Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,571 μέλη και 2,432,543 μηνύματα σε 76,240 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 231 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

iPhone

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,164 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 17:24, 03-11-17:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Αν είσαι στο ιατρείο σου με γάντια τότε σε μειώνει από πολλές περιττές κινήσεις.
Αν είμαι στο ιατρείο με γάντια και πρέπει οπωσδήποτε να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο, θα το κάνω με το password. Δεν ξέρω πόσο επαγγελματικό είναι να έχω το παιδί ξάπλα ή να γυρνάει τρέχοντας σαν δαιμονισμένο για να μην του κάνω εμβόλιο, κι εγώ να βγάζω το κινητό και να το στήνω σαν να παίρνω σέλφι για να ξεκλειδώσει.

Κάποιο πιο "γενικό" επιχείρημα;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ερινύς : 03-11-17 στις 17:44.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,729 μηνύματα.

O akikos έγραψε: στις 23:48, 03-11-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Κάποιο πιο "γενικό" επιχείρημα;
Δεν έχει νόημα να πω επιχειρήματα γιατί εσύ σε κάποιο βαθμό (όχι τόσο πολύ όσο η Nelliel) και η μισή ανθρωπότητα είστε αρνητικά προκαταλειμένοι με την apple και τα iPhone. Θα σου έδειχνα ιατρικές εφαρμογές του ARkit αλλά δεν έχει νόημα.

Όσο αφορά το FaceID για να χρησιμοποιήσεις το κινητό αρκεί να το βλέπεις και να σε βλέπει. Ούτε να το φέρεις στο ύψος των ματιών σου, ούτε να βγάλεις selfie. H apple δεν είναι Samsung να βγάζει δύσχρηστες τεχνολογίες.

Κάποιους σας βολεύει η αναγνώριση αποτυπωμάτων. Σεβαστό. Ξεχνάτε όμως ότι πριν το TouchID οι αναγνώστες αποτυπωμάτων ήταν κάτι σαχλαμάρες που έσερνες το δάχτυλο σου 10 φορές για να δουλέψουν. Αφού βγήκε το TouchID όλοι οι υπόλοιποι κατασκευαστές αντέγραψαν την τεχνολογία.

Προωπικά το FaceID μου αρέσει πολύ παραπάνω από το να έμπαινε το TouchID από πίσω. Ξενίζει γιατί είναι κάτι το καινούριο που δεν έχω συνηθίσει αλλά αργά ή γρήγορα πιστεύω θα γίνει mainstream.

Τέλοσπάντων το iPhone X έχει κάνει ρεκόρ προπαραγγελιών στη χώρα μας και όπως φαίνεται θα είναι το κινητό με τις περισσότερες πωλήσεις όλων των εποχών.

http://www.kathimerini.gr/932510/art...-x-sthn-ellada

Πολύ ευχάριστο κατά τη γνώμη μου γιατί μια συσκευή που φαίρνει κάτι το διαφορετικό πρέπει να επιβραβεύεται από τον καταναλωτή.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 03-11-17 στις 23:58.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,356 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 21:42, 06-11-17:

όταν η Samsung τρολάρει την Apple
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,839 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 12:22, 07-11-17:

Tim Cook: Κόψτε τον ακριβό καφέ και θα μπορέσετε να αγοράσετε το iPhone X
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,614 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 22:39, 07-11-17:

Dear Tim, I don't have money for expensive coffee either.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,729 μηνύματα.

O akikos έγραψε: στις 17:53, 09-11-17:

Ατυχής η δήλωση του Tim, aλλά αν το note 8 κανει 1000 ευρώ η apple δεν είχε άλλη επιλογή.
Παράθεση

joannaroller

Νεοφερμένος

H joannaroller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H joannaroller έγραψε: στις 20:15, 09-11-17:

παιδια το καινουργιο iphone x ουτε ωραιο ειναι ουτε αξιζει τα λεφτα του....πλεον μονο η μαρκα εχει μεινει και τιποτα αλλο...ποιος λογικος ανθρωπος δινει 1000 και ευρω για ενα κινητο....ας ηρεμησουμε λιγο
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε: στις 21:50, 09-11-17:

Αρχική Δημοσίευση από joannaroller
παιδια το καινουργιο iphone x ουτε ωραιο ειναι ουτε αξιζει τα λεφτα του....πλεον μονο η μαρκα εχει μεινει και τιποτα αλλο...ποιος λογικος ανθρωπος δινει 1000 και ευρω για ενα κινητο....ας ηρεμησουμε λιγο
Μιλάμε για το smartphone με την καλύτερη οθόνη όλων των εποχών http://www.displaymate.com/iPhoneX_ShootOut_1a.htm
με τις καλύτερες επιδόσεις
http://bgr.com/2017/09/18/iphone-x-s...iphone-8-more/.
Βγάζεις τις καλύτερες φωτογραφίες από οποιοδήποτε άλλο κινητό.
To μοναδικό κινητό που τραβάει 4Κ 60hz.
Ενσωματώνει νέες τεχνολογίες όπως FaceID, ARkit.

Δεν σας αναγκάζει η apple να αγοράσετε το iPhone X που είναι ένα επαιτειακό μοντέλο. H εταιρεία έχει αποδείξει ότι σέβεται το καταναλωτή προσφέροντας επιλογές για όλες τις τσέπες.

Αντικειμενικά περισσότερο κοροιδία είναι να αγοράζεις 5 ευρώ 1 καφέ και 10 ευρώ 1 ποτό από το να πάρεις μια συσκευή 1000 ευρώ που θα την κρατήσεις 5 χρόνια χρησιμοποιώντας την καθημερινά (50 λετπά την ημέρα).
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

H ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,583 μηνύματα.

H ultraviolence έγραψε: στις 23:15, 09-11-17:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
H εταιρεία έχει αποδείξει ότι σέβεται το καταναλωτή προσφέροντας επιλογές για όλες τις τσέπες.
Και πως ακριβώς το απέδειξε αυτό;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε: στις 23:24, 09-11-17:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Και πως ακριβώς το απέδειξε αυτό;
Υποστηρίζει τα κινητά της για 5 χρόνια όταν οι υπόλοιποι φτάνουν στα 2.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε: στις 22:11, 10-11-17:

Είμαι σίγουρος ότι η apple θα κάνει παιδικό με τα animoji :p
Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 3,546 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε: στις 21:40, 14-11-17:

να κανω μια ερωτηση εχω iphone 5 και σημερα μου δημιουργηθηκε το εξης προβλημα οταν το βαζω να φορτιζει μου εμφανιζονται 4 σεναρια
1. Φορτιζει κανονικα
2. Δεν φορτιζει καθολου (πχ ειναι στο 5% αλλα μενει μονιμα στο 5%)
3. Πάει προς τα πίσω (ενώ δείχνει ότι φορτίζει αντί να πάει στο 77 --> 78 μου πάει από το 77 στο 76)
4. μήνυμα ότι το αξεσουάρ μπορεί να μην υποστηρίζεται.
Είναι θέμα μπαταρίας ή θέμα καλωδίου αν ξέρει κάποιος πραγματικά να μου πει
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,842 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 21:47, 14-11-17:

Αρχική Δημοσίευση από Σωτηρης13
να κανω μια ερωτηση εχω iphone 5 και σημερα μου δημιουργηθηκε το εξης προβλημα οταν το βαζω να φορτιζει μου εμφανιζονται 4 σεναρια
1. Φορτιζει κανονικα
2. Δεν φορτιζει καθολου (πχ ειναι στο 5% αλλα μενει μονιμα στο 5%)
3. Πάει προς τα πίσω (ενώ δείχνει ότι φορτίζει αντί να πάει στο 77 --> 78 μου πάει από το 77 στο 76)
4. μήνυμα ότι το αξεσουάρ μπορεί να μην υποστηρίζεται.
Είναι θέμα μπαταρίας ή θέμα καλωδίου αν ξέρει κάποιος πραγματικά να μου πει
Το έκανε και σε μένα παλιά και έφταιγε το καλώδιο φόρτισης! Πήρα καινούργιο και φόρτιζε κανονικά.
Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 3,546 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε: στις 21:48, 14-11-17:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Το έκανε και σε μένα παλιά και έφταιγε το καλώδιο φόρτισης! Πήρα καινούργιο και φόρτιζε κανονικά.
σε ευχαριστω να σαι καλα
Παράθεση

Garist

Δραστήριο Μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 201 μηνύματα.

O Garist έγραψε: στις 21:40, 15-11-17:

Να τα μας...
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε: στις 23:40, 15-11-17:

Εντυπωσιακό το Face ID. Συγκρίνει δυο πρόσωπα ανεξάρτητα από το make up, τα μαλλιά κ.λπ. Στη συγκεκριμένη περίπτωση γιος και μάνα είναι ολόιδιοι.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε: στις 21:43, 25-11-17:

Είχα την τύχη να έχω το iPhone X για μια μέρα.

Το κινητό αξίζει απόλυτα τα λεφτά του. Η συσκευή είναι μοναδική και αντικειμενικά ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει σε mobile συσκευή από όλες τις απόψεις. Respect απλά στη μοναδική αυτή εταιρεία που δεν επαναπαύεται και συνέχεια καινοτομεί.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε: στις 10:44, 09-12-17:

https://itunes.apple.com/de/app/insi...280845473?mt=8
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 09-12-17 στις 10:47.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos έγραψε: στις 10:38, 30-12-17:

Εδώ και λίγες εβδομάδες έχει πέσει μεγάλη γκρίνια για το feature της Apple να ρίχνει τις επιδόσεις των σκυσκευών της όσο χαλάει η μπαταρία. H apple ζήτησε συγνώμη και θα δώσει τη δυνατότητα στους πελάτες της να αλλάξουν μπαταρία στη συσκευή τους με 29$. Πολύ ευχάριστη εξέλιξη.
Παράθεση

DumeNuke

Επιφανές Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,535 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 10:46, 30-12-17:

Δεν χρησιμοποιώ προϊόντα Apple, οπότε δεν έδωσα πολύ σημασία:
Η μείωση των επιδόσεων των κινητών είναι συνάρτηση του επίπεδου φθοράς της μπατάριας? Γιατί εγώ κατάλαβα ότι έριχνε τις επιδόσεις παλαιών κινητών (με updates λογισμικού), ώστε να ωθεί κόσμο να αγοράζει τα καινούργια μοντέλα. Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • [Apple] iPhone 4 και κεραία - Από DreamsRevenge
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-07-10 στις 23:07.
    • HTC HD2 vs. iPhone 3GS - Από Zod
      Το θέμα έχει λάβει 46 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επιλογή Συσκευής.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-01-10 στις 21:04.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα