H Γαλλία στις κάλπες.... [2012]

Ποιος πιστεύετε ότι θα βγει κερδισμένος στο δεύτερο γύρο των εκλογών στη Γαλλία;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)
  • Ολάντ

    Ψήφοι: 4 50.0%
  • Σαρκοζί

    Ψήφοι: 3 37.5%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 12.5%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Οι κάλπες στη Γαλλία μίλησαν.

Ο Ολάντ κέρδισε το Σαρκοζί στον πρώτο γύρο ενώ η ακροδεξιά σημείωσε ποσοστό έκπληξη. Στο δεύτερο γύρο είναι αντιμέτωποι ο Σαρκοζί και ο Ολάντ όπου θα γίνει μια αμφιρροπη μάχη. Ποιος πιστεύετε ότι θα βγει κερδισμένος στο δεύτερο γύρο των εκλογών στη Γαλλία;

ΥΓ: Η ΟΔ, δεν χρειάζεται να μεριμνήσει για τα τεχνικά!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Ας νικήσει ο καλύτερος!

Οι δικές μας εκλογές θα σημάνουν και το μέλλον μας...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Last Stand

Νεοφερμένος

Ο Last Stand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Αν ο Ολάντ δεν στρίψει το τιμόνι μακριά από τις νεοκλασικές ανοησίες των ευρωγραφειοκρατών και φυσικά της κυρίαρχης πολιτικοοικονομικής τάξης της Γερμανίας, ο επόμενος πρόεδρος της Γαλλίας θα είναι η Λεπέν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Tι ακριβώς εννοείς για τη Λεπέν;Εγώ είδα ένα άρθρο που έλεγε τον Ολαντ Ολαντρέου γιατί μοιάζει λένε με τον δικό μας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Last Stand

Νεοφερμένος

Ο Last Stand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Tι ακριβώς εννοείς για τη Λεπέν;Εγώ είδα ένα άρθρο που έλεγε τον Ολαντ Ολαντρέου γιατί μοιάζει λένε με τον δικό μας:P

Εννοώ ακριβώς αυτό που είπα. Αν δεν αλλάξει η νεοκλασική ηλιθιότητα που διατρέχει αυτήν την στιγμή την Ευρώπη απ' άκρη σ' άκρη, η Γαλλία θα αντιμετωπίσει σύντομα το δικό της καταστροφικό μνημόνιο. Ύστερα από μια τέτοια εξέλιξη, μην περιμένεις οι Γάλλοι να δώσουν άλλη ευκαιρία στα mainstream κόμματα.

Και εμένα ψεύτης πάντως μου φαίνεται ο Ολάντ και μάλλον θα πάμε στο σενάριο που έγραψα παραπάνω.

Βάλε και το ποσοστό που θα πάρει ο Βίντερς στις εκλογές του Σεπτεμβρίου στην Ολλανδία και θα καταλάβεις που πηγαίνει το πράγμα.

Τι να κάνουμε, παγκοσμιοποίηση ήθελαν οι νεοφιλελεύθεροι. Ας φάνε τώρα την λειτουργία του μηχανισμού 'δράση-αντίδραση' στην μάπα και μάλιστα σε όλο του το μεγαλείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top