Θα αφήνατε τη σχέση του παιδιού σας να κοιμηθεί στο σπίτι σας;

Θα αφήνατε τη σχέση του παιδιού σας να κοιμηθεί στο σπίτι σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 110)
  • Ναι, θα το επέτρεπα.

    Ψήφοι: 27 24.5%
  • Ναι, θα το επέτρεπα με προϋποθέσεις.

    Ψήφοι: 44 40.0%
  • Ναι, θα το επέτρεπα όταν λείπω από το σπίτι.

    Ψήφοι: 13 11.8%
  • Όχι δεν θα το επέτρεπα.

    Ψήφοι: 22 20.0%
  • Δεν ξέρω/Δεν θέλω να κάνω παιδιά

    Ψήφοι: 4 3.6%

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Όχι απλά θα το επέτρεπα, αλλά θα χαιρόμουν.
Ήδη τους το έχω πει, αν θέλουν, δεν υπάρχει πρόβλημα.
Νομίζω απ την πλευρά τους θα είναι το πρόβλημα, ότι θα θελήσουν να έχουν ένα ...ριτουάλ, στο οποίο ίσως ενοχλήσουμε, δηλαδή να δουν μια ταινία, να αγκαλιστούν στον καναπέ κλπ κλπ κλπ, δεν ξέρω, τι άλλο θα κάνουν. Δηλ δε θα την φέρουν μόνο για κοκό και ύπνο. Ίσως παραγγείλουν πίτσες, ίσως βάλουν δυνατά μουσική και ίσως να ήθελαν να @@@@ στο χαλί του σαλονιού (ωραία πράματα). Αν είμαστε εμείς εκεί, θα είναι λίγο άβολο.
:dizzy2::inlove:
Γιαυτό έχουμε κανονίσει, για το πρώτο ραντεβού, να ειδοποιήσουν και να φύγουμε.. (χε χε, πού να πάμε, αν γίνει ξαφνικά, δεν ξέρω). Αλλά μετά, δε θα μπορούμε να ξεσπιτωνόμαστε κάθε τόσο. Ας βρουν λύση στο δωμάτιο. :huglove:
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,273 μηνύματα.
Νομίζω πως όποια μάνα δεν το επιτρέπει κρυφοζηλεύει και θέλει τον γιό μόνο για την πάρτη της

wild guess όμως
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Aυτή η ανασφάλεια νομίζω πηγάζει από την "ψευτοσυντηρητική" κοινωνία και έλλειψη σεξουαλικής κρίσης όπως την αποκαλώ. Η έλλειψη σεξουαλικής κρίσης οφείλεται στο γεγονός ότι μεγαλώνουμε με πολλά εσώψυχα στερεότυπα για το σεξ και τα δυο φύλα, το γυμνό σώμα και διάφορες μεσαιωνικές προκαταλήψεις λόγω προπαγάνδας. Ενώ όλοι το κάνουν, και έχουν παράξενα βίτσια και φετίχ, το πρωί μας το παίζουν τάξη και ηθική. Πόσα παιδιά μεγαλώνουν και ενηλικιώνονται με διάφορα σκοτάδια, επειδή δεν έχουν την άνεση της ύπαρξής τους, του σώματος τους, λόγω της παράξενης συμπεριφοράς των γονιών τους σε σεξουαλικά θέματα. Ακόμη και οι απορίες αποφεύγονται επειδή όποιος μιλάει για το σεξ στην Ελλάδα είναι λιγούρης, φανοστάτης, διεστραμμένος, ανωμαλιάρης, ξετσίπωτος, καμπαναριό, σανδεντρέπεται, κτλ. Όλα τα θέματα μπορεί να γίνουν προβληματικά ανάλογα με τον τρόπο που τα συζητάει κάποιος. Οι περισσότεροι γονείς γενικά έχουν ένα θέμα με την "οικογένεια" ως προς τον τρόπο που ερμηνεύουν το φυσιολογικό στα παιδιά τους.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Aυτή η ανασφάλεια νομίζω πηγάζει από την "ψευτοσυντηρητική" κοινωνία και έλλειψη σεξουαλικής κρίσης όπως την αποκαλώ. Η έλλειψη σεξουαλικής κρίσης οφείλεται στο γεγονός ότι μεγαλώνουμε με πολλά εσώψυχα στερεότυπα για το σεξ και τα δυο φύλα, το γυμνό σώμα και διάφορες μεσαιωνικές προκαταλήψεις λόγω προπαγάνδας. Ενώ όλοι το κάνουν, και έχουν παράξενα βίτσια και φετίχ, το πρωί μας το παίζουν τάξη και ηθική. Πόσα παιδιά μεγαλώνουν και ενηλικιώνονται με διάφορα σκοτάδια, επειδή δεν έχουν την άνεση της ύπαρξής τους, του σώματος τους, λόγω της παράξενης συμπεριφοράς των γονιών τους σε σεξουαλικά θέματα. Ακόμη και οι απορίες αποφεύγονται επειδή όποιος μιλάει για το σεξ στην Ελλάδα είναι λιγούρης, φανοστάτης, διεστραμμένος, ανωμαλιάρης, ξετσίπωτος, καμπαναριό, σανδεντρέπεται, κτλ. Όλα τα θέματα μπορεί να γίνουν προβληματικά ανάλογα με τον τρόπο που τα συζητάει κάποιος. Οι περισσότεροι γονείς γενικά έχουν ένα θέμα με την "οικογένεια" ως προς τον τρόπο που ερμηνεύουν το φυσιολογικό στα παιδιά τους.
απορίες:
1. ποια ανασφάλεια εννοείς;
2. τι εννοείς <σεξουαλική κρίση>; Λες πού οφειλεται, αλλά δεν εξηγείς τι είναι, αυτή που την αποκαλείς έτσι.
3. ποιες είναι οι μεσαιωνικές προκαταλήψεις;
4. ποια εννοείς <σκοτάδια> με τα οποία μεγαλώνουν τα παιδιά;
5. ποια είναι η παράξενη συμπεριφορά των γονιών σε σεξουαλικά θέματα;

Διαφωνώ στα εξής, που ελπίζω πως κατάλαβα:
1.<< Όποιος μιλάει για το σεξ στην Ελλάδα....κ.τ.λ.>>. Ίσα ίσα που στην Ελλάδα μπορείς να μιλήσεις και να μην παρεξηγηθείς. Έχεις τολμήσει να μιλήσεις σε παρέα γερμανών, εφόσον γράφεις πως ζεις εκεί, για σεξ; Σοκ παθαίνουν! Πιστεύω πως στην οικογένεια το αντιμετωπίζουν πιο ψύχραιμα βέβαια.
2. Οι γονείς της ηλικίας μας δεν έχουν θέμα με την <οικογένεια>, ούτε με το φυσιολογικό, εφόσον δεν υπάρχει φυσιολογικό στον έρωτα. Οι δικοί μας γονείς, ίσως είχαν.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,029 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top