Αναβάθμιση ram..

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Παιδιά έχω ένα laptop HP Pavilion dv5000 και έχω 1gb ram.Θέλω να την μεγαλώσω έστω στα 2 αν γίνεται.Ξέρετε αν μπορώ αυτό να το κάνω με κάποια εξωτερικη συσκευή όπως ο εξωτερικος στους σκληρους πχ, ή τεσπα να βάλω άλλη γιατι απ' οτι ξέρω το καπάκι της ram είναι απο την κάτω μεριά κλησμένο με δυο βίδες(σωστά?)
περιμένω γνώμες για το τι να κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Ras

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Για να βάλεις κι αλλη μνήμη πρέπει να ανοίξεις το καπάκι,άρα χάνεις αυτομάτως την εγγύηση.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Για να μη χάσεις την εγγύηση,ρώτα στο κατάστημα που το αγόρασες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Η εγγύηση έχει τελιώσει ήδη ρε παιδιά, 24μηνών ήταν.Πείτε μου τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Σε μαγαζί καλύτερα.Τα λαπτοπ δεν είναι να τα πειράζεις μόνος σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
δεν είναι τπτ σπουδαίο να αλλάξεις τη ραμ αλλά θα πρέπει να ξέρεις τι ραμ θα βάλεις ... εννοώ ταχύτητες που υποστηρίζει το mobo του λαπτοπ σου

Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να ξεβιδώσεις το καπάκι (είτε από κάτω απο το λαπτοπ είτε κάτω απο το πληκτρολόγιο) και να βγάλεις την παλιά ραμ και να δεις το μοντέλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
ρε παιδιά που να βρώ τοσο μικρο κατσαβίδι για να ανοίξω το καπάκι έλεος:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Τι να τα κανεις 2GB RAM?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
για τα βαρια προγραμματα ισως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Είναι τρομερά εύκολο να αλλάξεις μνήμη σε laptop.
Αν δεν θες να το πειράξεις όμως, ειδικά εφ'όσον είναι εκτός εγγύησης, πήγαινέ το κάπου να σου αλλάξουν τη μνήμη. Θα δώσεις πιο πολλά λεφτά για την εργασία βέβαια παρά για τη μνήμη, αλλά νταξ.

Πληροφοριακά, με αλλαγή μνήμης ή δίσκου απο τον ιδιοκτήτη, δεν χάνεται η εγγύηση στις περισσότερες μάρκες. Καλύτερα να ρωτήσετε βέβαια πριν το επιχειρήσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_l

Νεοφερμένος

Η efi_l αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ρε παιδιά που να βρώ τοσο μικρο κατσαβίδι για να ανοίξω το καπάκι έλεος:lol:
Κατ'αρχήν θα σου συμβούλευα να μην ζορίζεις πολύ το laptop σου. Αν θέλεις βαριά προγράμματα,... desktop!! Τώρα τόσο μικρά κατσαβίδια κυκλοφορούν στην αγορά σε καταστήματα με σιδηρικά και εργαλεία. Σου το λέω γιατί κι εγώ απο εκεί τα αγόρασα!! Προσοχή όμως γιατί οι βίδες στους hp είναι σαν "αστεράκια" και όχι για σταυροκατσάβιδα!!!
Υπάρχουν σε σετάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Τι να τα κανεις 2GB RAM?

το ίδιο μου είχε πεί και πωλητής πριν απο ένα χρόνο όταν του ζήτησα 2Χ1GB.
τώρα όμως με 1 δεν την παλευει στάλα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top