Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εβγαλα το καλωδειο του ρευματος, εβγαλα την μπαταρια, αλλα δεν την εχω βαλει ακομα για να δοκιμασω... Θα το αφησω για αυριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς μπορώ να ανεβάσω ένα δικό μου video στο youtube και να του βάλω και μουσική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς μπορώ να ανεβάσω ένα δικό μου video στο youtube και να του βάλω και μουσική?
Τα Windows έχουν ένα πρόγραμμα που λέγεται Windows Movie Maker στο οποίο μπορείς να φορτώσεις το video σου και να του προσθέσεις και τη μουσική (αλλά και διάφορα άλλα που μπορεί να θες). Αφού έχεις φτιάξει το video που θέλεις πας στο youtube και πατάς στο κίτρινο κουμπί πάνω δεξιά που λέει upload και ακολουθείς τα βήματα.

Φυσικά για να ανεβάσεις video πρέπει να έχεις λογαριασμό στο youtube ή στο gmail. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
ok...Ευχαριστώ πολύ
Γλύκα το avatar σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πλεων το pc αναβει αλλα δεν δεχετε τιποτα απο οσα ειναι συνδεδεμενα...Το ποντικι δεν αποκρινετε, το ιδιο και το πληκτρολογιο, το δικτιο δεν τον αναγνωριζει, οι usb ειναι σαν να μην υπαρχουν... Μονο εικονα δινει.. Οποτε μαλλον ηρθε η ωρα του για το νεκροταφειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πλεων το pc αναβει αλλα δεν δεχετε τιποτα απο οσα ειναι συνδεδεμενα...Το ποντικι δεν αποκρινετε, το ιδιο και το πληκτρολογιο, το δικτιο δεν τον αναγνωριζει, οι usb ειναι σαν να μην υπαρχουν... Μονο εικονα δινει.. Οποτε μαλλον ηρθε η ωρα του για το νεκροταφειο...
format;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Άλλαξε mobo Κρόνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πλεων το pc αναβει αλλα δεν δεχετε τιποτα απο οσα ειναι συνδεδεμενα...Το ποντικι δεν αποκρινετε, το ιδιο και το πληκτρολογιο, το δικτιο δεν τον αναγνωριζει, οι usb ειναι σαν να μην υπαρχουν... Μονο εικονα δινει.. Οποτε μαλλον ηρθε η ωρα του για το νεκροταφειο...
Άρα δηλαδή μπαίνει κανονικά στα Windows έτσι;
Είχες πει ότι έβγαλες και ξαναέβαλες τα καλώδια, εννοούσες και τα εσωτερικά; Αν είσαι σίγουρος ότι τα έβαλες όλα σωστά και παρόλα αυτά δεν παίζει τίποτε, τι υπολογιστή έχεις να δούμε αν αξίζει να αντικαταστήσεις την μητρική ή να πάρεις καινούριο;

υγ: το πληκτρολόγιο δεν παίζει ούτε στο BIOS;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
To pc μου ειναι επισημος τρελο..! Σημερα δουλευει κανονικα...:s
Παντος να αλλαξω μητρικη δεν αξιζει... Μιλαμε για pentium 4, 3gh, Nvidia Fx5200, 512 ram κλπ κλπ... Δεν ξερω καν αν κυκλοφορουν ακομα μητρικες που να ειναι συμβατες μ ολο το υπολιπο συστιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Λοιπόν, το πρόβλημα είναι το εξής, έχω στα χέρια μου ένα fujitsu siemens m1420 laptop της καλής μου, το laptop αυτό συνοδευόταν από ένα cd rom που λέγεται: fujitsu siemens product recovery cd-rom xp home sp1. To cd rom αυτό είναι πλέον χιλιογραντσουνισμένο και το laptop δε το διαβάζει οπότε μέσω αυτού δεν είμαι σε θέση να κάνω format. Με τα δικά μου xp pro που χρησιμοποιώ και στο δικό μου πισί το πρόβλημα παραμένει καθώς δίνει μήνυμα σφάλματος κατά την εγκατάσταση. Έχει κανείς καμία ιδέα για το τι μπορώ να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
1. Turn your machine on or:
If the PC is already running, switch the machine off, wait for a moment and then switch it on again.
2. During the boot process, press the F8 key at very frequent intervals, until the menu "Advanced Boot Options" appears. Repeat this process if necessary in order to gain access to this menu.
3. The "Advanced Boot Options" menu will offer you the "Repair your Computer" function. If this is not the case, use the up/down keys (����) to select "Repair your Computer" and confirm with the Enter key.
4. Once Windows has loaded a few files, "System Recovery Options" will appear. Under "Select a language" and "Select a keyboard layout:" specify the language and keyboard layout. As a rule, the language will be automatically recognised by the system and is marked in grey. Click on "Next".
5. Under "User name:" enter the user name and the "Password". The user name will also be available in the selection menu and can be called up by clicking on the black triangle. If you have not assigned a password for the user selected, leave the "Password" field empty. Then click on "OK".
6. In the following "System Recovery Options" menu, select the option "Fujitsu
Siemens Computers Recovery" with the sub-item "Easy backup and recovery
of your system".
7. In the next menu, select "Restore the as-delivered status" and click on "Next".
8. In the menu "Restore factory default settings", choose the option "From hard
disk (recommended)" from "Select source" and confirm with "Next".
9. The next message informs you that all data could be lost. Once you have
confirmed this message, your system is restored. On completion of the restoration process, a confirmation message will be
displayed.
10. Select "Exit" to close the process.
11. In the following "System Recovery Options" menu, select "Restart".
12. After the restart, you must make some adjustments. To do this, follow the onscreen instructions.
Από το Manual: SCALEO PC, AMILO Notebook, Restoring installed software (DE, DA, EN, ES, FI, FR, IT, NL, NO, SV) - AMILO M142

Κάτι τέτοιο θα επαναφέρει τον φορητό ακριβώς όπως ήταν όταν τον αγόρασες (όσον αφορά το λογισμικό) επηρεάζοντας ΜΟΝΟ το partition που είναι το λειτουργικό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το λειτουργικό είναι σβησμένο. Και το ρικόβερι σιντί χαλασμένο.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το λειτουργικό είναι σβησμένο. Και το ρικόβερι σιντί χαλασμένο.:(
Διάβασες καθόλου αυτό που σου έβαλα; :P
Το ξέρω αυτό που λες, η λύση που σου έδωσα δεν απαιτεί ούτε λειτουργικό να υπάρχει ούτε τα Recovery CD. Υπάρχει ένα partition του συστήματος (συνήθως κρυφό) από το οποίο υπάρχει η δυνατότητα να επαναφέρεις το laptop στην εργοστασιακή του κατάσταση. Δες όλο το manual εδώ και συγκεκριμένα το κεφάλαιο 3.2 Restoring the system from the hard disk ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Όπα, συγγνώμη, παλιοαγγλικά βλέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
παιδια ειχα κατεβασει παλια το trivial version of Zoner αλλα έληξε η προθεσμία του ...
Ξερει κανεις να μου δωσει καποιο λινκ για να κατεβασω παρομοιο πρόγραμμα ? ( να εχει σιδερωμα προσωπου ομως , για τυχον ρυτιδες :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
γιατι εχεις ρυτιδες απο τωρα...?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena901126

Νεοφερμένος

Η elena901126 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
το photoshop σου κάνει?υπάρχει στο limewire!το είχα κατεβάσει παλια και θυμάμαι τότε το πιο πρόσφατο ήταν το 7,δεν ξέρω αν βγήκε άλλο απο τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koulee

Νεοφερμένος

Ο koulee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
καλησπέρα.
Παιδιά έχω τον εξής προβληματισμό:μπορούμε με κάποιον τρόπο τα εικονίδια τα οποία βρίσκονται κάτω δεξιά στην επιφάνει εργασίας να τα αποκρύψουμε την στιγμή όμως που τρέχει το πρόγραμμα??
δηλαδή για παράδειγμα το msn αν εγώ θέλω να το λειτουργώ μπορώ ταυτόχρονα να το κρύψω απο εκεί κάτω το εικονίδιο του??
Έχω βρεί κάτι παρόμοιο, δεξί κλίκ στο μπλέ κάτω μπάρα->customize->και hide εκεί που λέει για τα προγράμματα αλλά δεν κάνει ακριβώς αυτό που θέλωτο,αποκρύβει το πρόγραμμα πίσω απο το βελάκι ΜΟΝΟ.
γνωρίζεται αν και πως γίνεται??
ευχαριστώ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Διάβασα 4 φορές το μήνυμα σου για να καταλάβω τι εννοείς και παρόλα αυτά δεν το κατάλαβα.

Η επιφάνεια εργασίας είναι ο κύριος χώρος της επιφάνειας ενώ το βελάκι που αναφέρεις εσύ δίπλα στο ρολόι βρίσκεται πάνω στην μπάρα έναρξης. Εσύ για ποια εικονίδια μιλάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koulee

Νεοφερμένος

Ο koulee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
αναφέρομαι για τα εικονίδια δίπλα απο το ρολόι..μπάρα έναρξης(δεν ήξερα ότι την λένε έτσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top