Ταινίες ρομαντικές αλλά όχι παιδιάστικες;

MARILIAN

Νεοφερμένος

Η MARILIAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας....Θα ήθελα να μου πείτε μερικές ταινίες ρομαντικές...αλλά όχι παιδιάστικες...Γιατί σχεδόν πάντα σ αυτές καταλήγω και βαριέμαι αφάνταστα...Ευχαριστώ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δες κι εδώ κι εδώ
The Notebook.
Love Story.
Ο Άγγλος ασθενής.
Casablanca.
Amelie.
Eternal Sunshine of a spotless mind.
Before Sunset
Sense and Sensiblity
Pride and Prejudice
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Aμελί και τα μυαλά στα κάγκελα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να προσθέσω το κορυφαίο κατά τη γνώμη μου Moulin Rouge με τον Ewan Mc Gregor και την Nicole Kidman.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Σε εμένα, χωρίς να τρελλαίνομαι για τη Meg Ryan, μου άρεσαν πάρα πολύ τα When Harry met Sally, το Sleepless in Seatle, You've got mail και το Kate & Leopold.
Νομίζω ότι είναι αυτό που ζητάς: ρομαντικές ταινίες χωρίς να είναι παιδιάστικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Τα Sleepless in Seatle και You've got mail, νόμιζα πως είναι η ίδια ταινία. Τώρα θυμήθηκα πως πρόκειται για δύο διαφορετικές. Όλες όσες αναφέρονται στο παραπάνω ποστ τις έχω δει, καμία όμως δεν μου έμεινε στη μνήμη.

Προτείνω δυο ταξιδιάρικες και πολύ ρομαντικές ταινίες, το "Πέρα από τα σύνορα" με πρωταγωνιστές τον Clive Owen και την Αντζελίνα και το "The painted veil", με τον εκπληκτικό William Norton. Προειδοποιώ πως και οι δύο έχουν δραματικό τέλος. Δυο ταινίες που με συγκίνησαν έντονα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Edward Norton λέγεται. :)
Όντως το Painted Veil είναι πολύ καλό...
Ωστόσο το πέρα από τα σύνορα με απογοήτευσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Άσε, με τα ονόματα δεν τα πήγαινα ανέκαθεν καλά:redface:

Έχω και μια ηλικία, από την οποία ξεκινά σταδιακά το Alzheimer, συμπαθάτε με...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Μου άρεσε πολύ το 1. crazy & beautiful είναι του 1998 είναι πολύ ωραία ταινία εγώ έριξα και κλάμα όταν την είδα 2. το κεραυνοβόλος έρωτας δεν θυμάμαι την ταινία στα αγγλικά 3. Save the last dance το ένα όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
H πρωτη που μου ερχεται στο μυαλο μαλλον επειδη την ειδα προσφατα ειναι το My Blueberry Nights. Εχει μια γλυκια μελανχολια με καλες γυναικειες ερμηνειες, ειδικα της Rachel Weisz.

Σιγουρα εχω δει καλυτερες αλλα δεν μου ερχονται στο μυαλο τωρα. Θα επανελθω δριμυτερος.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το σπίτι της Λίμνης ή αλλιώς και σωστότερα The Lake House

Υπέροχο :inlove:
Keanu Reeves & Sandra Bullock


Καθώς επίσης και το Love Actually :inlove:
Είναι από τις αγαπημένες μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Να προσθέσω κι εγώ

Sweet November
Ο επίμονος κηπουρός
The end of the affair
Cruel intentions
Australia


όλες έχουν κάτι διαφορετικό, για το οποίο προσωπικά τις λάτρεψα.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Dirty Dancing, Grease, Legends of the Fall :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
True romance (ιλιγγιωδης ερωτας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
ιιιιιι τώρα μου ρθε..

το Chocolat
:)




τέλειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Θα πω δυο ρομαντικές ταινίες που πραγματικά μου άρεσαν πολυ..
Πρώτο..κεραυνοβόλος έρωτας ή a walk to remember,με τους Shane West κ Manty Moore(εμένα προσωπικά μου άρεσε πάρα πολυ)
Δεύτερο..Ημερολόγιο ή The notebook,με τους Ryan Gosling κ Rachel McAdams(κ αυτο πολυ ωραίο)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οι γέφυρες του Μάντισονhttps://www.imdb.com/title/tt0112579/

τόσο γλυκιά, ξεχωριστή και όμορφη ταινία
την είδα χθές ξανα, και θυμήθηκα να τη γράψω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manelaki

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Λατρευω τη ταινια... σχεδόν έρωτας - a lot like love https://www.imdb.com/find?s=all&q=a+lot+like+love
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
H πρωτη που μου ερχεται στο μυαλο μαλλον επειδη την ειδα προσφατα ειναι το My Blueberry Nights. Εχει μια γλυκια μελανχολια με καλες γυναικειες ερμηνειες, ειδικα της Rachel Weisz.

Σιγουρα εχω δει καλυτερες αλλα δεν μου ερχονται στο μυαλο τωρα. Θα επανελθω δριμυτερος.. ;)

Μιλάμε τη μισώ αυτή την ταινία! Μας την είχαν προτείνει ως θεΐκή, την είδαμε με ένα φίλο ένα βράδι στο εξοχικό μου και βαρέσαμε ένεση κανονικά... τόοοοσο αδιάφορη! Η Rachel Weisz ήταν το μόνο που με κρατούσε :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Gone with the wind...μεγάλη παράλειψη. δεν είναι μόνο μια ρομαντική ταινία αλλά ένα μεγάλο έπος στην ιστορία του κινηματογράφου.
A bout de souffle, της νουβέλ βαγκ (btw η υπογραφή μου) :P
Breakfast at tiffanys με την μεγάλη Όντρει :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top