Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,340 μέλη και 2,453,223 μηνύματα σε 77,706 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 154 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Επιλογή επαγγέλματος: Πόσο επηρεάζεται από το επάγγελμα των γονιών;

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 12:26, 17-01-17:

Οι δάσκαλοι και οι καθηγητές ίσως ήταν ο πιο ευνοούμενος κλάδος εργαζομένων στο δημόσιο από την προηγούμενη δεκαετία και πριν. Αλλά δε θα μιλήσω για αυτούς αλλά για τα παιδιά τους. Τα παιδιά των δασκάλων ήταν συνήθως σημαιοφόροι στο Δημοτικό και των καθηγητών στο Γυμνάσιο Λύκειο. Συνήθως έχουν λαμπρή εκπαιδευτική πορεία αλλά ως εκει.

Τα παιδιά έχουν μάθει από τους γονείς τους να κάθονται το μισό χρόνο κάνοντας εκδρομές- διακοπές τρεις με τέσσερις φορές το χρόνο. Επίσης με την πρόωρη σύνταξη (μπορεί και πριν τα 50) που παίρνανε από πολύ μικρή ηλικία ουσιαστικά βλέπουν τους γονείς τους από μία ηλικία και μετά να κάθονται και να πληρώνονται.

Έτσι όταν τελειώσουν τις σπουδές τους τα περισσότερα από αυτά τα παιδιά υπάρχουν και πολλές εξαιρέσεις για να μην παρεξηγηθώ κοιτάνε τον διορισμό είτε στο δημόσιο είτε στον ιδιωτικό τομέα παρά τα δυνατά χαρτιά τους και στην σημερινή Ελλάδα της κρίσης να έχουν σοβαρό πρόβλημα βιοπορισμού.

Αντίθετα ένα παιδί υδραυλικού, οικοδόμου, δικηγόρου, μηχανικού, ιατρού ίσως να μην έχει είναι τόσο καλός μαθητής και φοιτητής αλλά να έχει όρεξη να δουλέψει κλείνοντας μόνο 10 μέρες την επιχείρηση του το χρόνο αν είναι ελεύθερος επαγγελματίας και να μην πηγαίνει καθόλου εκδρομες.

Τι γνώμη έχετε για αυτή την κατάσταση; επηρεάζονται τα παιδιά από το επάγγελμα των γονέων και από τις συνήθειες τους; Γνωρίζετε τέτοια παραδείγματα παιδιά καθηγητών ή δασκάλων;

Επειδή πολλοί είσαστε παιδιά καθηγητών και δασκάλων και άλλοι οι ίδιοι καθηγητές και δάσκαλοι ανέφερα πως υπάρχουν πολλές εξαιρέσεις και γενικά δε πρέπει να κατατάξουμε τους ανθρώπους σε κατηγορίες γιατί ο καθένας έχει μία και μοναδική προσωπικότητα παρόλα αυτά όπως και να το κάνουμε η προσωπικότητα δε φτιάχνεται μόνο με τα γονίδια αλλά και σύμφωνα με τον τρόπο ζωής και αυτό που περιγράφω είναι κάτι που συμβαίνει και έχω παρατηρήσει σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις που ξέρω.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 17-01-17 στις 12:39.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,348 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 13:07, 17-01-17:

Δεν επηρεάζονται ειδικά αν τα παιδιά είναι όντως καλοί μαθητές και έξυπνοι καταλαβαίνουν ότι λεφτά δεν υπάρχουν στο δημόσιο.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 19:40, 18-01-17:

To δημόσιο ποτέ δεν είχε λεφτά είχε μονιμότητα και ασφάλεια
1
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,897 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 19:53, 18-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Δεν είχε ποτέ καλό μισθό?Αμ δεν είναι έτσι Φόκο...ΔΕΚΟ,ΕΡΤ,τράπεζες αποτέλεσαν τα μεγάλα φαγωπότια του ελληνικού δημοσίου.Μισθοί 3500-4000 το μήνα,παράνομα μπόνους επιδόματα απο επίορκους υπαλλήλους που παράλληλα έφεραν τον τίτλο του συνδικαλιστή εθνοπατέρα.Η μάσα δεν τελείωσε ακόμα στις τράπεζες το κάνουν ακόμα θες να σου πω περιστατικά να φρίξεις για το τί πληρώνει ο ελληνικός λαός?

https://www.youtube.com/watch?v=VvdO7mAV1H4
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristaras9 : 18-01-17 στις 20:04.
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,347 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 20:31, 18-01-17:

Δείτε τι πληρώνουμε για τον ΟΑΣΘ...
https://www.dailythess.gr/sto-fos-ch...non-tou-oasth/
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,897 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 20:39, 18-01-17:

Στις τράπεζες τρέχουν τώρα εθελούσιες εξόδους υπήρχαν άτομα διευθυντες που βγήκαν στις προηγούμενες εθελούσιες εξόδους τσέπωσαν τότε το ποσό των 320.000 ευρώ συν μπόνους ξαναπροσλήφθηκαν στις τράπεζες απο την πίσω πόρτα ως ειδικοί σύμβουλοι για κάνα δυο χρόνια μέχρι να συμπληρώσουν τα ένσημα να βγάλουν σύνταξη και ξαναέφυγαν τώρα παίρνοντας πάλι με εθελούσια έξοδο τσεπώνοντας άλλα 180.000 ευρώ μισθό και ο έλληνας καταθέτης και φορολογούμενος έχει όριο στις αναλήψεις 420 ευρώ το μήνα (ή 840 το 15νθήμερο εναλλακτικά).
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 12:50, 19-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras12345
Δεν είχε ποτέ καλό μισθό
Είναι μισθός στο δημόσιο υπάρχει όριο. Στο ιδιωτικό ρισκάρεις αφού δεν έχει καθόλου ασφάλεια αλλά μπορείς να βγάλεις πολύ μεγάλη περιουσία.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,932 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 13:45, 19-01-17:

Εγω παλι απ'όσα παιδια δασκάλων ξερω, μονο μια περίπτωση γνωρίζω που ακολούθησε και αυτη το επάγγελμα του εκπαιδευτικού. Όλοι οι υπόλοιποι διάλεξαν κατι διαφορετικό. Και αυτη η μια περίπτωση δεν ειναι τύπος καλοπερασακιας που κοιτάει πως να βολευτεί. Όλοι έχουν καταλαβει οτι το δημόσιο δεν εχει τόσα λεφτά όπως παλια αλλα ετσι και αλλιως, τα παιδια που ξερω διάλεξαν αυτο που τους αρεσε χωρις να κοιτάνε αποκλειστικά την επαγγελματική αποκατάσταση.
2
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 15:01, 19-01-17:

Τα παιδιά δασκάλων και των καθηγητών είναι συνήθως πολύ καλοί μαθητές και προσωπικά ενω γνωρίζω πολλά παιδιά δασκάλων και καθηγητών κανένα από αυτόυς δεν ακολούθησε το επάγγελμα του εκπαιδευτικού..

Ανεξάρτητα με το τι θα διαλέξουν παρατηρώ ότι δεν έχουν πολύ όρεξη για δουλειά ενώ ζητανε άδειες
επίσης θέλουν να πάνε ταξίδια και διακοπές πολλές φορές το χρόνο και όχι μία.
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,332 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 16:08, 19-01-17:

όπα παλιά εν έτη 2000 2004 ξέρω εγώ ο εκπαιδευτικός έπαιρνε και 2.000€ αν θυμάμαι καλά
Τα παιδιά δασκάλων και των καθηγητών είναι συνήθως πολύ καλοί μαθητές και προσωπικά ενω γνωρίζω πολλά παιδιά δασκάλων και καθηγητών κανένα από αυτόυς δεν ακολούθησε το επάγγελμα του εκπαιδευτικού..

Ανεξάρτητα με το τι θα διαλέξουν παρατηρώ ότι δεν έχουν πολύ όρεξη για δουλειά ενώ ζητανε άδειες
μη το λες αυτό η μητέρα μου είναι εκπαιδευτικός (σε δημοτικό) και συνήθως δε βαριέμαι ποτέ
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 16:51, 19-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από Σωτηρης13
όπα παλιά εν έτη 2000 2004 ξέρω εγώ ο εκπαιδευτικός έπαιρνε και 2.000€ αν θυμάμαι καλά

μη το λες αυτό η μητέρα μου είναι εκπαιδευτικός (σε δημοτικό) και συνήθως δε βαριέμαι ποτέ
Nαι αλλά ο πατέρας σου δεν είναι εκπαιδευτικός οπότε δεν ανοίκεις στην κατηγορία αυτή.

2000 ευρώ είναι πολλά λεφτά για μας στην άφραγκη Ελλάδα αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι τόσα πολλά.
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,332 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 16:54, 19-01-17:

Nαι αλλά ο πατέρας σου δεν είναι εκπαιδευτικός οπότε δεν ανοίκεις στην κατηγορία αυτή.

2000 ευρώ είναι πολλά λεφτά για μας στην άφραγκη Ελλάδα αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι τόσα πολλά.
τότε το 2004 περίπου το 2010 άρχισαν και οι μειώσεις
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,620 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 17:00, 19-01-17:

Σύμφωνω με Focko το δημόσιο έχει κάποιο χαμηλό όριο π.χ. 5000 ευρώ το μήνα. Το ιδιωτικό μπορεί να περάσει τα 50.000 ευρώ το μήνα.
Παράθεση

harry akritas

Περιβόητο Μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 1,264 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε: στις 21:50, 19-01-17:

Φόκο μιλάς από προσωπική εμπειρία και μόνο και γενικεύεις. Αν έχεις κάνει κανένα γκάλοπ να μας το πεις.
Το ότι τα παιδιά δεν έχουν όρεξη για δουλειά και ζητάνε όλο διακοπές πώς προκύπτει; Σε αυτά τα πράγματα δεν υπάρχουν πάντα και συνήθως. Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.

Υ.Γ. Ο ένας γονιός μου είναι εκπαιδευτικός.
2
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 21:53, 19-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από harry akritas
Υ.Γ. Ο ένας γονιός μου είναι εκπαιδευτικός.
ούτε εσύ είσαι παράδειγμα γιατί πρέπει και οι δύο γονείς να είσαι για να ισχύσει αυτό που λέω.

Το πρώτο μου ποστ αποτελεί προσωπική διαπίστωση δε σημαίνει ότι ισχύει φορουμ ειναι και συζητάμε. Επίσης θεωρώ πως η προσωπικότητα εξαρτάται και από τις συνήθειες των γονέων αν ένα παιδί έχει γονείς εκπαιδευτικούς στο δημόσιο (γιατί ο ιδιωτικός τομέας είναι άλλο πράγμα και έχει μάθει κάθε Χριστούγεννα, Πάσχα, Καλοκαίρι και αργίες εκδρομές και αραλίκι) ότι και να σπουδάσει το παιδί αραλίκι θα σκέφτεται.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 19-01-17 στις 21:57.
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,353 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 21:57, 19-01-17:

Ορίστε, εγώ είμαι παιδί με δύο γονείς εκπαιδευτικούς. Ρωτήστε με να δούμε γιατί τρώγεστε με τα ρούχα σας σ αυτό το thread.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 22:01, 19-01-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Ορίστε, εγώ είμαι παιδί με δύο γονείς εκπαιδευτικούς. Ρωτήστε με να δούμε γιατί τρώγεστε με τα ρούχα σας σ αυτό το thread.

Από ότι ξέρω θέλεις παιδιατρική (μία πολύ δύσκολη ειδικότητα, που απαιτεί διάβασμα και υπομονή) οπότε σε πρώτο πλάνο η θεωρία μου δεν ισχύει.

Σκέφτεσαι να δουλέψεις στο δημοςιο ή στον ιδιωτικό τομεά σε ιατρείο;
Εφόσον δουλέψεις σε ιατρείο πόσες μέρες τον χρόνο έχεις σκοπό να το κλείνεις (εξαιρούνται τα Σαββατοκύριακα και οι επίσημες αργίες).

Επίσης πόσες φορές την ημέρα; δηλάδη θα σου κακοφαινόταν να το έχεις ανοιχτό πρωί 9-1 και απογεύματα 6-9 Δευτέρα ως Παρασκευή και Σάββατο πρωί;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 19-01-17 στις 22:48.
1
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

O Vold έγραψε: στις 00:13, 20-01-17:

Να γελασω ή να κλαψω με τετοιου ειδους ερωτησεις και υπο καποιες λογικες συνθηκες;

Μαλλον να την πεσω για υπνο γιατι θα τρελαθω οσο διαβαζω posts σου
2
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,353 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 00:36, 20-01-17:

Από ότι ξέρω θέλεις παιδιατρική (μία πολύ δύσκολη ειδικότητα, που απαιτεί διάβασμα και υπομονή) οπότε σε πρώτο πλάνο η θεωρία μου δεν ισχύει.

Σκέφτεσαι να δουλέψεις στο δημοςιο ή στον ιδιωτικό τομεά σε ιατρείο;
Εφόσον δουλέψεις σε ιατρείο πόσες μέρες τον χρόνο έχεις σκοπό να το κλείνεις (εξαιρούνται τα Σαββατοκύριακα και οι επίσημες αργίες).

Επίσης πόσες φορές την ημέρα; δηλάδη θα σου κακοφαινόταν να το έχεις ανοιχτό πρωί 9-1 και απογεύματα 6-9 Δευτέρα ως Παρασκευή και Σάββατο πρωί;
Νοσοκομείο γιατί θέλω (και) ακαδημαϊκή καριέρα. Προφανώς το μικρόβιο του teaching έχει περάσει υποσυνείδητα και σε μένα
Αν άνοιγα ιατρείο θα έκλεινα σπαστά 2 βδομάδες το καλοκαίρι σε εποχή low season (π.χ. 3η βδομάδα Ιούνη που τα περισσότερα παιδιά έχουν τελειώσει με σχολείο και έχουν φύγει κατασκήνωση) και κάποιες μέρες μέσα στο έτος (όχι πάνω από 3 εργάσιμες σερί). Θα είχα βρει κάποιον άλλο συνάδερφο εμπιστοσύνης αν χρειάζονταν κάτι όσο θα έλειπα και θα γινόταν το ίδιο όταν θα έλειπε αυτός/ή. Προφανώς θα δούλευα σπαστό ωράριο τύπου 10-1 και 5-9 Δευτέρα με Παρασκευή, Σάββατο όχι είναι η αλήθεια εκτός και αν προέκυπτε κάτι έκτακτο ή έπρεπε να παρακολουθήσω ένα παιδί και δεν μπορούσε να περάσει έτσι το σ/κ. Μεταξύ μας δεν ξέρω κανέναν γιατρό καμίας ηλικίας να κάνει τακτικό ιατρείο το σαββατοκύριακο εκτός από την γυναικολόγο μου η οποία όμως έχει και γενικά πολύ ιδιόρρυθμο ωράριο και δεν μετράει.

Εντάξει, πέρασα το τεστ;
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,774 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 00:45, 20-01-17:

Νοσοκομείο γιατί θέλω (και) ακαδημαϊκή καριέρα. Προφανώς το μικρόβιο του teaching έχει περάσει υποσυνείδητα και σε μένα
Αν άνοιγα ιατρείο θα έκλεινα σπαστά 2 βδομάδες το καλοκαίρι σε εποχή low season (π.χ. 3η βδομάδα Ιούνη που τα περισσότερα παιδιά έχουν τελειώσει με σχολείο και έχουν φύγει κατασκήνωση) και κάποιες μέρες μέσα στο έτος (όχι πάνω από 3 εργάσιμες σερί). Θα είχα βρει κάποιον άλλο συνάδερφο εμπιστοσύνης αν χρειάζονταν κάτι όσο θα έλειπα και θα γινόταν το ίδιο όταν θα έλειπε αυτός/ή. Προφανώς θα δούλευα σπαστό ωράριο τύπου 10-1 και 5-9 Δευτέρα με Παρασκευή, Σάββατο όχι είναι η αλήθεια εκτός και αν προέκυπτε κάτι έκτακτο ή έπρεπε να παρακολουθήσω ένα παιδί και δεν μπορούσε να περάσει έτσι το σ/κ. Μεταξύ μας δεν ξέρω κανέναν γιατρό καμίας ηλικίας να κάνει τακτικό ιατρείο το σαββατοκύριακο εκτός από την γυναικολόγο μου η οποία όμως έχει και γενικά πολύ ιδιόρρυθμο ωράριο και δεν μετράει.

Εντάξει, πέρασα το τεστ;
Σύντομα θα δημοσιευτούν τα αποτελέσματα της (βασισμένης σε αυτό το ποστ) έρευνας στο Journal of Behavioural and Experimental Economics. Stay tuned!
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γενικό Επιλογή επαγγέλματος - Από vangelis35583
      Το θέμα έχει λάβει 82 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Α' Λυκείου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-04-18 στις 22:07.
    • Επιλογή επαγγέλματος - Από esmeralda_gate13
      Το θέμα έχει λάβει 96 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-09-13 στις 20:13.
    • Το επάγγελμα των γονιών, σίγουρη επιλογή; - Από ellaki
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-12-09 στις 00:35.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα