Να αγαπάς ή να αγαπιέσαι;

Να αγαπάς ή να αγαπιέσαι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αχ κορίτσια μου, τώρα είδα τις απαντήσεις σας. Αφού λοιπόν ο συντάκτης του θέματος λέει μόνο το ένα σκέλος, προτιμώ αυτό που θα με πληγώσει λιγότερο. Γιατί αν αγαπάω και δεν αγαπιέμαι τότε θα στεναχωρηθώ τόσο πολύ που δεν θα ξέρω πως να το αντιμετωπίσω. Οπότε καλύτερα....
Μπορείς να το ελέγξεις αυτό;
Δε νομίζω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εννοείται ν' αγαπάω...Γιατί ακόμα κι αν δεν αγαπιέσαι,το ν' αγαπάς σε γεμίζει...Σιγούρα όχι τόσο όσο όταν είναι αμοιβαίο,αλλά σε γεμίζει...Προσωπικά νιώθω οίκτο για αυτούς που δεν μπορούν ν' αγαπήσουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Μπορείς να το ελέγξεις αυτό;
Δε νομίζω. :)

Ναι μπορώ, εγώ ζω την ζωή μου μόνο για μένα:xtipao:.....με αγαπώ....:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ναι μπορώ, εγώ ζω την ζωή μου μόνο για μένα:xtipao:.....με αγαπώ....:P:P:P

Και έτσι και αγαπάς και αγαπιέσαι και είσαι και εντός των κανόνων του θέματος...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panakart

Νεοφερμένος

Ο panakart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δεν γιναιτε να αγαπιομαστε και να αγαπαμε;εγω ειχα σχεση με μια κοπελα για αρκετο καιρο...την αγαπουσα παρα πολυ...και εκεινη ετσι μου ελεγε...και ετσι εδειχνε...εκανα ενα λαθος..και αυτην σε μικρο χρονικο διαστημα γνωρισε ενα καλο παιδι και την εχασα..εχει περαση μισος χρονος και ακομα την αγαπαω...οταν την προσεγγισα μ ειπε οτι αγαπαει το ατομο π ειναι μαζι και εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου..Εγω τωρα τι να το κανω να αγαπαω μου λετε?Καλα ολα αυτα αλλα οταν ξερεις οτι το ατομο π αγαπας δινει την καρδια του αλλου τι να το κανεις να αγαπας..?Για να πονας?καθε μερα ποναω και περιμενω κατι που ποτε δεν θα ερθει?Δεν θελω να ξαναγαπησω ποτε..καλυτερα να με αγαπανε τουλαχιστον δεν θα ποναω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν γιναιτε να αγαπιομαστε και να αγαπαμε;εγω ειχα σχεση με μια κοπελα για αρκετο καιρο...την αγαπουσα παρα πολυ...και εκεινη ετσι μου ελεγε...και ετσι εδειχνε...εκανα ενα λαθος..και αυτην σε μικρο χρονικο διαστημα γνωρισε ενα καλο παιδι και την εχασα..εχει περαση μισος χρονος και ακομα την αγαπαω...οταν την προσεγγισα μ ειπε οτι αγαπαει το ατομο π ειναι μαζι και εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου..Εγω τωρα τι να το κανω να αγαπαω μου λετε?Καλα ολα αυτα αλλα οταν ξερεις οτι το ατομο π αγαπας δινει την καρδια του αλλου τι να το κανεις να αγαπας..?Για να πονας?καθε μερα ποναω και περιμενω κατι που ποτε δεν θα ερθει?Δεν θελω να ξαναγαπησω ποτε..καλυτερα να με αγαπανε τουλαχιστον δεν θα ποναω..

Αν αγαπούσες όσο λες, δεν θα σε πείραζε που δεν μπορείς να την έχεις...

Σ' αυτό το μισό χρόνο, γνώρισες καμιά άλλη κοπέλα?? Προσπάθησες να κάνεις κάτι και δεν είδες ανταπόκριση?? Ή απλά κάθεσαι και κλαις την μοίρα σου επειδή σε παράτησε η προηγούμενη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Αν αγαπούσες όσο λες, δεν θα σε πείραζε που δεν μπορείς να την έχεις...

Σ' αυτό το μισό χρόνο, γνώρισες καμιά άλλη κοπέλα?? Προσπάθησες να κάνεις κάτι και δεν είδες ανταπόκριση?? Ή απλά κάθεσαι και κλαις την μοίρα σου επειδή σε παράτησε η προηγούμενη??

Γίνεται,αν είσαι και ερωτευμένος ταυτόχρονα.. Αλλά και αυτό να μην ήταν, η ανάγκη να έχεις κάποιον που αγαπάς πολύ και να μην μπορείς πάλι προκαλεί πόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
την αγαπουσα παρα πολυ...και εκεινη ετσι μου ελεγε...και ετσι εδειχνε.....

Μάλλον ήξερε να πολύ καλά να δείχνει αυτο που ήθελες να βλέπεις. Δεν εξηγείται αλλιώς πως βρήκε κάποιον άλλον και τον αγάπησε και αυτόν αμεσως. Μπορεί η κοπέλα να μην ήξερε τι σημαίνει η λέξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Βασικά, το topic μιλαμε μόνο για αγαπη ερωτικά??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
να αγαπάς και ας γ%$ιέσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panakart

Νεοφερμένος

Ο panakart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ενοειται πως εκανα κατι αλλο αλλα εκεινη δεν μπορω να την ξεχασω...τι να πω ρε παιδια μου φενεται αγαπη τελικα ειναι τελειως υποκειμενικο πραγμα...ι καθενας την αντιλαμβανεται αλλιως εγς μεσα σε 2 εβδομαδεσ αν και αγορι δεν θα μπορουσα να προχωρισω και να κανω κατι οτι και να μου εκανε το αλλο προσωπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Εφόσον η αγάπη είναι ανιδιοτελής...είναι. Θυσιάζεις κάθε προσωπική επιθυμία και απλά δίνεις αγάπη, χωρίς να περιμένεις τίποτα.

Eυχαριστώ που μου θύμισες ένα τόσο ενδιαφέρον θέμα

Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν (και να λένε και τη γνώμη τους) οι καινούριοι!


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ενοειται πως εκανα κατι αλλο αλλα εκεινη δεν μπορω να την ξεχασω...τι να πω ρε παιδια μου φενεται αγαπη τελικα ειναι τελειως υποκειμενικο πραγμα...ι καθενας την αντιλαμβανεται αλλιως εγς μεσα σε 2 εβδομαδεσ αν και αγορι δεν θα μπορουσα να προχωρισω και να κανω κατι οτι και να μου εκανε το αλλο προσωπο

Εμένα αυτό που περιγράφεις πιο πολύ σε εγωισμό και κόλλημα μου κάνει παρά σε αγάπη...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Εμένα αυτό που περιγράφεις πιο πολύ σε εγωισμό και κόλλημα μου κάνει παρά σε αγάπη...:/:

O καθένας δίνει διαφορετική έννοια στην αγάπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
O καθένας δίνει διαφορετική έννοια στην αγάπη.

Enlighten us...


Γιατί, ναι μεν δίνει ο καθένας διαφορετικό ορισμό στην αγάπη, αλλά συνήθως μοιάζουν αρκετά μεταξύ τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Γιατί, ναι μεν δίνει ο καθένας διαφορετικό ορισμό στην αγάπη, αλλά συνήθως μοιάζουν αρκετά μεταξύ τους...

Ε τώρα τι να σε πω.. Δεν ξερω με ποιους έχεις μιλήσει επί του θεματος. Το οτι συμφωνησατε πάντως δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι ο κανόνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ε τώρα τι να σε πω.. Δεν ξερω με ποιους έχεις μιλήσει επί του θεματος. Το οτι συμφωνησατε πάντως δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι ο κανόνας.

Βουδιστής, ναι... Βουδιστής θα γίνω...

Δεν έχει καμία σημασία το με ποιους μίλησα και δεν επιρρεάζει και το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Είπες ακριβώς 'Γιατί, ναι μεν δίνει ο καθένας διαφορετικό ορισμό στην αγάπη, αλλά συνήθως μοιάζουν αρκετά μεταξύ τους..' και λέω τώρα εγω.. από που το έβγαλες το συμπέρασμα; Δε συζητησες με κανέναν για αυτο και να καταλήξετε στο ίδιο αποτέλεσμα; Ή είναι θεωρητικό το συμπέρασμα σου περι ομοιότητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αν έπρεπε να διαλέξω ένα από αυτά τα δύο θα ήταν να αγαπάω....
Αντέχω περισσότερο όταν εγώ νιώθω, εγώ θέλω, εγώ αγαπάω....
Δεν είναι ότι δεν με πειράζει ή δεν με πληγώνει ή στο τέλος κλασσικά δεν σηκώνομαι να φύγω αλλά θα το παλέψω, κάτι θα κάνω, θα αντέξω περισσότερο....

Αλλά σε σχέση μόνο να με αγαπούν απλά δεν την παλεύω... Με πνίγει αυτή η αγάπη, με κάνει να νιώθω τύψεις και με ενοχλούν τα πάντα... Δεν μπορώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Είπες ακριβώς 'Γιατί, ναι μεν δίνει ο καθένας διαφορετικό ορισμό στην αγάπη, αλλά συνήθως μοιάζουν αρκετά μεταξύ τους..' και λέω τώρα εγω.. από που το έβγαλες το συμπέρασμα; Δε συζητησες με κανέναν για αυτο και να καταλήξετε στο ίδιο αποτέλεσμα; Ή είναι θεωρητικό το συμπέρασμα σου περι ομοιότητας;

Έχει σημασία αν το συζήτησα με τον Βαγγέλη τον φούρναρη ή την Σοφία την μανάβισσα?? Θες να με τρελάνεις σήμερα???

Στην τελική ρίξε μια ματιά στο φόρουμ για της απόψης των μελών περί αγάπης και θα μπορείς να σχηματίσεις μια άποψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top