Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,365 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα αφήνατε τη σχέση του παιδιού σας να κοιμηθεί στο σπίτι σας;

Θα αφήνατε τη σχέση του παιδιού σας να κοιμηθεί στο σπίτι σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 101)
Ναι, θα το επέτρεπα.
23
22,77%
Ναι, θα το επέτρεπα με προϋποθέσεις.
44
43,56%
Ναι, θα το επέτρεπα όταν λείπω από το σπίτι.
11
10,89%
Όχι δεν θα το επέτρεπα.
19
18,81%
Δεν ξέρω/Δεν θέλω να κάνω παιδιά
4
3,96%

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 01:22, 09-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Μία φορά έχει κοιμηθεί στο πατρικό μου ο φίλος μου, γιατί την επομένη είχαμε ταξίδι νωρίς το πρωί και μένω πολυ πιο κοντά απο εκείνον στο λιμάνι. Εκείνος κοιμήθηκε στο καναπέ στο σαλόνι και εγώ με τη μαμά μου στο δωμάτιο της. Δεν είχαν πρόβλημα οι δίκοι μου, ίσα ίσα ο μπαμπάς μάλιστα του έλεγε να του στρώσουν στο δωμάτιο μου για να χει δροσιά από το κλιματιστικό και να κοιμηθούν οι δυο τους μαζί!
Εγώ μπερδεύτηκα γιατί έπρεπε να χωριστούν οι γονείς σου και να κοιμηθείς με την μητέρα σου. Το μόνο που μπόρεσα να σκεφτώ είναι μη τυχόν έρθει το βράδυ στο δωμάτιό σου όταν κοιμούνται οι δικοί σου;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 01:25, 09-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Εγώ μπερδεύτηκα γιατί έπρεπε να χωριστούν οι γονείς σου και να κοιμηθείς με την μητέρα σου. Το μόνο που μπόρεσα να σκεφτώ είναι μη τυχόν έρθει το βράδυ στο δωμάτιό σου όταν κοιμούνται οι δικοί σου;
Χα χα!

Το δωμάτιο μου έχει κλιματιστικό, ενώ των γονιών μου όχι γιατί έχει χαλάσει, και ο μπαμπάς το καλοκαίρι θέλει να κοιμάται συνήθως εκεί γιατί ζεσταίνεται!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,028 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 01:37, 09-09-11:

Ααααα πες το έτσι κι έφτιαξα ολόκληρο σενάριο. Νταξ κομπλέ.

Ontopic, δεν απαντάω, γιατί εδώ δεν έχω σκεφτεί να κάνω παιδί, θα σκεφτώ και για τη σχέση του;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 13:35, 09-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Με δεδομένο ότι οι περισσότεροι που απαντήσατε στο θέμα δεν έχετε ακόμη παιδιά και μέσα από τις απαντήσεις σας, προκύπτει κι ένα δεύτερο ερώτημα: Πού και πότε θα κάνετε έρωτα εσείς ως γονείς, όταν θα έχετε παιδιά; Αυτό το έχετε σκεφτεί ή μήπως θα περιμένετε να πάνε τα παιδιά να σπουδάσουν σε άλλη πόλη για να ευχαριστηθείτε σεξ με τον/την σύντροφό σας;

Γιατί παίζεις με τον πόνο μας?

Αρχική Δημοσίευση από marina289
Τα πας παιδικό σταθμό από μηνών, κι εσύ πας στην δουλειά
το καλοκαίρι κατασκήνωση σε 2-3 διαφορετικές περιόδους, από ποιά ηλικία είπαμε?
τα γράφεις αγγλικά -γαλλικά-γερμανικά-ιταλικά, μπαλέτο,κιθάρα,judo,tai chi chuan,υπολογιστές, κατηχητικό ,από ποιά ηλικία είπαμε?
Σάββατο βράδυ τα παρκάρεις σε παιδικά πάρτυ, από ποιά ηλικία είπαμε?
τα βάζεις για ύπνο από τις 8... καλά είσαι αθώος άνθρωπος... επιβεβαιώθηκε!
Ντάξ , υπάρχουν λύσεις....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 04:11, 10-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από lugar

Γιατί παίζεις με τον πόνο μας?
Διότι κάποτε πρέπει ν' απενοχοποιήσουμε τον έρωτα...

Δεν θυμάμαι οι γονείς μου να προσπάθησαν ιδιαίτερα να κρυφτούν όταν τσακώνονταν με φρικτές βρισιές και αγριότητα.
Χίλιες φορές να τους είχε ξεφύγει κάποιος ερωτικός αναστεναγμός ή μια τρυφερή κουβέντα, παρά αυτό. Λιγότερο θα με είχε βλάψει να ξέρω πως βρίσκονται στο δωμάτιό τους και κάνουν έρωτα, από το να τους βλέπω να σφάζονται για μικροπράγματα...
Πιο εύκολο θα μου ήταν να κατανοήσω -από κάποια ηλικία έστω και μετά- πως έχουν ανάγκη από κάποιες προσωπικές στιγμές τρυφερότητας.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

talismans

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη talismans
Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O talismans έγραψε στις 18:52, 10-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos

Για αυτό με έστελναν φροντιστήριο κτλ, για να κάνουν σεξ με την ησυχία τους, και εγώ που νόμιζα ότι ενδιαφέρονταν για την πνευματική μου εξέλιξη. Μου συνέτριψες την ευγνωμοσύνη που ένιωθα προς τους γονείς μου. Τι να πεις, τελικά πίσω από όλα κρύβεται ένα καλό σεξάκι.

Τελικά από το σεξ οφείλουμετην ύπαρξή μας μέχρι και την προσωπικότητά μας

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 08:46, 11-09-11:

Αυτοί που λέτε με προυποθεσεις τι εννοειτε ακριβως ;

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 11:57, 11-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Διότι κάποτε πρέπει ν' απενοχοποιήσουμε τον έρωτα...

Δεν θυμάμαι οι γονείς μου να προσπάθησαν ιδιαίτερα να κρυφτούν όταν τσακώνονταν με φρικτές βρισιές και αγριότητα.
Χίλιες φορές να τους είχε ξεφύγει κάποιος ερωτικός αναστεναγμός ή μια τρυφερή κουβέντα, παρά αυτό. Λιγότερο θα με είχε βλάψει να ξέρω πως βρίσκονται στο δωμάτιό τους και κάνουν έρωτα, από το να τους βλέπω να σφάζονται για μικροπράγματα...
Πιο εύκολο θα μου ήταν να κατανοήσω -από κάποια ηλικία έστω και μετά- πως έχουν ανάγκη από κάποιες προσωπικές στιγμές τρυφερότητας.
Εγώ απλά θυμάμαι κάποιες φορές που είχα προσπαθήσει να μπω στο δωμάτιό τους και ήταν κλειδωμένη η πόρτα. Προσωπικά, το κλείδωμα της πόρτας μου φαίνεται καλή επιλογή, όπως και η εκμάθηση της συνήθειας "χτυπάω την πόρτα". Κάτι που βέβαια θα πρέπει να ισχύει και από την άλλη πλευρά, να ξέρει δηλ. και το παιδί ότι έχει τον προσωπικό του χώρο και ότι δεν θα μπει ο άλλος χύμα μέσα.

Κάπου είχα διαβάσει την άποψη κάποιας ειδικού, η οποία παρότρυνε τους γονείς να κάνουν ελεύθερα σεξ ανεξάρτητα με το αν είναι ή όχι το παιδί τους εκεί και αν τύχει να τους δει να του πουν να βγει έξω. Εγώ πιστεύω πως πρέπει να διαφυλάσουμε τον προσωπικό μας χώρο, χωρίς να κρυβόμαστε.

Όσοι φίλοι μου πάντως έχουν δει τους γονείς τους να κάνουν σεξ μου έχουν πει ότι θα προτιμούσαν να μην τους είχαν δει. Κι εγώ έτσι σκέφτομαι. Μπορεί απλά να είχαν κλειδωμένη την πόρτα, αλλά ήξερα ότι κάτι συνέβαινε εκεί και δεν μπορώ να πω ότι με πείραζε. Αν όμως τους έβλεπα επί τω έργω νομίζω ότι θα αισθανόμουν πολύ άβολα, ότι θα είχα εισβάλει σε κάτι πολύ προσωπικό.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

talismans

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη talismans
Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O talismans έγραψε στις 12:39, 11-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από underwater

Όσοι φίλοι μου πάντως έχουν δει τους γονείς τους να κάνουν σεξ μου έχουν πει ότι θα προτιμούσαν να μην τους είχαν δει. Κι εγώ έτσι σκέφτομαι. Μπορεί απλά να είχαν κλειδωμένη την πόρτα, αλλά ήξερα ότι κάτι συνέβαινε εκεί και δεν μπορώ να πω ότι με πείραζε. Αν όμως τους έβλεπα επί τω έργω νομίζω ότι θα αισθανόμουν πολύ άβολα, ότι θα είχα εισβάλει σε κάτι πολύ προσωπικό.

Όλοι το ξέρουμε αλλά νομίζω ότι κανένας δεν θέλει να δει τους γονείς του πάνω στο έργο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prwteas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη prwteas
Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 191 μηνύματα.

O prwteas έγραψε στις 09:28, 19-10-11:

Φαντάζομαι ανάλογα με την ηλικία και εφόσον εγκρίνω τη σχέση.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 10:20, 19-10-11:

Εγώ είμαι σίγουρη ότι τα παιδιά μου θα έχουν πολύ διαφορετικές απόψεις από τις δικές μου. Γενικά είμαι άνετη και "φιλελεύθερη" και συνήθως παιδιά τέτοιων ατόμων βγαίνουν συντηρητικά. Στο θέμα των σχέσεων τώρα, είμαι "οπισθοδρομική" μόνο σε ένα κομμάτι: θεωρώ ότι πραγματική σχέση είναι μόνο αν δύο άτομα μένουν μαζί, μοιράζονται ευθύνες, ζουν την καθημερινότητα και είναι πιστοί (πέρα από τα βασικά, να αγαπιούνται κλπ). "Σχέσεις" του τύπου πάμε-για-καφε-μετά-σε-κλαμπ-αντε-κανενα-σινεμα-και-μετα-μπαλαμουτιαζομαστε για μένα δεν είναι πραγματικές σχέσεις (ακόμα). Και εφόσον το παιδί μου είναι σε νεαρή ηλικία, κατά πάσα πιθανότητα θα έχει γκόμενο/γκόμενα και όχι σχέση. Αρα εκ των προτέρων ξέρω ότι πειραματίζεται και ότι 99% το άτομο που θα φέρει σπίτι δεν θα είναι κάτι σταθερό. Η ερωτηση λοιπόν είναι αν θα νιώθω άνετα να ξέρω ότι το παιδί μου πιθανά θα κάνει σεξ ένα δωμάτιο δίπλα από μένα με ένα άτομο το οποίο αύριο-μεθαύριο θα είναι παρελθόν. Χμμ, είναι άβολο σίγουρα, αλλά ποιά είμαι εγώ να πω τι να κάνει στη ζωή του?
Για μένα δεν τίθεται θέμα "εγκρισης" και "πόσο καιρό είναι μαζί" ή αν "είναι καλό παιδί". Για μένα όλο αυτό είναι πειραματισμός και απλά θα εύχομαι το καλύτερο και δεν θα ανακατευτώ (όσο μπορώ). Βέβαια ο πατέρας δεν νομίζω να έχει αυτή την άποψη άμα είναι κορίτσι. Μπορώ να τον φανταστώ από τώρα να σημαδεύει με την καραμπίνα τον υποψηφιο "γαμπρό" και να του κάνει ανάκριση (δεν είναι μεταφορική η σκέψη, κυριολεκτικά το φαντάζομαι) μην τυχόν και πληγωθει το κοριτσάκι του. Και ταυτόχρονα να κράζει εμένα για τις ελευθερίες που δίνω στα παιδιά.
Οπότε στη θεωρία όλοι καλά τα λέμε, αλλά για να έρθει εκείνη η μέρα να μας δω.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:13, 19-10-11:

Ρε, ποιο λογικό παιδί θα πήγαινε να κάνει σεξ στο σπίτι του, ενώ είναι οι γονείς του εκεί;
Δηλαδή οκ, να κοιμηθούν απλά επειδή ας πούμε κάτι προέκυψε ορ σάμθινγκ, δεν είναι κάτι τρομερό, αλλά είδα κάτι περίεργα, του τύπου "να έρθουν σπίτι καλύτερα, αντί για το πάρκο/ξενοδοχείο/αυτοκίνητο", εχμ, προσωπικά θα προτιμούσα το πάρκο, και το κάθε πάρκο, από το να το έκανα παρουσία των δικών μου/δικών του στο δίπλα δωμάτιο.

Δε ξέρω γιατί, αλλά το θεωρώ τόσο άβολο και "αγενές" ας πούμε, κι έλλειψη σεβασμού προς τους γονείς σου κτλ. Δε ξέρω γιατί, αυτό μου προκαλεί η σκηνή - όχι ότι είναι κάτι κακό ρε παιδί μου, αλλά υπάρχουν (ή είναι καλό να υπάρχουν έστω) κάποια όρια ανάμεσα στο γονιό και το παιδί όσον αφορά τις πολύ προσωπικές του στιγμές - αν και μπορεί απλά η όλη φάση να μην είναι του στυλ μου.

Τώρα, όσον αφορά τον απλό ύπνο, δε νομίζω να είχα πρόβλημα ως γονιός, αφού ούτε οι δικοί μου έχουν. Είναι όλα θέμα εμπιστοσύνης νομίζω.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aggi92 (Angeliiiiiique ^^)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aggi92
H Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H aggi92 χωρίς καμία υποψία σκέψης έγραψε στις 23:48, 14-12-11:

Ποτέ μην λες ποτέ.οκ.
Αλλά προς το παρόν όχι δεν μ' αρέσει σαν ιδέα.καθόλου.
Νομίζω πως πρέπει να υπάρχουν κάποια όρια,όση ελευθερία κ να δίνεις, και βέβαια να υπάρχει πάντα ο σεβασμός.
Βασικά θα ψιλοαπογοητευόμουν αν μου το ζήταγε σε πρώτη φάση.Κ γω εξ'άλλου δεν θα το κανα για κανένα λόγο.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 00:27, 15-12-11:

Γονιος δεν ειμαι...Οποτε μιλαω εκ του ασφαλους....
Προσωπικα δεν βλεπω καποιον λογο για τον οποιο θα αφηνα το παιδι μου(κορη κατα προτιμηση...Ναι θα ειμαι χαζομπαμπας στην ωρα μου) να φερει την σχεση της για να κοιμηθουν το βραδυ...Εαν θελει να φανε(η και να φαμε μαζι) το βραδυ κανενα προβλημα, να δουνε καμια ταινια και τετοια...Αλλα να κοιμηθουνε οχι... Ακομα και εαν δεν εχουν στο νου τους να κανουν σεξ...Ξερουμε ολοι ποσο απροβλεπτες ειναι οι ορμονες σε τετοια ηλικια...Και δεν θα ηθελα να κανουνε σεξ με τους γονεις μεσοτοιχια...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ. We found love in a hopeless place!!!!!!! έγραψε στις 14:44, 29-05-12:

Θα το επέτρεπα με προυποθέσεις βέβαια,όπως να κοιμηθούν σε ξεχωριστά δωμάτια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

wonderfool

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wonderfool
H wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H wonderfool έγραψε στις 14:53, 29-05-12:

εννοείται και τα προφυλακτικά on the house!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 14:11, 02-10-12:

Οχι,με τιποτα! οσο χαλαρος και να ειναι ενας γονιος,αυτο παραπαει...
Επισης,ποτε δεν θα το εκανα αυτο στους δικους μου γονεις... εκτος του οτι θα μου εβγαζαν τα μαλλια μπουκλα-μπουκλα,θα ηταν και παρα πολυ αβολο για τους ιδιους!

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 15:07, 02-10-12:

νομιζω θα ηταν αρκετα αβολο και για εσας....

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:07, 02-10-12:

Από τη μία δεν θα μου άρεσε καθόλου.
Από την άλλη να κοιμάται το δικό μου παιδί αλλού και να μην ξέρω που είναι, δεν θα το άντεχα.
Οπότε ξέρω γω..

Συμφωνώ με αυτά που έγραψε η Christinelle.

Παράθεση

vassonoff

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vassonoff
H vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε στις 16:08, 02-10-12:

Νομίζω θα τον/την άφηνα...
Καλύτερα στο σπίτι παρά οπουδήποτε αλλού...σε πάρκα ή ξενοδοχεία...!!
Σίγουρα θα ήταν άβολα τις πρώτες φορές αλλά μετά είναι θέμα εξοικίωσης...
Αρκεί βέβαια να υπάρχουν και κάποια πρέπουσα συμπεριφορά που δεν φέρνει κανέναν σε δύσκολη θέση...
Μην το παρακάνουμε κιόλας!

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 13:47, 05-10-12:

Σε καμία περίπτωση!!!!!!!!!!Επειδη θελω να κανω παιδια τα αγαπάω και εχω αποφασισει πως γενικα θα εχουμε μια πιο ανετη σχεση κι ολα αυτα αλλα όχι αυτό,ποτε δεν θα το επετρεπα αν μενω κι εγω στο σπιτι.Αν λειπω να κανουν οτι θελουν αλλα αμα ειμαι κι εγω εκει θα ειναι απιστευτα αβολο.Οκ ξερω οτι τα παιδια μου θα κανουν ερωτα αλλα οχι διπλα μου. Αν μιλαμε τωρα για εξοχικο ή οτι κατι επαθε και φιλοξενούμε το εν λόγω κορίτσι η αγόρι θα τους αφηνα.Δεν με νοιαζει τοσο η ηλικια(ενταξει οχι και στα 12),περισσοτερο θα με ενδιεφερε η διαρκεια της σχεσης -π.χ. πανω απο τρεις μηνες.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:27, 05-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από nancaki@papaki
Σε καμία περίπτωση!!!!!!!!!!Επειδη θελω να κανω παιδια τα αγαπάω και εχω αποφασισει πως γενικα θα εχουμε μια πιο ανετη σχεση κι ολα αυτα αλλα όχι αυτό,ποτε δεν θα το επετρεπα αν μενω κι εγω στο σπιτι.Αν λειπω να κανουν οτι θελουν αλλα αμα ειμαι κι εγω εκει θα ειναι απιστευτα αβολο.Οκ ξερω οτι τα παιδια μου θα κανουν ερωτα αλλα οχι διπλα μου. Αν μιλαμε τωρα για εξοχικο ή οτι κατι επαθε και φιλοξενούμε το εν λόγω κορίτσι η αγόρι θα τους αφηνα.Δεν με νοιαζει τοσο η ηλικια(ενταξει οχι και στα 12),περισσοτερο θα με ενδιεφερε η διαρκεια της σχεσης -π.χ. πανω απο τρεις μηνες.
Κι αν τα είχαν δύο μήνες και 27 μέρες?

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 14:38, 05-10-12:

Εννοω να ειχαν αρκετα μεγαλη διαρκεια στην σχεση τους.Ποτε δεν θα αφηνα το παιδι μου με τον συντροφο του στο ιδιο δωματιο αν τα ειχαν 20 μερες

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:46, 05-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από nancaki@papaki
Εννοω να ειχαν αρκετα μεγαλη διαρκεια στην σχεση τους.Ποτε δεν θα αφηνα το παιδι μου με τον συντροφο του στο ιδιο δωματιο αν τα ειχαν 20 μερες
Το ξέρω βρε, πλακίτσα σου κάνω.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christina007

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη christina007
H christina007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H christina007 έγραψε στις 16:23, 05-10-12:

Δεν νομιζω να το επετρεπα...φυσικα και δεν θα ειχα προβλημα ως γονεας να εχω επαφες με τους γονεις του αλλου παιδιου ή το παιδι να ερχεται στο σπιτι μας ή η κορη/ο γιος να πηγαινει στο δικο του/της αλλα μεχρι εκει...δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να γινει ολο αυτο...οταν το παιδι τελειωσει το σχολειο ας κανει οτι θελει απο εκει και περα(αφου θα γνωριζει ηδη απο πολυυυυυ πιο πριν καποια πραγματα για τα οποια θα του εχω μιλησει) ειναι δικαιωμα του...

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 19:14, 09-01-13:

Ναι, αλλά σε ξεχωριστά δωμάτια.

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 20:16, 09-01-13:

Θα ακουστεί παράξενα αλλά τεσπα. Αν ήταν σχέση του γιου μου όχι μόνο θα το επέτρεπα αλλά θα του έδινα και την ευχη μου. Για την κόρη μου όχι. Ποιος κοιμάται ξέροντας ότι δίπλα ένας μαντραχαλάς πασπατεύει (και όχι μόνο) την κόρη του? Διευκρινίζω οτι δεν διαχωρίζω τα 2 φύλα απλώς το αγόρι θα το βοηθήσεις και θα το “περιθάλψεις“ ενώ η κόρη όχι να κουβαλάει και τον γκόμενο στο σπίτι...

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 20:42, 09-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Θα ακουστεί παράξενα αλλά τεσπα. Αν ήταν σχέση του γιου μου όχι μόνο θα το επέτρεπα αλλά θα του έδινα και την ευχη μου. Για την κόρη μου όχι. Ποιος κοιμάται ξέροντας ότι δίπλα ένας μαντραχαλάς πασπατεύει (και όχι μόνο) την κόρη του? Διευκρινίζω οτι δεν διαχωρίζω τα 2 φύλα απλώς το αγόρι θα το βοηθήσεις και θα το “περιθάλψεις“ ενώ η κόρη όχι να κουβαλάει και τον γκόμενο στο σπίτι...
και παλι θα την πασπατευει εκτος σπιτιου

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 22:30, 09-01-13:

ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ, και παλι ΟΧΙ
Δε θα το κάνω εγώ το κορίτσι πουτανάκι...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Λιβία Αυγούστα
H Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 408 μηνύματα.

H Λιβία Αυγούστα έγραψε στις 22:32, 09-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Και αν ειναι γιος;

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 15:38, 10-01-13:

Ο γιος ας κάνει ότι θέλει...

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 15:53, 10-01-13:

Eίναι κάτι που πρέπει να αποδεχθούν όλες οι ελληνικές οικογένειες. Αν όχι, τα παιδιά θα πρέπει να εκβιάζουν ασύστολα τους γονείς και να είναι αλύπητοι μαζί τους. Οι γονείς που προκαλούν προβλήματα στον έρωτα δυο ανθρώπων είναι δολοφόνοι και η θέση τους είναι στα αιώνια μπουντρούμια της κόλασης. Ο έρωτας είναι θεικός. Συμφωνώ με το πνεύμα των αμερικάνικων σειρών που δείχνουν σκηνές σαν και αυτή που περιγράφηκε παραπάνω, μόνο που οι γονείς στις περιπτώσεις αυτές δεν είναι ζαγάρια αλλά ζουν στο Μπέβερλι Χιλς. Να προσγειωθούμε λίγο. Το χάσμα γενεών στην κωλοελλάδα είναι τεράστιο, ενώ στις αμερικανιές ο γονέας μοιάζει πολύ στο παιδί. Μακάρι να ξυπνήσουν και οι χωριάτες 'Ελληνες μια μέρα.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 16:10, 10-01-13:

Αν δε μιλάμε για μικρές ηλικίες πολύ ευχαρίστως.
Αν και είναι άβολο επειδή είναι το παιδί μας, πρέπει να καταλάβουμε ότι εκτός από παιδί μας είναι και άνθρωπος ως ξεχωριστεί μονάδα,συνεπώς έχει προσωπική ζωή, ερωτικές επαφές και γενικότερα την ανάγκη κάποια βράδια να τα μοιραστεί με το ταίρι του και δε θέλω να πιστεύω ότι θα είμαι το εμπόδιο σε κάποιον για όλα αυτά είτε είναι παιδί μου είτε όχι.
Βέβαια αυτό θα γίνει με προυποθέσεις, η ηλικία του παιδιού μου να ανταποκρίνεται σε αυτές τις ανάγκες (δηλαδή να είναι υπαρκτές), αλλά να ανταποκρίνεται σε ΌΛΕΣ. Κοινώς δε θα την άφηνα την κοπέλα να μείνει στο σπίτι μας ένα βράδυ μόνο και μόνο για να ικανοποιήσει ο γιος μου τις σεξουαλικές και σαρκικές του ανάγκες, γιατί θα ένιωθα άσχημα για την κοπέλα διότι σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα να φερόταν με τον ίδιο τρόπο η μάνα του αγοριού της κόρης μου στην κόρη μου. (γενικά θα την έβλεπα σαν κόρη μου και θα προσπαθούσα όσο γινόταν να την "προστατεύσω").
Και καταλήγω στο εξής. Αν τα παιδιά είναι σε μια ηλικία που δεν έχουν το δικό τους χώρο γιατί σπουδάζουν στη πόλη τους πχ. λογικό και επόμενο κάποια βράδια να τα περνούν μαζί είτε σπίτι μας είτε στης κοπέλας. Αυτό για εμένα βέβαια είναι αποδεκτό αν έρθει η κοπέλα σπίτι όμορφα κι ωραία, πιούμε ένα καφέ μαζί, άντε να δούμε και καμιά ταινία στο σαλόνι όλοι μαζί και όταν εγώ πάω για νανί, να πάνε και αυτοί στο δωμάτιο του παιδιού μου και να περάσουν μαζί το βράδυ. Δηλαδή δε θέλω να είναι συμβόλαιο "σήμερα η Χ. θα κοιμηθεί εδώ", θα ήθελα να περάσει το μήνυμα σαν να είμαι εγώ χαζή και να μη καταλαβαίνω τι θα γίνει. Έτσι γλυτώνεις και κάποιες αμήχανες στιγμές.

Βέβαια αυτό να μη γίνεται συνέχεια,γιατί άνθρωπος είμαι και εγώ, και έχω τις δικές μου ανάγκες, δε γίνεται να πέφτω για ύπνο από τις 8

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 17:02, 10-01-13:

Εγώ προσωπικά δεν βρίσκω τίποτα κακό στο να αφήνουν οι γονείς τη σχέση του παιδιού τους να μείνει σπίτι τους,όχι μόνο για ένα βράδυ,αλλά και όσο θα ήθελαν αν υπήρχε ανάγκη.
Αλλά το όλο ζήτημα τίθεται στα όρια που βάζει ο καθένας.

Σύμφωνα με την δική μου οπτική,όπως εκείνοι θα σέβονταν την ανάγκη μου να έχω κάποιο χώρο με το αγόρι μου,
έτσι και εγώ θα φρόντιζα να βάλω κάποια όρια και στον ευατό μου και στο αγόρι μου για να μην πιάσουμε να κάνουμε όλες τις στάσεις του κάμα σούτρα την ήμερα που θα είμαι στο πατρικό μου..
Δεν είναι θέμα ηθικής,είναι θέμα του πώς κάποιος αισθάνεται άνετα και το κατά πόσο μπορεί να θέτει όρια,
σύμφωνα με τις συνθήκες.

Η λύση σε τέτοια ζητήματα είναι κάπου στη μέση. Ούτε θα συμφωνήσω με γονείς που δεν επιτρέπουν στα παιδιά να μείνουν μαζί ή δεν τους αφήνουν χώρο και τους περιορίζουν,αλλά ούτε και με το άλλο άκρο.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 17:16, 10-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ρόζα Νέρα Flamingo
και παλι θα την πασπατευει εκτος σπιτιου

ναι αλλά εγώ δεν θα είμαι στο διπλανό δωμάτιο

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 17:20, 10-01-13:

Στο ίδιο δωμάτιο???

Σοβαρά τώρα, από το να τρέχουν σε βρώμικα ξενοδοχεία προτιμώ να μένουν στο οικογενειακό μας σπίτι.
Αρκεί φυσικά να υπάρχουν κάποιοι κανόνες διακριτικότητας.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 21:09, 11-01-13:

τωρα ειδικα που τα παιδια μενουν για πολλά χρόνια της ενηλικης ζωής τους στο πατρικό τους λόγω ανεργίας κλπ τα πράγματα είνα τραγικά...

Παράθεση

firefly13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη firefly13
Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O firefly13 έγραψε στις 21:16, 11-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Στο ίδιο δωμάτιο???

Σοβαρά τώρα, από το να τρέχουν σε βρώμικα ξενοδοχεία προτιμώ να μένουν στο οικογενειακό μας σπίτι.
Αρκεί φυσικά να υπάρχουν κάποιοι κανόνες διακριτικότητας.
Να το κανουν στα μουγκα δλδ?

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 21:20, 11-01-13:

Δεν ξέρω. Δύσκολο να σαι γονιός.

Παράθεση

Hatemost (Άρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hatemost
Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O Hatemost έγραψε στις 21:21, 11-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Αν δε μιλάμε για μικρές ηλικίες πολύ ευχαρίστως.
Αν και είναι άβολο επειδή είναι το παιδί μας, πρέπει να καταλάβουμε ότι εκτός από παιδί μας είναι και άνθρωπος ως ξεχωριστεί μονάδα,συνεπώς έχει προσωπική ζωή, ερωτικές επαφές και γενικότερα την ανάγκη κάποια βράδια να τα μοιραστεί με το ταίρι του και δε θέλω να πιστεύω ότι θα είμαι το εμπόδιο σε κάποιον για όλα αυτά είτε είναι παιδί μου είτε όχι.
Βέβαια αυτό θα γίνει με προυποθέσεις, η ηλικία του παιδιού μου να ανταποκρίνεται σε αυτές τις ανάγκες (δηλαδή να είναι υπαρκτές), αλλά να ανταποκρίνεται σε ΌΛΕΣ. Κοινώς δε θα την άφηνα την κοπέλα να μείνει στο σπίτι μας ένα βράδυ μόνο και μόνο για να ικανοποιήσει ο γιος μου τις σεξουαλικές και σαρκικές του ανάγκες, γιατί θα ένιωθα άσχημα για την κοπέλα διότι σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα να φερόταν με τον ίδιο τρόπο η μάνα του αγοριού της κόρης μου στην κόρη μου. (γενικά θα την έβλεπα σαν κόρη μου και θα προσπαθούσα όσο γινόταν να την "προστατεύσω").
Και καταλήγω στο εξής. Αν τα παιδιά είναι σε μια ηλικία που δεν έχουν το δικό τους χώρο γιατί σπουδάζουν στη πόλη τους πχ. λογικό και επόμενο κάποια βράδια να τα περνούν μαζί είτε σπίτι μας είτε στης κοπέλας. Αυτό για εμένα βέβαια είναι αποδεκτό αν έρθει η κοπέλα σπίτι όμορφα κι ωραία, πιούμε ένα καφέ μαζί, άντε να δούμε και καμιά ταινία στο σαλόνι όλοι μαζί και όταν εγώ πάω για νανί, να πάνε και αυτοί στο δωμάτιο του παιδιού μου και να περάσουν μαζί το βράδυ. Δηλαδή δε θέλω να είναι συμβόλαιο "σήμερα η Χ. θα κοιμηθεί εδώ", θα ήθελα να περάσει το μήνυμα σαν να είμαι εγώ χαζή και να μη καταλαβαίνω τι θα γίνει. Έτσι γλυτώνεις και κάποιες αμήχανες στιγμές.

Βέβαια αυτό να μη γίνεται συνέχεια,γιατί άνθρωπος είμαι και εγώ, και έχω τις δικές μου ανάγκες, δε γίνεται να πέφτω για ύπνο από τις 8
Όπως και το να βάζω ωτοασπίδες

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 07:32, 01-05-13:

δεν ξέρω......θα με έφερνε σε τρομερή αμηχανία κάτι τέτοιο
αν ήθελε το παιδί μου να φέρει κάποια σχέση στο σπίτι,μάλλον θα έφευγα εγώ από το σπίτι.....
κάποιοι άλλοι δεν έχουν πρόβλημα-πχ ενας θείος μου αφήνει την ξαδέρφη μου,να κοιμάται στο διπλανό δωμάτιο με τον δεσμό της.εγώ δεν μπορώ.......μακάρι να έχω τη δυνατότητα είτε να πάω στη πεθερά η μανα με τον άνδρα μου ή να του αγοράσω ενα σπιτάκι.......

αλλιώς δεν ξέρω τι να κάνω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Engineer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Engineer
Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O Engineer κάποτε έγραψε στις 10:17, 01-05-13:

Εξαρτάται αν είναι 13 ή 33. Αν είναι 13 και α) αγόρι - ίσως, β) κορίτσι - δεν θα έχει σχέση . Αν είναι 33 και με απασχολέι το ερώτημα.....κάτι δεν έκανα σωστά
Έτσι όπως το σκέφτομαι τώρα, λέω ότι το σωστό είναι να μην με ενοχλεί και πως θα το επιτρέψω. Αλλά.... επειδή "ο καλύτερος γονιός είναι αυτός που δεν έχει γίνει ακόμα γονιός".... δεν λέω μεγάλα λόγια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elepan
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 10:27, 01-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Ναι, αλλά σε ξεχωριστά δωμάτια.
Σωστή. Αν γίνεται και σε διαφορετικούς ορόφους ακόμα καλύτερα. Αγόρι - κορίτσι, δεν με νοιάζει. Απλά τις λεπτομέρειες δεν θέλω να ξέρω.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 10:21, 14-08-13:

Κατ' αρχήν θεωρώ απαράδεκτο το διαχωρισμό αγοριού - κοριτσιου στο στυλ ΝΑΙ για το αγόρι, ΟΧΙ για το κοριτσι και δεν θα τον συζητήσω. Πάμε παρακάτω. Δόθηκαν κάποιες απαντήσεις γενικές. Νομίζω ότι δεν είναι ίδιες όλες οι περιπτώσεις ούτε όλες οι συνθήκες. Ας φτιάξουμε λοιπόν ένα σενάριο:

Έστω ότι είσαστε γονείς είτε του αγοριού είτε του κοριτσιού. Ο γιος/κόρη σας έχει σχέση με την κόρη/γιο των καλύτερων φίλων σας. Τα δυο παιδιά έχουν μεγαλώσει μαζί, ήταν πάντα αγαπημένοι παιδικοί φίλοι και κάποια στιγμή ανακαλύψατε ότι τα έφτιαξαν και το δεχθήκατε. Εκτιμάτε και αγαπάτε το άλλο παιδί. Γνωρίζετε ότι έχουν ολοκληρωμένες σεξουαλικές σχέσεις. Κάποιο βράδυ, σαν οικογενειακοί φίλοι, είσαστε όλοι μαζί σε ένα από τα σπίτια. Ηλικίες: αγόρι 17, κορίτσι 15½. Την ώρα της αναχώρησης της μιας οικογένειας, τα παιδιά (επικαλούμενα σαν λόγο ότι την επόμενη πρέπει να κάνουν κάτι νωρίς) σας ζητάνε να τα αφήσετε να κοιμηθούν μαζί.

Ερώτηση: Πώς θα αντιδράσετε? Τελικά θα πείτε ΝΑΙ ή ΟΧΙ?

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 10:42, 14-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Κατ' αρχήν θεωρώ απαράδεκτο το διαχωρισμό αγοριού - κοριτσιου στο στυλ ΝΑΙ για το αγόρι, ΟΧΙ για το κοριτσι και δεν θα τον συζητήσω. Πάμε παρακάτω. Δόθηκαν κάποιες απαντήσεις γενικές. Νομίζω ότι δεν είναι ίδιες όλες οι περιπτώσεις ούτε όλες οι συνθήκες. Ας φτιάξουμε λοιπόν ένα σενάριο:

Έστω ότι είσαστε γονείς είτε του αγοριού είτε του κοριτσιού. Ο γιος/κόρη σας έχει σχέση με την κόρη/γιο των καλύτερων φίλων σας. Τα δυο παιδιά έχουν μεγαλώσει μαζί, ήταν πάντα αγαπημένοι παιδικοί φίλοι και κάποια στιγμή ανακαλύψατε ότι τα έφτιαξαν και το δεχθήκατε. Εκτιμάτε και αγαπάτε το άλλο παιδί. Γνωρίζετε ότι έχουν ολοκληρωμένες σεξουαλικές σχέσεις. Κάποιο βράδυ, σαν οικογενειακοί φίλοι, είσαστε όλοι μαζί σε ένα από τα σπίτια. Ηλικίες: αγόρι 17, κορίτσι 15½. Την ώρα της αναχώρησης της μιας οικογένειας, τα παιδιά (επικαλούμενα σαν λόγο ότι την επόμενη πρέπει να κάνουν κάτι νωρίς) σας ζητάνε να τα αφήσετε να κοιμηθούν μαζί.

Ποιανού γονιός είμαστε;

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 12:38, 14-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias

Θα τους άφηνα κι αφου έβαζα τη γυναίκα μου για ύπνο, θα έπαιρνα μια καρέκλα, κατι να τσιμπήσω και θα κοιταγα απτην κλειδαρότρυπα

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 12:57, 14-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Θα τους άφηνα κι αφου έβαζα τη γυναίκα μου για ύπνο, θα έπαιρνα μια καρέκλα, κατι να τσιμπήσω και θα κοιταγα απτην κλειδαρότρυπα
(Προφανώς κάνεις πλάκα, έτσι θα σου απαντήσω κι εγώ)

Ψάξε καλά , μήπως το παιδί σου, έχοντας κληρονομήσει το δικό σου βίτσιο, έχει (σαν καλύτερος γνώστης της τεχνολογίας) τοποθετήσει από καιρό στην κρεβατοκάμαρά σου κρυφή κάμερα.

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 13:13, 14-08-13:

Άμα θέλει να τα κάνει δεν υπάρχει τίποτα απολύτως που να μπορείς να κάνεις πέραν του να τη κλειδώσεις στο υπόγειο με ψωμί νερό.

Άσε που οι περισσότερες κόρες που καταλήγουν ''πουτανάκια'' είναι κόρες τέτοιων οπισθοδρομικών πατεράδων. Λέγεται αντίδραση και όλοι οι άνθρωποι την έχουν μέσα τους ιδιαίτερα στην εφηβεία.

Ο γιος ας κάνει ότι θέλει...
Και γαμώ τις νοοτροπίες του 50'. Έχεις σκεφτεί ότι αν όλοι οι πατεράδες ήταν έτσι θα έπρεπε να σε βρουν και να σε σπάσουν στο ξύλο επειδή φίλησες της κόρη τους, θα σου άρεσε εσένα αυτό ας πούμε?

By the way τα κορίτσια αυτής ηλικίας δεν είναι όσο αθώα και άβγαλτα νομίζεις πως είναι και τις περισσότερες φορές γνωρίζουν περισσότερα από τα αγόρια. Και όχι η μελλοντική σου κόρη δεν θα είναι η εξαίρεση του κανόνα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hack3r : 14-08-13 στις 13:16.
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 13:22, 14-08-13:

Δεν θα είχα κάποιο θέμα αν είναι δυνατόν Παίζει ρόλο και η ηλικία κάπως.. Τώρα αυτό που ειπώθηκε παραπάνω ότι αν είναι κορίτσι δεν θα το άφηνα είναι χαζό. Αν θέλει το κορίτσι να κοιμηθεί με το αγόρι της μπορεί να το κάνει όποτε θέλει. Οπότε δεν βρήσκω κάποιο νόημα σε αυτήν την απαγόρευση.

Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος Mt
Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 13:24, 14-08-13:

Αφού αγόραζα από το φαρμακείο ένα κουτί προφυλακτικά κι ένα ζευγάρι ωτοασπίδες,ναι θα τους άφηνα να κοιμηθούν μαζί. :p

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους