Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,218 μέλη και 2,417,622 μηνύματα σε 75,637 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 224 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Microsoft Office

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:35, 14-09-05:

Ο Bill Gates στο συνέδριο PDC που διοργάνωσε η Microsoft, όπως κάθε χρόνο , παρουσίασε το νέο Office 12

Η βασική διαφορά είναι στο γραφικό περιβάλλον όπου έγιναν ριζικές αλλαγές. Η Microsoft πιστεύει ότι με το νέο γραφικό περιβάλλον θα είναι πιο ευκόλοτερη η επεξεργασία πολύπλοκων εργασιών.

Ο Bill Gates δήλωσε ότι η αλλαγή του γραφικού περιβάλλοντος κρίθηκε αναγκαία μιας και ο μέσος χρήστης ήταν δύσκολο να ανακαλύψει πολλές από τις δυνατότητες του Office Συγκεκριμένα είπα: "Το μενού και η μπάρα εργασιών που αποτελούσε το παλιότερο γραφικό περιβάλλον δούλευε άψογα όταν το Word μπορούσε να εκτελέσει 100 εντολές. 'Ομως στο Word 2003 περιλαμβάνονται 1500 λειτουργίες και 35 μπάρες εργασιών ως επακόλουθο και είναι φανερό ότι ο παλιός τρόπος είναι ξεπερασμένος."

Τα Windows XP θα μπορούν να τρέχουν εξίσου καλά με τα Vista το Office μιας και δεν χρησιμοποιεί καμία απο τις νέες δυνατότητες των Vista γιατί η εργασίες του Office ξεκίνησαν πολύ πιο πριν από την ανακοίνωση των Vista

Υπάρχουν διαθέσημα Screenshot από την νέα έκδοση του Word , PowerPoint , Excel και Access.

Πληροφoρίες από NeoWin.net
Εικόνες από Microsoft
Επιμέλεια & Μετάφραση Exposed Bone

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 14-09-05 στις 23:01.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 11:29, 15-09-05:

Εγώ έχω ακούσει οτι το καινούριο outlook θα έχει γρήγορο search στα mails, αντίστοιχα γρήγορο με του google desktop, οπως έχει ήδη το Microsoft Enturage (το outlook για MacOS:X)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 14:06, 15-09-05:

Βασικά γενικώς τα Longhorn θα έχουν πιο γρήγορο και κάπως διαφορετικά κατηγοριοποιημένο search, οπότε πιθανώς αυτό το χαρακτηριστικό να ενσωματώθηκε και στο Outlook.. By the way, πολύ Mac το καινούριο Office
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 14:47, 15-09-05:

Ε καιρό είχαν να αντιγράψουν UI....
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:04, 28-10-05:

Οποιος θελει να δει screenshot ας κοιταξει εδω
Παράθεση

S1RHC

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O S1RHC έγραψε: στις 21:14, 02-11-05:

ωραίο δείχνει!!
και ναι, έχουμε prebeta release από [*******]
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 02-11-05 στις 21:49. Αιτία: αφαιρέση παράνομου περιεχομένου
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 10:07, 01-02-07:

Είχα την BETA 2 του office 2007 και όπως ήταν λογικό έληξε σήμερα. Και μου λέει το παρακάτω μήνυμα:
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  office.jpg
Εμφανίσεις:  186
Μέγεθος:  20,7 KB

Αν σβήσω και θα περάσω το office 2007 το full θα χάσω ότι έχω στο outlook;
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 10:27, 01-02-07:

οχι, δεν χανεις τιποτα Πανο, αλλα καλου κακου παρε το αρχειο outlook.pst που ειναι στο C:\Documents and Settings\Username\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook ενα backup.
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,599 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 13:19, 10-02-07:

πότε θα βγει στα ελληνικα μήπως ξέρετε??
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,128 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 19:07, 23-10-10:

Όταν έχουμε εγκατεστημένες δύο εκδόσεις office (2003 & 2007) μπορεί η νεότερη να καταργήσει την παλαιότερη έκδοση;
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:03, 24-10-10:

Όχι!
Αλλά δεν έχει νόημα να χρειάζεσαι κάτι τέτοιο
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 16:35, 24-10-10:

Σε εμένα αυτό πρέπει να έγινε. Από τα 2003 μου εμφανίζει το publisher, access, powerpoint viewer και χτες έκανα επανεγκατάσταση και πάλι τίποτα. Σε άλλο pc που έχω μόνο τα 2003 ανοίγουν όλα κανονικά.
Τα θέλω για ecdl βασικά.
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 10:48, 26-10-10:

Μία εμπειρία με ταυτόχρονη εγκατάσταση 2003 και 2007 μου λέει ότι δουλεύουν. Κάθε φορά που έτρεχα το 2003 έκανε μια mini εγκατάσταση (έβγαινε το window του installer) και μετά έτρεχε το 2003 κανονικά μέχρι που ξαναέτρεχα 2007 και ξανάκανε Mini install, οπότε υποθέτω ότι "γυρίζει" ενεργή εγκατάσταση κάθε φορά που αλλάζεις έκδοση. Επειδή όμως δεν θυμάμαι μήπως είχα βάλει εκ των υστέρων 2003 για να το κάνω αυτό μπορεί πράγματι να κάνει "upgrade" η 2007.

Με λίγο googling http://uksbsguy.com/blogs/doverton/a...me-system.aspx
"The key option is when installing Office 2007 is to customise the options and select to NOT uninstall the previous versions."
αλλά επίσης "I was told by the tech support person that Microsoft does NOT support having multiple versions of Office on the same PC."

Άρα ενώ παίζει, πρέπει να υποθέσεις οτι ΔΕΝ παίζει (δηλαδή μπορεί να χαλάσει ανα πάσα στιγμή με ένα update). Μπορείς (αν έχεις τέτοια ευχαίρια ή κανένα γνωστό να στο κάνει) να στήσεις το 2003 σε virtual machine αν θες απλά να το μάθεις.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 22:33, 03-02-11:

Μπορώ να ρυθμίσω την κάθε εφαρμογή του office 2007 να μου κάνει απευθείας αποθήκευση του εγγράφου στη μορφή 97-2003;
Ξεχνάω να το αλλάζω.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 23:06, 03-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Μπορώ να ρυθμίσω την κάθε εφαρμογή του office 2007 να μου κάνει απευθείας αποθήκευση του εγγράφου στη μορφή 97-2003;
Ξεχνάω να το αλλάζω.
Δεν νομίζω να υπάρχει γενική επιλογή. Πρέπει να το κάνεις για κάθε εφαρμογή.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Office2010WordOption.png
Εμφανίσεις:  109
Μέγεθος:  195,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Office2007WordOptions.png
Εμφανίσεις:  108
Μέγεθος:  20,7 KB  
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,109 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε: στις 19:47, 12-05-11:

γειά σας.... να κάνω μια έρωτηση ?
ξέρετε αν μπορώ να κατεβάσω από κάπου (από το internet - οχι από τον ουρανο-) το microsoft office δωρεάν ?
πρόσφατα έκανα φορματ και τώρα δεν το έχω !!!
αν δεν γίνεται 8α το αγορασω μάλλον
ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε: στις 20:52, 12-05-11:

Δωρεάν-δωρεάν όχι.
Μπορείς να κατεβάσεις την trial έκδοση για ένα διάστημα καθώς επίσης να στραφείς προς openoffice που είναι δωρεάν.
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,109 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε: στις 21:14, 12-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Δωρεάν-δωρεάν όχι.
Μπορείς να κατεβάσεις την trial έκδοση για ένα διάστημα καθώς επίσης να στραφείς προς openoffice που είναι δωρεάν.
ευχαριστώωωωωωωωωω...
το φαντάστηκα ότι εντελώς δωρεάν δεν γινόταν!!!
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,864 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 01:21, 29-11-11:

λοιπον στον υπολογιστη μου υπηρχε προεγκατεστημενο το office starter ..εχει windows7 το καινουριο λαπτοπ. λοιπον σημερα που εκανα μια εργασια για το πανεπιστημιο εντοπισα καποιες ελλειψεις που εχει οπως ειναι αναμενομενο οποτε πρεπει να κατεβασω το original γιατι σιγουρα θα χρειαστει! πιστευετε πως καποια που εχουν ανεβει σε ιστιοσελιδες στο ιντερνετ(μιλαω για εγκυρες σελιδες και ψαγμενα λινκς μεσα απο σχολια χρηστων) αξιζει να το κατεβασω? η μπορει να εξαφανισει και το σταρτερ και εν τελει να μην κανει δουλεια? γιατι τα λεφτα για το κανονικο πακετο ειναι αρκετα οταν υπαρχει αλλη δυνατοτητα
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,908 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:50, 29-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
λοιπον στον υπολογιστη μου υπηρχε προεγκατεστημενο το office starter ..εχει windows7 το καινουριο λαπτοπ. λοιπον σημερα που εκανα μια εργασια για το πανεπιστημιο εντοπισα καποιες ελλειψεις που εχει οπως ειναι αναμενομενο οποτε πρεπει να κατεβασω το original γιατι σιγουρα θα χρειαστει! πιστευετε πως καποια που εχουν ανεβει σε ιστιοσελιδες στο ιντερνετ(μιλαω για εγκυρες σελιδες και ψαγμενα λινκς μεσα απο σχολια χρηστων) αξιζει να το κατεβασω? η μπορει να εξαφανισει και το σταρτερ και εν τελει να μην κανει δουλεια? γιατι τα λεφτα για το κανονικο πακετο ειναι αρκετα οταν υπαρχει αλλη δυνατοτητα
Εάν θες το Microsoft Office, πηγαίνεις σε ένα Πλαίσιο, ένα Γερμανό ή γενικά σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα που το πουλάει, τα σκας και το αγοράζεις. Ίσως να είσαι δικαιούχος και του Student version, που είναι φθηνότερο, ψάξ' το.

Όσον αφορά αυτό που ρωτάς, οτιδήποτε άλλο είναι παράνομο και η συζήτηση λήγει εδώ.-

Εάν θες κάτι δωρεάν, σου προτείνω το OpenOffice ή το LibreOffice, που είναι ανοιχτού λογισμικού.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Δωρεάν έκδοση του Microsoft Office - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-07-12 στις 17:30.
    • Microsoft Office 2010 - Από Cogito ergo sum
      Το θέμα έχει λάβει 26 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-06-10 στις 14:52.
    • Microsoft Office Publisher 2003 - Από !!!...vivaki...!!!
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-11-09 στις 13:17.
    • Microsoft Office για linux - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εναλλακτικά λειτουργικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-07-08 στις 00:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα