Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
χμ παιδες καλησπερα, ηθελα να ρωτησω για την μπαταρια του λαπτοπ. προσωπικα παντα την εχω συνδεδεμενη και οταν φτανει στο 80% δεν φορτιζεται και ας ειναι συνδεδεμενη-μεσω της επιλογης ενος προγραμματος που προτεινε ο υπολογιστης τελοσπαντων.
εμ,δεν θα επρεπε να το κανω αυτο; ρωταω γιατι πριν απο λιγο μου εκανε το λαπτοπ κατι σκερτσα αλλα ισιωσε το πραγμα απο μονο του και ψαχνω να βρω πιθανες αιτιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μεσω της επιλογης ενος προγραμματος που προτεινε ο υπολογιστης τελοσπαντων.
ποιο προγραμμα?
στα win 7 δεν εχει επιλογη να εχει μπαταρια αλλα να μην φορτιζεται..
εγω το acer μου το λειτουργω με ρευμα με βγαλμενη τη μπαταρια..
την κραταω μονο αν το παω εξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εχω καποια αρχεια που κανω seed μεσω utorrent θελω να κανω format το pc
τα αρχεια τα εχω ολα αποθηκευμενα σε εξωτερικο

πως μπορω καπως να μεταφερω ολη την λιστα με τα torrent που κανω seed στο νεο μου pc???
δδλ θελω απο τα αρχεια που κανω seed(διαμοιρασμος) να βγαλω το -αντιστοιχο- αρχειο .torrent(δλδ αυτο που πατησα εξ αρχης για να ανοιξει το προγραμμα-torrent client)

Υ.Γ. χρησιμοποιω utorrent





edit: το βρηκα
C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\uTorrent
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ποιο προγραμμα?
στα win 7 δεν εχει επιλογη να εχει μπαταρια αλλα να μην φορτιζεται..
εγω το acer μου το λειτουργω με ρευμα με βγαλμενη τη μπαταρια..
την κραταω μονο αν το παω εξω..

(εαν πεταξω καμια κοτσανα συγκρατηθειτε) ειναι απο την κατασκευαστικη εταιρεια του υπολογιστη μου φαινεται samsung-και τωρα δε μπορω να βρω και πως το αποεπιλεγω και χωρις να συνδεδεμενο κρατα μιση ωρα μονο περιπου. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
εχω καποια αρχεια που κανω seed μεσω utorrent θελω να κανω format το pc
τα αρχεια τα εχω ολα αποθηκευμενα σε εξωτερικο

πως μπορω καπως να μεταφερω ολη την λιστα με τα torrent που κανω seed στο νεο μου pc???
δδλ θελω απο τα αρχεια που κανω seed(διαμοιρασμος) να βγαλω το -αντιστοιχο- αρχειο .torrent(δλδ αυτο που πατησα εξ αρχης για να ανοιξει το προγραμμα-torrent client)

Υ.Γ. χρησιμοποιω utorrent





edit: το βρηκα
C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\uTorrent
Είσαι καλός άνθρωπος:P
https://9gag.com/gag/5097634
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
καλημερα! εχω ενα λαπτοπ acer Extenza 5510,το οποιο ξαφνικα,δεν μπαινει σε κανενα wifi! ενω βρισκει κανονικα τα κοντινα wifi,πας,πατας συνδεση,σου λεει οτι συνδεθηκε κι οτι ειναι κανονικα συνδεδεμενο αλλα δεν μπορεις να μπεις στο ιντερνετ!(δεν φταιει το σημα σε καμια περιπτωση).τι κουφο ειναι αυτο????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Καλησπερα. Ειχα στο παρελθον κατεβασει ενα προγραμμα δωρεαν(το abbyy fine reader) απο ενα σαιτ που δεν υπαρχει πια. Πλεον ειναι μονο επι πληρωμη. Αν κανω format θα χαθει χωρις να υπαρχει τροπος να το ''σωσω'' καπου (κατ'αναλογια με τα αρχεια) ή μπα και θα πρεπει να το αγορασω; Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
καλημερα! εχω ενα λαπτοπ acer Extenza 5510,το οποιο ξαφνικα,δεν μπαινει σε κανενα wifi! ενω βρισκει κανονικα τα κοντινα wifi,πας,πατας συνδεση,σου λεει οτι συνδεθηκε κι οτι ειναι κανονικα συνδεδεμενο αλλα δεν μπορεις να μπεις στο ιντερνετ!(δεν φταιει το σημα σε καμια περιπτωση).τι κουφο ειναι αυτο????

Πινακας ελεγχου/δικτυα/διαχειριση ασυρματων δικτυων Διαγραφης οαλ τα αποθηκευμα και ξαναπροσπαθεις. Κατα πασα πιθανοτιτα το προβλημα θα εχει λυθει

Καλησπερα. Ειχα στο παρελθον κατεβασει ενα προγραμμα δωρεαν(το abbyy fine reader) απο ενα σαιτ που δεν υπαρχει πια. Πλεον ειναι μονο επι πληρωμη. Αν κανω format θα χαθει χωρις να υπαρχει τροπος να το ''σωσω'' καπου (κατ'αναλογια με τα αρχεια) ή μπα και θα πρεπει να το αγορασω; Ευχαριστω.


Με τα αρχεια δεν θα καταφερεις τιποτα. Δες αν εχεις το setup φιλε. Παντος αφου καποτε το κατεβασες παει να πει οτι αυτη η εκδοση ειναι δωρεαν, ολο και καπου θα μπορεις να την βρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εχω τρομερο προβλημα με οποιαδηποτε εξωτερικη συσκευη
καθε αντιγραφη που κανω ειτε σε δισκο(εξωτερικο) ειτε σε στικακι σερνεται
πιο συγκεκριμενα πιανει μεγιστη ταχυτητα αντιγραφης 512kb/s
Προοχη,παλια μια χαρα λειτουργουσε επιανε μεγαλες ταχυτητες 11mb/s.Στον εσωτερικο επισης δεν τιθεται καποιο θεμα ολα οκ
Τελος,διαβαζει και πολυ αργα απο τα εξωτερικα μεσα πλεον καθως δεν μπορω να κανω αντιγραφη ενα αρχειο και παραλληλα να βλεπω ξερω γω μια σειρα....
δοκιμασα να ψαξω και να φτιαξω τυχον errors στο δισκο(σε ολους καθως και στα στικακια που εκανα search) αλλα δεν βρεθηκε κανενα θεμα
ηδη αρχιζω να κανω backup για να κανω format,θα ηθελα καποιος να μου προτεινει τι να κανω???
κατεβασα και το hard disk της sentinel αλλα δεν βρηκε καποιο προγραμμα
δοκιμασα να το βαλω σε αλλες θυρες usb πανω στο pc,να τα βαλω πανω σε καποιο απο τα 2 hub που εχω αλλα και παλι τπτ,ολοι μου οι drivers ειναι μια χαρα και δεν εχω ανανεωσει κανεναν τις 2 τελευταιες μερες που εμφανηστικε το προβλημα.Δεν εκανα install καποιο καινουριο προγραμμα,δοκιμασα system restore καμια διαφορα,δεν μπηκε απο τα windows καποια ενημερωση,δεν εχω ιο(avg,avast,kasperky).Δεν ξερω τι αλλο να κανω....
εχω windows xp αλλα τωρα θα βαλω win7 home premium μπας και καταφερουν αυτα να εξαληψουν το οποιο προβλημα μπορει να υπαρχει

οι δισκοι μου παντως ειναι οι εξης:
transcend 750gb
toshiba 750gb
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ψαξε για drivers του usb controller σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
το usb controleer δεν εχει drivers
τα win xp στις συσκευες λεει οτι ειναι οκ

θα βαλω win 8 τωρα και ελπιζω θα λιθει το θεμα....


αν δεν πιασει η αλλαγη λειτουργικου θα δοκιμασω αυτο που λες και θα σου πω thanx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Μολις σημερα εβαλα windows 8(32 bit) ολα λειτουργουν μια χαρα περα απο το γεγονος οτι


oταν βαζω στο πληκτρολογιο
την ελληνικη γλωσσα:
οταν παταω shift & 2 μου βγαζει--> "
ενω κανονικα
στην αγγλικη γλωσσα:
οταν παταω shift & 2 μου βγαζει--> @

πως μπορω να το φτιαξω ωστε να εχει κανονικα και στην ελληνικη γλωσσα το συμβολο @:/:

Σημείωση Συντονιστή:Το μήνυμα προέκυψε έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα:" Προβλημα με πληκτρολογιο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

petros7

Νεοφερμένος

Ο petros7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς γιατί μου ελαχιστοποιεί τα προγράμματα μόνο του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να κάνω το bios, εκεί που λέει starting windows και γενικά πριν μπουταρει το λειτουργικό να είναι full screen, έψαξα παντού αλλά δεν βρήκα τίποτα οπότε είπα να ρωτήσω εσάς, πως θα το κάνω;;; :(

αρά είναι πρόβλημα της οθόνης μου; κι αν ναι, πως το φτιάχνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Κάτι έχει εγκατασταθεί στον υπολογιστή μου και όποτε σερφάρω στο ιντερνετ - με οποιονδήποτε browser - μου βγαίνουν λινκς πάνω στο κείμενο με διαφημίσεις - τα οποία δεν αποτελούν κανονικά κομμάτι του κειμένου.
ακόμα και εδώ στο στέκι, παρατήρησα σημερα ότι στα βίντεο από το youtube, αντί να βλέπω αυτά, βλέπω πάλι μια διαφήμιση.

εκανα σκαν στο ad- aware που έχω κατεβασμένο, μήπως και βρει τίποτα σχετικό, αλλά το πρόβλημα παραμένει και είμαι ψιλοάσχετη. έχετε καμιά ιδέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καταρχάς το youtube το τελευταίο καιρό έχει πολλές φορές διαφήμιση πριν ξεκινήσει ένα video, τουλάχιστον έχουν skip. Τα υπόλοιπα όμως μοιάζουν όντως με συμπεριφορά adware. Το μόνο που έχω να προτεινω είναι να δοκιμάσεις και άλλα σχετικά λογισμικά προστασίας. Spybot; Επίσης μπορείς να παρατηρήσεις τι κείμενο σου προσθέτει και να ψάξεις στο google. Πιθανών να βρεις κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
για τα browser που λες κατεβασε το
adblock

πχ πατα στο google

firefox adblock extension
chrome-----------//-----------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
εκτός από το spybot που προτάθηκε, δες και το malwarebytes μήπως κάνει δουλειά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αν βλέπεις διαφημήσεις που κανονικά δεν υπάρχουν στο site που επισκέπτεσαι 90% το οποιοδήποτε malware εχει πειράξει τις ρυθμίσεις του proxy σου (αφού βλέπεις από όλους τους browsers). Οπότε όταν αφαιρέσεις με τους πιο πάνω τρόπους το malware ειναι πιθανό να σταματήσεις να βλέπεις web, επειδή ο proxy δε θα υπάρχει (ήταν το malware που αφαίρεσες). Μη πανικοβληθείς και πήγαινε στις ρυθμίσεις του εκάστοτε browser να αφαιρέσεις τον proxy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ποια η διαφορα μεταξυ αδρανοποιησης και αναστολης λειτουργιας;
οταν κλεινω το καπακι το εχω να κανει αναστολη αλλα με πεταει απο το νετ...
αν το βαλω σε αδρανοποιηση παλι θα πεταει;
γενικα ποια η διαφορα και τι συμφερει; συμφερει κατι δηλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top