Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,241 μέλη και 2,424,177 μηνύματα σε 75,690 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 368 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι ανάγκες του σύγχρονου ανθρώπου...

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε: στις 17:28, 04-03-06:

Τα βασικα αγαθα ειναι εξαιρετικα λιγα σε αριθμο.Τα υπολοιπα και να μην τα εχουμε το πολυ πολυ να τα ξεσυνηθισουμε....αλλα αυτο δεν συμφερει πολλους και γιαυτο διαφημιση καθε 10 second!
Ετσι αυτα ειναι
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xmavidis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο xmavidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O xmavidis έγραψε: στις 17:58, 04-03-06:

Ο σύγχρονος άνθρωπος έχοντας χάσει την επαφή του με τον πνευματικό του κόσμο νιώθει ένα μεγάλο κενό το οποίο προσπαθεί να το γεμίσει με όλο και περισσότερα υλικά αγαθά.
Αυτή την τάση εκμεταλεύονται οι εταιρείες οι οποίες μέσω θεμιτής και αθέμιτης πολλές φορές διαφήμισης επαυξάνουν τις ανάγκες μας σήμερα περισσότερο από κάθε άλλη φορά.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι το πρόβλημα έγγειται στον σύγχρονο τρόπο θεώρησης του κόσμου. O άνθρωπος έχει βγει έξω από το παιχνίδι καθώς θεωρείται ως μηχανή.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:08, 04-03-06:

Προσωπική μου άποψη είναι ότι το πρόβλημα έγγειται στον σύγχρονο τρόπο θεώρησης του κόσμου. O άνθρωπος έχει βγει έξω από το παιχνίδι καθώς θεωρείται ως μηχανή.
Δεν νομιζω να φταιει αυτο, αλλα το οτι αρεσκετε σε ευκολο τροπο ζωης
Παράθεση

xmavidis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο xmavidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O xmavidis έγραψε: στις 18:32, 04-03-06:

Οι επιχειρήσεις έχουν ως σκοπό το κέρδος. Πράγμα απολύτως φυσιολογικό και θεμιτό αν χρησιμοποιηθούν νόμιμα μέσα. Το πρόβλημα είναι ότι προς επίτευξη αυτού του στόχου ο άνθρωπος αναλώνεται πλήρως και δε "προσπαθεί" να καλιεργήσει το πνεύμα του ώστε να έχει την ικανότητα και να αντισταθεί στο τέλος αν κάποιος προσπαθήσει να του επιβάλλει μια νέα πλαστή ανάγκη για παράδειγμα.

Ο άνθρωπος πάντα αρεσκόταν στον εύκολο τρόπο ζωής αλλά δεν τον εμπόδισε να δημιουργήσει πολιτισμούς με μεγάλο πνευματικό αλλά και υλικό πλούτο. Στην εποχή μας ο άνθρωπος κυνηγά την ευμάρεια και όχι την ευημερία.
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,586 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 20:12, 04-03-06:

Γιατί αυτό μου θυμίζει έκφραση-έκθεση;;
Παράθεση

xmavidis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O xmavidis έγραψε: στις 22:19, 04-03-06:

Τι εννοείς;
Παράθεση

vaguraw (Βαγγέλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O vaguraw έγραψε: στις 01:49, 05-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από xmavidis
Ο σύγχρονος άνθρωπος έχοντας χάσει την επαφή του με τον πνευματικό του κόσμο νιώθει ένα μεγάλο κενό το οποίο προσπαθεί να το γεμίσει με όλο και περισσότερα υλικά αγαθά.
Δεν μου φαινετε οτι ειναι ετσι απλο.Δηλαδη ο ανθρωπος εχει χασει την επαφη με τον πνευματικο κοσμο και στρεφεται στον υλικο? Διαφωνω αρκετα....
Ειναι μια κατασταση που επηρεαζεται και απο τις 2 πλευρες.Οταν παραμελεις τον πνευματικο σου κοσμο λογικο ειναι να στρεφεσαι καπου αλλου!Αλλα απο την αλλη ειναι μια παγιωμενη κατασταση στον συγχρονο κοσμο να ασχολουμαστε μονο με την υλη.Ετσι κανουμε την ενασχοληση με τον υλικο κοσμο ρουτινα και παραμελουμε τον πνευματικο μας κοσμο.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 08:00, 05-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Και ομως η επομενη γενια θα βρει λογο. Οπως πχ εγω δικαιολογω την υπαρξει dvd στο αυτοκινητο.
σωστός!! να κάθονται τα σκασμένα ήσυχα στο πίσω κάθισμα βλέποντας στρουμφάκια και anime(), μπας και οδηγήσουμε ήρεμα
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,742 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 20:06, 09-03-13:

Οι αναγκες του σύγχρονου ανθρώπου θα πρεπει να επαναπροσδιοριστούν....ειδικά μετα τα τελευταια γεγονότα της οικονομικής κρισης η οποία ειναι παγκόσμια κι οχι φαινόμενο των χωρών της Μεσογείου...
Η εποχή της υπερκατανάλωσης περασε πλεον για πολύ κόσμο...
Αυτή η ιδεα εχω χρημα να ξοδευω και να δίνω πουρμπουάρ 10 και 20 ευρώ.... να εχω 6 γυαλια ηλιου ανάλογα με το τι ρουχα φοραω... αλλα ταυτόχρονα να ειμαι και αρκετα φιλάνθρωπος για τα παιδακια της Αφρικής.... εσβησε σαν μυθος....
Ναι πρέπει να εχουμε μια καλη ζωή να μην υποφέρουμε ... αλλα οι αναγκες μας να ειναι ουσιαστικες... οχι να εχουμε το σουπερ αυτοκινητο το οποιο αχρηστευεται με την 1η και 2η ταχύτητα στην ουρα της Λεωφόρου Κηφισίας...
Την τυρόπιτα να την πληρώνουμε οχι σα να τρώμε χρυσο... αλλα με βάση την αξία των υλικών...
Αν κατσουμε να συνειδητοποιήσουμε το τι ξοδεύαμε με τα ευρώ σε σχεση με τις ελληνικές δραχμες θα τρελαθούμε...
Και παρόλο που ξοδεύαμε χρηματα ουσιαστικές παρεμβάσεις για τις ανάγκες του σύγχρονου ανθρωπου δεν εγιναν..
Χάλια νοσοκομεια
Χάλια παιδεια
Χάλια δρόμοι...
Προσωπικά όλοι στο φαινεσθαι βελτιωθήκαμε...στο είναι όμως;;;;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια