Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,709 μηνύματα σε 74,627 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προτάσεις και κριτικές για εστιατόρια

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 13:14, 05-07-07:

Ο τίτλος νομίζω τα λέει όλα.
Προτείνετε εσείς τα αγαπημένα σας φαγάδικα, σχολιάστε τα, κάντε συγκρίσεις, πως περάσατε εκεί, τι είναι καλό να φας εκεί, από τιμές τι λέει κτλ.
Μην πείτε για κάνα Goodyʼs κτλ, αυτά δεν είναι φαγάδικα, μιλάμε για μαγαζιά όπως ταβέρνες, κουτούκια, μπυραρίες και εστιατόρια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:18, 05-07-07:

Νομίζω πως υπάρχει ηδη τετοιο θεμα, δεν ειμαι σιγουρη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:44, 23-07-07:

Μπορουμε να πούμε και για Ρόδο ή είναι πρώς κλείδωμα; να ξέρω μην γράφω άδικά

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη AstRoPeLeKi
H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 17:47, 23-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Μπορουμε να πούμε και για Ρόδο ή είναι πρώς κλείδωμα; να ξέρω μην γράφω άδικά
Α για πες για πες.... Θα πω και γω μετά... όσα θυμάμαι δηλαδής!

Δυόσκουροι... στο Θησείο. Έχει δύο μαγαζιά, ένα χαμηλά στο τρένο και ένα πιο ψηλά. Μην ρωτήσετε οδούς...δεν θυμάμαι! Ωραίοι μεζέδες, για ουζάκι ότι πρέπει, ποικιλίες, έξω στο πλακώστρωτο τα τραπεζάκια, να βλέπετε θέα τα αρχαία... Τιμές πολύ καλές. Είχαμε πάει 5 άτομα, και για δύο καραφάκια ούζο και δυο μεγάλες ποικιλίες με κρετικά, τυριά κλπ κλπ είχαμε πληρώσει κάτι λιγότερο απο 40 ευρώ ή κάπου εκεί.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:51, 23-07-07:

Υπάρχει ένα φοβερό ταβερνάκι στο φαληράκι, το δώλομα, πήγαμε 1 φορά και απο τότε μας άρεσε πάρα πολλύ, οικονομικός καλή μουσική, καλό φαί, χαμόγελό εξυπηρέτηση άψωγη, το κακό είναι ότι δεν 'έχει πολλύ κίνηση ο δρόμος και θέα άλλα είναι πολλύ καλό άν είσαι παρέα και θές να γελάσεις και να περάσεις καλά

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

H Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 17:58, 23-07-07:

Πολύ ωραίο στην Ρόδο είναι ένα τούρκικο, πίσω από το λιμάνι, από την βιομηχανική περιοχή, στην παραλία που είναι και η εφορία. Ξέχασα πως λέγεται η περιοχή αυτή...
Από τιμές είναι φυσιολογικές, αξίζει να πατε με παρέα και ειδικά αν σας αρέσουν τα πικάντικα και καυτερά φαγητά!
Φωτιά και λάβρα!!!!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 18:00, 23-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από AstRoPeLeKi
Πολύ ωραίο στην Ρόδο είναι ένα τούρκικο, πίσω από το λιμάνι, από την βιομηχανική περιοχή, στην παραλία που είναι και η εφορία. Ξέχασα πως λέγεται η περιοχή αυτή...
Από τιμές είναι φυσιολογικές, αξίζει να πατε με παρέα και ειδικά αν σας αρέσουν τα πικάντικα και καυτερά φαγητά!
Φωτιά και λάβρα!!!!
Πόσο καιρό έχεις να έρθεις; αυτό έκλεισε

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 18:25, 23-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Πόσο καιρό έχεις να έρθεις; αυτό έκλεισε
1 χρόνο έχω να έρθω.... έλεος καλέ, γιατί το κλείσανε;

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 18:32, 23-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από AstRoPeLeKi
1 χρόνο έχω να έρθω.... έλεος καλέ, γιατί το κλείσανε;
Κάτι άκουσα για κλήσιμο κα νέα διέυθυνση, μετακόμησε ή έκλεισε, δεν θυμάμε, μπορεί να ξέρει ο οξυντες

Παράθεση

AstRoPeLeKi (Ευδοκία)

Δραστήριο Μέλος

H AstRoPeLeKi έγραψε στις 18:37, 23-07-07:

Για πες βρε Όξι.....
Έχουν αλλάξει διεύθυνση; Για ρίξε μια ενημέρωση

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 21:15, 23-07-07:

'Ενα από τα αγαπημένα μου είναι το Ερμείον στην Πλάκα, Πανδρόσου κι ας είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές, δεν χρειάζεται να πηγαίνεις και κάθε μέρα εκεί άλλωστε 'Εχει και πολύ νόστιμες κρέπες γλυκό. Και από cafe συχνάζω συνέχεια στο Portlio στην Αιόλου γιατί μου αρέσει το περιβάλλον και η μουσική. Είναι και bar. 'Ενα άλλο φοβερό και τρομερό εστιατόριο είναι στου Ψυρή, πώς λέγεται εκεί που είναι όλο γεμάτο με αφίσες από τον μεσοπόλεμο ; 'Αιντα το ξέχασα, τα μυαλά πάνω απ'το κεφάλι. Επίσης ο Θέσπις στην Πλάκα.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 21:23, 23-07-07:

Α το θυμήθηκα, ο Οινέας είναι. Και αξίζει και το Ελίχρυσον, γιατί έχει κιθάρες και τέτοια.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:16, 18-12-07:

Λοιπόν καλό μαγαζί που πηγαίνουμε για κάνα ουζάκι το μεσημέρι με τον άντρα είναι το "για ουζάκι" το μαγαζί αυτό τα έχει όλα, καλό φαγητό, καλό σέρβις, καλό παεριβάλον, καλές τιμές και γενικά μπορεί να πάει ο καθένας και να φάει χωρίς τύψεις, είναι στο Ζέφυρος αλλα στην παλιά Δεη όχι απο την μεριά της εφορίας.

Το μεσημέρι για ουζάκι και μεζέ έξω και το βράδυ φαγητό με ουζάκι μέσα όποια κιάν είναι η επιλογή είναι φοβερό μαγαζι.

Οχι δεν είναι διαφήμηση, είναι ένας λόγος να πάς να φάς να περάσεις καλά και να διασκεδάσεις με την ησυχία σου

Παράθεση

tofugirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tofugirl
H tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H tofugirl έγραψε στις 20:35, 18-12-07:

Αν και δεν είμαι από Αθήνα, κάθε φορά προσπαθώ να πάω για φαγητό στη mystic pizza στα εξάρχεια! Τέλειες πίτσες και σαλάτες αλλά και μακαρονάδες. Προτείνω τη ρυζοσαλάτα τους.

http://www.mystic.com.gr/a.htm

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kargas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kargas
Ο Kargas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Αθλητής . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Kargas έγραψε στις 10:31, 20-12-07:

Για Θεσσαλονίκη, μια μικρη οικογενειακή ταβερνοειδης κατασταση, Αρχαιολογικού μουσείου με Δελφών... με ειδικότητα στον μπακαλιάρο... "ΤΑ ΜΠΑΚΑΛΙΑΡΑΚΙΑ"

μιλάμε τα σπάει το μαγαζί...

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 10:41, 20-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kargas
Για Θεσσαλονίκη, μια μικρη οικογενειακή ταβερνοειδης κατασταση, Αρχαιολογικού μουσείου με Δελφών... με ειδικότητα στον μπακαλιάρο... "ΤΑ ΜΠΑΚΑΛΙΑΡΑΚΙΑ"

εχω παει οντως τα σπαει το μαγαζι αυτο

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 10:46, 20-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kargas

αχά, θα το έχω υπόψιν
Επίσης ξαναανοίγει το Para Poli στην παραλία, που είναι το αγαπημένο μου εστιατόριο

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 10:58, 20-12-07:

Στη Θεσσαλονίκη επίσης, φάγαμε πολύ ωραία και φτηνά, στο Κρασοδικείο

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 21:57, 20-12-07:

Επιτρέπεται αντί να προτείνω να ρωτήσω σχετικά με φαγάδικα;

Πιο συγκεκριμένα που έχει fish n chips στην Αθήνα; (αν έχει)

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

O Hunter έγραψε στις 23:38, 20-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
Επιτρέπεται αντί να προτείνω να ρωτήσω σχετικά με φαγάδικα;

Πιο συγκεκριμένα που έχει fish n chips στην Αθήνα; (αν έχει)
πω πω τι μου θυμησες τωρα κοπελα μου!!!!

δεν ξερω εαν εχει "γνησιο" αλλα λογικα θα υπαρχει καπου εκει που συχναζουν Αγγλοι κτλ. θα ρωτησω ομως (εχω τα μεσα στην Βρετανικη πρεσβια) και θα επανελθω

Παράθεση

tofugirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tofugirl
H tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H tofugirl έγραψε στις 18:11, 21-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Στη Θεσσαλονίκη επίσης, φάγαμε πολύ ωραία και φτηνά, στο Κρασοδικείο
Όντως το Κρασοδικείο είναι από τα πιο αγαπημένα ταβερνάκια στη Θεσσαλονίκη. Έχουν φοβερό φαγητό! Και σχετικά καλές τιμές.

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 00:27, 22-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
πω πω τι μου θυμησες τωρα κοπελα μου!!!!

δεν ξερω εαν εχει "γνησιο" αλλα λογικα θα υπαρχει καπου εκει που συχναζουν Αγγλοι κτλ. θα ρωτησω ομως (εχω τα μεσα στην Βρετανικη πρεσβια) και θα επανελθω
Ναι πλιζ, είναι ανάγκη!

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 10:29, 22-12-07:

Άθήνα - Πεύκη - "Σμαράγδα"
Άψογη ποιότητα, τέλειες γεύσεις, απίστευτη αστακομακαρονάδα...

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 00:41, 24-12-07:

Να προτείνω κι εγώ φαγάδικα που μου αρέσουν και πηγαίνω πολλές φορές:

Ελληνική κουζίνα: "Ο τζίτζικας κι ο μέρμηγκας" στο Χαλάνδρι. Με υπέροχους μεζέδες και περίεργες γεύσεις.
"Ελαϊκόν" στο Γουδί. Πολύ νόστιμοι μεζέδες με ΧΑΜΗΛΕΣ τιμές.
"Τα κιούπια", ακριβά, αλλά λέει να πας 1 στις τόσες για την μοναδική κουζίνα.
"Η λιαστή ντομάτα" Χολαργό για ΤΕΛΕΙΟΥΣ κρητικούς κυρίως μεζέδες.
"Ρακουμέλ" στα Εξάρχεια για μεζέδες και πολύ ρακόμελο.

Μεξικάνικη: "El taco bueno" Χαλάνδρι κι ο "Μεξικάνος" Γουδί. Πολύ νόστιμα, το 2ο πιο σπιτικό.

Κινέζικη: "Golden Phoenix", at least στο Χαλάνδρι είναι τέλειο με πολύ μεγάλη ποικιλία.

Και Tike για πολίτικη στο Κεφαλάρι.

Για Θεσσαλονίκη που αναφέρατε πριν 3 εβδομάδες που ήμουν εκεί έφαγα εκτός άλλων στο "Χάλαρο" και μου άρεσε πολύ, περίεργοι μεζέδες, λίγο βαριοί όμως.

ΣΤΑΜΑΤΩ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΙΝΑΩ.

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αννουλα
H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 11:41, 16-05-08:

Το Feticcio στην γλυφαδα φιαχνει απιστευτες κρεπες,και γλυκες και οι αλμυρες,για την ακριβεια εγω προσωπικα αλμυρη τρωω μονο απο εκει,οι υπολοιπες δεν μου αρεσουν καθολου σε αλλες κρεπερυ,γλυκες τρωω παντου και ειδικα εκει!ε ειμαι γλυκαντζου τι να κανουμε!!!
Επεισης απο αλλυσιδες εστιατορια απο αμερικανικα μαρεσουν πολυ τα Tuesday's που σε σχεση με Αpplebee's και αλλα νομιζω πως ειναι και καλυτερα γτ δεν εχουν πολυ περιεργα φαγητα και εχουν και ποιο χορταστικες μεριδες!
Πολυ μου αρεσε και ενα Ιταλικο στην Πετρουπολη Laskala καπως ετσι νομιζω γραφεται δεν ξερω μααααλλον το σκωτοσα!!Εκει εμαθα κιολας κατι που μου αρεσε,οτι η αυθεντικη καρμποναρα δεν φιαχνεται με μανιταρια,γτ να πω την αλληθεια τα μανιταρια δν μου αρεσουν καθολουυυυυυ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:44, 16-05-08:

The sushi bar (Γλυφάδα και άλλα 2 υποκ/ματα που δεν θυμάμαι που βρίσκονται)
Φοβερό σούσι, και τα παρακάτω 3 πιάτα είναι ο,τι πιο ωράιο έχω φάει ποτέ στην Ελλάδα:
-Salmon teriyiaki (κλάσεως ανώτερο από όποιο salmon teriyiaki έχετε φάει)
-Ebi Miyiaki & noodles snack (γαρίδες με τραγανιστά noodles και μια καταπληκτική σως)
-Cheesecake με mango και γάλα καρύδας

Το κακό είναι ότι είναι κάπως πανάκριβο και δεν σε χορταίνει

Αρχική Δημοσίευση από Αννουλα
Το Feticcio στην γλυφαδα φιαχνει απιστευτες κρεπες,και γλυκες και οι αλμυρες,για την ακριβεια εγω προσωπικα αλμυρη τρωω μονο απο εκει,οι υπολοιπες δεν μου αρεσουν καθολου σε αλλες κρεπερυ,γλυκες τρωω παντου και ειδικα εκει!ε ειμαι γλυκαντζου τι να κανουμε!!!
Επεισης απο αλλυσιδες εστιατορια απο αμερικανικα μαρεσουν πολυ τα Tuesday's που σε σχεση με Αpplebee's και αλλα νομιζω πως ειναι και καλυτερα γτ δεν εχουν πολυ περιεργα φαγητα και εχουν και ποιο χορταστικες μεριδες!
Πολυ μου αρεσε και ενα Ιταλικο στην Πετρουπολη Laskala καπως ετσι νομιζω γραφεται δεν ξερω μααααλλον το σκωτοσα!!Εκει εμαθα κιολας κατι που μου αρεσε,οτι η αυθεντικη καρμποναρα δεν φιαχνεται με μανιταρια,γτ να πω την αλληθεια τα μανιταρια δν μου αρεσουν καθολουυυυυυ.
Thanks! Έψαχνα καλή κρεπερί στη Γλυφάδα!
Δε μου λες, που βρίσκεται αυτό; Η ζύμη της κρέπας του είναι αρκετή σε πάχος (σιχαίνομαι τις πολύ λεπτές)? Βάζει σωστή ποσότητα γέμισης ή την τιγκάρει την κρέπα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 16-05-08 στις 12:10. Αιτία: merge
Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αννουλα
H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 12:03, 16-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Thanks! Έψαχνα καλή κρεπερί στη Γλυφάδα!
Δε μου λες, που βρίσκεται αυτό; Η ζύμη της κρέπας του είναι αρκετή σε πάχος (σιχαίνομαι τις πολύ λεπτές)? Βάζει σωστή ποσότητα γέμισης ή την τιγκάρει την κρέπα;
Κανονικη θα την ελεγα ουτε πολυ λεπτη ουτε πολυ χοντρη...Νομιζω δλδ
ειναι παπανδρεου εκει που κανει γωνια με την παραλιακη!Τωρα για αν την τιγκαρει,στις γλυκες που εχω δοκιμασει εχω παρει με παγωτο που ειτε ειναι τιλυχτες ειτε ανοιχτες τελειως πχ αυτη για τα 4ατομα ειναι ανοιχτη στο πιατο με μπαλες παγωτων φραουλες μπανανα μπισκοτο κτλ!Με σκετη σοκολατα δεν εχω φαει ποτε,μιας και εχει τοσο διαφορετικη ποικιλια για να παρω μια απλη κλασσικη κρεπα!
Για τις αλμυρες βαζει αρκετη γεμιση αλλα τοσο που να ειναι αντιαισθητικο!Μαρεσουν οι αλμυρες του πολυ γτ δεν σου δημιουργουν την αισθηση του στεγνου ομως!

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 12:05, 16-05-08:

Μια πολύ καλή μπιραρία που πηγαίνω κάθε Σ/Κ είναι στο μαγαζί Costa-Costa στην Μαρίνα Ζέας...έχει φοβερούς μπυρομεζέδες και ότι είδος μπύρας θές!!!
Καλά απο κρασιά...δεν το συζητώ...έχει τα πάντα!!!

Θα μου έρθει κιάλο σε λίγο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 21:01, 23-05-09:

Μια ενδιαφερουσα προταση εναλλακτικης & ποιοτικης διασκεδασης ειναι και το Arte Gallery Cafe, χωρος τεχνης-πολιτισμου.
Φιλοξενει πληθος εκδηλωσεων οπως ποιησης, εκθεσεις ζωγραφικης, φωτογραφιας, παρουσιασεις βιβλιου, βραδιες κινηματογραφου, θεατρικες παραστασεις, καθως επισης και μουσικοχορευτικες βραδιες...

Ενδεικτικα:
ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ 27/05/09 - 10/06/09
Ομαδική έκθεση των ζωγράφων σπουδαστών του ατελιέ του Μιχάλη Κόκκινου
,

25/05/09-26/05/09
ΒΡΑΔΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ - «ΕΡΩΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ»

H πρώτη θρησκευτική ταινία όλων των εποχών πάνω στον έρωτα, τον οργασμό και την επανάσταση ! ταινία του ERωSA NIKATE MAHAN πρώην ΝΙΚΟΣ ΑΛΕΥΡΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΜΑΙ. 09 : MΙΛΛΥ ΣΤΥΛΟΓΛΟΥ , ΜANOΣ ΦΩΤΙΟΥ & TRIO LAVA
Μ. Λαρο τραγούδι-βιολί, Τ. Σουλουκι βιολί, Α. Παναγουλης ακορντεόν

ΠΕΜΠΤΗ 21/05/09 : JUNIOR MARAN E BANDA - ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΜΑΙ.09 : JANET KAPUYA
Η μαγεία του αστείρευτου ταλέντου και η Janet Kapuya Live και για 4 εμφανισεις στο Art Gallery cafe, θα μας ταξιδέψει στις μουσικές της Λατινικής

ΣΑΒΒΑΤΟ 23 MAI.09 : TAΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ με τους ΑΣΜΑΤΩΝ ΕΡΑΣΤΕΣ
ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΛΑΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ - Μ.ΣΚΑΡΗ τραγούδι, Π. ΛΕΓΑΚΗΣ πιάνο, Α. ΣΙΓΑΛΑΣ μπουζούκι, Ν. ΡΟΓΚΑΚOΣ κιθάρα, τραγούδι .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 20:23, 05-06-09:

Για την Ρόδο ένα είναι το εστιατόριο.SLIZZERS4ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!like me.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:26, 10-09-09:

Far East
(Γλυφάδα)

Το γκονγκ του φαγητού εδώ χτυπάει... ήσυχα και χαλαρωτικά. Ένας καταπράσινος κήπος, διακριτικά πολυτελής, πλαισιώνει μια σταθερή σε επιδόσεις πολυασιατική κουζίνα
.

O απω-ανατολίτικος εξωτισμός, αν και εμφανής, εκδηλώνεται στο «Far East» χωρίς εξτρεμιτέ: με λευκά τραπεζομάντιλα και πλεκτές καρέκλες, χτιστά φαναράκια που θυμίζουν λίγο παγόδες, φρεσκοκουρεμένα δεντράκια και καλοστοιχισμένα φυτά.

Όσο για το κυρίως εστιατόριο, διακοσμημένο σε αποικιακό στιλ, παίζει, φωτισμένο, το ρόλο του στην καλοκαιρινή (απ' ό,τι φαίνεται, ο Σεπτέμβρης άλλαξε στρατόπεδο) σκηνογραφία. Το ίδιο κι ο ανθρώπινος παράγων – ο σεφ του… κήπου ετοιμάζει διάφορα στο γουόκ μπροστά σου, σ' ένα side cooking table.

Πηγή: αθηνόραμα.gr

Εαν αγαπας την ασιατικη κουζινα, αξιζει να πας...
Δεν υπαρχει περιπτωση να φυγεις δυσαρεστημενος...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:52, 18-09-09:

Svejk
O Καλος Στρατιωτης

Λίγα μέτρα από το σταθμό του μετρό και τη στάση του τραμ στο Νεο Κοσμο, βρίσκουμε ένα όμορφο εστιατόριο που θυμίζει τον...παλιό κόσμο της αριστοκρατικής Τσεχίας. Τα σκούρα χρώματα που συναντάμε μπαίνοντας, παραπέμπουν σε πολυτελείς μπυραρίες της Πράγας.

Ο χώρος είναι ευχάριστος, ζεστός, γεμάτος από τον αέρα του ευθυμογραφήματος του Γιαροσλάβ Χάσεκ, από το οποίο δανείστηκε το όνομά του αυτό το εστιατόριο. Σχέδια της εικονογράφησης αυτού του βιβλίου από τον ακαδημαϊκό Τσέχο ζωγράφο Λάντα διακοσμούν τους τοίχους, ενώ τοιχογραφίες και πίνακες του Έλληνα ζωγράφου Παναγιώτη Μπελτέκου απόψεις της Πράγας συμπληρώνουν το σκηνικό.

Η διακόσμηση είναι απέριττη και τα έπιπλα κλασσικά. Υπάρχουν 3 επίπεδα, το ισόγειο, χώρος αναμονής με λίγα τραπέζια, ο 1ος όροφος, που αποτελεί τον κύριο χώρο εστίασης και ο ημιυπαίθριος χώρος, που αφορά στους καλοκαιρινούς μήνες λειτουργίας και έχει ένα ιδιαίτερο ντιζάιν, εμπνευσμένο από σταθμούς τραίνου της κεντρικής Ευρώπης.

Συνδυαζει εξαιρετικη εξυπηρετηση, πολυ ωραιες γευσεις και πολυ ζεστους χωρους...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 09:42, 25-10-13:

Ξερετε κανενα κουτουκι/ μεζεδοπωλειο που να ειναι ανοιχτο σαββατα η κυριακες μεσημερια στα βορεια, με μουσικη ( οχι λαιβ απαραιτητα) και σχετικα οικονομικο( 12-15€/ ατομο);

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

NatashaLP (Αναστασία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NatashaLP
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H NatashaLP έγραψε στις 01:43, 28-10-13:

Στον Πειραια:
-σουβλατζιδικο Γιωργακης στο Χατζηκυριακειο.πολυ καλες τιμες.να δειξετε προτιμηση σε κοτοσαλατα και κεμπαπ
-crepe-mania στη Φρεαττυδα.φθηνο και με πολυ μεγαλες κρεπες,χορταστικοτατες

