Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,802 μέλη και 2,440,992 μηνύματα σε 76,702 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 245 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Schottky diode

Ντινα

Νεοφερμένος

H Ντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Ντινα έγραψε: στις 16:16, 20-03-08:

γεια!βρισκεται κανενας εκει εξω που να μπορεσει να με βοηθησει να καταλαβω και να βρω υλικο στα ελληνικα για τα scottky?please..
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,895 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 16:24, 20-03-08:

Εννοείς τη δίοδο Schottky;
Μπορείς να βρεις κάποιες πληροφορίες εδώ.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 16:29, 20-03-08:

Tι είναι αυτό;
Παράθεση

Ντινα

Νεοφερμένος

H Ντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Ντινα έγραψε: στις 16:40, 20-03-08:

ναι τη διοδο schottky.ευχαριστω
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε: στις 16:41, 20-03-08:

Αν έχεις κάποια απορία ως προς τη λειτουργία της πες.
Παράθεση

Ντινα

Νεοφερμένος

H Ντινα έγραψε: στις 16:49, 20-03-08:

αρχισα τη διπλωματικη μου και αφορα τα schottky και τις freqeuncy selective surfaces(FSS).Δυστυχως δεν με εχει ενημερωσει κανεις για τιποτα και αυτο το εξαμηνο βρισκομαι εκτος ελλαδος,οποτε πρεπει να κανω μια μεγαλη προσπαθεια να βρω και να κατανοησω το υλικο μονη μου.Αν εχεις να μου προτεινεις κατι αλλο εκτος απο την Βικιπαιδεια θα σου ημουν ευγνωμων.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 17:00, 20-03-08:

Τι είναι αυτό ρε παιδιά;
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε: στις 17:07, 20-03-08:

Δίοδος είναι ηλεκτρονικό στοιχείο.
Χοντρικά ,συνήθως χρησιμοποιείται για να προστατέψει κυκλώματα από καταστροφή,όταν εισέλθει μεγάλη τάση μέσα από αυτή.
1
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 17:12, 20-03-08:

Σε ευχαριστώ πολύ Bill!
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε: στις 17:17, 20-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ντινα
αρχισα τη διπλωματικη μου και αφορα τα schottky και τις freqeuncy selective surfaces(FSS).Δυστυχως δεν με εχει ενημερωσει κανεις για τιποτα και αυτο το εξαμηνο βρισκομαι εκτος ελλαδος,οποτε πρεπει να κανω μια μεγαλη προσπαθεια να βρω και να κατανοησω το υλικο μονη μου.Αν εχεις να μου προτεινεις κατι αλλο εκτος απο την Βικιπαιδεια θα σου ημουν ευγνωμων.
Θα μπορούσες να παραθέσεις κάποιο βοηθητικό κομμάτι για να ξέρω για τί να κοιτάξω πιο συγκεκριμένα;
Σε ενδιαφέρει πως αλληλεπιδρούν μεταξύ τους;Από υλικό κυρίως στα αγγλικά παίζει.Σε ελληνικά θέλει πιο συγκεκριμένη αναζήτηση για να βρεθεί κάτι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος