Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Λίστα για Πέμπτη:

  1. Bill_Slayer:Niyia
  2. fantasmenos:Niyia
  3. jrot6: Niyia
  4. Κακή Επιρροή: Niyia
  5. ]Lorelai: vendeta
  6. Neraida:jrot6
  7. Niyia: jrot6
  8. pitg21: Niyia
  9. Resident Evil: Niyia
  10. vendetta: Κακή Επιρροή
  11. Vkey: Niyia
  12. xanp: Niyia

Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P
Niyia--->8
jrot6--->2
Κακή Επιρροή---->1
vendeta----->1

Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά

  1. dooo # 121 (ψηφοφορία)> ??
  2. Ηρώ # 175 ( δολοφονία) >??
  3. fandago # 221 (ψηφοφορία)> δολοφόνος
  4. Vkey # 266 (δολοφονία) > πολίτης

Απουσίες
vendetta: 1
Resident Evil: 1


Υπενθυμίζουμε ότι σήμερα μάθατε την ταυτότητα του δολοφονημένου

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με την ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Lorelai το θεωρούσαμε αυτονόητο ότι δεν μπορείς να ψηφίσεις τον εαυτό σου, γι' αυτό δε σου απάντησε κανείς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Η niyia λοιπόν αποχωρεί και περιμένουμε τα τελευταία της λόγια προτού σωπάσει για πάντα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Λίστα για Παρασκευή:

  1. Bill_Slayer:
  2. fantasmenos:
  3. jrot6:
  4. Κακή Επιρροή:
  5. Lorelai:
  6. Neraida:
  7. pitg21:
  8. Resident Evil:
  9. vendetta:
  10. xanp:

Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P


Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά

  1. dooo # 121 (ψηφοφορία)> ??
  2. Ηρώ # 175 ( δολοφονία) >??
  3. fandago # 221 (ψηφοφορία)> δολοφόνος
  4. Vkey # 266 (δολοφονία) > πολίτης
  5. niyia # 273(ψηφοφορία)

Απουσίες
vendetta: 1
Resident Evil: 1


Υπενθυμίζουμε ότι αύριο θα μάθετε την ταυτότητα του MVP

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με την ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)[/QUOTE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Εγω εξακολουθω να εχω αμφιβολιες για το αν η Ηρω ηταν ρουφιανος. Δηλαδη εαν οπως καποιοι λενε δεν ηξερε τον fandago ετσι κιαλλιως, απλα τον βρηκε στην πορεια, αυτο γιατι την κανει αυτοματα ρουφιανο; Κραταω τις επιφυλαξεις μου και θα ηθελα αυτοι που η Ηρω κατηγορουσε να βγουν σε μερα που η ιδιοτητα τους να φαινεται, γιατι μπορουσε πολυ χαλαρα να ειναι η ιεροδουλη και να περασε τον fandago για πολιτη(γιατι οχι;)) ή ακομα κια να μπλοφαρε.

Ακολουθόντας την συμβουλή σου ας ξεκινήσουμε από εσένα που είσαι και η τρίτη που κατηγορούσε...τι λες λοιπόν να δούμε τι είσαι άυριο;;;:D

ψηφίζω Lorelai εκτός και αν γίνει τίποτα συνταρακτικό ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Λίστα για Παρασκευή:

  1. Bill_Slayer:
  2. fantasmenos:
  3. jrot6:
  4. Κακή Επιρροή:
  5. Lorelai:
  6. Neraida:
  7. pitg21:
  8. Resident Evil:
  9. vendetta:
  10. xanp: lorelai

Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P
lorelai----->1


Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά

  1. dooo # 121 (ψηφοφορία)> ??
  2. Ηρώ # 175 ( δολοφονία) >??
  3. fandago # 221 (ψηφοφορία)> δολοφόνος
  4. Vkey # 266 (δολοφονία) > πολίτης
  5. niyia # 273(ψηφοφορία)

Απουσίες
vendetta: 1
Resident Evil: 1


Υπενθυμίζουμε ότι αύριο θα μάθετε την ταυτότητα του MVP

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με την ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι... με πετάξατε έξω σχεδόν παμψηφί :eek:

Τα τελευταία μου λόγια είναι τα εξής :
"Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" :P...
ή απλά, δεν προλάβαινα να συμμετέχω πολύ κ με φάγατε λάχανο, άτιμοι!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
:spasiklas:Το λακωνίζειν... Αν έχεις την καλωσύνη, μπορείς να το διορθώσεις. Δεν συνηθίζω να υπαγορεύω διορθώσεις σε posts, αλλά επειδή η φράση είναι πολύ γνωστή, θεώρησα καλό να το πω. Ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις niyia.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ουπσι :redface: σόρρυ, λόγω κεκτημένης ταχύτητος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
το ότι βγήκε η Ηρώ, σχεδόν με πείθει ότι ο Φαντάγκο είναι αθώος (?)
δεν είναι δυνατόν να είναι δολοφόνος και να έβγαλαν την Ηρώ που τον κατηγορεί, κάνει ΜΠΑΜ!
δεν τους νοιάζει να φανεί η ιδιότητα του Φαντάγκο, περίμενα ότι θα έβγαζαν τον Φανταγκο!

ο Φαντάγκο λοιπόν θα φανεί πολίτης το βράδυ

το θέμα τώρα είναι αν ο ένας είναι ιερόδουλος κι ο άλλος ρουφιάνος και ποιος είναι ποιος

συμφωνώ...
το θέμα πάντως για μένα είναι ένα
είναι -σχεδόν- σίγουρο ότι ο Φαν ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ δολοφόνος
είναι δυνατόν να είναι τόσο χαζοί οι δολοφόνοι που να έβγαλαν την Ηρώ, να άφησαν να φανεί το βράδυ ο Φαν ως δολοφόνος? Τότε αυτόματα το παιχνίδι έχει λήξει! Θα θεωρήσουμε δεδομένο ότι η Ηρώ είναι η ρουφιάνα και!

Ο Φαν, δεν τους ένοιαζε αν θα βγει... πράγμα που σημαίνει ότι δεν τους νοιάζει να φανεί η ιδιότητα του....
Κι αν είναι η ιερόδουλη... πως τον "καίνε" έτσι?
Θα μπορούσαν να βγάλουν ένα άσχετο άτομο, να βγει ο Φαν απ τις ψήφους έτσι κι αλλιώς, να φανεί "πολίτης" και μετά να αναρωτιόμαστε αν η Ηρώ είναι ιερόδουλη ή ρουφιάνα!
Τα λεγόμενα της θα είχαν λιγότερη ισχύ και θα ήταν υπό σκέψη

Φοβάμαι ότι η Ηρώ είχε κάνει λάθος και το εκμεταλλεύθηκαν αυτό οι δολοφόνοι
ή... ότι ισχύει η συνωμοσία της ΡΕ

δεν το πιστεύω ότι έκαναν οι δολοφόνοι ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΑΓΙΚΟ λάθος!
εκτός κι αν πίστευαν ακριβώς αυτό... ότι θα παρασυρθούμε!
ήταν όμως πολύ μεγάλο αυτό το ρίσκο ρε παιδιά... Φαντάγκο σε είχα για πολύ καλύτερο παίχτη :P

Vendetta μου,
Με δεδομένα ότι:
1. η Ηρώ ήταν ρουφ και
2. ο ρουφιάνος ξέρει ένα δολοφόνο και την ιερόδουλη
3. τον fantago δεν τον ήξερε η Ηρώ, τον ξετρύπωσε μετά απ τη στάση του

έχουμε τα εξής αποτελέσματα

η Ηρώ έδωσε αρχής αρχής 4 ονόματα και σε αυτά δεν ήμουν ούτε εγώ ούτε ο Fandago, τον έβγαλε μετά λαβράκι...
άρα μέσα στα 4 ονόματα ο ένας είναι δολοφόνος κι ο άλλος ιερόδουλη
με δεδομένο επίσης αυτό, έχουμε Νιγια η μία δολοφόνος, jort η ιερόδουλη (ο οποίος μου πήγαινε και κόντρα αλλά οκ ας το προσπεράσουμε ήταν στο κόλπο μας εμας των δολοφόνων αυτό) και ο Φαντ ο οποίος προέκυψε...

σου μοιάζω να είμαι το 4ο άτομο που ψάχνεις?
αν ναι.. πάσσο


edit
σορρυ, τώρα ξαναείδα τα πρωτα ποστ της Ηρούς και αναφέρει και τον Φαντ οπότε.. ναι θα μπορούσε να ξέρει απ την αρχή τον Φαντ κι όχι εμένα
άρα ναι, με βάση τα όσα έχω πει, κατ εσένα είμαι ύποπτη
κατ εμένα, είπα τα αυτονόητα
ΕΓΩ σαν δολοφόνος δε θα έβγαζα ΠΟΤΕ την Ηρω αλλά τον Φανταγκο
τώρα αν αυτή μου η δήλωση και πεπίθηση με κάνει δολοφόνα σε αυτό το παιχνίδι... δεν έχω άλλο επιχείρημα
shoot me

Προσθέτοντας ΚουΕ ένα από τα τελευταία σου ποστ σήμερα νομίζω ότι έχω μία ολοκληρωμένη δικαιολογία για να σου ξαναδώσω την ψήφο μου...Πολύ μπερδεύτηκες πάντως στο τελευταίο σου αυτό ποστ και δεν το συνηθίζεις...:hmm:
Άλλωστε μου είπες καλύτερα να σε ψηφίσω σε αυτόν το γύρο όπου θα φαίνεται και η ιδιότητα όποιου αποχωρεί...Άντε επειδή είμαι καλός άνθρωπος θα σου το κάνω το χατήρι...:P

Μετά την δολοφονία της Ηρούς νομίζω ότι είναι εμφανές ότι ο fandago είναι αθώος...ή μήπως το γεγονός ότι είδαμε την Ηρώ γυμνή στο σύνταγμα με στρινγκ ήταν λάθος;;;:D
ψήφος από μένα στον jrot6
( δεν την αλλάζω αλλά είδα ότι έτσι και αλλιώς δεν την είχατε περάσει :P)

Το ποστ αυτό νομίζω έγινε 1 λεπτό μετά το αντίστοιχο ποστ της ΚουΕ περί αθωότητας του fandago και καμιά δεκαριά λεπτά μετά τη δολοφονία της Ηρούς...Ούτε συνεννοημένες να ήσασταν με την ΚουΕ...:hmm:

Το σχέδιο που ακολούθησε ο Θοδωρής ήταν ειπωμένο πριν δύο γύρους όταν μας εξηγούσε γιατί δεν παίξαμε καλά σαν δολοφόνοι, με το σκεπτικό ότι θα έπρεπε να πάμε κόντρα ένας από τους δολοφόνους στον ρουφιάνο για να σώσουμε αυτούς που ο ρουφιάνος έδινε, μπερδεύοντας τον κόσμο ποίος είναι ποιος, όπως ακριβώς έγινε αυτές τις μέρες..Οπότε η Ηρώ είναι με σιγουριά πλέον ο ρουφιάνος.

Μάζεψα όλα τα ποστ από τους 2 που η Ηρώ προτείνει jrot6 και niyia συν το αρχικό με τις προτάσεις του δολοφόνου Θοδωρή για να δουν όλοι ότι η Niyia είναι ο δολοφόνος και ο jrot6 είναι η ιερόδουλη

ΟΙ αρχικοί ύποπτοι του Θοδωρή ήταν η dooo(που έφυγε τζάμπα), η Ηρώ(που αποδεδειγμένα είναι ρουφιάνος πλέον), ο jrot6(ιερόδουλη) και xanp(δηλαδή εγώ)

Ακριβώς επειδή το είχε πει xanp και δημοσίως δε νομίζω να το εφάρμοζε και μάλιστα όταν μέσα σε αυτό το παιχνίδι είναι άτομα τα οποία ήταν και τότε δολοφόνοι...Και, επίσης, να πω ότι έχεις μία τρομερή επιμονή στα δύο αυτά άτομα τα οποία κατά την άποψή μου δεν έχουνε δώσει τρανταχτά σημάδια ενοχής...Απλά τους υποπτέυθηκε η Ηρώ...Ναι αλλά όπως έχω πει έλα που εγώ θεωρώ ότι η Ηρώ ήταν δολοφόνα και όχι ρουφιάνα όπως θέλησε να περάσει...:/:
Θα μπορούσε κάλλιστα βέβαια κάποιος να στηριχτεί σε αυτούς τους υπόπτους της Ηρούς και να καλυφθεί...Σωστά;;;;)

:clapup::clapup:
H Hρώ μου φαίνεται έκανε καλή δουλειά...

Πολύ λίγο μετά την αποκάλυψη του δολοφόνου fandago...;)

Κι από μένα Niyia.

Με το ρεύμα την τελευταία στιγμή...;)

Κλασσικές και αξεπέραστες τακτικές δολοφόνου...

ΚουΕ και πάλι από μένα...

xanp, Bill_Slayer περιμένω να ακούσω τι έχετε να μου πείτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Λίστα για Παρασκευή:

  1. Bill_Slayer:
  2. fantasmenos: jrot6
  3. jrot6:
  4. Κακή Επιρροή:
  5. Lorelai:Κακή Επιρροή
  6. Neraida:
  7. pitg21:
  8. Resident Evil:
  9. vendetta: Κακή Επιρροή
  10. xanp: lorelai

Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P
Κακή Επιρροή---->2
lorelai----->1
jrot6---->1


Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά

  1. dooo # 121 (ψηφοφορία)> ??
  2. Ηρώ # 175 ( δολοφονία) >??
  3. fandago # 221 (ψηφοφορία)> δολοφόνος
  4. Vkey # 266 (δολοφονία) > πολίτης
  5. niyia # 273(ψηφοφορία)> ??

Απουσίες
vendetta: 1
Resident Evil: 1


Υπενθυμίζουμε ότι αύριο θα μάθετε την ταυτότητα του MVP

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με την ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Ακολουθόντας την συμβουλή σου ας ξεκινήσουμε από εσένα που είσαι και η τρίτη που κατηγορούσε...τι λες λοιπόν να δούμε τι είσαι άυριο;;;:D

ψηφίζω Lorelai εκτός και αν γίνει τίποτα συνταρακτικό ...:)

Χαχαχαχαχ πολυ χαλαρα.
Απλα μαζεψε τα μπογαλακια σου γιατι μεθαυριο την κανεις, ετσι και βγω :Ρ
ΚΕ και απο μενα. Εχω πει γιατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Επειδή αύριο με βλέπω να δολοφονούμαι, ας κάνω μια περίληψη.:)

Όπως είπα και λίγο πιο πάνω, έχω κάπως μπερδευτεί με το ποιος τελικά από τους 2 (jrot6-Niyia) είναι ο δολοφόνος. Θα χρειαστεί λίγος περισσότερος χρόνος για να γίνει ξεκάθαρο. Όπως και να 'χει και οι 2 έχουν κακό ρόλο, για αυτό φροντίστε να τους βγάλετε!;)


Ο Θοδωρής αν δεν είχε ρόλο, δε θα μου είχε κάνει τέτοιου είδους επίθεση από την αρχή. Η ιερόδουλη δεν μπορεί να είναι.
Για αυτό το λόγο είμαι ακριβώς σίγουρη για την ενοχή του.
Για τον 3ο δολοφόνο, θα έλεγα Lorelai, αλλά μετά τα τελευταία ποστ του pitg21 τον φοβήθηκε το μάτι μου.:worry:

Πιστεύω πως αν αύριο φανεί η ιδιότητα του fandago θα καταλάβετε πολλά :)

Μόνο και μόνο επειδή δε θέλω να πέσουμε αύριο στην ιερόδουλη και να μην εκμεταλλευτούμε τη δυνατότητα να δούμε ιδιότητα, θα ψηφίσω fandago.

:)

Το λοιπόν. Διαβάζω διάφορα ποστ και βλέπω ότι ύποπτοι θεωρούνται niyia και jrot6. H Ηρώ η οποία ή είναι ρουφιάνος ή πολύ καλή ιερόδουλη λέει ότι ψηφίζει fandago αλλά θεωρεί ότι o jrot6 ή η niyia είναι killers. Με αυτό και τα επιχειρήματα της xanp που ενώ κατηγορούσε jrot6 (με πολύ πειστικά επιχειρήματα) ψήφισε σχεδόν αψυχολόγητα Lorelai (xanp το να σε κατηγορεί κάποιος δεν τον κάνει αυτόματα ένοχο) καταλήγω ότι η ορθολογική επιλογή είναι να βγει ο jrot6.

Εδώ που φτάσαμε ή που θα βγει ο jrot6 και απλώς θα είμαστε υποψιασμένοι για άλλους ή θα βγει άλλος ο οποίος δεν κατηγορήθηκε πολύ με συνέπεια να μην βγάλουμε κάποιο λογικό συμπέρασμα και θα βγει ο jrot6 σε μέρα που δεν θα φαίνεται οπότε δεν θα ξέρουμε τι ήταν (μια τρύπα στο νερό δηλαδή).

Ψήφος στον jrot6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Εδω που τα λεμε, δεν την κατηγορησα καν :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
jrot και απο μενα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Τέλος θα πω.. ότι οι παρακάτω συνδυασμοί μέχρι στιγμής μου φαίνονται οι πιο πιθανοί:

  • jrot6
  • fandago
  • Lorelai
και

  • Niyia
  • fandago
  • Lorelai
Με τη Lorelai ακόμα να μην έχω σιγουρευτεί. Θα δείξει ποιους θα υποστηρίξει στην πορεία

Εδώ σε κατηγορεί η σύμφωνα με το πως εξελίχθηκαν τα πράγματα ρουφιάνα(μπορεί να κάνω και λάθος) για δολοφόνο Lorelai αν δεν το είχες προσέξει..

Δεν θα μπορούσες να ήσουν, αλλά έδωσες αυτήν την εντύπωση. Οπότε καταλήξαμε ότι εγώ είμαι δολοφόνος και ο jrot6 ιερόδουλη, κυρία ρουφιάνα; :lol:

Ύποπτο τον jrot6 τον έβαλα όταν κάναμε τις υποθέσεις για τους ρόλους αλλά και γιατί η σιγουριά σου μου έδειχνε ότι μπορεί να είσαι ρουφιάνα ;)
Πίστεψε με, τα πράγματα θα είναι πολύ πιο καθαρά μετά την σημερινή ψηφοφορία :)

Αυτό για τον jrot6 και κυρίως γιατί δεν τον ψηφίζω ακόμα..Το θέμα είναι να βγάλουμε έξω τους δολοφόνους όχι την ιερόδουλη αν τελικά είναι ο jrot6.

Χαχαχαχαχ πολυ χαλαρα.
Απλα μαζεψε τα μπογαλακια σου γιατι μεθαυριο την κανεις, ετσι και βγω :Ρ
ΚΕ και απο μενα. Εχω πει γιατι.

Και να κάνω λάθος που πιστεύω ότι είσαι δολοφόνος δεν βλέπω να κάνεις και κάτι να υποστηρίξεις το αντίθετο Lorelai... Γενικά ή που δεν το έχεις σε αυτό το παιχνίδι γιατί δεν παίζεις έτσι όταν είσαι πολίτης 'η είσαι δολοφόνος απλά τα πράγματα...Πουθενά σε όσα πόσταρες δεν έχεις υποψίες, πουθενά δεν έχεις ψάξει ουσιαστικά για ένοχους παρά μόνο να μας τονίσεις την τυχαία επιλογή των δολοφόνων και να μας λες να ξεκολλήσουμε...Αν επιμένεις ότι παίζεις κανονικά θα μπω στον κόπο να μαζέψω όλα τα ποστ σου μέχρι σήμερα να δεις ότι τελικά δεν λες τίποτα...Sorry αλλά τι να κάνουμε και μόνο για αυτό για μένα είσαι ύποπτη. :spasiklas:

Το λοιπόν. Διαβάζω διάφορα ποστ και βλέπω ότι ύποπτοι θεωρούνται niyia και jrot6. H Ηρώ η οποία ή είναι ρουφιάνος ή πολύ καλή ιερόδουλη λέει ότι ψηφίζει fandago αλλά θεωρεί ότι o jrot6 ή η niyia είναι killers. Με αυτό και τα επιχειρήματα της xanp που ενώ κατηγορούσε jrot6 (με πολύ πειστικά επιχειρήματα) ψήφισε σχεδόν αψυχολόγητα Lorelai (xanp το να σε κατηγορεί κάποιος δεν τον κάνει αυτόματα ένοχο) καταλήγω ότι η ορθολογική επιλογή είναι να βγει ο jrot6.

// Ποίος με κατηγόρησε και δεν το πήρα είδηση; //

Εδώ που φτάσαμε ή που θα βγει ο jrot6 και απλώς θα είμαστε υποψιασμένοι για άλλους ή θα βγει άλλος ο οποίος δεν κατηγορήθηκε πολύ με συνέπεια να μην βγάλουμε κάποιο λογικό συμπέρασμα και θα βγει ο jrot6 σε μέρα που δεν θα φαίνεται οπότε δεν θα ξέρουμε τι ήταν (μια τρύπα στο νερό δηλαδή).

Ψήφος στον jrot6

Βρε fantasmene τι νόημα έχει να βγάλουμε την ιερόδουλη που μάλλον είναι ο jrot6 σε μέρα που βλέπουμε; αν δούμε δηλαδή ότι είναι πολίτης τι συμπέρασμα θα βγάλουμε;Το σκεπτικό μου που άφησα και τον jrot6 ήσυχο είναι ότι προέχει να δούμε κάποιον που είναι δολοφόνος σήμερα..για αυτό και κράτησα και επιφύλαξη για την ψήφο μου...Δηλαδή εσένα η Lorelai σου φαίνεται ότι παίζει σαν αθώος πολίτης;;

Εδω που τα λεμε, δεν την κατηγορησα καν :Ρ

Δεν είπα ότι την κατηγόρησες εσύ, η Ηρώ σε κατηγόρησε εσένα...σου έβαλα και το ποστ της να το δεις αν δεν το θυμάσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Εγω παλι καταλαβα πως ο fantasmenos λεει οτι εγω κατηγορησα εσενα, κιεγω λεω οτι δεν σε κατηγορησα :Ρ Νομιζω μονο εγω δεν εχω μπερδευτει σε αυτη την παρεα. Οσο για το οτι δεν εχω υποπτους, ελεος, ξαναδιαβασε τα. Μονο στο #269 εχω 2 υποπτους. Ενας παραπανω λογος για μενα να πιστευω οτι η Ηρω δεν ηταν ρουφιανος ειναι το οτι κατηγορουσε εμενα :Ρ και τελος παντων, τουλαχιστον τον δικο μου ρολο τον ξερω, και θα τον μαθεις κιεσυ αν καταφερεις να πεισεις κανεναν αλλον να με ψηφισει :Ρ

Μπαι δε γουει, και δολοφονος εχω ξανακανει και πολιτης. Αλλα ο τροπος μου δεν μοιαζει με καμια απο τις 2 φορες. Ισως γιατι δεν εχω συγκεκριμενο τροπο :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
vendetta αρχίζεις και γίνεσαι ύποπτος με την εμμονή σου σε μένα μιας που ξαναείπα ότι η σκέψη μου ήταν ορθολογιστική και μου κάνει εντύπωση που κάποιος αρκετά έξυπνος όπως εσύ δεν βλέπεις τα αυτονόητα

in any case, επειδή σε συμπαθώ θα σε συγχωρήσω, αλλά αν με βγάλετε σήμερα, μόλις φανεί ότι είμαι πολίτης ελπίζω να ψηφίσεις στη συνέχεια τον σωστό

Για μένα οι ύποπτοι στην παρούσα φάση είναι οι

  • Lorelai η οποία έσπευσε να με ψηφίσει πατώντας πάνω στο ποστ του vendetta (αφορμή να βρίσκαμε δλδ) η οποία επίσης ήταν στις επιλογές της Ηρούς (ελπίζω να αρχίσεις να σκέφτεσαι vendetta)
  • o jort ο οποίος είμαι σίγουρη ότι είναι ιερόδουλη και συμφωνώ με την xanp ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερο νόημα να βγει σήμερα που φαίνεται η ιδιότητα
  • ο pitg μην ξεχνιόμαστε ο οποίος με νυχια και με δόντια απ τις αρχές υποστήριζε με πάθος τον jort

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ έχουμε βγάλει έξω τους 2 δολοφόνους -fandago σίγουρος, Niyia με υψηλό ποσοστό-(δυστυχώς η dooo κατά τα φαινόμενα ήταν αθώα πολίτης αλλά την έφαγε η μαρμάγκα του πρώτου γύρου :()

ψάχνουμε για ένα δολοφόνο
αν τον βγάλουμε σήμερα, το παιχνίδι τελειώνει
για αυτό το λόγο δεν θα ψηφίσω τον jort τον ιερόδουλο αλλά την Lorelai

Η ψήφος μου στη Lorelai (ειδικά επειδή προσπαθεί να βγάλει με τόσο πάθος άκυρη την Ηρώ)


Αν δεν δολοφονηθώ στη μία, υπάρχει ενδεχόμενο να αλλάξω ψήφο, αν και εφόσον υπάρχει ρεύμα έστω και προς τον jort αλλά δεν βγαίνει κάποιος άλλος απ τους υπόπτους μου δλδ (Lorelai και pitg)

καλημέρα σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Προσθέτοντας ΚουΕ ένα από τα τελευταία σου ποστ σήμερα νομίζω ότι έχω μία ολοκληρωμένη δικαιολογία για να σου ξαναδώσω την ψήφο μου...Πολύ μπερδεύτηκες πάντως στο τελευταίο σου αυτό ποστ και δεν το συνηθίζεις...:hmm:
Άλλωστε μου είπες καλύτερα να σε ψηφίσω σε αυτόν το γύρο όπου θα φαίνεται και η ιδιότητα όποιου αποχωρεί...Άντε επειδή είμαι καλός άνθρωπος θα σου το κάνω το χατήρι...:P

Το ποστ αυτό νομίζω έγινε 1 λεπτό μετά το αντίστοιχο ποστ της ΚουΕ περί αθωότητας του fandago και καμιά δεκαριά λεπτά μετά τη δολοφονία της Ηρούς...Ούτε συνεννοημένες να ήσασταν με την ΚουΕ...:hmm:

Ακριβώς επειδή το είχε πει xanp και δημοσίως δε νομίζω να το εφάρμοζε και μάλιστα όταν μέσα σε αυτό το παιχνίδι είναι άτομα τα οποία ήταν και τότε δολοφόνοι...Και, επίσης, να πω ότι έχεις μία τρομερή επιμονή στα δύο αυτά άτομα τα οποία κατά την άποψή μου δεν έχουνε δώσει τρανταχτά σημάδια ενοχής...Απλά τους υποπτέυθηκε η Ηρώ...Ναι αλλά όπως έχω πει έλα που εγώ θεωρώ ότι η Ηρώ ήταν δολοφόνα και όχι ρουφιάνα όπως θέλησε να περάσει...:/:
Θα μπορούσε κάλλιστα βέβαια κάποιος να στηριχτεί σε αυτούς τους υπόπτους της Ηρούς και να καλυφθεί...Σωστά;;;;)

Αρχικά να πω ότι τυχαίνει μερικές φορές να έχεις αντιληφθεί κάποια πράγματα όπως και κάποιος άλλος αυτό δεν νομίζω ότι θέλεις να το δικαιολογήσω.Αν θυμάσαι και τότε που κάναμε μαζί δολοφόνοι σε αυτό βρε Κώστα στηριζόμασταν ότι κάνουμε αυτά που δεν περιμένουν οι πολίτες...
Ακριβώς επειδή το είχε πει και δημοσίως νομίζω ότι το εφάρμοσε και κυρίως όταν μέσα σε αυτό το παιχνίδι είμαστε άτομα τα οποία ήμασταν και τότε δολοφόνοι με το σκεπτικό να αντιδράσουμε αντίστροφα όπως εσύ τώρα.

Να σε ρωτήσω γιατί οι δολοφόνοι να θυσιάσουν 2 δολοφόνους με το καλημέρα σας και μάλιστα Ηρώ και fandago;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το λοιπόν. Διαβάζω διάφορα ποστ και βλέπω ότι ύποπτοι θεωρούνται niyia και jrot6. H Ηρώ η οποία ή είναι ρουφιάνος ή πολύ καλή ιερόδουλη λέει ότι ψηφίζει fandago αλλά θεωρεί ότι o jrot6 ή η niyia είναι killers. Με αυτό και τα επιχειρήματα της xanp που ενώ κατηγορούσε jrot6 (με πολύ πειστικά επιχειρήματα) ψήφισε σχεδόν αψυχολόγητα Lorelai (xanp το να σε κατηγορεί κάποιος δεν τον κάνει αυτόματα ένοχο) καταλήγω ότι η ορθολογική επιλογή είναι να βγει ο jrot6.

Εδώ που φτάσαμε ή που θα βγει ο jrot6 και απλώς θα είμαστε υποψιασμένοι για άλλους ή θα βγει άλλος ο οποίος δεν κατηγορήθηκε πολύ με συνέπεια να μην βγάλουμε κάποιο λογικό συμπέρασμα και θα βγει ο jrot6 σε μέρα που δεν θα φαίνεται οπότε δεν θα ξέρουμε τι ήταν (μια τρύπα στο νερό δηλαδή).

Ψήφος στον jrot6

όπως είπα, ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ψάχνουμε για ΕΝΑ δολοφόνο
θα βγάλεις αυτόν που θεωρείς ιερόδουλη? πασσο...
επιπλέον, μπορεί μεν να μην σημαίνει ότι είσαι δολοφόνος επειδή σε κατηγορεί κάποιος ΑΛΛΑ... όταν σε κατηγορεί άστοχα και προσπαθεί να δημιουργήσει εντυπώσεις, τότε τον καθιστά ύποπτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top