Σχετικά με τάση 110V και 220V για Laptop... Γίνεται;

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
παιδιά τα φώτα σας!! ηρθε μια ξαδερφη μου απο αμερικη και μου εφερε δωρο ενα λαπτοπ!! το θεμα ειναι το εξης: στην αμερικη η ταση ειναι 110 βολτ ενω εδω 220. πως θα γινει να μπορω να το χρησιμοποιησω εδω? περα απο το μετασχηματιστη μπορω να παω σε καποιο απο τα γνωστα κατατηματα και να μου αλλαξουν το καλωδιο η κατι αλλο? γινεται κατι η τσαμπα μου το εφερε? και ειναι και καλο! sony vaio!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
παίρνεις αντάπτορα από αμερικάνικη σε ευρωπαϊκή μπρίζα.

όλα τα μαγαζιά ηλεκτρονικών έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
άσε που αν πας σε κάποιο από τα μεγάλα μαγαζία ηλεκτρονικών μπορείς να βρεις και το καλώδιο (το δευτερο κομμάτι από το μετασχηματιστή και μετά) για ελληνική πρίζα (οπότε αντικαθιστάς αυτό που έχει από τη μάνα του το Laptop)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top