Πόσο σημαντικές είναι οι εμπειρίες;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α, δεν έχω απαντήσει εδώ...
Όταν πια ήμαστε 2-3 χρόνια με το πρώτο αμόρε, είχα αρχίσει να τσινάω... ήδη είχα καταπνίξει έναν απαγορευμένο έρωτα για ένα φίλο στην πενταήμερη... και κάπου έλεγα, "εγώ δηλαδή με άλλον δε θα πάω;" και "πώς να είναι άραγε τα ενήλικα ραντεβού;"
Και ήξερα ότι αν έμενα μαζί του για καιρό, πολύ περισσότερο για πάντα, θα με στοιχείωνε αυτό.
Και όσο καλός κι αν ήταν ο τότε, θα το σκεφτόμουν...

Πλέον πολύ χαίρομαι που προσώρησα.

Αλλά για μένα δεν είναι κανόνας, το να έχει πάει κανείς με άλλους... Ίσως για τους άντρες πιο σημαντικό, ειδικά στις μεγαλούπολεις, αλλά δε θα αμφισβητήσω τη σχέση κάποιων, που είναι μαζί από... πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tall

Νεοφερμένος

Ο Ντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται αρκετή εμπειρία για να υπάρχει μια σχέση, αλλά να γνωρίζουν τι θέλουν από μια σχέση. Δεν υπάρχει κάποιο manual για τις σχέσεις. Αυτό που είναι σημαντικό δεν είναι άλλο από το να ξέρει ο καθένας ότι η σχέση είναι κάτι που κτίζεται και από τους δυο κα τα βασικά συστατικά της είναι αγάπη, ισότητα, συντροφικότητα, κατανόηση και αποδοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ξέχασες την χημεία.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tall

Νεοφερμένος

Ο Ντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση kajira ότι οι έννοιες που αναφέρω αποτελούν την χημεία ή μέρος της. Απλά δεν ήθελα να τις πω με μια μόνο συνηθισμένη και ίσως λίγο παρεξηγημένη λέξη. Βέβαια στη χημεία μπορούν να συμπεριληφθούν και πολλές ακόμα άλλες έννοιες. Α! και εννοείται ότι συμφωνώ μαζί σου απλά διευκρινίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
η περιεργεια του διαφορετικου , ο χαρακτηρας του καθε ανθρωπου, οι αλλαγες σκεψης του πανω στα πραγματα, η κοινωνικες αλλαγες απο τα παλιοτερα χρονια. το θεμα ειναι να μπορεσεις καποια στιγμη να πεις αυτα μετραν για μενα και να μη ψαχνεσαι αλλου χωρις ιδιαιτερο λογο.παραμονο απο επιπολαιοτητα.το να κανεις λαθη ειναι λογικο.το θεμα ειναι καποια στιγμη να πετυχεις το σωστο τιμινγκ για σενα και για τον συντροφο σου και να κατασταλλαξετε.και αν παλι κατι συμβει και χωρισεις δε πειραζει ...απο καποια στιγμη και μετα ξερεις τι ζητας ξερεις τι σου γινεται και θα προσπαθησεις για το καλυτερο.ο καθε ανθρωπος ετσι και αλλιως καποια στιγμη ωριμαζει και ζηταει αυτο που θελει συνειδητα πια.ειτε γαμος ειτε σταθερη σχεση ειτε απλα να απολαμβανει τον ερωτα.το ζητουμενο ειναι η συνειδηση του εαυτου του και η ωριμοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Πιστεύω πως οι εμπειριες που εχει ο κάθε ένας στην δεδομένη στιγμη που γίνεται ζευγάρι με κάποιον/α εξαρτώνται απο πολλους παράγοντες. Μπορει ας πούμε να τις ήθελε, μπορει και να ήταν λόγω ατυχίας, δεν έβρισκε δηλαδη το κατάλληλο ταίρι. Μόνο στην πρώτη περιπτωση, ατόμου δηλαδή που κυνηγάει τις εμπειρίες, το άτομο αυτό μέσα σε μία σχέση, θα κάνει το ίδιο. Με αποτέλεσμα να κινδυνέψει η σχέση. Στην δεύτερη αντίθετα, θα είναι πιο πιστός κι απο τον άλλο, δυνητικά, αφού, έχοντας εμπειρίες πίσω του δεν θα τον τρώει το μαράζι "δηλαδή εγώ με άλλον/η δεν θα πάω;", ούτε η περιέργεια φυσικά.

Πάντως το άν θα κρατήσει ενα ζευγάρι δεν είναι μόνο θέμα σεξ, αν δηλαδη θα πέσει κέρατο, μιας και πολλά ζευγάρια δεν υπολογίζουν το κέρατο και συνεχίζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πόσο σημαντικές είναι οι εμπειρίες?

Πάρα πολύ!

Γι' αυτό κρατάω πάντα κάνα τρίκιλο στο πατάρι, ποτέ δεν ξέρεις ποιός θα έρθει επίσκεψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Για μένα οι εμπειρίες βοήθησαν στο να γνωρίσω τον εαυτό μου, το πραγματικό όχι τις εφηβικές μου εικόνες πλασμένες από τι "θα'θελα να 'μουνα", τι "θα'θελαν οι άλλοι να 'μουνα", τι λέει ο κόσμος ότι πρέπει να 'μαστε η ακόμα και από την άκριτη αντίδραση στο τι λέει ο κόσμος ότι πρέπει να 'μαστε.
Δεν τις επεδίωξα αλλά όχι δεν θα'θελα να 'μουνα με το πρώτο μου αγόρι, και η χυλόπιττα που έφαγα ήταν μέγιστο δώρο που με έβγαλε από μια "ροζ" εικόνα του κόσμου και του εαυτού μου και με βοήθησε να εστιάσω.
Όμως ξέρω και ανθρώπους που μέσα τους ήταν πολύ ξεκαθαρισμένοι στο ποιοί ήταν και τι ήθελαν και με την πρώτη τους σχέση βρήκαν αυτό που ήθελαν.
Τέλος να επισημάνω ότι οι εμπειρίες είναι καλές όταν ξέρεις και τι να τις κάνεις. Ξέρω επίσης ανθρώπους που οι εμπειρίες δεν τους έκαναν ποτέ να κοιτάξουν μέσα τους αλλά τους έκαναν μισογύνηδες ή μίσανδρους (υπάρχει τέτοια λέξη, δεν μισεί κανείς τους άντρες ή εγώ δεν ξέρω τι γράφω:hmm:!), κλειστούς ή συμφεροντολόγους και άλλους που τους έκαναν να βελτιώσουν την επαφή τους με τους ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Δεν νομίζω να πείραξε τον άντρα μου ότι ήταν ο πρώτος που έκανα έρωτα μαζί του να μην σας πω ότι του άρεσε που ήμουν π*****α!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Η εμπειρίες μόνο θέτικα μπορεί να λειτουργούν σε όλα τα θέματα πόσο μάλλον στις ερωτικές σχέσεις!

Μου ακούγετε αδιανόητο να έμενα για μια ζωή μαζί με την πρώτη μου σχέση :wacko::wacko: τι να πω, αν κάποιοι μπορούν και δεν θα μπουν ποτέ στον πειρασμό να δοκιμάσουν έστω και από περιέργεια με άλλο άτομο, τότε είναι είδος προς εξαφάνιση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
ο άντρας μου δεν ήταν η πρώτη μου σχέση( είχα σχέση πριν τον άντρα μου 2.5 χρόνια αλλά δεν ήθελα να κάνω έρωτα μαζί του δεν ένιωθα έτοιμη) ήταν όμως η πρώτη ολοκληρωμένη σχέση που είχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πόσων ετών είσαι αν επιτρέπεται? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
τώρα είμαι 27 αλλά έχει 6 χρόνια που είμαι με τον άντρα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριελ

Νεοφερμένος

Η Αριελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!εχω μια ερωτηση!!πιστευετε οτι πριν παντρευτει ενας αντρας η μια γυναικα,πρεπει να εχει ενα σεβαστο αριθμο σεξουαλικων εμπειριων??



-----
Σημείωση συντονιστή:Το μήνυμα αυτό μετακινήθηκε από το θέμα "Με πόσα διαφορετικά άτομα έχετε κάνει σεξ;" και ενδέχεται να μην εφάπτεται στην ροή της συζήτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Define σεβαστό;
Από ποιον σεβαστό;
Μίνιμουμ 3, πχ, και μάξιμουμ 10;
Όχι, δεν πιστεύω σε αυτές τις γενικεύσεις.

-----
Σημείωση συντονιστή:Το μήνυμα αυτό μετακινήθηκε από το θέμα "Με πόσα διαφορετικά άτομα έχετε κάνει σεξ;" και ενδέχεται να μην εφάπτεται στην ροή της συζήτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!εχω μια ερωτηση!!πιστευετε οτι πριν παντρευτει ενας αντρας η μια γυναικα,πρεπει να εχει ενα σεβαστο αριθμο σεξουαλικων εμπειριων??

Οχι βεβαια...ολα αυτα ειναι σχετικα...

-----
Σημείωση συντονιστή:Το μήνυμα αυτό μετακινήθηκε από το θέμα "Με πόσα διαφορετικά άτομα έχετε κάνει σεξ;" και ενδέχεται να μην εφάπτεται στην ροή της συζήτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!εχω μια ερωτηση!!πιστευετε οτι πριν παντρευτει ενας αντρας η μια γυναικα,πρεπει να εχει ενα σεβαστο αριθμο σεξουαλικων εμπειριων??

Αν μιλαμε για σεβαστο για τον ιδιο αριθμο, ναι. Γιατι αν πιστευει ο ιδιος οτι θα επρεπε να ειχε παει με περισσοτερες, τοτε πιθανως να του βγει σε regret (ελλειψει καλυτερης ελληνικης λεξης!) στο μελλον. Αν μιλαμε παλι για σεβαστο απο την κοινωνια - την παρεα του - κτλ...οχι.

(Προφανως τα ιδια ισχυουν και για γυναικα)

-----
Σημείωση συντονιστή:Το μήνυμα αυτό μετακινήθηκε από το θέμα "Με πόσα διαφορετικά άτομα έχετε κάνει σεξ;" και ενδέχεται να μην εφάπτεται στην ροή της συζήτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ειναι δυνατον να βγαλεις συμπερασματα για το ποιον καποιου με βαση του τι κανει στο κρεββατι του..?! Με ποσους εχει βρεθει ερωτικα κ.ο.κ..?!
Ναι εγω βγαζω ενα συμπερασμα. Αν εχει παει με 20 πριν απο μενα, εγω θα γινω ο 21ος και πιθανως σε ενα δυο μηνες,, βάσει πιθανοτήτων, θα ψαχνει τον 22ο. Το ιδιο ισχυει και για τους αντρες φυσικα.

-----
Σημείωση συντονιστή:Το μήνυμα αυτό μετακινήθηκε από το θέμα "Με πόσα διαφορετικά άτομα έχετε κάνει σεξ;" και ενδέχεται να μην εφάπτεται στην ροή της συζήτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι εγω βγαζω ενα συμπερασμα. Αν εχει παει με 20 πριν απο μενα, εγω θα γινω ο 21ος και πιθανως σε ενα δυο μηνες,, βάσει πιθανοτήτων, θα ψαχνει τον 22ο. Το ιδιο ισχυει και για τους αντρες φυσικα.

Να σε πω, δλδ τι ποσοστο δινεις να κανει η αλλη ή αλλος αυτο που λες?!

-----
Σημείωση συντονιστή:Το μήνυμα αυτό μετακινήθηκε από το θέμα "Με πόσα διαφορετικά άτομα έχετε κάνει σεξ;" και ενδέχεται να μην εφάπτεται στην ροή της συζήτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Αν εχει κανει 20 σχεσεις πριν απο εμενα? Δινω ενα 90% Δηλαδη θα ειναι σημαδι για μενα οτι κατι δε παει καλα...

-----
Σημείωση συντονιστή:Το μήνυμα αυτό μετακινήθηκε από το θέμα "Με πόσα διαφορετικά άτομα έχετε κάνει σεξ;" και ενδέχεται να μην εφάπτεται στην ροή της συζήτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top