυμήθηκα σήμερα:
  • Το παρεμπιπτώντος [edited thx to Nikita ] (το γνωστό btw ) γράφεται παρεμπιπτώντος (με "μ")
  • Το "ταμάλα" είναι δύο λέξεις: τα μάλα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 15-01-07 στις 22:45.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε: στις 22:42, 15-01-07:

παρεμπιπτόντως
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 22:43, 15-01-07:

Είναι τα μάλα ή τα μάλλα?
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,982 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 22:46, 15-01-07:

Θενξ

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Είναι τα μάλα ή τα μάλλα?
Νομίζω τα μάλα (δεν κόβω και την κεφάλα μου )
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 22:48, 15-01-07:

Και εγω με ενα λ νομιζω οτι ειναι
Δεν μου λετε, τα μαλλια ειναι με ενα η δυο λ;
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,914 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 22:50, 15-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Και εγω με ενα λ νομιζω οτι ειναι
Δεν μου λετε, τα μαλλια ειναι με ενα η δυο λ;
με δυο...μαλλιά
Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε: στις 23:00, 15-01-07:

μαλα -μαλλον-μαλιστα με ενα λ .
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 03:04, 16-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
μάλλον αυτο πρεπει να ειναι το σωστό αλλά με μια επισκεψη στον παπα της ενορίας μας θα το σιγουρέψουμε....
κανα προθυμο παιδακι να παει εκκλησία?
Aπ' ό,τι ξέρω στους ασθενείς συγκαταλέγονται γενικά όσοι έχουν να κάνουν με γιατρούς αρρωστοι, γιαγιάδες, κ γενικά όσοι έχουν ανάγκη φροντίδας, οπότε και οι λεχώνες. Οδοιπόροι είναι όσοι είναι σε ταξίδι και γενικά σε δρόμο, δλδ κ αυτοί κουράζονται και έχουν ανάγκη να αποτελούν εξαίρεση.
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 13:12, 17-01-07:

http://www.eexot.gr/pdfs/orthopaidiki_i_orthopediki.pdf

Να και κατι που δεν ηξερα και το παιζα κι εξυπνη τρομαρα μου...
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,069 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 13:15, 17-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
http://www.eexot.gr/pdfs/orthopaidiki_i_orthopediki.pdf

Να και κατι που δεν ηξερα και το παιζα κι εξυπνη τρομαρα μου...

δε μπορεις να φανταστεις τι χαμος εχει γινει με αυτο το θεμα...
σε καθε συνεδριο απεξω ειχαν αναρτησει πληροφοριες για αλλα συνεδρια και το ειχαν στα μισα με "ε" και στα αλλα μισα με "αι"..
πολυ καλο το pdf που βρηκες!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους