Traffic Shaping από τον ΟΤΕ

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Τέλος πάντων, δεν είναι αυτό το θέμα μας. Η επιστολή δεν ήταν συγχώνευση γιατί έφτασα πολύ ψηλά. 2 μήνες ασχολήθηκα με το ζήτημα. Φυσικά βέβαια πουλάνε τα ίδια φούμαρα σε όλους...

Εντάξει άλλο αυτό το θέμα:P. Σίγουρα πάντως η πρώτη επιστολή έτσι έγινε.:P. Και όπως είπες τα ίδια φούμαρα σε όλους πουλάνε και πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Να κάνω μία ερώτηση λίγο off-topic,αλλά για να μην κάνω τσάμπα tread.
θέλω να μου πείτε όσες προσφορές ξέρετε για adsl και απεριόριστη τηλεφωνία.Ποια είναι οικονομικότερη και καλύτερη για εσάς.
Η ταχύτητα να είναι τουλάχιστον 1024...
Πάντως το conex πολύ ακριβό μου φαίνεται.

Να κάνει καφέ η καφετιέρα ή όχι;:P:P:lol:

Εγώ πάντως Forthnet χωρίς πΟΤΕπάγιο έχω και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.

Ταχύτητα : Έως 24mbit (θα έχεις 24 και θα πιάνεις κάπου στα 15 ανάλογα βέβαια πόσο μακριά είναι το LAM)
Κρατάς το ίδιο νούμερο
Απεριόριστες κλήσεις σε όλη την Ελλάδα και πολλές χώρες του εξωτερικού.
Κινητά : Περί το 1 ευρώ στα 7 λεπτά. Δηλαδή 1/7 του ευρώ το λεπτό.
Τιμή : 80 ευρώ το δίμηνο
Έκανε να μπει από όταν κλείστηκε η γραμμή του ΟΤΕ 10 μέρες, αλλά είχα Ίντερνετ καθ' όλη την περίοδο αυτή.
Δεν υπάρχει φορητότητα σε περίπτωση μετακόμισης. Δηλαδή αν φύγετε από το σπίτι σας θα πρέπει να μπείτε ΟΤΕ πρώτα και συνεπώς θα χάσετε τον αριθμό σας.

Sorry Για το Double post, αλλά δεν συνειδητοποίησα ότι είχα ήδη ποστάρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πέραν του traffic shaping που κάνει η ΟΤΕνετ, πιστεύω ακράδαντα οτι οι γραμμές χρηστών που δεν έχουν ΟΤΕνετ σαμποτάρονται απο τον ΟΤΕ, ειδικά οι 24άρες (γενικά οι ADSL2+ γραμμές).
Είχα απλή ADSL γραμμή την οποία αναβάθμισα σε 24άρα μαζί με αλλαγή παρόχου (Altec) και το attenuation στο upload απο 4.5dB που ήταν πήγε στα 14.5dB, τριπλασιάστηκε δηλαδή χωρίς κανέναν απολύτως λόγο (για upload χρησιμοποιούνται ακριβώς οι ίδιες συχνότητες στην ADSL και στην ADSL2+). Συγχρονίζει μετά βίας πάνω απο 10Mbps και αποσυνδέεται πολύ συχνά, ενώ είμαι στα 500 μέτρα απο το κέντρο του ΟΤΕ (250 σε ευθεία, 500 περίπου καλωδιακή απόσταση). Ο τεχνικός του ΟΤΕ που με πήρε χτές τηλέφωνο για τη βλάβη που είχα δηλώσει, με αγνόησε τελείως οτι τον ρώτησα πως το εξηγεί αυτό το φαινόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top