Γόβες: φετίχ αντρών ή τρέλα γυναικών;

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Καλημέρα κορίτσια!!!

Φέτος το χειμώνα, η ζυγαριά της μόδας στα παπούτσια έγειρε στην πλευρά των γυναικών. Είδαμε, λοιπόν, δυναμική είσοδο των booties (σοφιστικέ, ψηλοτάκουνες γόβες-μποτάκια, με ή χωρίς κορδόνια), των ankle-boots (μποτάκια, με ή χωρίς τακούνι μέχρι τον αστράγαλο) και μία μεγάλη ποικιλία από πολύ ψηλές μπότες, που φτάνουν λίγο πάνω από το γόνατο, ως επί το πλείστον φλατ.

Όμως τώρα μπήκε η άνοιξη και πρέπει να αρχίσουμε να συζητάμε για την φετινή μόδα γιατι μην ξεχνάτε...γρήγορα έρχετε και το καλοκαιράκι (αγαπημένο)!!!

Τι λέτε να φορεθεί περισσότερο φέτος?
Τελικά...''Φετίχ Αντρών ή τρέλα Γυναικών ;;;''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Εγω νομίζω και τα δύο.

Έρευνες υποστηρίζουν ότι το πρώτο πράγμα που προσέχουν οι περισσότερες γυναίκες σε έναν άνδρα είναι… τα παπούτσια του!
[FONT=Georgia,Arial]Τα κριτήρια είναι από πολύ αυστηρά έως αμείλικτα. Ο πιο ωραίος άνδρας με το εντυπωσιακότερο ντύσιμο αλλά τα πλέον ακατάλληλα παπούτσια είναι πολύ απλά μία κινητή αποτυχία. :/:[/FONT]​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
προσωπικα δε φοραω ποτε τακουνια,δεν ειμαι ο εαυτος οταν φορεσω,αισθανομαι χαλια...ειμαι χιπακι,gothaki,αθλητικακι.:)η γυναικα με τα τακουνια με τπτ!

δε νομιζω οτι αρεσουν σε πολλους αντρες οι γοβες,μαλλον οι γυναικες εχουν κολλημα,μπορει βεβαια και να κανω λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Πιστεύω πως η γυναίκα και κελεμπία να φορέσει...θα προκαλέσει...!!!
Δεν είναι μόνο θέμα γόβας...αλλά η γόβα δίνει άλλο αέρα στο περπάτημα μιας γυναίκας...ίσως πιο θυλικό!
Όχι για κάθε μέρα...αλλά τουλάχιστον για κάποια βραδινή απόδραση είναι ό,τι πρέπει..., συνδιάζοντας τες με ένα υπέροχο φόρεμα!!! (του παέι πολύ)

Έθεσα σαν παράδειγμα στον τίτλο τις ''γόβες'' χωρίς αυτό να συμαίνει ότι δεν υπάρχουν και πέδιλα χαμηλά για το καλοκαίρι...που νομίζω πως στο γλυκό σου στυλάκι ''Αριάδνη'' μου (που λατρεύω) θα ταίριαζαν πολύ!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
να εισαι καλα νινα μου,σευχαριστω...:D
δινουν αλλο αερα οι γοβες,συμφωνω.καταρχην μας ψηλωνουν...:)δεν ειναι του στηλ μου ομως..ισως καποια στιγμη τις συνηθησω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Κι εγώ δοκίμασα πολλές φορές να φορέσω τακούνια σε μια απελπισμένη προσπάθεια να αρχίσω να μοιάζω λίγο με κορίτσι. Αλλά μετά από λίγο άρχιζαν να με πονάνε οι πατούσες και κάθε ίχνος θηλυκότητας που μπορεί να μου έδιναν οι γόβες το παράσερνε ο χείμαρρος μπινελικίων που αράδιαζα εξ'αιτίας τους. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
δε χρειαζομαστε γοβες για να ειμαστε θηλυκα οπως πολυ σωστα ειπε η νινα...το εχουμε μεσα μας...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
δε χρειαζομαστε γοβες για να ειμαστε θηλυκα οπως πολυ σωστα ειπε η νινα...το εχουμε μεσα μας...:P

Ναι...ακριβώς έτσι κοπελάρα μου...!!!
Η γυναίκα είναι γυναίκα απο την φύση της!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν πολύ οι γόβες αλλά σπάνια τις φοράω. Ίσως επειδή δεν είναι ιδιαιτέρως βολικές για τα πρωινά που τρέχω σαν την τρελή. Παρόλα αυτά, αν βγω βράδυ θα προσπαθήσω να φορέσω ψηλό παπούτσι. Σίγουρα δεν περιμένω να βάλω μία γόβα για να νιώσω γυναίκα αλλά μου αρέσει στο μάτι πολύ. Κρίμα που δε με βολεύουν για να φοράω πιο συχνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν πολύ οι γόβες αλλά σπάνια τις φοράω. Ίσως επειδή δεν είναι ιδιαιτέρως βολικές για τα πρωινά που τρέχω σαν την τρελή. Παρόλα αυτά, αν βγω βράδυ θα προσπαθήσω να φορέσω ψηλό παπούτσι. Σίγουρα δεν περιμένω να βάλω μία γόβα για να νιώσω γυναίκα αλλά μου αρέσει στο μάτι πολύ. Κρίμα που δε με βολεύουν για να φοράω πιο συχνά.

Ακριβώς αυτό ισχύει και για εμένα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Παιδιά εγώ αν σας πω ότι δεν ξέρω ακριβώς τι είναι οι γόβες? Δεν έχω ιδέα. Για την ακρίβεια δεν έχω φορέσει ποτέ τακούνι. Επειχείρησα κάποτε αλλά πήγαινα σαν τρομαγμένο καβούρι... Προτιμώ τα ροκ allstarakia αν και έχουνε γίνει κι αυτά "της μόδας" πλέον...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ας μας πει τι γνώμη του και κανένα αγοράκι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Skoulikadera κοίτα πως ξεκινάει το θέμα;)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ξεκινάει.:P

Για να μιλήσω για μένα , οι γόβες μου αρέσουν στη γυναίκα.Δίνουν ένα τόνο θυληκότητας παραπάνω Τις προτιμώ σε γυναίκες γύρω στο 1.70 περίπου (σημειώνετε :P) .
Βέβαια η μεγάλη μου αδυναμία μου είναι τα πέδιλα το καλοκαίρι.Ταιριάζουν σχεδόν σε όλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
οk, come on boys...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Καλές οι γόβες αλλά να χρησιμοποιούνται με μέτρο!!Α η κοπελιά είναι ψηλή και φορέσει και δεκάποντη προσωπικά νομίζω δεν την κολακεύει!!!Βέβαια εξαρτάται και την κοπέλα!!Σε πολλές πηγαίνουν οι γόβες, σε άλλες καθόλου!!!Αλλά μια κοπέλα δε νομίζω ότι κρίνεται τόσο η θυκηκότητά της από το άν θα φορέσει γόβα η όχι!!!Προσωπικά μιλώντας πάντα!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
εγω παλι δεν μπορω να περπατησω χωρις τακουνι.
ειμαι ηδη αρκετα ψηλη (1.74) αλλα μου εχουν γινει συνηθεια.
θεωρω πως κολακευουν πολυ το ολο συνολο και δη το ποδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Προσέχω πολύ να είναι άνετο το παπούτσι, η γόβα, το πέδιλο, η μπότα… οτιδήποτε θα φορέσω. Δεν αγοράζω extreme design σε extreme τιμές… ωστόσο είμαι λάτρης του καλού υποδήματος.
…ένα καλοφτιαγμένο, καθαρό, ταιριαστό με το ντύσιμο, (ίσως) εντυπωσιακό παπούτσι, προσφέρει prestige…
βάλετε και καμία φωτο να δούμε τι γούστα έχετε…:)
(τα κορίτσια τι θα θέλανε να φορέσουν, και τα αγόρια... τι θα θέλανε να φορέσουν οι κοπέλες τους…:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βάλετε και καμία φωτο να δούμε τι γούστα έχετε…:)
(τα κορίτσια τι θα θέλανε να φορέσουν, και τα αγόρια... τι θα θέλανε να φορέσουν οι κοπέλες τους…:P)
Μου αρέσουν αυτά:


και αυτά:

Για τα δεύτερα δε βρήκα καλύτερη εικόνα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top