Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,241 μέλη και 2,424,253 μηνύματα σε 75,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 268 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χάπια καφείνης;

Helium (The fractured but whole)

Δραστήριο Μέλος

H The fractured but whole αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 434 μηνύματα.

H Helium έγραψε: στις 14:28, 25-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Παιδιά, μη γελάσετε, αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω κι εγώ χαπάκια καφεϊνης, για το λόγο ότι φοβάμαι ότι οι πολλοί καφέδες που πίνω θα μου δημιουργήσουν πρόβλημα στα δόντια.
Τι λέτε;

Έχω βρει αυτό.

Πίνω 2 καφέδες την ημέρα, συνήθως αυτούς. Είναι αρκετοί βαρύς και σκούρος και τον πίνω με πολύ αργούς ρυθμούς.

Λέτε να τον αντικαταστήσω με χαπάκια ή να πάρω καμιά λευκαντική και αφού τελειώνω κάθε καφέ, να βουρτσίζω τα δόντια μου;

Ξέρω μπορεί να ακούγεται χαζό, αλλά 2 καφέδες την ημέρα με αργή κατανάλωση, καθημερινά, νομίζω μπορεί να δημιουργήσει θέμα.
Οι issimo έχουν 155mg καφεϊνης έκαστος. Το επιτρεπτο όριο ημερησιας κατανάλωσης είναι 400-500mg στους ενήλικες. Πρέπει όμως να συνυπολογισεις το τσάι, την κοκα κολα, την σοκολάτα, κάποιους καρπούς και φυλλωδη λαχανικά που περιέχουν καφεΐνη. Αν τα χαπια περιέχουν 200mg το καθένα, με δύο χαπια φτανεις το όριο, και θα πρέπει να περιορισεις την κατανάλωση των υπόλοιπων κεφεϊνουχων. Η καφεΐνη, δεν ξέρω τι γνώμη έχουν οι υπόλοιποι, καθως οι αποψεις διίστανται, είναι όμως εθιστική. Δοκίμασε να μην πιεις καφέ μια μέρα, και θα δεις ότι θα έχεις πονοκεφάλους, κοπωση. Η λειτουργία του εγκεφάλου αλλάζει αν δεν πιείς καφέ. Γνώμη μου είναι να μην αυξησεις την ποσότητα καφεΐνης που προσλαμβανεις ξεκινώντας χαπια.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Scandal , sophie_96

Βρείτε παρόμοια