Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,462 εγγεγραμμένα μέλη και 3,044,701 μηνύματα σε 92,668 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 442 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Είναι πιο ελκυστικοί/ες οι ξανθοί/ες ή όχι;

Ποιο χρώμα μαλλιών προτιμάτε σε έναν άντρα ή σε μία γυναίκα ανάλογα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 330)
Ξανθό
64
19,39%
Καστανό
87
26,36%
Μαύρο
80
24,24%
Κόκκινο
21
6,36%
Δεν έχω προτίμηση
78
23,64%

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 12:52, 10-12-07:

Σαν έφηβη, είχα περάσει κι εγώ την τρέλα του ξανθού μαλλιού με ανοιχτόχρωμα μάτια (άτιμε Λεονάρντο..!), αλλά πλέον καμία σχέση..

'νταξ, ανέκαθεν ήμουν φαν των ανοιχτόχρωμων ματιών σε άντρες και γυναίκες, αλλά προτιμώ τους μελαχρινούς, πιο μεσογειακούς άντρες..!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,380 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 12:58, 10-12-07:

@Mario : Ναι γιατι δεν ειναι συχνες. Οπως με το χρωμα μαλλιων αντιθετο απο την πλειοψηφια ενος λαου.

Οπως θα προσεξεις εναν ξανθο ιαπωνα/κινεζο (που θ ατο χει βαψει φυσικα, γιατι εχουν βαρεθει να βλεπουν ολο τον κοσμο με πρασσο μαυρο μαλλι )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,169 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 13:14, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
@Mario : Ναι γιατι δεν ειναι συχνες. Οπως με το χρωμα μαλλιων αντιθετο απο την πλειοψηφια ενος λαου.

Οπως θα προσεξεις εναν ξανθο ιαπωνα/κινεζο (που θ ατο χει βαψει φυσικα, γιατι εχουν βαρεθει να βλεπουν ολο τον κοσμο με πρασσο μαυρο μαλλι )
Nαι ναι συμφωνω απολυτα.
Απλως πιο πανω εγραψα το προσωπικο μου γουστο.
Για παραδειγμα σε παρα πολλους αρεσει το ανοιχτοχρωμο μαλλι, με ανοιχτοχρωμα ματια.
Εμενα οπως ειπα με τραβουν οι αντιθεσεις.

(ψιτ...για να σου πω την αληθεια...εαν μου κανει "κλικ" η αλλη, δεν υπαρχουν ουτε στανταρ, ουτε τιποτα...αλλα λεμε τωρα!)

Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 13:20, 10-12-07:

Εγώ αναρωτιέμαι γιατί στο poll ενώ έχει επιλογή "όλοι/όλες" δεν έχει και επιλογή "κανένας/καμια". (The bitch is back!)

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 13:23, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Idril
Εγώ αναρωτιέμαι γιατί στο poll ενώ έχει επιλογή "όλοι/όλες" δεν έχει και επιλογή "κανένας/καμια". (The bitch is back!)
σωστά μπορεί κάποια να γουστάρει τους φαλακρούς

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 16:55, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Σαφέστατα δεν λέω πως αυτός είναι αρκετός λόγος για να κάνεις σχέση με κάποια ή ακόμα και να αρχίσεις να της μιλάς, απλά λέω πως το μάτι από μόνο του, έχει την τάση να προσέχει πιο πολύ τα ξανθά μαλλιά από τα άλλα χρώματα..
Επίσης, παρατηρώντας γύρω μου έχω καταλήξει στο εξής συμπέρασμα (δεν ξέρω αν είναι σωστό, το θέτω υπο συζήτηση):
Το ξανθό μαλλί, τραβάει το μάτι εκεί, και όχι τόσο στα χαρακτηριστικά του προσώπου. Οπότε, τείνουμε να θεωρούμε κουκλάρα κάποια με ξανθό μαλλί, ακόμα κι αν τα χαρακτηριστικά του προσώπου της είναι απλά καλά ή ακόμα και μέτρια. Για να πούμε ωστόσο μια μελαχρινή κουκλάρα, πρέπει να έχει πραγματικά τέλεια χαρακτηριστικά προσώπου, μιας και το μάτι πηγαίνει εκεί, και όχι στο μαλλί. Στον άνδρα δεν ισχύει αυτό στην ίδια κλίμακα, μιας και συνήθως το μαλλί του δεν έχει αρκετή έκταση ώστε να αποπροσανατολίσει το μάτι. Σε μακρυμάλληδες άνδρες πάντως πάλι ισχύει (για όσες δεν έχουν πρόβλημα με το μακρύ μαλλί τουλάχιστον). Γενικά μου έχει τύχει πολλές φορές να φανταστώ μια ξανθά κοπέλα που θεωρείται πολύ ωραία με σκούρο μαλλί και να μου φανεί αρκετά συνηθισμένη/μέτρια με αυτό, ενώ μια μελαχρινή που θεωρείται απλά καλή με ξανθό και να μου φανεί κουκλάρα.
Ίσως βέβαια αυτό να γίνεται μόνο στην Ελλάδα και άλλες μεσογειακές χώρες που το ξανθό είναι πιο σπάνιο (λέμε τώρα). Πάντως γενικά ένα ανοιχτό χρώμα τραβάει περισσότερο το μάτι απο ένα σκούρο, όχι μόνο στους ανθρώπους αλλά γενικότερα.
Εσείς τι πιστεύετε; Ισχύει το παραπάνω;

ΥΓ: Πρός όποιον πάει να πει οτι ευλογάω τα γένια μου επειδή είμαι μελαχρινή: Πλέον δεν είμαι, είμαι κάπου ανάμεσα

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 17:20, 10-12-07:

Και εγώ συμφωνώ μαζί σου Michelle!!!

Και εγώ έχω παρατηρήσει ακριβώς το ίδιο πράγμα!!! Το ξανθό μαλλί όντως τραβάει περισσότερο το μάτι και σε κάνει να το παρατηρείς περισσότερη ώρα! Δεν το λεώ αυτό επειδή είμαι ξανθιά αλλά επειδή πιστεύω οτι γενικα ισχύει !

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 17:39, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Το ξανθό μαλλί, τραβάει το μάτι εκεί, και όχι τόσο στα χαρακτηριστικά του προσώπου. Οπότε, τείνουμε να θεωρούμε κουκλάρα κάποια με ξανθό μαλλί, ακόμα κι αν τα χαρακτηριστικά του προσώπου της είναι απλά καλά ή ακόμα και μέτρια.
+1

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Και εγώ συμφωνώ μαζί σου Michelle!!!
Και εγώ έχω παρατηρήσει ακριβώς το ίδιο πράγμα!!! Το ξανθό μαλλί όντως τραβάει περισσότερο το μάτι και σε κάνει να το παρατηρείς περισσότερη ώρα! Δεν το λεώ αυτό επειδή είμαι ξανθιά αλλά επειδή πιστεύω οτι γενικα ισχύει !
πες μας κ εσύ, Phoebe μου, μιας κ έχεις κ ιδία πείρα
(κ βέβαια εννοείται πως εσύ εξαιρείσαι της παραπάνω περίπτωσης )

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,380 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 17:39, 10-12-07:

Για μενα, ισως συμβαινει στην πρωτη ματια. Στη 2η ετσι κι αλλιως προσεχω το προσωπο. Αλλα πολυ πιθανο να μας επηρεαζει. (αν και εχω αρχισει να βαριεμαι το πολυ ξανθο)

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 18:52, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
πες μας κ εσύ, Phoebe μου, μιας κ έχεις κ ιδία πείρα
(κ βέβαια εννοείται πως εσύ εξαιρείσαι της παραπάνω περίπτωσης )
Κοίτα δεν έχω τρομερή εμπειρία πάνω στο θέμα! Ένα περιστατικό, όμως, που θυμάμαι είναι οτι όταν είχα κάνει τα μαλλία μου ανταύγιες (και φαίνομουν πιο ξανθιά) όταν με είδε η βαφτιστήρα της αδερφής μου φώναξε οτι όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Phoebe (προφανώς επηρεασμένη από το μαλλί μου)! Ενώ για την νονά της, που είχε βάψει το μαλλί της μελαχρινό, δεν είπε τίποτα!

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Για μενα, ισως συμβαινει στην πρωτη ματια. Στη 2η ετσι κι αλλιως προσεχω το προσωπο. Αλλα πολυ πιθανο να μας επηρεαζει. (αν και εχω αρχισει να βαριεμαι το πολυ ξανθο)
Μα και εγώ σε αυτό αναφερόμουν !

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 488 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 08:47, 11-12-07:

Όταν η γυναίκα έχει το φυσικό ξανθό και γαλανά μάτια,όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.χαρίζει μεγάλη φωτεινότητα το φυσικό ξανθό.

Επίσης στις γυναίκες υπέροχο είναι το μελαχρινό(γνήσιο) αλλά όχι με καστανά μάτια...(διότι είναι συνηθισμένο)

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,621 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 16:15, 11-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από The Stand
Όταν η γυναίκα έχει το φυσικό ξανθό και γαλανά μάτια,όλα τα άλλα έρχονται δεύτερα.χαρίζει μεγάλη φωτεινότητα το φυσικό ξανθό.
Αν δεις γυναίκα μελαχρινή με πράσινα 'η μπλε μπιρμπιλωτά μάτια, θα αλλάξεις γνώμη.

Γενικότερα είναι από σπάνιο έως αδύνατο να μου αρέσει το ξανθό μαλλί. καστανόξανθο ίσως, αλλά ξανθό σχεδόν αδύνατο. Ίσως είναι και αντίδραση του οργανισμού μου που λέει ότι αφού όλοι οι άντρες κυνηγάνε τις ξανθιές, τότε υπάρχουν πολλές περισσότερες μελαχρινές που περιμένουν
Πάντως, χωρίς να έχω στοιχεία, κάποτε είχα διαβάσει ότι ναι μεν στους άντρες μπορεί να αρέσουν οι ξανθιές, αλλά παντρεύονται μελαχρινές.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 17:21, 11-12-07:

Προσωπικα, σε ο,τι αφορα τους ανδρες, αρκουν τα λεπτα χαρακτηριστικα...
Τωρα, το οτι στην Ελλαδα, λογω του οτι η πλειοψηφια ειναι μελαχρινοι/-ες, ειναι λογικο, οταν μπεις σε ενα μαγαζι και απο τα 20 κεφαλια π.χ τα 2 ειναι ξανθα, να πεσει εκει στην αρχη το ματι σου...στη βορεια Ευρωπη π.χ ισχυει το αντιθετο..

χμμ...τωρα σχετικα με αυτο που ανεφερε η Μισελ, πιστευω οτι ενα ομορφο προσωπο, θα παραμεινει ομορφο ειτε εχει ξανθα ειτε σκουροχρωμα μαλλια...απλα καποια απο τις δυο αποχρωσεις βασει των αλλων χρωματων που κυριαρχουν στο προσωπο του ακομα και σε συνδυασμο με τα χαρακτηριστικα αυτου, θα του πηγαινει περισσοτερο...αλλωστε το καστανο ειναι απο τα πιο σιγουρα χρωματα...το ξανθο ειναι δυσκολο και δη το ανοιχτο και το καταμαυρο ακομα περισσοτερο...

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,621 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 17:47, 11-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida

Τωρα, το οτι στην Ελλαδα, λογω του οτι η πλειοψηφια ειναι μελαχρινοι/-ες, ειναι λογικο, οταν μπεις σε ενα μαγαζι και απο τα 20 κεφαλια π.χ τα 2 ειναι ξανθα, να πεσει εκει στην αρχη το ματι σου...στη βορεια Ευρωπη π.χ ισχυει το αντιθετο..
Πλέον, αυτή η αναλογία δεν ισχύει. Τώρα θα είναι κάπου 10 βαμμένες ξανθιές, 2 φυσικές, 2 βαμμένες κοκκινομάλλες και 6 μελαχρινές...

Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη qwertyuiop
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,522 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε στις 19:05, 11-12-07:

Eγώ προτιμώ τις καστανές και καμιά φορά τις μαυρομάλλες. Τα μάτια δεν με πολυαπασχολούν...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:30, 11-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Πλέον, αυτή η αναλογία δεν ισχύει. Τώρα θα είναι κάπου 10 βαμμένες ξανθιές, 2 φυσικές, 2 βαμμένες κοκκινομάλλες και 6 μελαχρινές...
Δεν αναφερομουν στη σοου μπιζ!!!

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 19:25, 28-03-08:

Redheads 'have more sex than blondes or brunettes'

Blondes may have more fun but redheads have more sex, according to new research in Germany.
The study by Hamburg Sex Researcher Professor Dr Werner Habermehl looked at the sex lives of hundreds of German women and compared them with their hair colour.
He said: "The sex lives of women with red hair were clearly more active than those with other hair colour, with more partners and having sex more often than the average. The research shows that the fiery redhead certainly lives up to her reputation."

Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 506 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 19:44, 28-03-08:

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε, αλλά αν είναι ένα μαλλί να τραβήξει το βλέμμα μου, αυτό είναι το έντονο κόκκινο. Από εκεί και πέρα το ξανθό με αφήνει αδιάφορο (το πλατινέ ειδικά το απεχθάνομαι), και προτιμώ από αυτό καστανό ή μαύρο. Πάντως σε γενικές γραμμές δεν παίζει σχεδόν κανένα ρόλο στην επιλογή, αν εξαιρέσεις αυτό που ειπώθηκε πολυ σωστά ότι σε κάθε άνθρωπο ταιριάζουν άλλα χρώματα.

Παράθεση

teo (Θοδωρής)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη teo
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 426 μηνύματα.

O teo έγραψε στις 19:44, 28-03-08:

Καστανο και μαυρο

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,169 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 20:16, 28-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tetragrammaton
Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε, αλλά αν είναι ένα μαλλί να τραβήξει το βλέμμα μου, αυτό είναι το έντονο κόκκινο. Από εκεί και πέρα το ξανθό με αφήνει αδιάφορο (το πλατινέ ειδικά το απεχθάνομαι), και προτιμώ από αυτό καστανό ή μαύρο. Πάντως σε γενικές γραμμές δεν παίζει σχεδόν κανένα ρόλο στην επιλογή, αν εξαιρέσεις αυτό που ειπώθηκε πολυ σωστά ότι σε κάθε άνθρωπο ταιριάζουν άλλα χρώματα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 20:27, 28-03-08:

Πάντα έλεγα ότι δεν παίζει ρόλο το χρώμα των μαλλιών στον άντρα. Το θεωρούσα μάλιστα ανόητο να το σκέφτομαι. Κάποια στιγμή συνειδητοποίησα ότι η συντριπτική πλειοψηφία αυτών που με ενδιέφεραν ήταν ξανθοί με πολύ μαλλί...
Μάλλον δεν είναι τυχαίο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,318 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 21:23, 28-03-08:

Δεν κάνω διακρίσεις στα χρώματα. Όλες τις αγαπάω. Αν και τις ξανθές τις σέβομαι λίγο περισσότερο...

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 21:26, 28-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Αν και τις ξανθές τις σέβομαι λίγο περισσότερο...
define σέβομαι.

Για έλξη μιλάμε εδώ

Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,318 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 21:40, 28-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
define σέβομαι.

Για έλξη μιλάμε εδώ
Δικό μου λάθος. "σέβομαι" ήθελα να πω. Μου κάνουν γρηγορότερα εντύπωση

Παράθεση

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Circadian
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Circadian έγραψε στις 22:55, 28-03-08:

καστανές μεσογειακές χυμώδεις γυναίκες foreva

Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δανάη
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε στις 02:07, 29-03-08:

Ένα θα πω καστανοί μαλλιάδες!!!
νταξ και οι ξανθοί βέβαια δεν είναι κακοί...!!

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 13:53, 31-03-08:

Εγώ αν και φυσική ξανθιά...πάντα τα βρίσκω με μαυρομάλλιδες...και με ανοιχτόχρωμα ματάκια...δεν ξέρω γιατι...τυχαίνει !!!

Παράθεση

Bill

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,376 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 00:09, 04-04-08:

Εξαρτάται τον συνδυασμό.
Έχω μεγάλη αδυναμία στις μαυρομάλλες με γαλάζια μάτια.(πολύ μεγάλη αδυναμία όμως.)
Οι ξανθιές όπως και να το κάνουμε κυριαρχούν.

Καταλήγω όμως σε κάτι που διάβασα στις προηγούμενες σελίδες:
Αρχική Δημοσίευση από Valder
Το "κούμπωμα" έρχεται από κεί που δε το περιμένεις... Δε χωράνε παραγγελίες και delivery σ' αυτά! Άμα σου 'ρθει το άλλο σου μισό, θα το καταλάβεις και τότε όλα τα χρώματα θα πάνε περίπατο!
Αρχική Δημοσίευση από BadGuy
ποτέ δεν ξέρεις τι χρώμα θα έχει η λαμαρίνα που θα δαγκώσεις!
Μάλλον θα ψηφίσω το "καρδιά-αγγινάρα".

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 04-04-08 στις 00:22.
Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dalcfu
H dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dalcfu έγραψε στις 00:16, 04-04-08:

Ψηφίζω δαγκωτό μελαχρινό.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,162 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 00:21, 04-04-08:

Θα έλεγα πως βρίσκω πιο ελκυστικούς τους ξανθούς,όχι τίποτα άλλο αλλά δεν τους βλέπουμε και συχνά σε αυτή τη χώρα..Πάντως,γενικά διαλέγω πάντα μελαχρινούς.Αλλά μην ξεχνάμε πως όλοι οι καλοί χωράνε..Οπότε θα ψηφίσω και εγώ αγγινάρα.

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 00:24, 04-04-08:

μ'αρέσουν οι μελαχρινοί πρασινομάτες!

Παράθεση

giannis.@ (ΓΙΑΝΝΗΣ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giannis.@
Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O giannis.@ έγραψε στις 22:21, 04-04-08:

Οτι και να λεμε βρε παιδια..το μελανουρι ειναι αλλο πραγμα..

Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη T_Chameleon
Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε στις 13:05, 05-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Πορτοκαλί μούσι και φακίδες κάνει;
Έχω πορτοκαλί μούσι δηλαδή στον ήλιο πορτοκαλιζη
Όσο για την αρχική ερώτηση αν πάτε να την κάνετε στης (σουηδέζες ..ιρλανδέζες ..κτλ)θα σας πούνε πως τα σκουρόχρωμα μαλλιά είναι ελκύστηκα..

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 430 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 16:17, 05-04-08:

αποφασίστε τελικά για να δω τι βαφή θα πάρω!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:21, 05-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Skoulikadera---
αποφασίστε τελικά για να δω τι βαφή θα πάρω!

Η κολλητη μου, ενω ανεβαιναμε τη Γρηγοριου Αυξεντιου πριν αρκετα χρονια, πεταει το εξης και οποτε το θυμαμαι γελαω και σκεφτομαι ποσο δικιο εχει..: "Και η Βασιλειαδου αν τα ειχε ξανθα, χαμος θα γινοταν!"

Παράθεση

nikostheater (Νίκος Θεμελής)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikostheater
Ο Νίκος Θεμελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O nikostheater έγραψε στις 22:47, 12-05-08:

Όλες οι αποχρώσεις είναι μιά χαρά,αρκεί να πηγαίνει στο άτομο..
Στην πορεία της γνωριμίας εξάλλου ενδιαφέρεσαι περισσότερο για το είναι του αλλου παρά το φαινεσθαι...

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 12:38, 13-05-08:

Αν και ξανθιά...γέρνω προς το μαύρο!!!΄
Έτσι γίνεται πάντα!

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αννουλα
H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 12:41, 13-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από nina21
Αν και ξανθιά...γέρνω προς το μαύρο!!!΄
Έτσι γίνεται πάντα!
Μια απο τα ιδια και εδω!!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:54, 13-05-08:

Τα 'βαψα και εγώ ξανθά μπας και γίνω ελκυστικός
Πάλι τα παιδάκια στο δρόμο έφυγαν ουρλιάζοντας

μήπως η απάντηση είναι το swan?

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 12:55, 13-05-08:

Τι σημασία έχει.....
Το ζητούμενο είναι τι έχει κανείς μέσα στο κεφάλι του και όχι πάνω από αυτό.
Αμα είσαι βλάκας στο βουνό, θα είσαι και στη θάλασσα.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:04, 13-05-08:

βλάκας στο βουνό, θα είσαι και στη θάλασσα.
μένω πεδιάδα...

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 13:10, 13-05-08:

Οχι εσύ ρε Ρεμπεσκέ
Γενικά ..........

Παράθεση

lakta13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lakta13
H lakta13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H lakta13 έγραψε στις 21:37, 13-05-08:

Παιδιά τί να σας πω...Δεν νομίζω ότι βλέπεις τον άλλο αν είναι ξανθός ή μελαχροινός...Είναι αυτός που θα τον δεις από μακρυά και θα τα δεις όλα!Όλα παίζουν ρόλο..Περπάτημα-χαμόγελο-ντύσιμο και πολλά άλλα στο μαλλί θα κολλήσω;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 13-05-08 στις 21:48. Αιτία: Μετατροπή κεφαλαίων σε πεζά.
Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 02:17, 14-05-08:

Μπα οι ξανθοί δε μου αρέσουν . Επίσης ούτε οι άντρες με ανοιχτόχρωμα μάτια (psycho??) Μαύρο ftw

Παράθεση

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ice-girl
H ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H ice-girl έγραψε στις 22:29, 15-05-08:

Συνήθως προσέχω τους ξανθούς (γιατί μου θυμίζουν αγγλία ), αλλά δεν έχει τοσο σημασία το χρώμα όσο το styling

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη olibos2008
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H olibos2008 έγραψε στις 02:48, 16-05-08:

Μαρέσουν περισσότερο οι ξανθοί (τύπου Μπράντ Πίτ ) ίσως γιατί είμαι μελαχροινή, αλλά δεν έχω γνωρίσει κανέναν. Δεν νομίζω όμως ότι παίζει αποκλειστικά ρόλο το μαλλί, αλλά τι υπάρχει κάτω απ αυτό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 07:33, 16-05-08:

εμένα πάλι μου αρέσουν οι μελαχρινοί
οι πολύ μελαχρινοί όμως, πχ

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 21:00, 05-06-09:

μελαχρινοι και αρρενωποι!!!!

τοπ!

τι να τον κανεις το ξανθομπαμπουρα??? πλακιτσα... αλλωστε ο καραφωτης αν και ξανθος τα σπαει απλα!

και για τις γυναικες το πιστευω αυτο...
πιστευω οτι μια ΩΡΑΙΑ μελαχρινη δε συγκρινεται με μια ΩΡΑΙΑ ξανθια...

επισης οι ξανθιες ειναι barbie, οι μελαχρινες ειναι sexy

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 05-06-09 στις 21:26.
Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 21:02, 05-06-09:

ΝΑ υποθέσω ότι είσαι μελαχροινή;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 21:10, 05-06-09:

χαχαχ ναι

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Kougami

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους