Προτάσεις και κριτικές για εστιατόρια

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Ο τίτλος νομίζω τα λέει όλα.
Προτείνετε εσείς τα αγαπημένα σας φαγάδικα, σχολιάστε τα, κάντε συγκρίσεις, πως περάσατε εκεί, τι είναι καλό να φας εκεί, από τιμές τι λέει κτλ.
Μην πείτε για κάνα Goodyʼs κτλ, αυτά δεν είναι φαγάδικα, μιλάμε για μαγαζιά όπως ταβέρνες, κουτούκια, μπυραρίες και εστιατόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Νομίζω πως υπάρχει ηδη τετοιο θεμα, δεν ειμαι σιγουρη:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μπορουμε να πούμε και για Ρόδο ή είναι πρώς κλείδωμα; να ξέρω μην γράφω άδικά:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Μπορουμε να πούμε και για Ρόδο ή είναι πρώς κλείδωμα; να ξέρω μην γράφω άδικά:hmm:
Α για πες για πες.... Θα πω και γω μετά... όσα θυμάμαι δηλαδής! :D

Δυόσκουροι... στο Θησείο. Έχει δύο μαγαζιά, ένα χαμηλά στο τρένο και ένα πιο ψηλά. Μην ρωτήσετε οδούς...δεν θυμάμαι! Ωραίοι μεζέδες, για ουζάκι ότι πρέπει, ποικιλίες, έξω στο πλακώστρωτο τα τραπεζάκια, να βλέπετε θέα τα αρχαία... Τιμές πολύ καλές. Είχαμε πάει 5 άτομα, και για δύο καραφάκια ούζο και δυο μεγάλες ποικιλίες με κρετικά, τυριά κλπ κλπ είχαμε πληρώσει κάτι λιγότερο απο 40 ευρώ ή κάπου εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Υπάρχει ένα φοβερό ταβερνάκι στο φαληράκι, το δώλομα, πήγαμε 1 φορά και απο τότε μας άρεσε πάρα πολλύ, οικονομικός καλή μουσική, καλό φαί, χαμόγελό εξυπηρέτηση άψωγη, το κακό είναι ότι δεν 'έχει πολλύ κίνηση ο δρόμος και θέα άλλα είναι πολλύ καλό άν είσαι παρέα και θές να γελάσεις και να περάσεις καλά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Πολύ ωραίο στην Ρόδο είναι ένα τούρκικο, πίσω από το λιμάνι, από την βιομηχανική περιοχή, στην παραλία που είναι και η εφορία. Ξέχασα πως λέγεται η περιοχή αυτή...:redface:
Από τιμές είναι φυσιολογικές, αξίζει να πατε με παρέα και ειδικά αν σας αρέσουν τα πικάντικα και καυτερά φαγητά!
Φωτιά και λάβρα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πολύ ωραίο στην Ρόδο είναι ένα τούρκικο, πίσω από το λιμάνι, από την βιομηχανική περιοχή, στην παραλία που είναι και η εφορία. Ξέχασα πως λέγεται η περιοχή αυτή...:redface:
Από τιμές είναι φυσιολογικές, αξίζει να πατε με παρέα και ειδικά αν σας αρέσουν τα πικάντικα και καυτερά φαγητά!
Φωτιά και λάβρα!!!!

Πόσο καιρό έχεις να έρθεις; αυτό έκλεισε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Πόσο καιρό έχεις να έρθεις; αυτό έκλεισε:P
1 χρόνο έχω να έρθω.... έλεος καλέ, γιατί το κλείσανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
1 χρόνο έχω να έρθω.... έλεος καλέ, γιατί το κλείσανε;

Κάτι άκουσα για κλήσιμο κα νέα διέυθυνση, μετακόμησε ή έκλεισε, δεν θυμάμε, μπορεί να ξέρει ο οξυντες:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Για πες βρε Όξι.....
Έχουν αλλάξει διεύθυνση; Για ρίξε μια ενημέρωση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Ενα από τα αγαπημένα μου είναι το Ερμείον στην Πλάκα, Πανδρόσου κι ας είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές, δεν χρειάζεται να πηγαίνεις και κάθε μέρα εκεί άλλωστε :D 'Εχει και πολύ νόστιμες κρέπες γλυκό. Και από cafe συχνάζω συνέχεια στο Portlio στην Αιόλου γιατί μου αρέσει το περιβάλλον και η μουσική. Είναι και bar. 'Ενα άλλο φοβερό και τρομερό εστιατόριο είναι στου Ψυρή, πώς λέγεται εκεί που είναι όλο γεμάτο με αφίσες από τον μεσοπόλεμο ; 'Αιντα το ξέχασα, τα μυαλά πάνω απ'το κεφάλι. Επίσης ο Θέσπις στην Πλάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Α το θυμήθηκα, ο Οινέας είναι. Και αξίζει και το Ελίχρυσον, γιατί έχει κιθάρες και τέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν καλό μαγαζί που πηγαίνουμε για κάνα ουζάκι το μεσημέρι με τον άντρα είναι το "για ουζάκι" το μαγαζί αυτό τα έχει όλα, καλό φαγητό, καλό σέρβις, καλό παεριβάλον, καλές τιμές και γενικά μπορεί να πάει ο καθένας και να φάει χωρίς τύψεις, είναι στο Ζέφυρος αλλα στην παλιά Δεη όχι απο την μεριά της εφορίας.

Το μεσημέρι για ουζάκι και μεζέ έξω και το βράδυ φαγητό με ουζάκι μέσα όποια κιάν είναι η επιλογή είναι φοβερό μαγαζι.

Οχι δεν είναι διαφήμηση, είναι ένας λόγος να πάς να φάς να περάσεις καλά και να διασκεδάσεις με την ησυχία σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Αν και δεν είμαι από Αθήνα, κάθε φορά προσπαθώ να πάω για φαγητό στη mystic pizza στα εξάρχεια! Τέλειες πίτσες και σαλάτες αλλά και μακαρονάδες. Προτείνω τη ρυζοσαλάτα τους. :)

https://www.mystic.com.gr/a.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kargas

Νεοφερμένος

Ο Kargas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Για Θεσσαλονίκη, μια μικρη οικογενειακή ταβερνοειδης κατασταση, Αρχαιολογικού μουσείου με Δελφών... με ειδικότητα στον μπακαλιάρο... "ΤΑ ΜΠΑΚΑΛΙΑΡΑΚΙΑ"

μιλάμε τα σπάει το μαγαζί... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Για Θεσσαλονίκη, μια μικρη οικογενειακή ταβερνοειδης κατασταση, Αρχαιολογικού μουσείου με Δελφών... με ειδικότητα στον μπακαλιάρο... "ΤΑ ΜΠΑΚΑΛΙΑΡΑΚΙΑ"

μιλάμε τα σπάει το μαγαζί... ;)
εχω παει ;) οντως τα σπαει το μαγαζι αυτο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Για Θεσσαλονίκη, μια μικρη οικογενειακή ταβερνοειδης κατασταση, Αρχαιολογικού μουσείου με Δελφών... με ειδικότητα στον μπακαλιάρο... "ΤΑ ΜΠΑΚΑΛΙΑΡΑΚΙΑ"

μιλάμε τα σπάει το μαγαζί... ;)
αχά, θα το έχω υπόψιν:D
Επίσης ξαναανοίγει το Para Poli στην παραλία, που είναι το αγαπημένο μου εστιατόριο:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Στη Θεσσαλονίκη επίσης, φάγαμε πολύ ωραία και φτηνά, στο Κρασοδικείο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Επιτρέπεται αντί να προτείνω να ρωτήσω σχετικά με φαγάδικα; :P

Πιο συγκεκριμένα που έχει fish n chips στην Αθήνα; (αν έχει:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Επιτρέπεται αντί να προτείνω να ρωτήσω σχετικά με φαγάδικα; :P

Πιο συγκεκριμένα που έχει fish n chips στην Αθήνα; (αν έχει:P)
πω πω τι μου θυμησες τωρα κοπελα μου!!!!


δεν ξερω εαν εχει "γνησιο" αλλα λογικα θα υπαρχει καπου εκει που συχναζουν Αγγλοι κτλ. θα ρωτησω ομως (εχω τα μεσα στην Βρετανικη πρεσβια) και θα επανελθω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top