Ρούχα για επίσημες περιστάσεις

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή σε λίγο καιρό θα με βραβεύσουν σε μία τελετή θα ήθελα να μου πείτε κυρίως τα κορίτσια ΑΛΛΑ και τα αγόρια τι θα έπρεπε να φορέσω...
Θα είναι μία εκδήλωση στην οποία θα παρευρίσκονται πολύ γνωστοί ανθρωποι(πέρυσι τουλάχιστον υπουργοί,υφυπουργοί,περιφεριαρχες,δημαρχοι και μητροπολίτες) οπότε θέλω κατι το επίσημο απο την μία ΑΛΛΑ όχι το υπερβολικό απο την άλλη τύπου κοστούμι με γραβάτα/παπιγιον:P....γιατί είμαι και 18 χρονών!;)
Εγώ σκέφτομαι μάλλον μαύρο παντελόνι με μωβ πουκάμισο και ένα πλεκτό γιλέκο χρώματος γκρι....
Εσςείς τι λέτε?
Ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, ίσως κάτι πιο επίσημο... Μπορείς πάντα να βάλεις κάτι άνετο και απλά από πάνω σακάκι/μπλέιζερ. Ακόμα και με τζην είναι καλό αυτό, κι είναι ένα κομμάτι που δε θα πάει χαμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Σκούρο τζιν οπωσδήποτε και χωρίς υποψία σκισίματος. Τα έχουμε δει κι αυτά.:P

Συμφωνώ με την από πάνω. :) Και το σακάκι σου να μην είναι γυαλιστερό για κανένα λόγο... Από μέσα ένα πουκάμισο και είσαι έτοιμος.

Το μαύρο - μωβ - γκρι, δεν ξέρω πόσο ωραίο θα δείχνει όλο μαζί. Για κάποιο λόγο δε με ενθουσιάζει η ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πουλόβερ με πλεκτό γιλέκο από πάνω μου φαίνεται υπερβολικό και μάλλον θα σκάσεις από τη ζέστη αν είναι σε κλειστό χώρο. Το πουλόβερ σκέτο μια χαρά είναι ή όπως είπαν και οι από πάνω, μια μπλούζα/πουκάμισο με ένα απλό σακάκι (κοντά στο χρώμα του παντελονιού).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι μάλλον μαύρο παντελόνι με μωβ πουκάμισο και ένα πλεκτό γιλέκο χρώματος γκρι....
Εσςείς τι λέτε?
Ευχαριστώ:)


Συμφωνώ με σκούρο τζην χωρίς σκισίματα ή ό,τιδήποτε άλλο που να φαίνεται πολύ, λευκό ή έστω ανοιχτόχρωμο πουκάμισο, π.χ. ανοιχτό γκρι ή μπεζ σκέτο και από πάνω σακάκι. Ένα blazer αν και διαχρονικό κομμάτι μπορεί να σε κάνει να μεγαλοδείχνεις λίγο, ανάλογα βέβαια και με τον σωματότυπο και τη γενικότερη εμφάνιση σου.
Ένα μονόπετο ναυτικό μπλε ή σκουρο γκρι νομίζω είναι μια χαρά.
(Αν βάλεις γκρι πουκάμισο, μη βάλεις και γκρι σακάκι, γιατί μπορεί να μην "κάτσει" ο συνδυασμός των δύο αποχρώσεων του γκρι)

ΑΑΑ!!! και κατι διακριτικό σε παπούτσι, μοκασίνι ή από αυτά με τους μαλακούς πάτους όχι όμως να θυμίζει αθλητικό ή εκδρομικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πόσο επίσημα και πόσο ακριβά;
Raxevsky για πιο συντηρητικά αλλά ασφαλή, από στυλιστική άποψη
Karen Millen αλλά νομίζω δε στέλνουν/έχουν στην Ελλάδα

Αλλά προσωπικά θα κοιτούσα σίγουρα στα Zara
Και τα Mango, για cocktail και μάξι


Από άποψη επισημότητας, τόση όση επιβάλλει μια κουμπαριά και από οικονομικής άποψης το όριό μου είναι 500 ευρώ.
Τα Raxevksy μου φαίνεται ότι απευθύνονται σε άλλες ηλικίες. Θα ήθελα κάτι που να μην είναι τόσο συντηρητικό. Περισσότερο κάτι σαν τα Karen Millen που αναφέρεις ψάχνω και που παρεμπιπτόντως στέλνουν στην Ελλάδα φορέματα (αγόρασε μια φίλη). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Παιδιά Karen Millen έχει εδώ και χρόνια στοκατζίδικα στην Αθήνα, έκλεισαν μερικά αλλά ακόμα έχει. Εχω πάρει φορέματα με 50 ευρώ, φούστες με 20 και τέτοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τότε βουρ, της Karen Millen έχουν τέλεια εφαρμογή και ποιότητα!!
Πού είναι τα στοκατζήδικα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή σε λίγο καιρό θα με βραβεύσουν σε μία τελετή θα ήθελα να μου πείτε κυρίως τα κορίτσια ΑΛΛΑ και τα αγόρια τι θα έπρεπε να φορέσω...
Θα είναι μία εκδήλωση στην οποία θα παρευρίσκονται πολύ γνωστοί ανθρωποι(πέρυσι τουλάχιστον υπουργοί,υφυπουργοί,περιφεριαρχες,δημαρχοι και μητροπολίτες) οπότε θέλω κατι το επίσημο απο την μία ΑΛΛΑ όχι το υπερβολικό απο την άλλη τύπου κοστούμι με γραβάτα/παπιγιον:P....γιατί είμαι και 18 χρονών!;)
Εγώ σκέφτομαι μάλλον μαύρο παντελόνι με μωβ πουκάμισο και ένα πλεκτό γιλέκο χρώματος γκρι....
Εσςείς τι λέτε?
Ευχαριστώ:)

Δε μας λες καθόλου όμως τι στυλ έχεις.
Επειδή θα πας κάπου επίσημα δε σημαίνει ότι πρέπει να' σαι και τελείως στη τρίχα.

Τζιν γκρίζο/μαύρο παντελόνι εφαρμοστό, γκρι πουκάμισο, μαύρη ΛΕΠΤΗ γραβάτα (λεπτή το τονίζω, γιατί βλέπω κάτι 15χρονα με τη γραβάτα του παππού) κι από πάνω μπορείς να βάλεις μια μπορντώ ή πράσινη σκούρα ζακέτα, τέτοιο στυλ για να σπάσει η μονοτονία.
Ζώνη-παπούτσι καφέ.
Παπούτσι θα πρότεινα κάποιο combat boot κι όχι κάποιο άλλο κλασσικό, για να φαίνεται πιο νεανικό.

Άλλος συνδυασμός είναι καφέ-μουσταρδί παντελόνι, μπλέ ζακέτα και από μέσα λευκό πουκάμισο.
Ξέρω είναι λίγο τολμηρά ως χρώματα, αλλά κομ ον. Παίξε.

--- το μωβ πουκάμισο μη το βάλεις.
--- έχω βαρεθεί να βλέπω τους πάντες με τζιν-πουκάμισο-σακάκι.
--- εμένα μ' αρέσουν οι γραβάτες σε νεαρές ηλικίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
'Εχει ένα στο κολωνάκι κοντά στην πλατεία σε ένα δρόμο από Α...Τα άλλα δύο που έκλεισαν ήταν στο Μοσχάτο και στην Πατησίων, τώρα όλα τα ρούχα (καινούργια-παλιά) πρέπει να έχουν πάει στο Κολωνάκι (εκτός κι αν έχει κι άλλα). Θα έχουν αρχίσει και εκπτώσεις/προσφορές τώρα.

edit: έκλεισε και το Κολωνάκι, τελικά έχει στο Golden Hall, στον Πειραιά και στην Ακαδημίας. Διευθύνσεις εδώ:
https://www.karenmillen.com/StoreLocator/content/fcp-content

Θυμάμαι είχα βρει και στην Κηφισιά πέρυσι, αλλά δεν παίρνω κι όρκο αν υπάρχει ακόμα έτσι όπως κλείνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Κορίτσια για πείτε καμιά μάρκα ή κανένα κατάστημα που γνωρίζετε για επίσημα γυναικεία ρούχα, γιατί ιδέα δεν έχω.
Ρίξε μια ματιά και σε Joseph Ribkoff. :) Δεν ξέρω αν/πού έχει μαγαζιά με αυτή τη μάρκα στην Ελλάδα, αλλά μπορείς πάντα να παραγγείλεις μέσω internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν επειδή σε λίγο καιρό θα με βραβεύσουν σε μία τελετή θα ήθελα να μου πείτε κυρίως τα κορίτσια ΑΛΛΑ και τα αγόρια τι θα έπρεπε να φορέσω...
Θα είναι μία εκδήλωση στην οποία θα παρευρίσκονται πολύ γνωστοί ανθρωποι(πέρυσι τουλάχιστον υπουργοί,υφυπουργοί,περιφεριαρχες,δημαρχοι και μητροπολίτες) οπότε θέλω κατι το επίσημο απο την μία ΑΛΛΑ όχι το υπερβολικό απο την άλλη τύπου κοστούμι με γραβάτα/παπιγιον:P....γιατί είμαι και 18 χρονών!;)
Εγώ σκέφτομαι μάλλον μαύρο παντελόνι με μωβ πουκάμισο και ένα πλεκτό γιλέκο χρώματος γκρι....
Εσςείς τι λέτε?
Ευχαριστώ:)

Έχουν πει πολλούς συνδυασμούς προηγουμένως, ας πω κι εγώ έναν.

Θα μπορούσες να φορέσεις μπεζ παντελόνι με λευκό πουκάμισο και σκούρο μπλε σακάκι ή ζακέτα ή πουλόβερ και παπούτσια μάλλον καφέ.
Κάτι τέτοιο ας πούμε:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Το παντελόνι σε βάφτιση επιτρέπεται ή θα μου την πει ο παπάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ναι, νονά.
Για αυτό ρωτάω.
Μην γίνει κανένα θέμα.

Η μαμά μου βάφτισε τον Οκτώβριο και έβαλε παντελόνα. Στον Αγ. Δημήτριο στη Θεσσαλονίκη, όχι μαλακίες. Σκληροπυρηνικοί οι τύποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Η μαμά μου βάφτισε τον Οκτώβριο και έβαλε παντελόνα. Στον Αγ. Δημήτριο στη Θεσσαλονίκη, όχι μαλακίες. Σκληροπυρηνικοί οι τύποι.

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα ακριβώς τι αλλά σίγουρα σκέφτομαι κάτι σε άσπρο.
Το χρώμα της αγνότητας.:whistle:
Μη με περάσουν και για καμιά αμαρτωλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσοχή στα ντεκολτέ, έχω πετύχει σκηνικό που ο παπάς σταμάτησε τη βάφτιση για αυτό τον λόγο :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα ακριβώς τι αλλά σίγουρα σκέφτομαι κάτι σε άσπρο.
Το χρώμα της αγνότητας.:whistle:
Μη με περάσουν και για καμιά αμαρτωλή.

Καλό το άσπρο. Γράφει ωραία και στον φακό. :P
Η μάνα μαύρη παντελόνα άσπρη μπλούζα. Σαν γκαρσόν ήταν, αλλά έστω στυλάτο γκαρσόν. :P
Καλοκαίρι βαφτίζεις; Αν είναι Μάρτιο ή Οκτώβριο είναι οι πιο δύσκολες εποχές για να ψωνίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Καλό το άσπρο. Γράφει ωραία και στον φακό. :P
Η μάνα μαύρη παντελόνα άσπρη μπλούζα. Σαν γκαρσόν ήταν, αλλά έστω στυλάτο γκαρσόν. :P
Καλοκαίρι βαφτίζεις; Αν είναι Μάρτιο ή Οκτώβριο είναι οι πιο δύσκολες εποχές για να ψωνίσεις.
Κάπου μετά το Πάσχα.
Εγώ σκεφτόμουν όλα άσπρα.
Άμα βρω καμιά φωτό τι σκέφτομαι να βάλω, θα βάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top