Στην Αθηνα:
-ciao italia στη συγγρου.παρα πολυ φθηνο σχετικα με την ποσοτητα,εχει τεραστιες σαλατες και πιτσες (προτιμηστε σαλατα καισαρα και πιτσα παεζανα )
-ταβερνες Λαδοκολλα στην Καλλιθεα,τη Δαφνη ,την Καισαριανη.εξαιρετικα καλες τιμες και μεγαλη ποικιλια σε ορεκτικα.για κυριως πιατο προτεινω ανεπιφυλακτα γεμιστο μπιφτεκι ή μεριδα λαδοκολλα

ΑΥΤΑΑΑ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 10:28, 28-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ξερετε κανενα κουτουκι/ μεζεδοπωλειο που να ειναι ανοιχτο σαββατα η κυριακες μεσημερια στα βορεια, με μουσικη ( οχι λαιβ απαραιτητα) και σχετικα οικονομικο( 12-15€/ ατομο);
Παυσίλυπον
Ασβεστόλακος
Περί ουσίας
Το ποτήρι

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:30, 28-10-13:

Αχ μην πας στον Ασβεστόλακο, μου χει τύχει κάτι πάρα πολύ κακό σε φαγητό τους.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 28-10-13 στις 14:06. Αιτία: split
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 18:45, 30-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici
Παυσίλυπον
Ασβεστόλακος
Περί ουσίας
Το ποτήρι
Λοιπόν, θα σας γράψω τί μου είχε τύχει στον Ασβεστόλακο.
Εργαζόμουν σε ένα γραφείο, όπου είχαμε παραγγείλει από τον Ασβεστόλακο. Μας είχαν λοιπόν σε μια ηλεκτρονική λίστα διανομής, και κάθε μέρα μας έστελναν τα πιάτα της ημέρας. Είχαν και μια προσφορά, που έπαιρνες ένα ορεκτικό, ένα κυρίως και ένα γλυκάκι, με πολύ λίγα χρήματα, κάπου 6-7 Ευρώ αν θυμάμαι καλά.
Ε μια μέρα που λέτε, μου ρθε μια λιγουρίτσα, και έκανα την παραγγελία μου.
Δεν θυμάμαι ποιο ήταν το κυρίως, θυμάμαι μόνο πως το ορεκτικό ήταν χόρτα βραστά.
Ε έρχεται το φαγητό στο γραφείο, πάω να τσακίσω τα χόρτα, και τί να δω μέσα?
Μια κατσαρίδα βρασμένη. Δεν ήταν ζωντανή, ήταν βρασμένη, τυλιγμένη μέσα στα χόρτα.
Ε πρασινίζω εγώ από την αηδία (ευτυχώς δεν την έφαγα), ανακατεύομαι κτλ.
Τους παίρνω τηλέφωνο να τους το πω, και τί μου λέει ένας νεαρός που σήκωσε το τηλέφωνο? "Κατσαρίδα? Ωχ.. Τί να σας πω τώρα..". Του απαντώ εγώ "Ε μα βρείτε κάτι να μου πείτε...". Τέλος πάντων δεν είπε τίποτα.
Τις επόμενες μέρες, να συνεχίζουν να έρχονται mail από τον Ασβεστόλακο για το μενού της ημέρας. Και εγώ φυσικά να ανακατεύομαι.
Ε τους στέλνω ένα e-mail και τους λέω, ότι πρόσφατα βρήκα μια κατσαρίδα στα χόρτα μου και σας ειδοποίησα τηλεφωνικά. Αν έστω και μια φορά μας ξαναστείλετε το μενού σας, θα κάνω "reply to all" και θα γράψω το περιστατικό σε όλους τους παραλήπτες σας. Σημείωση: Τους παραλήπτες τους έβλεπες κανονικά, δεν τους είχε cc.
Ε από εκείνη τη μέρα δεν μας ξαναέστειλαν τον κατάλογο.

Όμως από τότε δεν μπορώ να φάω χόρτα...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:16, 14-11-13:

Μπλιαξ... Καλα κανεις που μας το γραφεις...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους