Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,313 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσο επιτρέπεται να καθόμαστε στο σπίτι;

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 09:00, 03-08-05:

Πόσο κακό μπορεί να μας κάνει να καθόμαστε μεγάλα διαστήματα στο σπίτι μας? Οι ατελειωτες ώρες μπροστα σε ένα PC η μια τηλεόραση δημιουργούν προβλήματα? Γενικά το να καθόμαστε σε ένα pc αρκετές ώρες πόσο κακό κάνει? Βάλτε τα προβληματα που έχεται αντιμετωπίσει!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 12:21, 03-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Πόσο κακό μπορεί να μας κάνει να καθόμαστε μεγάλα διαστήματα στο σπίτι μας? Οι ατελειωτες ώρες μπροστα σε ένα PC η μια τηλεόραση δημιουργούν προβλήματα? Γενικά το να καθόμαστε σε ένα pc αρκετές ώρες πόσο κακό κάνει? Βάλτε τα προβληματα που έχεται αντιμετωπίσει!
εκτος απο ενα ειδος εσωστρεφειας που παντα με χαρακτηριζε και με το pc εχει γινει μεγαλυτερη, εχω αντιμετωπισει και ελειψη ασκησης αφου κινουμαι λιγοτερο απο οτι συνηθηζα με αποτελεσμα να εχω παραμελισει τις αθλητικες μου δραστηριοτητες και να νιωθω συνεχως αγυμναστη και παχυσαρκη, κοιταζοντας το με ψυχραιμια ξερω οτι στην ουσια δεν ειμαι κανενα απο τα δυο, αλλα πολλες φορες πεφτω ψυχολογικα επειδη γνωριζω οτι δεν ειμαι στην φυσικη κατασταση που ειμουν (πχ δε μπορω να κανω πανω απο 15 λεπτα συνεχομενα πεταλουδα στην θαλασσα, ενω καποτε εκανα πανω απο 20 λεπτα), ειναι φορες που πιανω το εαυτο μου να "βλεπει" στον καθρεφτη μια εικονα που δεν υπαρχει!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:42, 03-08-05:

γι'αυτό έχεις βάλει αβαταρ έναν που δεν σταματαει να τρέχει για να μην νιώθεις τόσο παραμελλημενες τις αθλητικές σου δραστηριοτητες?σε πειράζω
σοβαρά τώρα θα συμφωνήσω με την Τζίλι αν κι εγώ έτσι είμαι κάπως κλειστο άτομο όχι πολύ. αλλά για εμένα είναι ανάλογα την φάσητης ζωής μου που περνάω, είναι μέρες που δεν μαζέυομαι στο σπίτι και ημέρες που δεν βγαίνω έξω όσο και να με παρακαλάνε.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:47, 03-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
για εμένα είναι ανάλογα την φάση της ζωής μου που περνάω, είναι μέρες που δεν μαζέυομαι στο σπίτι και ημέρες που δεν βγαίνω έξω όσο και να με παρακαλάνε.
μία από τα ίδια εδώ...αν και όταν είμαι σπίτι και βαριέμαι που ζωωωωωωωω...είμαι με το πισι παραμάσχαλα

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 14:52, 03-08-05:

Η τηλεόραση είναι θάνατος.
Το πι σι είναι πιο ενεργητικό. Γενικώς προτιμώ -ειδικά το καλοκαίρι- να βγαίνω που και που

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 17:33, 03-08-05:

γι'αυτό έχεις βάλει αβαταρ έναν που δεν σταματαει να τρέχει για να μην νιώθεις τόσο παραμελλημενες τις αθλητικές σου δραστηριοτητες?σε πειράζω
λες? μπορει υποσυνηδιτα... ειμαι σοβαρα γιατρε μου?

κατι ασχετο με το σχολιο του κουνελου, ξεχασα να αναφερω οτι εγω το Καλοκαιρι δεν εχω την δυνατοτητα να κλεισω απλα το pc επειδη το θελω γιατι ειναι και κομματι της δουλειας μου...αστα να πανε δλδ!

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:23, 03-08-05:

σοβαρά τώρα θα συμφωνήσω με την Τζίλι αν κι εγώ έτσι είμαι κάπως κλειστο άτομο όχι πολύ. αλλά για εμένα είναι ανάλογα την φάσητης ζωής μου που περνάω, είναι μέρες που δεν μαζέυομαι στο σπίτι και ημέρες που δεν βγαίνω έξω όσο και να με παρακαλάνε.
Και εγώ κάπος έτσι είμαι , υπάρξαν στιγμές που δεν ξεκολουσα απο εξώ αλλα και στιγμές που δεν ξεκολουσα από το σπίτι.
Αν και τωρα τελευταια δεν ξεκολάω από σπίτι

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,060 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 22:25, 03-08-05:

Και εγώ δυστηχώς πέρα του ότι περνάω το χειρότερο καλοκαίρι της ζωής μου, όλοι οι φίλοι μου λείπουν διακοπές και είμαι όλη τη μέρα στο PC ξεσκίζοντας το net [είναι κα PSTN]... χάλια...
Έχω χάσει τελείος τη φυσική μου κατάσταση, ενώ έχω την αίσθηση όπως είπε και η gilie ότι είμαι αγύμναστος και παχύσαρκος [ενώ δεν είμαι] και γενικά λες και είμαι 50 χρονών

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 03-08-05 στις 22:27.
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 07:49, 04-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Και εγώ δυστηχώς πέρα του ότι περνάω το χειρότερο καλοκαίρι της ζωής μου, όλοι οι φίλοι μου λείπουν διακοπές και είμαι όλη τη μέρα στο PC ξεσκίζοντας το net [είναι κα PSTN]... χάλια...
Έχω χάσει τελείος τη φυσική μου κατάσταση, ενώ έχω την αίσθηση όπως είπε και η gilie ότι είμαι αγύμναστος και παχύσαρκος [ενώ δεν είμαι] και γενικά λες και είμαι 50 χρονών
Όλη την μέρα με PSTN σύνδεση???? Ο πέτρος πρέπει να έχει νευρα απο ατσάλι και τεράστια υπομονή. Όσο αφορά το τόπικ τώρα. Το να είσαι μπροστά σε μια οθόνη Η/Υ όλη την μέρα προκαλει και προβλήματα υγείας όπως αυχενικό, τενοντίτιδα, ελαφριές παθήσεις στην μέση κτλ. Ο μεταβολισμός πέφτει σε χαμηλά επίπεδα με αποτέλεσμα ότι τρώμε να μένει και να πέρνουμε επιπλέον κιλά. Το κακό είναι ότι τώρα μπορεί να μην καταλαβένουμε και πολλά, αλλα κάποια χρόνια μετά αυτά τα προβλήματα βγαίνουν στην επιφάνεια.

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 11:35, 04-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Όλη την μέρα με PSTN σύνδεση???? Ο πέτρος πρέπει να έχει νευρα απο ατσάλι και τεράστια υπομονή

Σιγά καλέ μέχρι πριν ένα χρόνο και μεις μια απ' τα ίδια ήμαστε 15ωρα με την PSTN κτλ...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 01:50, 21-08-05:

συμφωνω απολυτα με Gilie... εγραψε ακριβως αυτα που ηθελα να γραψω!

Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη billthevampire
Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε στις 14:35, 21-08-05:

Ego tora kathome oli mera spiti den vgeno mexri ke gia tsigara pou ine dipla to skeftomai kathome oli ti mera sto net i pezo need for speed underground, oli i fili mou ine diakopes alla kai na min itan den tha evgena me aftin tin zesti pou exi ekso.

YG : Ego ime poli pio texnologika ekseligmenos exo ISDN64

Παράθεση

e-stekoumenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-stekoumenos
Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O e-stekoumenos έγραψε στις 20:01, 27-08-05:

Σίγουρα οι προδιαγραφές με τις οποίες κατασκευαστήκαμε δεν ήταν να καθόμαστε όλη μέρα απέναντι απο μια οθόνη..παρόλα αυτά ο ανθρώπινος οργανισμός (όπως και κάθε άλλο έμβιο όν) έχει περιθώρια προσαρμογής και ίσως μετά απο καμμιά 20ετία να έχουν γίνει οι απαραίτητες μεταλλάξεις για μια περισσότερο συμβατή με τον υπολογιστή μας ζωή.Πάντως....για να μην μπλεχτούμε με το πόσες ώρες επιτρέπεται να είμαστε απέναντι απο μια οθόνη (που μου θυμίζει λίγο ερωτήματα του τύπου ...μέχρι πόσο συχνά μπορούμε να αυνανιζόμαστε,να πίνουμε ή να καπνίζουμε)..καλό θα ήταν να ασχοληθούμε και με το τι κάνουμε απέναντι απ την οθόνη αυτή.Σίγουρα δεν είναι το ίδιο...να βλέπει κανείς διαφημιστικά μηνύματα ή να παίζει βιντεοπαιχνίδια...με το να συζητάει τουλάχιστον μπροστά στην οθόνη του και να ανταλλάσει απόψεις.

Έχει τύχει να κολλήσω κι εγώ στον υπολογιστή κάποιες περιόδους ή και να μην θέλω να τον πλησιάσω...αλλά ουσιαστικά δεν ένιωσα οτι απειλείται η κοινωνικότητα μου ή η φύση μου απο αυτό...

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:12, 27-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από e_stekoumenos
Σίγουρα δεν είναι το ίδιο...να βλέπει κανείς διαφημιστικά μηνύματα ή να παίζει βιντεοπαιχνίδια...με το να συζητάει τουλάχιστον μπροστά στην οθόνη του και να ανταλλάσει απόψεις.
Παρά πολύ η σωστή η διευκρίνηση σου...

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 18:17, 06-10-05:

Παν μέτρον άριστον (καλά το είπα?)Και σπιτάκι δίπλα στον Η/Υ αλλά και έξοδος.Μην το παρακάνουμε.

Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 19:13, 06-10-05:

καθομαι πολλες ωρες μπροστα στο PC γιατι εχω κ ενσωματωμενη TV, αλλα γενικα δν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα.
Μονο μια φορα που επαιζα στο net cafe (στα bnb) call of duty, ημουν θυμαμαι 3 με 4 μπροστα απο το PC κ σε καποια φαση δακρυσαν τα ματια μου, αυτο.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:33, 06-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Metallou19
καθομαι πολλες ωρες μπροστα στο PC γιατι εχω κ ενσωματωμενη TV, αλλα γενικα δν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα.
Μονο μια φορα που επαιζα στο net cafe (στα bnb) call of duty, ημουν θυμαμαι 3 με 4 μπροστα απο το PC κ σε καποια φαση δακρυσαν τα ματια μου, αυτο.
CRT ήταν η οθόνη; αν ναι αυτό έφταιγε

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 13:30, 07-10-05:

μεταλλού cod; μήπως με τους grp ;

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 15:29, 07-10-05:

Δεν τον μετράω το χρόνο...
μπορεί να κάτσω και πάρα πολύ... μπορεί να μην κάτσω και για μέρες...

Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 22:43, 07-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
μεταλλού cod; μήπως με τους grp ;
Όχι δν ήταν γιατί στους grp ήμουν εγώ, άρα ξέρεις τον Angelripper σωστά?????

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Metallou19 : 08-10-05 στις 19:15.
Παράθεση

Arty2

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Arty2
Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Arty2 έγραψε στις 23:04, 07-10-05:

Μπα εμένα μου έχουν δακρύσει και με LCD... ; ίσως όμως φτάιει το 10ωρο...
Και εγώ ανάλογα διάθεσης προτιμώ μέσα ή έξω, αλλά είμαι σπιτόγατος (αρκεί να κάνω κάτι), δεν μου αρέσει να βγαίνς και να κάθομαι...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:19, 07-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Arty2
Μπα εμένα μου έχουν δακρύσει και με LCD... ; ίσως όμως φτάιει το 10ωρο...
Και εγώ ανάλογα διάθεσης προτιμώ μέσα ή έξω, αλλά είμαι σπιτόγατος (αρκεί να κάνω κάτι), δεν μου αρέσει να βγαίνς και να κάθομαι...
Συμφωνώ απολύτως!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους