Βοήθεια!!! Κάηκε το PC μου!!!

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Αντιγράφω την περιγραφή του προβλήματος όπως το εγραψα σε άλλο φόρουμ!

Το ανάβω, ακούω ήχους απ το πισί οτι λειτουργεί ανάβει το κόκκινο λεντάκι του tower για 10 δευτερόλεπτα συνεχόμενα και μετά σβήνει χωρίς να ξανανάψει.

Σημαντική λεπτομέρεια: Όλοι ξέρετε οτι όταν ανάβουμε το πισί μας βγάζει μια μαύρη οθόνη που δίνει πάνω πάνω πληροφορίες για την κάρτα γραφικών μόνο. Ε ούτε αυτή μου βγάζει καν.

Σημαντική λεπτομέρεια 2: Όλα τα πισί όταν τα ανάβεις κάνουν ενα beep! Ούτε αυτό μου το κάνει

Αναφορά: Όταν μου είχε καεί το άλλο τροφοδοτικό, δεν άνοιγε καν το πισί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αν δεν κάνει καθόλου ήχο έχεις πρόβλημα με την μητρική ή το τροφοδοτικό. Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και είχα καψει μια μητρική, την άλλαξα και μετα έκαψα και την καινούργια lol.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
δοκίμασε να κάνεις ένα reset το bios....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Συμφωνώ με Αrty...Αν δεν ακούς το μπιπ μάλλον ψάχνεις για μητρική ή τροφοδοτικό δυστυχώς....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Το ένα κοφτό beep είναι το σήμα εκκίνησης, χωρίς αυτό δεν ξεκινάει τπτ. Αν κάνει άλλα beeps τότε προσπαθεί μέσω του ΒΙΟS να σου "πεί" κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Arty2:
Το ένα κοφτό beep είναι το σήμα εκκίνησης, χωρίς αυτό δεν ξεκινάει τπτ. Αν κάνει άλλα beeps τότε προσπαθεί μέσω του ΒΙΟS να σου "πεί" κάτι.

Λάθος! Το μπιπ έχει να κάνει με την κάρτα γραφικών!!!
Πολλά μπιπ σημαίνουν ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτήν!
Καθόλου μπιπ σημαίνει ότι το bios δεν έχει καν κάνει έλεγχο για την κάρτα γραφικών!

Μην ξεχνάς ότι κάνει μπιπ και μετά αρχίζει να μετράει RAM και να ψάχνει για δίσκους κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ουδείς "άσφαλτος" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Arty2:
Ουδείς "άσφαλτος" :P


[off topic] Αυτό πλάκα πλάκα είναι σωστό....:)
Τσάμπα την κοροϊδεύαμε την Άντζελα...[/off topic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Το πάω σε κατάστημα για έλεγχο. Να βγάλω τον σκληρό; Έχω πράγματα που δε θέλω να δούν και δεν έχω και αντίγραφα ασφαλείας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Κάνε πρώτα αυτό που σου είπα!
Μπορεί να γλυτώσεις και κόπο και χρήμα!;)

Αν τελικά το πας, ναι βγάλε το δίσκο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Πως το κάνω αυτό που λές; Υπάρχει περίπτωση να τα κάψω όλα; Σου μιλάω στο τσάτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top