The Hobbit -Part 1 (2012)

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Λενε οτι το 2009 θα βγει η ταινια "Το Χομπιτ" του πολυ αγαπημενου -σε'μενα τουλαχιστον- Τ.Ρ.Ρ.Τόλκιν.
Ποια η γνωμη σας για αυτην; Πιστευετε οτι θα φτασει την επιτυχία του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών, ειδικα εφ'οσον ψιθυριζεται οτι ειναι δυσκολο να αναλαβει τη σκηνοθεσια ο Π.Τζακσον;
Ελπιζω παντως να ειναι ανταξια, τοσο οσον αφορα το σεναριο οσο και την εικονα..

Και κανα-δυο λινκ:

https://www.thehobbitfilm.com/
https://www.the-hobbit-movie.com/
https://derhobbit-film.de/indexengl.shtml
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Θα είναι ένα αξιοπρόσεχτο επιχείρημα,αλλά θεωρώ πως δεν θα φτάσει την επιτυχία του Άρχοντα.
Ο Άρχοντας ήταν τριλογία και για μένα οι τριλογίες αποτελούν δυνατά χαρτιά στον κινηματογράφο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όπως και να 'χει θα είναι μια ταινία που θα δω οποσδήποτε μια που ο Τολκιν είναι από τους πιο αγαπημένους μου συγγραφείς! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ελπίζω να είναι καλή και κυρίως χωρίς περικοπές μιας και το βιβλίο δεν είναι τόσο μεγάλο όσο του Άρχοντα Των Δαχτυλιδιών. (εννοώ το κάθε βιβλίο προφανώς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Μακάρι να είναι το ίδιο καλή όπως και το LOTR.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έλα να μαζευόμαστε οι fan!!! :D

Lorieeeeeeeeeeeeeeeeen.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Εγώ είμαι από τους fanατικούς fans!

Εκτός από τις ταινίες βρήκα απολαυστικό και το παιχνίδι TCG LOTR.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Δεν το έχω παίξει το παιχνίδι...αλλα βιβλία και ταινείες τα ξέρω απ'εξω :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
κι εγω πιστευω οτι δεν θα εχει τοσο μεγαλη επιτυχια οσο ο αρχοντας, αλλα πιστευω ακομη και οτι θα κριθει πολυ αυστηρα -λογω του οτι εχει προηγηθει μια τοσο καλη μεταφορά της τριλογιας.. παντως εγω θα τρρρρρρρρρρρρεξω να το δω..


και αρχιζω ηδη να ονειρευομαι οτι θα μεταφερθουν και τα "παιδια του χούριν", "το σιλμαριλλιον" κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Νεότερα για το Hobbit στο βιντεάκι που ακολουθεί:

https://www.mtv.com/overdrive/?vid=180470
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εχμμμ...αποκτήσαμε και σελίδα στο IMDB...
https://www.imdb.com/title/tt0903624/
:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Το 2009 φαντάζει μακριά γαμώτο!!!!Πρέπει να περιμένουμε 2 χρόνια???Τουλάχιστον θα αξίζει πιστεύω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αν το σκηνοθετήσει ο Peter Jackson, αν χρησιμοποιήσει τον Ian Mc Kellen και το γνωστό καστ, καθώς και όλους τους συμβούλους που είχε στην τριλογία (Alan Lee, David Salo κτλ) τότε θα είναι super...φυσικά φυσικά...

Αν και κάτι ακούγεται για τον Sam Raimi (Spiderman 3, Xena) :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
(Με εξαίρεση κάτι σκουπίδια του τύπου Xena και Hercules δεν είναι και τόσο χάλιας ο Sam Raimi. Το πρώτο Spiderman ήταν ίσως η καλύτερη μεταφορά κόμικ ως τώρα στο σινεμά )

Έλπιζω όποιος κάνει την παραγωγή του Hobbit να καταλαβαίνει ότι το αντικείμενο δεν προσφέρεται για αρπαχτή. Θέλω να δω τουλάχιστον 3ώρο υπερθέαμα και κορυφαίους ηθοποιούς, κατά προτίμηση Ian Holm και Ian ΜcKellen ξανά στους ίδιους ρόλους. Με τέτοιο story και με στρωμένο το έδαφος από τον Άρχοντα η ταινία πληρεί τις προυποθέσεις μεγάλης εισπρακτικής επιτυχίας, το μόνο που χρειάζεται είναι να πέσουνε τα φράγκα και να μην πετσοκόψουνε το αρχικό υλικό. Άμα ο Peter Jackson καταφέρνει να κάνει επιτυχία με το King Kong, πρέπει κάποιος να'ναι ηλίθιος για να μην τα καταφέρει με το Hobbit.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Εγώ είχα διαβάσιε κάπου ότι ο Jackson εξεφρσε την επιθυμία να αναλάβει να σκηνοθετήσει το Hobbit αλλά η New Line που έχει εδώ και χρόνια τα δικαιώματα αρνήθηκε. Βεβαια στο imdb λέει ότι αυτό δεν είναι σίγουρο. Αλλά αν είναι αλήθεια μου φαίνεται τελείως ηλίθιο αυτό, θέλω να πω, ο άνθρωπος μεγαλούργησε στον Άρχοντα, ποιος θα μπορούσε να είναι πιο κατάλληλος από αυτόν για να γυρίσει το Hobbit. Δεν καταλαβαίνω πώς σκέφτονται αυτοί οι τύποι, δεν καταλαβαίνω!:confused:

Από την πλευρά μου φυσικά ανυπομονώ να το δω στους κινηματογράφους με Peter Jackson πίσω από τισ κάμερες και Sir Ian ως Gandalf αλλά Circadian, θα διαφωνήσω στο θέμα του Bilbo. Ο Holm είναι ηθοποιάρα αλλά γέρασε λιγάκι, υποτιθεται ότι όταν έφυγε για την περιπετεια αυτή ήταν στην ίδια ηλικία που ήταν ο Frodo στον άρχοντα, και ως γνωστόν το Frodo τον έπαιζε ο πιτσρικάς Elijah-googly-eyes-Wood! Ακόμα και κυρολεκτικά να το πάμε (50 χρονών όπως το λέει το βιβλίο) πάλι ο Holm νομίζω παραπάνω είναι!:P

(αχ, δεν είναι να δω εγώ θέμα για fantasy, αρχίζω τη διάλεξη, σταματήστε με!):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Εγώ είχα διαβάσιε κάπου ότι ο Jackson εξεφρσε την επιθυμία να αναλάβει να σκηνοθετήσει το Hobbit αλλά η New Line που έχει εδώ και χρόνια τα δικαιώματα αρνήθηκε. Βεβαια στο imdb λέει ότι αυτό δεν είναι σίγουρο. Αλλά αν είναι αλήθεια μου φαίνεται τελείως ηλίθιο αυτό, θέλω να πω, ο άνθρωπος μεγαλούργησε στον Άρχοντα, ποιος θα μπορούσε να είναι πιο κατάλληλος από αυτόν για να γυρίσει το Hobbit. Δεν καταλαβαίνω πώς σκέφτονται αυτοί οι τύποι, δεν καταλαβαίνω!:confused:

απ'οσο ξερω, ο jackson ειναι σε δικαστικη διαμαχη με τη new line γιατι τον κλεψανε στα λεφτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τα τελευταία νέα, λένε τα εξής:

10/17/2007
Sam Raimi wants Peter Jackson to direct The Hobbit, but in case Jackson would only be the producer, Raimi would do it.
Article on Rotten Tomatoes

10/15/2007
Ian McKellen is keen to be Gandalf again in The Hobbit, even if Peter Jackson would not direct it. In fact Jackson said to him: 'Of course, you must play Gandalf whether I direct or not.'
Article on BBC News

10/10/2007
Tolkien's nephew Tim Tolkien praises the progress in the legal row between New Line and Peter Jackson.
Article on contactmusic.com

10/10/2007
Michael Lynne of New Line says, there is 'more than hope' for the Hobbit movie. But he didn't get precise.
Article on MTV Movies Blog

Για να δούμε... Πάντως μου φαίνεται ανόητο να αφήσουν τον Jackson απ' έξω... Έχει αποδείξει ότι μπορεί να τους εξασφαλίσει αυτό που θέλουν περισσότερο: ΜΟΝΕΥ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potis1980

Νεοφερμένος

Ο potis1980 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα,
ο Jackson δεν θα σκηνοθετήσει το Hobbit, αλλά θα είναι στην παραγωγή.
Σκηνοθέτης δεν έχει βρεθεί, άρα και ανακοινωθεί ακόμα, λόγω και της απεργίας.
'"Είμαι ευχαριστημένος που λύθηκαν οι διαφορές μου με τη New Line και έτσι ανοίγει ένα νέο κεφάλαιο για μένα και τους παλιούς μου φίλους. Είμαστε χαρούμενοι που θα συνεχίσουμε το ταξίδι μας στη Μέση Γη", δήλωσε ο σκηνοθέτης.Αυτή τη φορά βέβαια, ο Jackson δεν θα κάτσει στην καρέκλα του σκηνοθέτη, αλλά θα εκτελέσει χρέη παραγωγού, μαζί με την σύζυγο του, Fran Walsh. Η παραγωγή των δύο ταινιών θα ξεκινήσει μέσα στο 2009, με προοπτική κυκλοφορίας στις αίθουσες το 2010 και το 2011, καθώς δεν έχει βρεθεί ακόμη σκηνοθέτης και η απεργία των σεναριογράφων καθυστερεί σε σημαντικό βαθμό τη συγγραφή του σεναρίου.'



πηγή: https://www.mixtape.gr/t.asp?sec=2⊂=1&uid=672
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top