Νεκρός ο 16χρονος

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
(η θέση μου είναι να ξαναγίνει ό,τι έγινε πέρυσι απο όλες τις απόψεις -εκτός του σκοτωμού απο μπάτσο εννοείται :p- , απλά περιμένω να δω τι πιστεύετε)


ωραιος!

σ αρεσε που καηκε ολη η αθηνα ??που καταστραφηκαν επιχειρησεις ,που οδηγηθηκαν σε οικονομικη καταστροφη τοσοι ανθρωποι χωρις να φταινε σε τιποτα???


τα περσυνα επεισοδια τα καταδικαζω , και σε καμια περιπτωση δεν θελω να ξαναδω τις εικονες τυ περσυνου δεκεμβερη...

καταδικαζω επισης και την ολη την αυθερεσια των αστυνομικων ,την δολοφονια του παιδιου τον ''προλυπτικο'' κλεισιμο της ασσοε εν οψη 6/12,αλλα νομιζω οτι περσυ η κατασταση ειχε ξεφυγει εντελως απο καθε ελεγχο και αυτο σιγουρα δεν δικαιονει κανεναν αγωνα για οποιοδηποτε λογο και αν γινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Τρομερή επανάσταση. Να καταστρέφεις περουσίες οικογενειαρχών και να ληστεύεις μικρομάγαζα. Είμαι σίγουρος ότι ο Αλέξης θα ντρέπεται και θα είναι οργισμένος, εκεί που είναι, που κάποιοι χρησιμοποιούν το όνομα του για δήθεν επαναστατικούς λόγους και οι οποίοι στην πραγματικότητα προωθούν μικροκομματικές σκοπιμότητες.

η παραπληροφορηση καλα κρατει. ο καρατζαφερης και τα ΜΜΕ κανουν καλα το εργο τους, νομιζω. υστερα απο ενα χρονο, συνεχιζουν να μιλανε για την "καμμενη αθηνα, τα κατεστραμμενα μικρομαγαζα και τις εικονες βανδαλισμου παντου". αν αυτη ειναι η εικονα που εχεις, δεν κατεβηκες στην αθηνα περσυ.
-----------------------------------------
που καταστραφηκαν επιχειρησεις ,που οδηγηθηκαν σε οικονομικη καταστροφη τοσοι ανθρωποι χωρις να φταινε σε τιποτα???

δεν καταστραφηκαν οι ανθρωποι απο τα γεγονοτα του δεκεμβρη. καταστραφηκαν πολυ καιρο πιο πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
ολα ξεκινουν και τελειωνουν στους πολιτες.
δεν μου φαινεσαι για πολιτης ομως, με τη σημασια που εδιναν οι αθηναιοι στον ορο:)

Δηλαδή για να είμαι πολίτης τι πρέπει να κάνω;

αχαχχα γελάω που σας έχουν κάνει πρόβατα και σας πορώνουν κιόλας!

Α ρε Ελλαδάρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δηλαδή για να είμαι πολίτης τι πρέπει να κάνω;

αχαχχα γελάω που σας έχουν κάνει πρόβατα και σας πορώνουν κιόλας!

Α ρε Ελλαδάρα!

να εισαι ΕΝΕΡΓΟΣ, και να μη καθεσαι να αναπαραγεις την καθε παπαρια που σου λενε τα μεσα μαζικης ενημερωσης, κυριε λυκε.


η λογικη του "ατομικου δρομου" και της κοινωνικης απαθειας καλα κρατει, φιλε μου. στην τελικη, εσυ ακολουθεις τα συγχρονα προτυπα και οχι εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
η παραπληροφορηση καλα κρατει. ο καρατζαφερης και τα ΜΜΕ κανουν καλα το εργο τους, νομιζω. υστερα απο ενα χρονο, συνεχιζουν να μιλανε για την "καμμενη αθηνα, τα κατεστραμμενα μικρομαγαζα και τις εικονες βανδαλισμου παντου". αν αυτη ειναι η εικονα που εχεις, δεν κατεβηκες στην αθηνα περσυ.
-----------------------------------------


δεν καταστραφηκαν οι ανθρωποι απο τα γεγονοτα του δεκεμβρη. καταστραφηκαν πολυ καιρο πιο πριν.

Fasdag, νομίζω πως δεν έχεις καλή μνήμη. Αλλά δεν πειράζει. Ότι σου πουν παιδάκι μου. Μην τυχόν και χαλάσει το προξενιό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
δηλ., Χριστιάννα και fasdag τι αποτελεί πλέον η Βουλή; :hmm:

νομίζω ότι έχει ξεφύγει αιώνες τώρα από τον δρόμο της ευνομούμενης αξιοκρατικής δημοκρατίας...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δηλ., Χριστιάννα και fasdag τι αποτελεί πλέον η Βουλή; :hmm:

νομίζω ότι έχει ξεφύγει αιώνες τώρα από τον δρόμο της ευνομούμενης αξιοκρατικής δημοκρατίας...:hmm:

δεν διαφωνω σε αυτο, αλλα στο γεγονος οτι "Δεν φυλασσεται"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Δηλαδή για να είμαι πολίτης τι πρέπει να κάνω;

αχαχχα γελάω που σας έχουν κάνει πρόβατα και σας πορώνουν κιόλας!

Α ρε Ελλαδάρα!
θα μπορουσες να απαντησεις στο ερωτημα που εθεσες(τι κανει καποιος για να λεγεται πραγματικα πολιτης) απο το να χρησιμοποιησεις μια ασκοπη ειρωνια ... φαινεται δεν ξερεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Fasdag, νομίζω πως δεν έχεις καλή μνήμη. Αλλά δεν πειράζει. Ότι σου πουν παιδάκι μου. Μην τυχόν και χαλάσει το προξενιό.

για θυμησε μου; εσυ που απ'οτι φαινεται δεν κατεβηκες καν στο κεντρο.

να υποθεσω οτι δεν εχεις κατι να πεις, και για αυτο καταφευγεις σε αυτες τις μεθοδους ειρωνιας και χλεαυσμου.


α και να προσθεσω κατι ακομα,
για να εισαι πολιτης, δεν ειναι απαραιτητη προυποθεση να κλεισεις τα 18 σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Fasdag, νομίζω πως δεν έχεις καλή μνήμη. Αλλά δεν πειράζει. Ότι σου πουν παιδάκι μου. Μην τυχόν και χαλάσει το προξενιό.

Όχι ό,τι μας πουν. Ό,τι ζήσαμε κι ό,τι είδαμε με τα μάτια μας. Γιατί εκεί ήμασταν κι εμείς κι ένα σωρό άλλοι νέοι, και τους μπάτσους είδαμε και τα ματ και το ξύλο που έπεσε. Ένα σωρό στόματα δημοσιογράφων έκλεισαν κι εσείς κλάψτε για τα μαγαζιά.

nPb για την φρούρηση λέγαμε και οι 2. Ειδικά τις μέρες που γίνονταν πορείες είχε ματ παντού γύρω από την Βουλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Όχι ό,τι μας πουν. Ό,τι ζήσαμε κι ό,τι είδαμε με τα μάτια μας. Γιατί εκεί ήμασταν κι εμείς κι ένα σωρό άλλοι νέοι, και τους μπάτσους είδαμε και τα ματ και το ξύλο που έπεσε. Ένα σωρό στόματα δημοσιογράφων έκλεισαν κι εσείς κλάψτε για τα μαγαζιά.

nPb για την φρούρηση λέγαμε και οι 2. Ειδικά τις μέρες που γίνονταν πορείες είχε ματ παντού γύρω από την Βουλή.

Ότι θέλετε λέτε. Εγώ είδα, ένα μάτσο δήθεν τρομαγμένα και κακόμοιρα παιδάκια, να στέκονται απέναντι σε μια στατιά από μπλε στρατιωτάκια και να τους βρίζουν, να τους πετάνε γιαούρτια, αλέυρι να τους ξεφτιλίζουν, λες και αυτοί ήταν που σκότωσαν το παιδί.

Όταν ξυπνήσετε από το λήθαργο σας, θα είναι αργά.

Καληνύχτα αγωνιστές μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Όταν έσπασε η ασπίδα ενός αστακού από τις πέτρες είδες ή κοίταζες αλλού; Κι οπισθοχώρησε όχι απλώς τρομαγμένος και κακομοιρος αλλά μην πω.

Αν εσύ θεωρείς πως είσαι ξύπνιος είναι ήδη αργά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Όταν έσπασε η ασπίδα ενός αστακού από τις πέτρες είδες ή κοίταζες αλλού; Κι οπισθοχώρησε όχι απλώς τρομαγμένος και κακομοιρος αλλά μην πω.

Αν εσύ θεωρείς πως είσαι ξύπνιος είναι ήδη αργά.

Εγώ όποιον εκμεταλλεύεται το όνομα ενός δολοφονημένου 16χρονου παιδιού, για να καλύψει τις αρρωστημένες και δίχως λογική πράξεις του, τον θεωρώ τουλάχιστον αλήτη.

Πολίτης είναι ο κάτοικος μιας χώρας, ο οποίος έχει δικαιώματα και υποχρεώσεις.

Αν θεωρείτε ότι σας φταίνε όλα καλύτερα κοιτάξτε στον καθρέφτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Πολίτης είναι ο κάτοικος μιας χώρας, ο οποίος έχει δικαιώματα και υποχρεώσεις.
υποχρεωση σου ειναι και η συμμετοχη στα κοινα.

Αν θεωρείτε ότι σας φταίνε όλα καλύτερα κοιτάξτε στον καθρέφτη.
τωρα αρχισαμε τις υποθεσεις, ετσι;

εχω την αισθηση οτι εσυ αυτη τη στιγμη πιστευεις οτι εισαι "στον καλο δρομο" και γενικοτερα οτι εσυ εισαι αυτος που πιστευει οτι φταινε οι αλλοι. με τη διαφορα, οτι δεν προκειται να κανεις κατι για να αλλαξουν αυτοι;)


Εγώ όποιον εκμεταλλεύεται το όνομα ενός δολοφονημένου 16χρονου παιδιού, για να καλύψει τις αρρωστημένες και δίχως λογική πράξεις του, τον θεωρώ τουλάχιστον αλήτη.
δεν μπορω να καταλαβω πως εκμεταλλεύτηκαν το ονομα ενος δολονημενου παιδιου, πριν ενα χρονο, και πως τωρα, δεν τον εκμεταλλευονται, οταν ζητανε ενα μνημοσυνο.

αν δεν εχει εχεις καταλαβει οτι ο γρηγοροπουλος ηταν ενα ακομα αιτιο, ισως μια αφορμη, για να βγουν οι ανθρωποι, ανεξαρτητως ηλικιας στον δρομο, μια απο τις πολλες δολοφονιες και επιθεσεις ματ και αστυνομικων, θα ηταν καλυτερα να μην πετας τετοιες κλισε εκφρασεις.
γιατι στο τελος, αλητες ειναι αυτοι που ζητανε επιστροφη στην ομαλοτητα. τα ιδια ατομα που εχουν μετατρεψει επετειους σε σχολικες γιορτες. ειναι αυτοι που θα πανε να αναψουν ενα κερακι στη μνημη του γρηγοροπουλου. υποκριτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
υποχρεωση σου ειναι και η συμμετοχη στα κοινα.

Υποχρέωση σου είναι και η υπακοή στο σύνταγμα και τους νόμους.

Και φυσικά η συμμετοχή σου στα κοινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Αν θεωρείτε ότι σας φταίνε όλα καλύτερα κοιτάξτε στον καθρέφτη.
μπραβο..παλι οι νεοι φταινε ρε γαμωτο.. παντα εμεις ...
-----------------------------------------
Όταν έσπασε η ασπίδα ενός αστακού από τις πέτρες είδες ή κοίταζες αλλού; Κι οπισθοχώρησε όχι απλώς τρομαγμένος και κακομοιρος αλλά μην πω.

Αν εσύ θεωρείς πως είσαι ξύπνιος είναι ήδη αργά.

Καληνύχτα μαλάκα
μοναχά να θυμάσαι
αύριο πρωί
το ίδιο μαλάκας πως θα 'σαι

https://www.youtube.com/watch?v=tXz0E_EvUVo
:lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
μπραβο..παλι οι νεοι φταινε ρε γαμωτο.. παντα εμεις ...

Thanous, πρώτον κι εγώ είμαι νέος.

Δεύτερον, αυτό το συμπέρασμα από που το έβγαλες;

Τρίτον, όταν μιλάω για ομάδες ατόμων φυσικά και δεν μιλώ για όλους. Μιλάω για αυτούς που δεν σέβονται ούτε καν ένα νεκρό. Που πάνω στο δολοφονημένο σώμα του, δολοφονούν καθημερινά την ψυχή της μάνας του και το όνομα του, απλά για να χάσουν μάθημα, να παίξουν, να ληστέψουν.

Τέταρτον, αντιλαμβάνομαι στα πλαίσια της εφηβείας, την ανωριμότητα και το εφηβικό πάθος. Αυτό που δεν δέχομαι είναι να κάνουν νέα παιδιά κομματόσκυλα και να τα φανατίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Υποχρέωση σου είναι και η υπακοή στο σύνταγμα και τους νόμους.

Και φυσικά η συμμετοχή σου στα κοινά.

αρκει οι νομοι να μην ειναι συνταγματικοι. αλλα το να καθεσαι και να οδυρεσαι οτι επειδη το συνταγμα λεει αυτο, ολοι εσεις που διαφωνειτε ειστε παρανομοι και αλητες, για παραδειγμα, ειναι απλα τυπολατρεια.

τελος, ο νομος για τις καμερες στο κεντρο της αθηνας ΗΤΑΝ αντισυνταγματικος, οπως επισης και ο νομος για την κουκουλα. εσενα ποια ηταν η αποψη σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Τέταρτον, αντιλαμβάνομαι στα πλαίσια της εφηβείας, την ανωριμότητα και το εφηβικό πάθος. Αυτό που δεν δέχομαι είναι να κάνουν νέα παιδιά κομματόσκυλα και να τα φανατίζουν.
δηλαδη ολα τα παιδια που βγηκαμε στους δρομους ημασταν φανατισμενα κομματοσκυλα με μονο μας σκοπο να χασουμε μαθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Τρίτον, όταν μιλάω για ομάδες ατόμων φυσικά και δεν μιλώ για όλους. Μιλάω για αυτούς που δεν σέβονται ούτε καν ένα νεκρό. Που πάνω στο δολοφονημένο σώμα του, δολοφονούν καθημερινά την ψυχή της μάνας του και το όνομα του, απλά για να χάσουν μάθημα, να παίξουν, να ληστέψουν.

εχουμε φτασει να λατρευουμε τους νεκρους, και να αγνοουμε τους ζωντανους. πανω απ ολα πρεπει να σεβαστουμε τους ζωντανους, και μετα οποιονδηποτε νεκρο.

στη τελικη, αυτοι που ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ειναι αυτοι που μιλανε για μνημοσυνα. γιατι ειναι τα ιδια ατομα που φροντιζουν να υπαρχουν αστυνομικοι που δολοφονουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top