• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αίμα κατά τη σεξουαλική επαφή

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
χθες ετυχε να αιμορραγησω στην αρχη της σεξουαλικης επαφης. μετα σταματησε αρα δε συνδεεται με περιοδο. φοβηθηκα κ απο βδομαδα θα ψαξω γυναικολογο. αλλα μεχρι τοτε για πειτε, μηπως ξερετε τι σημαινει αυτο, αν ειναι κατι σοβαρο? το εχετε παθει ποτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

talismans

Νεοφερμένος

Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 98 μηνύματα.

Αν και μόνο γυναικολόγος μπορεί να σου απαντήσει ξεκάθαρα, εγώπιστεύω ότι δεν έχει καμιά σχέση με την επαφή, γιατί όπως λες και εσύ ήταν στηναρχή.

Θα μπορούσε να είχε σχέση κατά την διάρκεια, και μόνο όταν υπήρχε μεγάλη ένταση και πίεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
το είχα πάθει μια φορά 4 χρόνια μετά την έναρξη των σεξουαλικών μου επαφών και μετά από 2 χρόνια σταθερής σεξουαλικής σχεσης.
Ομολογώ ότι δεν το είχα ψάξει παραπέρα από το να ρωτήσω 2-3 φίλες και την μεγαλύτερη μου αδελφή για το τι μπορει να σημαίνει και οι απαντήσεις που είχα πάρει ήταν ότι μπορεί είτε η ρίξη του παρθενικού υμένα να έγινε τότε (η αλήθεια είναι ότι δεν είχα παρουσιάσει αίμα κατά τις πρώτες επαφές μου σχεδόν καθόλου, αλλά από την άλλη...περίμενε 2 χρόνια σταθερών σεξουαλικών επαφών για να σπάσει? τέτοια ανθεκτικότητα πια?? :P) είτε να ήταν το σεξ ...αγριο :redface: και να τραυματίστηκα εσωτερικώς (τώρα τι να σε πω, εγώ δεν θυμάμαι να ήταν άγριο το σεξ τη στιγμή που το έπαθα).
Πάντως δεν το ξαναέπαθα ποτέ και 2-3 μήνες μετά που είχα κάνει τεστ-παπ δεν είχε βγάλει τπτ περίεργο.

Πάντως η αλήθεια είναι ότι η δική μου περίπτωση (που έδειξα παντελή αδιαφορία για το γεγονός--πιο πολύ με τσάντισε ότι φοβήθηκα ότι αδιαθέτησα και ξεκινούσα για διακοπές εκείνη τη μέρα) δεν είναι το σωστό παράδειγμα αντιμετώπισης, οπότε από δευτέρα κανόνισε ένα ραντεβού με γυναικολόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
(που έδειξα παντελή αδιαφορία για το γεγονός--πιο πολύ με τσάντισε ότι φοβήθηκα ότι αδιαθέτησα και ξεκινούσα για διακοπές εκείνη τη μέρα)
:P
το είχα πάθει μια φορά 4 χρόνια μετά την έναρξη των σεξουαλικών μου επαφών και μετά από 2 χρόνια σταθερής σεξουαλικής σχεσης.
Ομολογώ ότι δεν το είχα ψάξει παραπέρα από το να ρωτήσω 2-3 φίλες και την μεγαλύτερη μου αδελφή για το τι μπορει να σημαίνει και οι απαντήσεις που είχα πάρει ήταν ότι μπορεί είτε η ρίξη του παρθενικού υμένα να έγινε τότε (η αλήθεια είναι ότι δεν είχα παρουσιάσει αίμα κατά τις πρώτες επαφές μου σχεδόν καθόλου, αλλά από την άλλη...περίμενε 2 χρόνια σταθερών σεξουαλικών επαφών για να σπάσει? τέτοια ανθεκτικότητα πια?? :P) είτε να ήταν το σεξ ...αγριο :redface: και να τραυματίστηκα εσωτερικώς (τώρα τι να σε πω, εγώ δεν θυμάμαι να ήταν άγριο το σεξ τη στιγμή που το έπαθα).
Πάντως δεν το ξαναέπαθα ποτέ και 2-3 μήνες μετά που είχα κάνει τεστ-παπ δεν είχε βγάλει τπτ περίεργο.
κ γω σε παρομοια φαση το επαθα για αυτό με παραξενεψε... παντως με ησυχασε το οτι το εχουν παθει κ αλλοι... ουφ
ναι θα ρωτησω γιατρό απο βδομαδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkstar

Νεοφερμένος

Η Darkstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κ εγώ το έπαθα και έφαγα φρίκη πριν μια βδομάδα..Βέβαια ήταν μέτα από άγριο σεξ..Ίσως ήταν και ο παρθενικός υμένας.Δεν ξέρω..Έκανα υπομόνη μέχρι να αδιαθετίσω και τώρα θα κλείσω ραντεβού στο γυναικολόγο μου..Κ εσύ να πας..Το καλύτερο που μπορεις να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μπορει να ητανε λιγο απροσεκτο στις κινισεις του πιο πριν το αγορι του, αν κανατε κατι για ζεσταμα και απο εκει να προεκιψε. Παντος καλου κακου πηγενε σε γυναικολογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jerry34

Νεοφερμένος

Ο Jerry34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας παίδες. Θα μπω κατευθείαν στο ψητό. Έχω σχέση με την κοπέλα μου εδώ και ένα χρόνο και κατα τη διάρκεια όλου αυτού του διαστήματος, όπως κάθε φυσιολογικό ζευγάρι σε αυτή την ηλικία, είχαμε σεξουαλικές επαφές. Πριν από εμένα δεν είχε κάποια άλλη σεξουαλική εμπειρία. Στην πρώτη μας φορά δεν έβγαλε αίμα, και θεωρήσαμε ότι πιθανότατα ο υμένας είχε σπάσει κάποια από τις πολλές προηγούμενες φορές που κάναμε μόνο τα προκαταρκτικά. Όλα καλά, λοιπόν, είχαμε πολλές σεξουαλικές εμπειρίες από τότε, χωρίς να παρουσιάζεται κάποιο πρόβλημα.

Πριν 1.5 βδομάδα της τελείωσε η περίοδος και όπως ήταν φυσικό κάναμε σεξάκι μετά από τη λήξη της περιόδου της. Όμως, καθώς της έβαζα δάχτυλο, βγάζοντας το, παρατήρησα ότι τα δάχτυλα μου είχαν αίμα. Θεωρήσαμε ότι ίσως να κράτησε η περίοδος της πιο πολύ και το αγνοήσαμε. Μετά από 2 μέρες που ξανακάναμε συνέβη το ίδιο με περισσότερο αίμα (αίμα όχι της περιόδου, αλλά αυτό της πληγής, το καθαρό κόκκινο). Μετά από 4 μέρες ΠΑΛΙ το ίδιο και τότε πήρε την γυναικολόγο της και έκλεισε ραντεβού, το οποίο είναι για αρχές Οκτώβρη.

Έχω διαβάσει διάφορα στο ίντερνετ, άλλα δεν είναι ανησυχητικά, άλλα είναι. Παρόλα αυτά θα θελα να μάθω αν κάποιο μέλος έχει έρθει αντιμέτωπο με μία τέτοια κατάσταση και θα μπορούσε να τη μοιραστεί μαζί, ακόμα και να μου πει αν ξέρει τί μπορεί να είναι. Θα βοηθούσε πολύ για να ανησυχούμε λίγότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_13

Νεοφερμένος

Η eleni_13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ο παρθενικός υμένας δεν είναι απαραίτητο να σπάσει κατα την διάρκεια της πρώτης ολοκληρωμένης σεξουαλικής επαφής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jerry34

Νεοφερμένος

Ο Jerry34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Το γνωρίζω, αλλά μιλάμε για τουλάχιστον 60-70 φορές που είχαμε σεξουαλική επαφή τους τελευταίους μήνες χωρίς να παρουσιαστεί νωρίτερα κάτι τέτοιο. Οπότε, αν ήταν κάτι τέτοιο, δεν είναι λογικό να είχε συμβεί νωρίτερα; Δηλαδή αν όχι την πρώτη, πες τη 10η, την 20η...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ειχα κ γω ιδιο προβλημα. δες εδώ
δεν πηγα ακομη σε γιατρο (:redface:)
οταν παω θα ενημερωσω το τοπικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jerry34

Νεοφερμένος

Ο Jerry34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Άντε πήγες στο γιατρό; Τί έγινε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_81

Νεοφερμένος

Η eleni_81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα κι απο εμένα!
Μου συνέβη κι εμένα το ίδιο και έχω επαφές εδώ και πολλά χρόνια..Μόλις ξεκίνησα μια σχέση και αμέσως μετά την περίοδο μου παρατήρησα αίμα.Πήγα την επόμενη κιόλας στο γυναικολόγο ο οποιος με εξέτασε πλήρως και μου είπε να μην ανησυχώ και ότι ήταν κάποιος σπασμός της μητρας μου και δεν μου δημιουργεί πρόβλημα..Παρόλα αυτά έχει περάσει μια βδομάδα και εχουμε προσπαθήσει άλλες 3 φορες και πάλι τα ίδια.Και δεν είναι αίμα μετά την επαφή αλλά τελικά με τη διεισδυση..Με το που πάει να μπει νοιωθω ένα πόνο ο οποίος περνάει αμέσως αλλά αιμορραγώ..και μας χαλάει τη διάθεση..θα ξαναπάω στο γιατρό γιατί αγχώθηκα πολύ.Μήπως μπορεί κάποια από τις παθούσες να με διαφωτίσει σχετικα ?
ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Άντε πήγες στο γιατρό; Τί έγινε; :P
χαχα δεν το ειδα στην ωρα του το μηνυμα βρε jerry. σορυ. αργησα να παω στο γιατρο. δε μου ξανασυνεβη ετσι κ αλλιώς.
και οταν πηγα κ εκανα τα καθιερωμενα τεστ μου κλπ ολα βγηκανε πολυ καλα. ισως εγινε καποια απότομη κινηση. ετσι θυμαμαι κιολας δηλαδη.

Καλησπέρα κι απο εμένα!
Μου συνέβη κι εμένα το ίδιο και έχω επαφές εδώ και πολλά χρόνια..Μόλις ξεκίνησα μια σχέση και αμέσως μετά την περίοδο μου παρατήρησα αίμα.Πήγα την επόμενη κιόλας στο γυναικολόγο ο οποιος με εξέτασε πλήρως και μου είπε να μην ανησυχώ και ότι ήταν κάποιος σπασμός της μητρας μου και δεν μου δημιουργεί πρόβλημα..Παρόλα αυτά έχει περάσει μια βδομάδα και εχουμε προσπαθήσει άλλες 3 φορες και πάλι τα ίδια.Και δεν είναι αίμα μετά την επαφή αλλά τελικά με τη διεισδυση..Με το που πάει να μπει νοιωθω ένα πόνο ο οποίος περνάει αμέσως αλλά αιμορραγώ..και μας χαλάει τη διάθεση..θα ξαναπάω στο γιατρό γιατί αγχώθηκα πολύ.Μήπως μπορεί κάποια από τις παθούσες να με διαφωτίσει σχετικα ?
ευχαριστώ
δεν ξερω ελενη μου.. εμενα δε μου συνέχισε.. καλα θα κανεις να πας στο γιατρο σου για να ηρεμήσεις.. ελπίζω καποια αλλη κοπέλα εδώ να σε διαφωτίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_81

Νεοφερμένος

Η eleni_81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση!Δεν σου συνέχισε,ε?Η αλήθεια είναι εχω λιγότερο αίμα από την πρώτη φορά. Και ενώ την πρώτη κράτησε περιπου 2 μερες, τις τελευταίες ειναι στιγμιαίο, δηλα΄δη μέσα σε κάποια λεπτά η αιμορραγία σταματάει...Θα πάω στο γιατρό αύριο κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση!Δεν σου συνέχισε,ε?Η αλήθεια είναι εχω λιγότερο αίμα από την πρώτη φορά. Και ενώ την πρώτη κράτησε περιπου 2 μερες, τις τελευταίες ειναι στιγμιαίο, δηλα΄δη μέσα σε κάποια λεπτά η αιμορραγία σταματάει...Θα πάω στο γιατρό αύριο κιόλας!
οχι δε μου συνεχισε:worry:
πηγαινε και πες μας κ μας εδω αμα θες πως πηγε! (οχι σαν κ μενα βέβαια μετά απο 1000 χρόνια:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_81

Νεοφερμένος

Η eleni_81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
χαχαχαχα!!Οκ, αυριο θα ξέρω και θα σας ενημερώσω...Ελπίζω να μην ειναι κάτι ανησυχητικό..Εγώ μια φορά τον ύπνο μου σήμερα θα τον χάσω!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ρε δε νομίζω να ειναι τόσο σοβαρο. ξερω ότι είσαι τώρα αγχωμένη τωρα αλλά μην ανησυχείς. εγώ πιστεύω ότι κάτι τετριμμένο θα είναι!
τοσες κοπελες έχουν παθει παρόμοια πραγματα..

(btw καλωσήρθες στο e-steki!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το' χω πάθει κι εγώ και ήταν λίγες μέρες μετά τη περίοδο και είχα υποθέσει ότι οφειλόταν εκεί ή σε κάποιο μικροτραυματισμό ξέρωγω.
Δε ξανασυνέβει όμως από τότε.:worry:

Δε πρέπει να' ναι τίποτα το σοβαρό όπως είπε και η ciela, κι αφού και ο γιατρός ο ίδιος τη πρώτη φορά σε καθησύχασε μην αγχώνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_81

Νεοφερμένος

Η eleni_81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλημέρα!
Ευχαριστώ για την παρηγοριά..:D
Εννοείται ξύπνησα αξημέρωτα και έχω ήδη γυρίσει από το γιατρό....χεχε!Οκ, το ψαξαμε καλύτερα και τελικά όντως δεν ήταν τίποτα..Ένας μικροτραυματισμός, μια εκδορά η οποία ματώνει με την τριβη και γι αυτό πονάω στην αρχή της διείσδυσης..Είπε θα μπορούσε να μου κάνει ένα ραμμα αλλά δε χρειάζεται, θα περάσει μόνο του.Απλά να βάζω μια λιπαντική πριν την επαφή για να μην το ερεθίζω.Ξέρετε να μου προτείνετε κάποια?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ίσως να βοηθούσε να μην έχεις επαφές για λίγες μέρες για να αφήσεις την εκδορά να επουλωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top