Πρόβλημα με τα αναδυόμενα παράθυρα (pop-ups)

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
κάθε φορά που πατάω ένα Link που ανοίγει σε νέο παράθυρο μου πετάει το παρακάτω:


Μόλις πατήσω το ΟΚ είναι εντάξει. Ανοίγει κανονικά τη σελίδα.

Δεν θέλω να στήσω ξανά από την αρχή τον Firefox γιατί έχω στημένα μια σειρά από πολύτιμα add-ons τα οποία βαριέμαι να τα ρυθμίζω ξανά. :redface:

Έχει κανείς καμια ιδέα πως να σταματήσω αυτό το μήνυμα;

Ή αν όχι, μήπως ξέρει κανείς πως γίνεται να ξαναστήσω το FF, αλλά να μεταφερθούν κάπως όλα τα Plugins, themes και οι παράμετροί τους;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
1. βρισκεις το mozbackup :) κανεις ενα backup το profile.
2. κανεις uninstall τον Firefox\
3. Restart
4. Re-install Firefox
5. με το mozbackup κανεις import το profile σου και εισαι ετοιμος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ω!!! Να 'σαι καλά Hunter! Ποτέ δεν είχα ξανακούσει για το mozbackup! Πάω να το βρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω πολλά αναδυόμενα παράθυρα ενώ πριν δεν είχα τίποτα.Από το πουθενά έρχονται με διαφημίσεις και άλλα.Λέτε να είναι κανένας ιός?

Σημείωση 1η: Έκανα scan με το avg και δεν έδειξε κάτι.
Σημείωση 2η: Πριν μια βδομάδα περίπου εγκατέστησα μια ενημέρωση του msn (την οποία μου την έβγαλε το msn δεν την πήρα από μόνη μου από κάποια σελίδα) και όταν τελείωσε η εγκατάσταση κάτι έβγαλε για ιό πάτησα heal νομίζω ή κάτι τέτοιο και τελικά δεν κατάλαβα αν σβήστηκε ή αν έμεινε και ούτε που θυμάμαι σε ποιον φάκελο έλεγε για ιό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Κατέβασε αυτό το πρόγραμμα:https://www.safer-networking.org/gr/mirrors/index.html.
Κάνε ένα scan και διέγραψε ότι βρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheoO

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Έχω πολλά αναδυόμενα παράθυρα ενώ πριν δεν είχα τίποτα.Από το πουθενά έρχονται με διαφημίσεις και άλλα.Λέτε να είναι κανένας ιός?

Σημείωση 1η: Έκανα scan με το avg και δεν έδειξε κάτι.
Σημείωση 2η: Πριν μια βδομάδα περίπου εγκατέστησα μια ενημέρωση του msn (την οποία μου την έβγαλε το msn δεν την πήρα από μόνη μου από κάποια σελίδα) και όταν τελείωσε η εγκατάσταση κάτι έβγαλε για ιό πάτησα heal νομίζω ή κάτι τέτοιο και τελικά δεν κατάλαβα αν σβήστηκε ή αν έμεινε και ούτε που θυμάμαι σε ποιον φάκελο έλεγε για ιό.
Internet Explorer χρησιμοποιείες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Firefox
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Kαι εγω ειχα παρομοιο προβλημα σοζι!
Ανοιγα μια φορα φαιρφοξ και ανοιγαν μαζι αλλοι 2-3 με διαφημησεις και ενα σωρο αλλες βλακειες. Εκανα σκαν και εβρισκε εναν, τον διεγραφα και τσουπ παλι τον εβρισκε. Τωρα σορρυ που τα λεω ετσι, εναν φιλος τεχνικος μου τον εβγαλε. Παντως καπου στα εγγραφα μου ηταν και μολις επανεκινουσα το πισι παλι εκει, ενω τον ειχα διαγραψει. Απο οσα μου ειχε πει αυτο το παιδι, ηταν λεει κατασκοπικος και παρακολουθουσε τις σελιδες που μπαινω και μου πεταγε σχετικες διαφημησεις...Ειχε μπελα για να βγει αλλα τελος καλο, ολα καλα.
Τωρα που κοιταξα στα προγραμματα μου βλεπω κατι πραγματα που πρεπει να εχουν μεινει απο τοτε. Ενα λεγεται spybot search & destroy, δοκιμασε το αμα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Έχω πολλά αναδυόμενα παράθυρα ενώ πριν δεν είχα τίποτα.Από το πουθενά έρχονται με διαφημίσεις και άλλα.Λέτε να είναι κανένας ιός?

Σημείωση 1η: Έκανα scan με το avg και δεν έδειξε κάτι.
Σημείωση 2η: Πριν μια βδομάδα περίπου εγκατέστησα μια ενημέρωση του msn (την οποία μου την έβγαλε το msn δεν την πήρα από μόνη μου από κάποια σελίδα) και όταν τελείωσε η εγκατάσταση κάτι έβγαλε για ιό πάτησα heal νομίζω ή κάτι τέτοιο και τελικά δεν κατάλαβα αν σβήστηκε ή αν έμεινε και ούτε που θυμάμαι σε ποιον φάκελο έλεγε για ιό.
1) Ποιο aνg έχεις;
2) Να σου βγάλει κάτι το μσν δύσκολο. Κάτι μου βρωμάει εδώ. Και το avg το βρήκε αλλά ποιος ξέρει πού κόλλησε.
3) Τα αναδυόμενα παράθυρα λέγονται pop up windows. Έχουν αιτία ιούς συνήθως. Επειδή εγώ ανήκω σε δίκτυο(του σπιτιού μου δίκτυο, το έχει φτιάξει ο πατέρας μου) έχει φροντίσει να υπάρχουν πολλά μέτρα προστασίας και έτσι έχει αντιμετωπίσει και τα cookies και τα pop up windows. Δε ξέρω πώς γίνεται σε έναν μόνο υπολογιστή άρα δεν μπορώ να βοηθήσω ιδιαίτερα. Απάντησέ μου στις ερωτήσεις και θα δω τι μπορώ να κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top