Σε ποιο album σας αρέσει το 90% των τραγουδιών;

Depo0

Νεοφερμένος

Η Depo0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Avril Lavigne-The best damn thing
Μικρος Κλεφτης-Αμεση Επεμβαση
Βορεια Αστερια-Δε μας ξες καλα
Λογος Απειλη-Κακοφημο
Ladose-Π.Ε.Ν.Τ.Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αστεριος

Νεοφερμένος

Ο Αστεριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κοιτα...τα album ειναι πολλα... Appetite For Destruction,Californication,Nevermind,Toxicity,Youthanasia ειναι μερικα απο αυτα...
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Avril Lavigne-The best damn thing
Μικρος Κλεφτης-Αμεση Επεμβαση
Βορεια Αστερια-Δε μας ξες καλα
Λογος Απειλη-Κακοφημο
Ladose-Π.Ε.Ν.Τ.Ε.
Μα να μη ξέρω ούτε ένα... :worry:

Γέρασα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
The Roots - Game Theory
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δε θα ξεπερασω ποτε τα "Ζεστα ποτα".. μυριζουν εφηβεια, αλλα ακουγονται ακομη :D

Tracklist:
1. Παίξε βραχνή μου φυσαρμόνικα

2. Προσωπικές οπτασίες

3. Φάνης

4. Τις Κυριακες απο παιδί τις σιχαινόμουνα

5. Μια βραδιά στο Λούκι

6. Ρίτα - Ριτάκι

7. Για ένα κομμάτι ψωμί

8. Υπόγειο

9. Κορίτσια της συγγνώμης

10. Γέλα πουλί μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αν και πλεον δεν εχω καμια σχεση με αυτη τη μουσικη κορυφη album θεωρω το meteora απο τη γκρουπαρα linkin park που ναι κατορθωσα και πηγα και στη μαλακασα να τους δω live...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αγαπάω, λατρεύω, όλο επιστρέφω στο Hunky Dory του David Bowie...
Μου θυμίζει έναν έρωτα, μία ανέμελη και δημιουργική εποχή, μα πάνω απ' όλα είναι από έναν καλλιτέχνη που αγαπάω, έναν μοναδικό τραγουδιστή, στιχουργό και μουσικό... αλλά και showman.

Το συγκεκριμένο άλμπουμ έχει τραγούδια που έτσι κι αλλιώς μου αρέσουν σα μουσική, ενώ επίσης σηματοδοτεί ένα ξεχωριστό σημείο της ζωής και της καριέρας του Bowie: την πατρότητα, την οργή, την αμφισεξουαλικότητα, την τόλμη, το glitter, το κιτς και τη χάρη.

Συγκινούμαι με το Kooks, που έγραψε για το γιό του Duncan Jones
I bought you a pair of shoes
A trumpet you can blow
And a book of rules
On what to say to people
when they pick on you
'Cause if you stay with us you're gonna be pretty Kookie too

Aλλά και το Quicksand, με τη μελαγχολική απόγνωσή του:
Don't believe in yourself
Don't deceive with belief
Knowledge comes
with death's release

Έχω ρίξει απίστευτο κλάμα με το Life on Mars?, για τα σουρρεαλιστικά του λόγια, την ταύτισή μου με την κοπέλα και το space-bowie-element.
Η μελωδία του Oh! You pretty things είναι bowie-κή και συνδέει το άλμπουμ μουσικά με τη glitter μεριά της καριέρας του (είναι και χαμαιλέων), όπως και το Queen Bitch με τη vamp αντίδρασή του (drag it!)
She's so swishy in her satin and tat
In her frock coat
and bipperty-bopperty hat
Oh God, I could do better than that
Το Changes έχει γίνει σύμβολο (τσ-τσ-τσ-τσσςςς)

Και μην ανοίξω το στόμα μου για το Andy Warhol, αυτές ήταν εποχές, ή το the bewlay brothers. (Oh, And we were Gone, Real Cool Traders, We were so Turned On, You thought we were Fakers)

Φεύγοντας, για να πάω να το ΞΑΝΑακούσω, σας αφιερώνω και τους οχτώ στίχους του Eight line poem:

The tactful cactus by your window
Surveys the prairie of your room
The mobile spins to its collision
Clara puts her head between her paws
They've opened shops down West side
Will all the cacti find a home
But the key to the city
Is in the sun that pins
the branches to the sky







 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Malatesta

Νεοφερμένος

Ο Malatesta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Προσοχή: Όχι ποιο είναι το αγαπημένο σας album :)
Αυτά που μου έρχονται τώρα είναι:

Tool - Lateralus
Tool - Ænima
Rage Against The Machine - Rage Against The Machine
System Of A Down - Toxicity
System Of A Down - Mezmerize
System Of A Down - Hypnotize
Pearl Jam - Ten
A Perfect Circle - Emotive
A Perfect Circle - Mer de noms
A Perfect Circle - Thirteenth Step
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DionisIsHere

Νεοφερμένος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
The Eagles - The Long Run (1979)
Foreigner - Mr. Moonlight (1995)
Iron Maiden - Brave New World (2000)
Thievery Corporation - Radio Retaliation (2008)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgon

Νεοφερμένος

Η gorgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μμ...για να δουμε...
septic flesh-communion και the great mass
at the gates-slaughter of the soul
rotting christ-khronos και sanctus diavolos
kreator-enemy of god
pantera-reinventing hell-the best of
satyricon-now diabolical
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
παυλος παυλιδης live syros


απλα,μαγευτικο



Όταν ήμουνα μικρός μες τα κύματα δε μ' ένοιαζε
αν ο κόσμος είν'απλός ή αν έτσι απλώς εμένα μου έμοιαζε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Coldplay - A Rush of Blood To The Head
H.I.M. - Venus Doom
Adele - 21
Florence & The Machine - Lungs
Placebo - Meds
Marilyn Manson - Eat me, Drink me
The Cure - Wish

Τ'αγαπώ ΟΛΑ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Interpol-Antics
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cfj

Νεοφερμένος

Ο cfj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Tool - AEnima. Αλλά 100%, όχι 90 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Προτιμώ γενικά επιλογές κι όχι ολόκληρα αλμπουμς γιατί ποτέ δε με ικανοποιούν στο τόσο τοις εκατό που αναφέρεται/ Μονάχα απ''οσο θυμάμαι, ενα cd των roxette το είχα λιώσει, ένα των system κι ένα της mackenitt/ Ετυχε όμως, ο γενικός μου κανόνας είναι οι επιλογές τραγουδιών/και στ'αμάξι πχ ακούω cds επιλογές ή ραδιόφωνο για εναλλαγές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
το τελευταιο αλμπουμ των my chemical romance το "The Danger Days" που τα σπαει! πραγματικα εχουν εξελιχθει πολυ οι MCR πολυ ευχαριστα..εχει αλλαξει και την εμφανιση του ο Gerard Way..αλλα δεν μπορω να πω παντα ειχαν σε καθε τους αλμπουμ πολυ καλα κομματια..επισης των Mando Diao το "Give Me Fire" απιθανο επισης..σχεδον ολα τελεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Eyes Open από Snow Patrol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Everythinks a Ripple από Dub FX
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Λαύρεντης Μαχαιρίτσας - Το live album Τόσα χρόνια μια ανάσα
Σταυρός του Νότου/Γραμμές των Οριζόντων - μελοποιημένος Καββαδίας από Μικρούτσικο
Το Μυστήριο Τρένο - Γιώργος Ανδρέου - Χρήστος Θηβαίος
The Open Door - Evanescence
Fallen - Evanescence
Avatar - Monika
και όλα των Muse.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Pavlov's dog - pampered menial ,
Pink Floyd-the wall,
και...:redface: Γιάννης Πάριος -το ρεσιτάλ μιας φωνής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top