Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,352 μέλη και 2,453,760 μηνύματα σε 77,732 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 543 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Eurovision 2019

Ποια χώρα πιστεύετε ότι θα κερδίσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)
Ολλανδία
4
28,57%
Ρωσία
2
14,29%
Ελβετία
0
0%
Ιταλία
0
0%
Κύπρος
1
7,14%
Ελλάδα
4
28,57%
Νορβηγία
0
0%
Σουηδία
0
0%
Ισλανδία
2
14,29%
Άλλη
1
7,14%

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,606 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 20:06, 07-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Και πέρυσι είχαμε "ααααα" στην αρχή: https://www.youtube.com/watch?v=-XOR1DhtDC0

Ή θα το πουν πολύ λίγο (όπως πέρυσι) ή δεν θα το πουν καθόλου
Άσε με και προσπαθώ να το ξεχάσω αυτό το "τραγούδι"...

Ένα άλλο δύσκολο τραγούδι με φωνητικά ήταν του Αζερμπαϊτζάν του 2011 που όμως νίκησε.

VS

Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,112 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 20:12, 07-03-19:

Πάντως μην καταδικάζουμε τους τραγουδιστές και τα φωνητικά πριν τους ακούσουμε live, γιατί υπάρχουν τραγούδια που ακούστηκαν 1000 φορές καλύτερα live απ' ό,τι στο studio Αν ο τραγουδιστής (και τα φωνητικά) έχουν τη δυναμική, δεν χρειάζονται καν εφέ. Η φωνή αρκεί!
1
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,477 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 20:51, 07-03-19:

Μου αρέσει πάρα πολύ το lo-fi τραγούδι της Σλοβενίας. Αν και φοβάμαι πως στο live δεν θα΄ναι εύκολο να..ενθουσιάσει ας πούμε το κοινό. Όπως και να'χει, μπορεί να προσφέρει μια μοναδική εμπειρία.
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,606 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 21:00, 07-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Μου αρέσει πάρα πολύ το lo-fi τραγούδι της Σλοβενίας. Αν και φοβάμαι πως στο live δεν θα΄ναι εύκολο να..ενθουσιάσει ας πούμε το κοινό. Όπως και να'χει, μπορεί να προσφέρει μια μοναδική εμπειρία.

Κι εμένα μού άρεσε σήμερα που το άκουσα πρώτη φορά! Ελπίζω να πάει καλά!
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,065 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 23:25, 07-03-19:

Το δικό μας μου αρέσει!
Η αλήθεια είναι ότι έχει ιδιαίτερη φωνή η Κατερίνα και ότι δεν μοιάζει το τραγούδι της με το στυλ τραγουδιών που στέλνει συνήθως η Ελλάδα στη Eurovision
2
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,979 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:46, 07-03-19:

Το τραγούδι στο 90% των Ευρωπαιων άρεσε στους Ελληναρες που ακούν Οικονομόπουλο όχι.
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,953 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 00:21, 08-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από harry akritas
Δεν ήταν προσβλητική η ερώτησή σου. Ούτε κι εγώ απάντησα με τόνο προσβολής.
Αυτά τα εργαλεία τα χρησιμοποιούν live αλλά για να αναπαράγουν κάποιο backtrack ή κάποιον ηλεκτρονικό ήχο, ουσιαστικά δεν παίζουν live τη μουσική μπροστά στο κοινό αλλά ακούγεται το “instrumental” του studio. Μπορείς να τη θεωρήσεις και εσωτερικό αστείο των (και καλά) metalheads την ερώτηση που έκανα στον Δημήτρη, μην παρεξηγείσαι.
Εγώ όταν μιλούσα για live είχα στο μυαλό μου κάτι τέτοιο , που γίνεται μπροστά σου εκείνη την στιγμή, είναι τίμιο και θέλει πολλή εξάσκηση και καλό συγχρονισμό.

Η αλήθεια είναι ότι έτσι όπως το έγραψες, μου θύμισες τον εαυτό μου στα νιάτα μου, που γκρίνιαζα για το αν οι dj κάνουν μουσική ή όχι. Μετά πήγα σε συναυλία του Parov Stelar και δε με ξανα-απασχόλησε από τότε
Αρχική Δημοσίευση από jj!
Πάντως μην καταδικάζουμε τους τραγουδιστές και τα φωνητικά πριν τους ακούσουμε live, γιατί υπάρχουν τραγούδια που ακούστηκαν 1000 φορές καλύτερα live απ' ό,τι στο studio Αν ο τραγουδιστής (και τα φωνητικά) έχουν τη δυναμική, δεν χρειάζονται καν εφέ. Η φωνή αρκεί!
Εγώ μία απορία είχα πάντα όταν παρακολουθούσα Eurovision και απευθύνομαι σε εσένα jj, γιατί φαίνεται ότι παρακολουθείς. Τι στο ... καλό συμβαίνει με τις ρυθμίσεις του ήχου εκεί πέρα; Οι μισοί κάνουν soundcheck και οι άλλοι όχι φάση; Μου φαίνεται πολύ περίεργο, γιατί κάποιοι που ομολογουμένως έχουν φωνή, σε σημεία φαλτσάρουν σαν να μην ακούνε τη μουσική σωστά. Και κανείς δε φαίνεται να το σχολιάζει ή να τον νοιάζει αυτό

Φώτη ψυχραιμία, παντού στο Ίντερνετ καλά λόγια λένε για την συμμετοχή της Ελλάδας, μόνο εγώ γκρίνιαξα και θα με συγχωρήσεις γιατί δεν ακούω Οικονομόπουλο
Τώρα είδα ότι πίσω από το τραγούδι είναι ο Leon of Athens, που είναι πολύ περίεργο, γιατί αυτός μου αρέσει!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eileen : 08-03-19 στις 00:45.
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,112 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 01:02, 08-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
Εγώ μία απορία είχα πάντα όταν παρακολουθούσα Eurovision και απευθύνομαι σε εσένα jj, γιατί φαίνεται ότι παρακολουθείς. Τι στο ... καλό συμβαίνει με τις ρυθμίσεις του ήχου εκεί πέρα; Οι μισοί κάνουν soundcheck και οι άλλοι όχι φάση; Μου φαίνεται πολύ περίεργο, γιατί κάποιοι που ομολογουμένως έχουν φωνή, σε σημεία φαλτσάρουν σαν να μην ακούνε τη μουσική σωστά. Και κανείς δε φαίνεται να το σχολιάζει ή να τον νοιάζει αυτό
Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές υπάρχουν τεχνικά προβλήματα και αρκετοί τραγουδιστές φτάνουν μέχρι και στο σημείο να αφαιρέσουν το ακουστικό από τα αυτιά τους
Παράθεση

harry akritas

Περιβόητο Μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 1,273 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε: στις 09:48, 08-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen
Εγώ όταν μιλούσα για live είχα στο μυαλό μου κάτι τέτοιο , που γίνεται μπροστά σου εκείνη την στιγμή, είναι τίμιο και θέλει πολλή εξάσκηση και καλό συγχρονισμό.

Η αλήθεια είναι ότι έτσι όπως το έγραψες, μου θύμισες τον εαυτό μου στα νιάτα μου, που γκρίνιαζα για το αν οι dj κάνουν μουσική ή όχι. Μετά πήγα σε συναυλία του Parov Stelar και δε με ξανα-απασχόλησε από τότε
Νομίζω ότι αυτό που έβαλες δυστυχώς έχει μεγάλη απόσταση από το πώς παίζουν live τα τραγούδια στη Eurovision
Δεν ήμουν ποτέ dj οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς δουλειά κάνουν. Πάντως έχω σε μεγαλύτερη υπόληψη έναν μουσικό που θα παίξει live ένα όργανο ή θα κάνει live φωνητικά από κάποιον που θα μιξάρει/προσθέσει εφέ σε ένα τραγούδι on stage. Όμως ποτέ δεν είπα για τους dj εδώ, είπα για κάποιους που παριστάνουν αυτούς, γιατί όπως και να το κάνεις η Eurovision dj δεν έχει
Παράθεση

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 758 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε: στις 14:39, 09-03-19:

Απ' ότι φαίνεται πέτυχα στο ράδιο χθες τη συμμετοχή της Ελλάδας χωρίς να ξέρω ότι είναι αυτή (δεν είχα ξανακούσει κι από την κοπέλα τίποτα).
Πολύ τίμιο .
Αν, και πόσο μπορεί να σταθεί διαγωνιστικά, δεν το γνωρίζω (άλλα δεν με κόφτει κιόλας η αλήθεια είναι ).
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,979 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 09:34, 10-03-19:

Η Ελλάδα ανεβαίνει στα στοιχήματα 9η ανάμεσα σε 41 χώρες.Η Κύπρος έπεσε από την 4η στην 6η θέση.Πρωτη η Ολλανδία που αξίζει την νίκη για εμένα φέτος.
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,584 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 10:24, 10-03-19:

To λάτρεψα!!!
2
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 10:27, 10-03-19:

Νομίζω ότι θα σκίσουμε!Και η Ολλανδία πρώτη στα στοιχήματα!
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 11:34, 10-03-19:

Τί σού άρεσε τόσο πολύ; Εγώ δεν τρελάθηκα. Ακόμα και τη φωνή της, που είναι το δυνατό της σημείο, βρίσκω οτι την αλλοιώνει πολύ στις χαμηλές και οι ψηλές είναι πολύ κοινές. Θα ήθελα να την ακούσω σε ένα τραγούδι με χαμηλές όταν θυμίζει την Amy. Στις ψηλές ακούγεται σαν μια οποιαδήποτε τραγουδίστρια και χαραμίζεται. Επίσης θεωρείς οτι στο live θα καταφέρουν να αποδώσουν τα φωνητικά αυτά;

Προβλέπω να περνάει τελικό και να φτάνει 15η - 18η θέση.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 11:49, 10-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Τί σού άρεσε τόσο πολύ; Εγώ δεν τρελάθηκα. Ακόμα και τη φωνή της, που είναι το δυνατό της σημείο, βρίσκω οτι την αλλοιώνει πολύ στις χαμηλές και οι ψηλές είναι πολύ κοινές. Θα ήθελα να την ακούσω σε ένα τραγούδι με χαμηλές όταν θυμίζει την Amy. Στις ψηλές ακούγεται σαν μια οποιαδήποτε τραγουδίστρια και χαραμίζεται. Επίσης θεωρείς οτι στο live θα καταφέρουν να αποδώσουν τα φωνητικά αυτά;

Προβλέπω να περνάει τελικό και να φτάνει 15η - 18η θέση.

Ε όχι και 18η θέση μέσα στην 10αδα θα είμαστε η κοπέλα έχει φωνάρα και οι Ευρωπαίοι την λάτρεψαν!9η στα στοιχήματα ανάμεσα σε 41 χώρες.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 11:54, 10-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Ε όχι και 18η θέση μέσα στην 10αδα θα είμαστε η κοπέλα έχει φωνάρα και οι Ευρωπαίοι την λάτρεψαν!9η στα στοιχήματα ανάμεσα σε 41 χώρες.

Έχει φωνάρα αλλά δεν την αναδεικνύει όσο θα έπρεπε. Το κομμάτι με τις ψηλές νότες θα μπορούσε να το τραγουδάει οποιαδήποτε τραγουδίστρια. Αυτή στις χαμηλές είναι τέλεια, οπότε για μένα όλο το τραγούδι έπρεπε να πατάει σε χαμηλές.

Καλά τα στοιχήματα μην τα κοιτάς. Κάτσε να δούμε τη σκηνική παρουσία...
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 11:59, 10-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Έχει φωνάρα αλλά δεν την αναδεικνύει όσο θα έπρεπε. Το κομμάτι με τις ψηλές νότες θα μπορούσε να το τραγουδάει οποιαδήποτε τραγουδίστρια. Αυτή στις χαμηλές είναι τέλεια, οπότε για μένα όλο το τραγούδι έπρεπε να πατάει σε χαμηλές.

Καλά τα στοιχήματα μην τα κοιτάς. Κάτσε να δούμε τη σκηνική παρουσία...

Νομίζω ότι είναι η χειρότερη χρόνια η Κατερίνα θα ξεχωρίσει.
Ολλανδία και Ελλάδα!
Παράθεση

harry akritas

Περιβόητο Μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 1,273 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε: στις 12:19, 10-03-19:

Ρε φέρτε μια ροκιά στη Eurovision. Αφού ο κόσμος λατρεύει τα τραγούδια με ενέργεια κι αν βάλεις ένα που μπορεί να ξεσηκώσει όλο το στάδιο έχεις κερδίσει. Μια φορά πήγαν οι lordi από την Φινλανδία και τους γ@μησαν όλους. Τουλάχιστον οι Σκανδιναβοί πρέπει να σεβαστούν τη μουσική τους παράδοση.
2
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,102 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 12:36, 10-03-19:

Αρχική Δημοσίευση από harry akritas
Ρε φέρτε μια ροκιά στη Eurovision. Αφού ο κόσμος λατρεύει τα τραγούδια με ενέργεια κι αν βάλεις ένα που μπορεί να ξεσηκώσει όλο το στάδιο έχεις κερδίσει. Μια φορά πήγαν οι lordi από την Φινλανδία και τους γ@μησαν όλους. Τουλάχιστον οι Σκανδιναβοί πρέπει να σεβαστούν τη μουσική τους παράδοση.
Πολλοί έλεγαν ότι κέρδισαν λόγω εμφάνισης (κοστούμια) αλλά θεωρώ ότι ήταν πρωτότυπο σαν σύνολο και καλώς κέρδισε, αν και με άρεσε αυτό που βγήκε δεύτερο. Ήταν πιασάρικο πάντως.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 12:44, 10-03-19:

Μετά τους lordi πήγαν πολλοί με ροκιές αλλά δεν έκαναν πολλή αίσθηση, ίσως γιατί η ροκιά είναι για εξειδικευμένα γούστα ή τα άτομα που ακούν τέτοια μουσική δε θα κάθονταν να ψηφίσουν στη Eurovision.

Ροκιές που μού άρεσαν:

Γεωργία 2011

Τουρκία 2008 (πολύ αγαπημένο)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πανελλήνιες 2019 - Από Scandal
      Το θέμα έχει λάβει 1094 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε Σήμερα στις 00:53.
    • Ευρωεκλογές 2019 - Από Volkswagen Fan
      Το θέμα έχει λάβει 175 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-05-19 στις 18:10.
    • Oscars 2019 - Από Eileen
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-02-19 στις 16:56.
    • Euroscola 2019 - Από Χριστιαννα
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενικό Λύκειο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-12-18 στις 20:18.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα