[Apple] iPhone

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Tim Cook: Κόψτε τον ακριβό καφέ και θα μπορέσετε να αγοράσετε το iPhone X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Dear Tim, I don't have money for expensive coffee either. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Ατυχής η δήλωση του Tim, aλλά αν το note 8 κανει 1000 ευρώ η apple δεν είχε άλλη επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joannaroller

Νεοφερμένος

Η joannaroller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια το καινουργιο iphone x ουτε ωραιο ειναι ουτε αξιζει τα λεφτα του....πλεον μονο η μαρκα εχει μεινει και τιποτα αλλο...ποιος λογικος ανθρωπος δινει 1000 και ευρω για ενα κινητο....ας ηρεμησουμε λιγο :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
παιδια το καινουργιο iphone x ουτε ωραιο ειναι ουτε αξιζει τα λεφτα του....πλεον μονο η μαρκα εχει μεινει και τιποτα αλλο...ποιος λογικος ανθρωπος δινει 1000 και ευρω για ενα κινητο....ας ηρεμησουμε λιγο :eek:
Μιλάμε για το smartphone με την καλύτερη οθόνη όλων των εποχών https://www.displaymate.com/iPhoneX_ShootOut_1a.htm
με τις καλύτερες επιδόσεις
https://bgr.com/2017/09/18/iphone-x-specs-vs-galaxy-s8-iphone-8-more/.
Βγάζεις τις καλύτερες φωτογραφίες από οποιοδήποτε άλλο κινητό.
To μοναδικό κινητό που τραβάει 4Κ 60hz.
Ενσωματώνει νέες τεχνολογίες όπως FaceID, ARkit.

Δεν σας αναγκάζει η apple να αγοράσετε το iPhone X που είναι ένα επαιτειακό μοντέλο. H εταιρεία έχει αποδείξει ότι σέβεται το καταναλωτή προσφέροντας επιλογές για όλες τις τσέπες.

Αντικειμενικά περισσότερο κοροιδία είναι να αγοράζεις 5 ευρώ 1 καφέ και 10 ευρώ 1 ποτό από το να πάρεις μια συσκευή 1000 ευρώ που θα την κρατήσεις 5 χρόνια χρησιμοποιώντας την καθημερινά (50 λετπά την ημέρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,761 μηνύματα.
H εταιρεία έχει αποδείξει ότι σέβεται το καταναλωτή προσφέροντας επιλογές για όλες τις τσέπες.
Και πως ακριβώς το απέδειξε αυτό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Και πως ακριβώς το απέδειξε αυτό; :P
Υποστηρίζει τα κινητά της για 5 χρόνια όταν οι υπόλοιποι φτάνουν στα 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Είμαι σίγουρος ότι η apple θα κάνει παιδικό με τα animoji :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,851 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση εχω iphone 5 και σημερα μου δημιουργηθηκε το εξης προβλημα οταν το βαζω να φορτιζει μου εμφανιζονται 4 σεναρια
1. Φορτιζει κανονικα
2. Δεν φορτιζει καθολου (πχ ειναι στο 5% αλλα μενει μονιμα στο 5%)
3. Πάει προς τα πίσω (ενώ δείχνει ότι φορτίζει αντί να πάει στο 77 --> 78 μου πάει από το 77 στο 76)
4. μήνυμα ότι το αξεσουάρ μπορεί να μην υποστηρίζεται.
Είναι θέμα μπαταρίας ή θέμα καλωδίου αν ξέρει κάποιος πραγματικά να μου πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση εχω iphone 5 και σημερα μου δημιουργηθηκε το εξης προβλημα οταν το βαζω να φορτιζει μου εμφανιζονται 4 σεναρια
1. Φορτιζει κανονικα
2. Δεν φορτιζει καθολου (πχ ειναι στο 5% αλλα μενει μονιμα στο 5%)
3. Πάει προς τα πίσω (ενώ δείχνει ότι φορτίζει αντί να πάει στο 77 --> 78 μου πάει από το 77 στο 76)
4. μήνυμα ότι το αξεσουάρ μπορεί να μην υποστηρίζεται.
Είναι θέμα μπαταρίας ή θέμα καλωδίου αν ξέρει κάποιος πραγματικά να μου πει
Το έκανε και σε μένα παλιά και έφταιγε το καλώδιο φόρτισης! Πήρα καινούργιο και φόρτιζε κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,851 μηνύματα.
Το έκανε και σε μένα παλιά και έφταιγε το καλώδιο φόρτισης! Πήρα καινούργιο και φόρτιζε κανονικά.

σε ευχαριστω να σαι καλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.


Να τα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Εντυπωσιακό το Face ID. Συγκρίνει δυο πρόσωπα ανεξάρτητα από το make up, τα μαλλιά κ.λπ. Στη συγκεκριμένη περίπτωση γιος και μάνα είναι ολόιδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Είχα την τύχη να έχω το iPhone X για μια μέρα.

Το κινητό αξίζει απόλυτα τα λεφτά του. Η συσκευή είναι μοναδική και αντικειμενικά ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει σε mobile συσκευή από όλες τις απόψεις. Respect απλά στη μοναδική αυτή εταιρεία που δεν επαναπαύεται και συνέχεια καινοτομεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Εδώ και λίγες εβδομάδες έχει πέσει μεγάλη γκρίνια για το feature της Apple να ρίχνει τις επιδόσεις των σκυσκευών της όσο χαλάει η μπαταρία. H apple ζήτησε συγνώμη και θα δώσει τη δυνατότητα στους πελάτες της να αλλάξουν μπαταρία στη συσκευή τους με 29$. Πολύ ευχάριστη εξέλιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δεν χρησιμοποιώ προϊόντα Apple, οπότε δεν έδωσα πολύ σημασία:
Η μείωση των επιδόσεων των κινητών είναι συνάρτηση του επίπεδου φθοράς της μπατάριας? Γιατί εγώ κατάλαβα ότι έριχνε τις επιδόσεις παλαιών κινητών (με updates λογισμικού), ώστε να ωθεί κόσμο να αγοράζει τα καινούργια μοντέλα. Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Aπό την επίσημη ανακοίνωση της apple επιβεβαιώνεται ότι ρίχνει τις επιδόσεις της συσκευής όταν φθαρεί η μπαταρία για να μην υπάρχουν αναπάντεχα shutdown. Όταν αλλαχθεί η μπαταρία με καινούρια το κινητό ξαναεπιστρέφει στις default επιδόσεις του.

Preventing unexpected shutdowns
About a year ago in iOS 10.2.1, we delivered a software update that improves power management during peak workloads to avoid unexpected shutdowns on iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, and iPhone SE. With the update, iOS dynamically manages the maximum performance of some system components when needed to prevent a shutdown. While these changes may go unnoticed, in some cases users may experience longer launch times for apps and other reductions in performance.

Customer response to iOS 10.2.1 was positive, as it successfully reduced the occurrence of unexpected shutdowns. We recently extended the same support for iPhone 7 and iPhone 7 Plus in iOS 11.2.

Of course, when a chemically aged battery is replaced with a new one, iPhone performance returns to normal when operated in standard conditions.
https://www.apple.com/iphone-battery-and-performance/
Η πτώση στη φθορά της μπαραρίας θα εξακολουθήσει να γίνεται αλλά το λειτουργικό θα σε προειδοποιεί όταν συμβαίνει αυτό για να αλλάξεις μπαταρία.

Oi mobile συσκευές γίνονται ολοένα πιο ισχυές και είναι φυσικό επακόλουθο τα λειτουργικά τους πιο βαριά. Τουλάχιστον η apple δεν ρίχνει τις επιδόσεις "προγραμματιστικά" σε κάθε update.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,877 μηνύματα.
επισης οι πωλησεις του iphone x δεν ειναι τοσο υψηλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Άρχισα να μαζεύω λεφτά για να πάρω το iphoneX , πολύ ακριβό ρε παιδί μου :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top