Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

What's up? (Cosmote)

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 14:03, 26-11-11:

βασικα εμενα μου τη δινει το γεγονος οτι πλεον εγω τουλαχιστον βαζω 10 ευρω μονο και μονο για να'χω 600΄ και μηνυματα που θα κρατησουν μεχρι τα μεσα του μηνα!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 14:04, 26-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από nikoskl1996
εμενα τωρα δεν μου αρεσει. Παλια εβαζες 5 ευρω ειχες 1500 λεπτα και εμεναν και μεσα
οντως..αλλα ηταν λογικο σιγα σιγα να μειωνουν τις προσφορες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 14:09, 26-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
οντως..αλλα ηταν λογικο σιγα σιγα να μειωνουν τις προσφορες

ε ναι,το παρακαναν ομως!!!απο εκει που με 5 ευρω σου περισσευαν κιολας,τωρα πρεπει να δινεις ενα 20αρικο το μηνα!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 14:12, 26-11-11:

Καλα ποσες ωρες την ημερα τις ξοδευετε στο τηλεφωνο?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 14:12, 26-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από skatoula14
ε ναι,το παρακαναν ομως!!!απο εκει που με 5 ευρω σου περισσευαν κιολας,τωρα πρεπει να δινεις ενα 20αρικο το μηνα!!
μπορεις απλα να περιορισεις οσα κανεις με το κινητο..νομιζω δεν χρειαζεται τοσο πολυ!

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

H skatoula14 έγραψε στις 14:16, 26-11-11:

δεν ειναι οτι το χρησιμοποιω τοοοσο πολυ,καθε αλλο μαλιστα!μπορεις να πεις οτι σε σχεση με αλλους δεν το χρησιμοποιω καθολου!αλλα τα μνμτ φευγουν απο βλακεις...πχ.να ρωτησω κατι για μια ασκηση,να κανονισω με τις φιλες μου να βγαινουμε εξω..ε,και μιλαω με τον φιλο μου που μεσα στη βδομαδα δεν βλεπομαστε καθολου!!και αμα μου τελειωσουνδεν μπορω να μην βαλω γιατι πρεπει να συνεννοουμαι και με τους γονεις μου!

Παράθεση

blackgirl (Take care of the one you love)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη blackgirl
H Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H blackgirl έγραψε στις 14:42, 26-11-11:

βασικα εμενα μου τη δινει το γεγονος οτι πλεον εγω τουλαχιστον βαζω 10 ευρω μονο και μονο για να'χω 600΄ και μηνυματα που θα κρατησουν μεχρι τα μεσα του μηνα!!
δεν ειναι οτι το χρησιμοποιω τοοοσο πολυ,καθε αλλο μαλιστα!μπορεις να πεις οτι σε σχεση με αλλους δεν το χρησιμοποιω καθολου!αλλα τα μνμτ φευγουν απο βλακεις...πχ.να ρωτησω κατι για μια ασκηση,να κανονισω με τις φιλες μου να βγαινουμε εξω..ε,και μιλαω με τον φιλο μου που μεσα στη βδομαδα δεν βλεπομαστε καθολου!!και αμα μου τελειωσουνδεν μπορω να μην βαλω γιατι πρεπει να συνεννοουμαι και με τους γονεις μου!
συμφωνώ απόλυτα.... αλλά και η vodavone τα ίδια είναι... εμείς σκεφτόμαστε τώρα να βάλουμε όλοι μαζί η παρέα μου φρογκ η q γιατί έχει καλύτερα πακέτα....

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

H skatoula14 έγραψε στις 15:14, 26-11-11:

ναι κι εμεις κατι τετοιο θα κανουμε μαλλον γιατι δεν γινεται αλλο ετσι!ειναι πολλα τα χρηματα!!

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 16:55, 26-11-11:

Ρε παιδια ,ρε παιδια, νομιζω οτι ολοι εχετε πιασει το νοημα και γι αυτο θεωρω οτι δεν θα κερδισετε τιποτα αν αλλαξετε καρτοκινητη.
Ποιο ειναι κατα την αποψη μου το νοημα;

Ας πουμε οτι μια καρτοκινητη ΚΡΟΥ (ας τη ονομασουμε ετσι) θελει να μαζεψει κοσμο και γι αυτο στρεφεται στους νεους. Σκεφτεται, οι νεοι θελουν να εχουν χρονο ομιλιας, μυνηματα και ενδεχομενως και internet οποτε αν οι αλλοι τους δινουν απο 500 εγω θα τους δωσω απο χιλια . Ο καθε καταναλωτης λεει <<Ρε γαμωτο αυτη η εταιρια δινει τα διπλασια και αυτα που δινει ανταποκρινονται πιο πολυ στις αναγκες μου, οποτε θα παω να αγορασω μια sim για να παρω τα πακετα>> .Οι αλλες εταιριες πιθανως λενε <<Ρε γαμωτο ,πως βγαζει κερδος με τετοια πακετα ; >> .

Το αποτελεσμα; ΟΛΟΙ μαζευονται στην καρτοκινητη ΚΡΟΥ. Ολοι αυτοι ειναι χαρουμενοι που εχουν τετοιες ευκαιριες και το γεγονος οτι οι γυρω γνωστοι και φιλοι σιγα σιγα βαζουν καρτα ΚΡΟΥ τους δινει το αισθημα οτι κανανε την σωστη επιλογη.
Η εταιρια ΚΡΟΥ οντως μπορει να μην βγαζει κερδος απο αυτη της την προσφορα ή να βγαζει ελαχιστο σε σχεση με το αν εκανε μια "μη παραλογη" προσφορα. Τι κερδισε; Η απαντηση ειναι απλη. ΝΕΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΕΙΤΕΣ οι οποιοι θα της δωσουν κερδος μετα απο λιγο καιρο (οταν θα τελειωσει το πακετο και θα ερθουν οι ωραιες χρεωσεις). ΝΑΙ, τοτε θα εχει πραγματικο κερδος. . .

Περσι ολοι ειχαν Vodafone,μετα wind και τωρα What's up ! Τυχαιο ;
Αναρωτηθείτε, γιατι σιγα σιγα το πακετο φευγει; Αφου εκανε τοση επιτυχια γιατι τελειωνει;
ΔΕΝ ειναι τυχαιο οτι αυτα τα πακετα εχουν ορισμενη χρονικη διαρκεια . Αμα ενα τρομερο πακετο της ΚΡΟΥ κρατουσε ενα μηνα τοτε σχεδον κανενας δεν θα πηγαινε να παρει sim της ΚΡΟΥ. Αν ομως κρατουσε ενα ολοκληρο χρονο ;

παρατηρειστε τωρα τα χριστουγεννα κατι υπερπροσφορες που θα πεσουν καθως και τη χρονικη διαρκεια αυτων και σκεφτειτε...

Παιρνεις μια sim τωρα τα χριστουγεννα και αποκτας τρελα πακετα για μεγαλο χρονικο διαστημα, καποτε μαθαινεις τον αριθμο σου (ξερω παιρνει καιρο αλλα λεμε), αλλαζει η παρεα σου νουμερο για να συμφερει, αλλαζει και η/το κοπελα/αγορι σου (αν δεν το εχει κανει ηδη) για να της/του μιλας 23 ωρες το 24ωρο και μεσα σε αυτο το διαστημα δινεις αυτο το νουμερο σε 20 ατομα που πιθανως να γνωρισες.Α! μην ξεχασω οτι ενημερωσες και ολους τους παλιους γνωστους και φιλους για το που θα σε βρισκουν πλεον.

Ωπ.Τελειωνει το πακετο και απο 1000 τα λεπτομυνηματα, γινονται 600 (παλια προσφορα ή κατι τετοιο) .Ποσοι πιστευετε οτι θα αλλαξουν νουμερο ; Εγω λεω ελαχιστοι. . . Αρα τι λετε, κερδισε η εταιρια ΚΡΟΥ;

Αποψη μου ειναι οτι ολες οι καρτοκινητες ακολουθουν και αυτη την τακτικη. . .

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 00:32, 11-12-11:

Προσπαθω εδω και μερες να επιλεξω ενα calling tune και μου ερχεται συνεχεια το εξης μηνυμα......"Δεν εισαι εγγεγραμμενος/η στην υπηρεσια. Η ενεργεια που ζητησες ειναι μονο για συνδρομητες." τι να κανω;

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 01:15, 21-01-12:

Καλησπέρα what's up-ίτες και μη (αλλά σίγουρα γνώστες της κινητής τηλεφωνίας)!

Θέλω να έχω στο κινητό μου μόνιμα internet και βρήκα αυτή την προσφορά της what's up αλλά ήθελα να ρωτήσω πως πάει η χρέωση και τι είναι αυτό το όριο των 60mb.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 11:46, 21-01-12:

Καλημέρα, Noisette.
Η κατανάλωση των ΜΒs γίνεται σύμφωνα με το πόση κίνηση δημιουργείς στο internet. Αν λάβουμε υπόψιν μας πως ακόμα και στην απλή περιήγηση ξοδεύονται αρκετά MBs για πχ. 1 ώρα, λόγω των πρόσθετων στοιχείων multimedia που έχουν διάφορες σελίδες, τα οποία καταναλώνουν τα πολύτιμα MBs μας, τότε μπορείς να καταλάβεις πως αυξάνεται η κατανάλωση των ΜΒs αν πάμε σε βίντεο, τραγούδια κλπ.

Εν κατακλείδι, αν θέλεις να κάνεις περιστασιακή & απλή χρήση χωρίς πολλά πολλά σε συμφέρει. Αν έχεις πιο πολλές απαιτήσεις, θα πρέπει να μπεις στο τρυπάκι, να ενεργοποιείς κι άλλα πακέτα*, που στο φινάλε δεν ξέρω κατά πόσο σε συμφέρει οικονομικά. Αν βαστάει η τσέπη σου και το κάνεις εν γνώση σου πάσο, αλλιώς προτιμότερο είναι να μπαίνεις μέσω κάποιου wi-fi hotspot -για τα βασικά πάντα (mails etc).

*φρόντισε να τσεκάρεις το πού βρίσκεσαι, γιατί αν περάσεις το όριο, θ' αρχίσει να σου τραβάει μονάδες απ' την κάρτα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 07:31, 04-04-12:

Και πως κάνω χρήση της προσφοράς;;;

Παράθεση

Μπλε. (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μπλε.
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Μπλε. έγραψε στις 20:09, 28-05-14:

ξερετε αν μπορω να κανω μεταφορα χρηματων απο γουατς απ σε γουατς απ με σμς;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

sunmoom

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sunmoom
H sunmoom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H sunmoom -ia έγραψε στις 20:17, 28-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Μπλε.
ξερετε αν μπορω να κανω μεταφορα χρηματων απο γουατς απ σε γουατς απ με σμς;
δε γινεται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 22:48, 28-05-14:

γενικά είμαι και εγώ ευχαριστημένη απ το whats up...
ειδικά τώρα που ξέθαψα ένα πακετάκι με 7 ευρώ 400' και 400 σμσ προς ουατςαπ + 100' και 100 σμσ προς όλους!! τέλειο??
τα πακέτα του ίντερνετ βέβαια δε με βολεύουν.. αλλά οκαυ μη τα θέλουμε και όλα δικά μας..

Παράθεση

Φρεντος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φρεντος
Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,125 μηνύματα.

O Φρεντος έγραψε στις 21:43, 12-03-16:

Καλησπερα παιδια!! Φευγω για Ιταλια την αλλη βδομαδα και θελω να ρωτησω αν τα φοιτητικα πακετα της what's up που εχω εδω ισχυουν και εκει; Αν οχι υπαρχουν πακετα για ιντερνετ και λεπτα ομιλιας για να μη μας βγει ο κουκος αηδωνι;
Ευχαριστω
Παράθεση

DumeNuke

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DumeNuke
Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε στις 16:12, 13-03-16:

Δεν ισχύει κανένα από τα πακέτα που έχεις εδώ. Για να καλέσεις και να σε καλέσουν χρεώνεσαι περιαγωγή... Το οποίο είναι πανάκριβο. Σκέψου ότι την προηγούμενη εβδομάδα μίλησα με έναν φίλο στη Βουλγαρία για 35'' και χρεώθηκα 4 ευρώ. Οπότε, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι:
α) Να βγάλεις την Ελληνική κάρτα από τι κινητό, μην σε πάρει κανείς και χρεωθεί.
β) Να αγοράσεις μια Ιταλική κάρτα, για να κάνεις τα τηλεφωνήματα σου εκεί.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,758 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 13:13, 11-12-17:

Προσφορά 3GB για 3 μέρες δωρεάν. Μπείτε στο app και ενεργοποιήστε τη προσφορά. Ισχύει μέχρι σήμερα το βράδυ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Βοήθεια, με εξαπάτησε η Cosmote! - Από A propos
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-10-13 στις 16:55.
    • Cosmote 1500λεπτά και 1500sms - Από Jason93
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινητή τηλεφωνία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-11-11 στις 15:17.
    • Γερμανός και Cosmote - Από The Djinn
      Το θέμα έχει λάβει 55 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οικονομικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-11-11 στις 15:15.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους