Vixta: Μια ακόμη φιλόδοξη διανομή;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Συχνά στον χώρο του opensource λειτουργικών που βασίζονται στο linux βλέπουμε διανομές που προσπαθούν να αντιγράψουν τα windows

Όπως και τα vixta άλλωστε. Βασίζονται στα fedora και χρησιμοποιούν kde ως γραφικό περιβάλλον.

Αν και το αποτέλεσμα πλησιάζει αρκετά το αντίστοιχο των vista ωστόσο η ιστορία δείχνει προηγούμενων παρόμοιων προσπαθειών έχουν αποτύχει. Άραγε τα vixta θα έχουν διαφορετικό μέλλον;

Ο χρόνος θα δείξει :)

Screenshots:
screenshot.jpgscreenshot2.jpg screenshot3.jpg

screenshot4.jpgscreenshot5.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ωραίο φαίνεται... Αν μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω όμως τι καλά που θα ήταν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν κάποιου του αρέσει το περιβάλλον αυτό γιατί να μην χρησιμοποιήσει vista; Η αντιγραφή πάντα είναι χειρότερη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
από ο,τι είδα στην σελίδα τους (που για κάποιο λόγο φορτώνει απελπιστικά αργά) δεν έχει βγει ακόμη live CD της συγκεκριμένης έκδοσης. Κρίμα... Θα ήθελα να τη δοκιμάσω! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ποίο το νόημα; ποίο είναι το πλεονέκτημα της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
θα το δοκιμασω εγω (σε VMWARE παντα ;) ) για να δω τι καπνο φουμαρει και αυτο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ποίο το νόημα; ποίο είναι το πλεονέκτημα της;
? ε;

Εγώ απλά θέλω να τη δοκιμάσω από περιέργεια. Έτσι κ αλλιώς το linux το προσπάθησα αλλά δεν μου έκατσε. Έκτοτε μου αρέσει να δοκιμάζω live cds διαφόρων εκδόσεων για να βλέπω την πρόοδο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top