Εκκαθάριση "System Tool" virus

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βαλε αυτο,απο αλλο pc αν μπορεις,,και βγαλε τον ιο..
Malwarebytes Anti-Malware

https://www.google.gr/search?hl=el&s...853&q=system+tools+virus&aq=f&aqi=g3&aql=&oq=
https://technology.ezinemark.com/how...-tool-fake-antivirus-program-16be7b8d415.html

εδω λεει οτι προγραμμα το εβγαλε..το εχω και εγω και ειναι εξαιρετικο και τζαμπα..και πιανει αυτα που δεν πιανουν οι αλλοι.
I finally fixed this by installing Malwarebytes' Anti-malware - which turned into something of a chore because my computer initially wouldn't let me download it. I don't remember how I eventually did it, but I do recall that I found out how to do so by doing a "system tool" search in this community and this led me to a link that had been disguised so as to fool the system tools program and allow me to download it.

One may be able to go into safe mode and dowload the Anti-malware software, but I'm not sure. It's not how I finally was able to do it. Good luck.
και μετα ομως μπορει να ξαναπαρουσιαστει..αφου καθαριστει,,,ασχημο πραγμα κολλησες..

μετα απο κατι τετοια εγω εκανα φορματ και επανεγκατασταση συνηθως,,για σιγουρα..

εχεις στο δισκο μια εικονα του συστηματος?μπορεις να κανεις επαναφορα...λαπτοπ δεν ειναι?

εδω λεει και για προγραμματα που καθαριζουν αυτοματα τον ιο..δεστο..
και εδω
βασικα πολλοι διαφημιζουν οτι μπορουν να το βγαλουν..αλλα αμφιβαλλω..

καλυτερα αν δεν ξερεις,,καλυτερα να το πας σε ειδικο ,,να στο σβησει χειροκινητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ή πάτα του format...

έχω κολλήσει αντίστοιχο πράγμα, έφαγα ένα σαββατοκύριακο από τη ζωή μου και έφτασα να πειράζω και να σβήνω με το χέρι hidden αρχεία. και "καμουφλαρισμένους" ιούς..
Το 90% των εργαλείων δεν δουλεύουν όπως πρέπει και τελικά δεν στο βγάζουν

πσ. συχνά ούτε το system restore σε σώζει πάντως... Αν ΔΕΝ έχεις καλή επαφή με το sport ή πήγαινε σε κάποιον που ξέρει [όπως σου είπε ο άγγελος] ή format να καθαρίσει στα σίγουρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δες στα partitions του δισκου,,εχει καποιο μικρο με περιεργο ονομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τελικά, τι έκανες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top