EEE Pc

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Απλώς θα ήθελα να μάθω αν κάποιος από το forum έχει κάποιο EEE pc ανεξαρτήτως μοντέλου για να μας πει τις εντυπώσεις του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εχει ο Αναρκι και ψωνιζεται, το κουβαλάει παντού :P Απο την εμπειρια μου με αυτο πιστευω οτι δεν αξιζει ιδιαιτερα... δηλαδη οκ, μπορεις να το κουβαλας ανετα παντου αλλα ειναι δυσκολο στη χρηση... εχει πολυ μικρα πληκτρα κ πολυ μικρη οθονη, συμφερει μονο αν μπορεις να το συνδεσεις με μεγαλυτερη... επιση πιστευω πως λεει μονο αν προκειται να κανεις δουλειες γραφειου ξερω γω... σαν notebook
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,835 μηνύματα.
Πάντως όταν πρωτο-βγήκε και όλοι έτρεχαν να το αγοράσουν, την άλλη μέρα το πούλαγαν σε αγγελίες. :D
(έβλεπα πολλές αγγελίες για Ee PC)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Έχω το 701 4G.
Πλάκα έχει. Η οθόνη είναι αρκετά μικρή και το πληκτρολόγιο επίσης μικρό αλλά συνηθίζεται πολύ γρήγορα και γράφεις άνετα. Η ποιότητα της εικόνας της οθόνης καθώς και οι γωνίες θέασης είναι εξαιρετικά καλές, βλέπεις σχεδόν απο παντού, δεν ξέρω τι δίαολο του έχουν βάλει :P . Απο αυτονομία περίπου 2 ώρες με ανοιχτό wifi και κανονική χρήση (browsing, msn).
Το θετικό του είναι οτι μπορείς πραγματικά να το έχεις πάντα μαζί σου, μαζί με τον φορτιστή του κιόλας ο οποίος είναι επίσης πολύ μικρός (σαν κινητού).
Απο επιδόσεις για τα χαρακτηριστικά του είναι πολύ καλό. Αργεί λίγο στην εκκίνηση (του έχω βάλει WinXP) αλλά μετά πετάει θα έλεγα. Παίζει quake 3 άνετα :P .
Αυτά, αν θες τίποτα πιο συγκεκριμένο πες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Εσυ ποσο το ειχες παρει και σε αναλογια με την τιμη του πιστευεις αξιζε?Και κατι αλλο τι δισκο του εχεις τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Και μενα ενας φιλος μου πηρε προσφατα ενα (Μπ)ΕΕΕ λαπτοπ και ειναι αρκετα ευχαριστημενος. Ειναι μια καλη λυση για αγορα φορητου υπολογιστη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
292 ευρώ το πήρα με τα μεταφορικά απο το www.clove.co.uk
Ντάξει, δεν είναι να το έχεις για κύριο υπολογιστή προφανώς, ούτε καν για κύριο laptop. Περισσότερο gadget μου φαίνεται εμένα παρά χρήσιμος υπολογιστής :P
Έχει 4GB SSD δίσκο απο μόνο του και έχω πάρει ένα γρήγορο flashάκι 8GB για να βάζω προγράμματα και παιχνίδια και να τα τρέχω απο κει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karkas

Νεοφερμένος

Ο karkas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Βασικά και 'γω θέλω να αγοράσω ενα eee pc, αλλά δεν ξέρω που να βρω την χαμηλότερη τιμή, γιατί η τσέπη δεν αντέχει και πολλά :P

Μήπως ξέρετε κάποιο site, ή ακόμα αν κάποιος από το φόρουμ πουλάει κάποιο?

Anyway για να ειμαι και on topic, απ'ότι έχω ακούσει η σχέση απόδοσης/τιμής είναι πάνω από πολύ καλή. Και είναι απλά υπερ-φορητό το μηχανηματάκι! (αφήστε που δεν έχει και μανιβέλα! :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Anarki να σε ρωτήσω. Επειδή σκέφτομαι να τον αγοράσω... Και εγώ τον χρειάζομαι μόνο για ίντερνετ και msn. Τις βλέπεις καθαρά τις σελίδες? Το λέω επειδή είναι μικρή η οθόνη... Είναι υπολογιστής για ίντερνετ ή πιο πολύ για microsoft word και έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν πάρεις το καινούριο μοντέλο με την οθόνη 9 ιντσών, είναι λίγο καλύτερη η κατάσταση.
Δεν είναι να το χρησιμοποιείς πολλή ώρα πάντως, θα σου σπάσει τα νεύρα η έλλειψη χώρου. Πολλές σελίδες δεν χωράνε στην οθόνη λόγω μικρής ανάλυσης (800x480) και χρειάζεται οριζόντιο scroll.
Το EEE PC είναι καθαρά για να μπορείς να το έχεις πάντα μαζί σου και να μπορείς να κοιτάς οπουδήποτε στα γρήγορα κάτι που σε ενδιαφέρει. Όχι για κανονική χρήση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Κατάλαβα... Thanks!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Έχω κ εγώ ένα.. Απ το e-shop το πήρα.. Το μηχάνημα τα σπάει...

Έχεις πάντα μαζί σου ένα pc που κάνει τα πάντα. (εκτός από καφέ). Φυσικά και δεν είναι για κανονικό pc αλλά για ultra-super portable...

Να προειδοποιήσω όλους όσους σκέφτονται να το πάρουν ότι δεν έχει windows. Όχι ότι θα έχετε πρόβλημα με αυτήν την linuxodianomi αλλά τέσπα, μην πείτε ότι δεν το ξέρατε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Βάζεις εύκολα windows απο usb stick αν θες πάντως, εγώ το έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Anarki τι antivirus του έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
κοιτα το αντιστοιχο θεμα... νομιζω εχει το avg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Στο EEE PC αναφέρεται ο Melkon συγκεκριμένα, δεν είχα διευκρινίσει στο άλλο thread πού έχω AVG.
Το έχω και στους 3 υπολογιστές μου όμως, οπότε η απάντηση είναι: AVG :P

Σκέφτομαι επίσης να τσιμπήσω το 901 τώρα, είναι σαφώς ανώτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Και εγώ αυτό το AVG έχω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Υπάρχει άλλο thread σχετικό με antivirus (https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40520), εδώ λέμε για το EEE PC.
Αν το έχεις βέβαια συγνώμη για την παρατήρηση, αλλά μου φαίνεται λίγο απίθανο :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Καλα ειναι ανωτερο αλλα και πολυ ακριβοτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μπάι δε γουέη, πουλάω το 701 μου, αν ενδιαφέρεται κανείς pm :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top