Και ο Εφιάλτης ήταν Έλληνας!

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Ώρες-ώρες ξεκαρδίζομαι με τις διαφημίσεις τύπου "βέρος Έλληνας" ή "100% Έλληνας", αλλά μαυρίζει το βλέμμα μου, μόλις μία φωνίτσα μέσα μου ψιθυρίζει:" Δεν σου θυμίζει χρυσαυγητισμό; Ή μήπως κι ο Εφιάλτης δεν ήταν 100% Έλληνας; "! Από την άλλη, οι Μνημονιακοί αυτού του τόπου, με πράξεις και "επιχειρήματα", ήδη, ως επικυρίαρχοι φύλαρχοι της χώρας, την παραχώρησαν, για αόριστο χρονικό διάστημα, προς αποικισμό, βασικά, μέρους της μεσαίας αστικής/επιχειρηματικής τάξης της Γερμανίας!
Ειρωνεία της ιστορίας; Οι ενθάδε "νεοναζί" Αντιμνημονιακοί; Το φαινόμενο (μου) μοιάζει, "σαν τη μύγα μες στο γάλα":P...Μιλάμε για διεργασίες, όπου βρίθουν οι ...εφιαλτικές προθέσεις και συμπεριφορές. Αλίμονον όμως, μίλαμε για τόπο, που φαίνεται πράγματι να κατοικείται, από πανσπερμία φυλών, "ποικιλοτρόπως εξαθλιωμένων"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
:hmm::Γελοίοι; Προδότες; Ή γελοίοι προδότες;
:redface: : ...Αν ισχύει το τρίτο, τότε εμείς τι ήμαστε;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
:hmm::Γελοίοι; Προδότες; Ή γελοίοι προδότες;
:redface: : ...Αν ισχύει το τρίτο, τότε εμείς τι ήμαστε;:hmm:
Οταν είναι τόσο θολό το «εμείς», δεν θα μπορούσα να τοποθετήσω τον εαυτό μου μέσα στο «εμείς» και για κανένα λόγο.

Οσον αφορά στο τί είναι, αυτοί που βρίσκονται μέσα και γυροφέρνουν το «εμείς» στην Ελλάδα, θα έλεγα δίχως σκέψη, οτι μου μοιάζουν ως : «καταπίνοντες την κάμηλον ενώ διυλίζουν τον κώνωπα».

Αλλά, πώς θα μπορούσα να μην αναφερθώ και στο τέλος του εφιάλτη;

Οι Σπαρτιάτες, μετά την μάχη στις Θερμοπύλες, έστειλαν μονάδα στρατού να στρατοπεδέψει σε κοντινή απόσταση απο το σπίτι του Εφιάλτη και για να είναι έτοιμοι να βοηθήσουν τον άνθρωπο τους που είχε σταλεί και αυτός να βοηθά την οικογένεια του Εφιάλτη και ως την στιγμή που αυτός θα «έσκαγε μύτη», όπως αρέσκονται να λένε σήμερα.

Μετά απο δέκα ολόκληρα χρόνια και αφού είχε παντρευτεί την γυναίκα του Εφιάλτη ο Σπαρτιάτης, νάσου και φάνηκε ο Εφιάλτης…:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Φτάνει μόνο να σου πω, οτι τους στρατιώτες τους οι Σπαρτιάτες, άλλαζαν κάθε εξάμηνο και για όλο αυτό το διάστημα.
Ναι! Για δέκα ολόκληρα χρόνια.

Δεν τόλμησε να κάτσει «ψύλλος στον κόρφο του Εφιάλτη»!:/:


Σε απάντηση σου :

ΕΙΝΑΙ η ΣΠΑΡΤΗ ΕΛΛΑΔΑ, όπως και η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, όπου ζεις και ακόμα να ταυτιστείς! :/:



(απο τα λεγόμενα σου αντλώ το συμπέρασμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top