Σχολιασμός φθηνών laptops

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Δηλαδη θες να μου πεις οτι αυτα
https://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1116738
https://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1079646
Δεν ειναι ομορφα?Και οτι τα vista δεν εχουν την δυνατοτητα να φτασουν σε επιδοσεις,ασφαλεια,ομορφια(μαγκια) τα OSX
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Και οτι τα vista δεν εχουν την δυνατοτητα να φτασουν σε επιδοσεις,ασφαλεια,ομορφια(μαγκια) τα OSX
:lol:
Ακόμα κι εγώ που δεν συμπαθώ την Apple γελάω με αυτό :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Οντως το τραβηξα λιγο αλλα περασα κατα καποιο τροπο το point μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
εγώ χρησιμοποιώ mac και συγκεκριμένα macbook
δεν υπάρχει σύγκριση !!!
δεν έχει κολλήσει ποτέ ιό και όσο αυτό για τα προγράμματα δεν ισχύει...όλα σχεδόν μπαίνουν
εγώ θα σου το πρότεινα πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
1.εχεις παιξει ποτε κανενα game στο macbook?
2.εχεις μαθει οτι σιγα σιγα αυτο με τους ιους τελειωνει? https://www.securemac.com/applescript-tht-trojan-horse.php τα πρωτα σημαδια.
3.Εχεις χρησιμοποιησει τα ιδια ή αλλα που ειναι παρεμφερη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Λοιπόν για το mac υπάρχουν 2 trojans που ενεργοποιούνται μόνο να δώσει τον κωδικό πρόσβασης ο χρήστης σε αντίθεση με τους 500.000 ιούς των windows. Επίσης, όλα τα παιχνίδια της EA και της Aspyr όπως και πολλά άλλα βγαίνουν για mac.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Σορυυ δλδ θες να μου πεις οτι βγαινουν max 30+ τιτλοι.Σορρυ αλλα δεν μου φτανουν :)
Και ειμαι σιγουρος οτι στο μελλον θα υπαρξουν και αλλοι viruses,trojans,worms.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Επίσης, προκαλώ ανοιχτά οποιονδήποτε χρήστη windows να ανοίξει 60 προγράμματα ταυτόχρονα στο pc του. Ακόμα, γιατί εγώ πρέπει να χρησιμοποιώ προγράμματα που είναι το ίδιο ακριβώς με τα windows και όχι ίδιων δυνατοτήτων στο mac; Ξαναφέρνω ένα παράδειγμα, εαν τα windows έχουν nero πάει να πει ότι το toast δεν το πατάει κάτω;

Δηλαδη θες να μου πεις οτι αυτα
https://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1116738
https://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1079646
Δεν ειναι ομορφα?Και οτι τα vista δεν εχουν την δυνατοτητα να φτασουν σε επιδοσεις,ασφαλεια,ομορφια(μαγκια) τα OSX

Σε επιδόσεις όχι και σε προκαλώ ανοιχτά να κάνεις αυτό που λέω πιο πάνω
Σε ασφάλεια όχι, μόνο ο safari του mac έχει μερικά προβλήματα και σε ομορφιά πάλι όχι

virus και worms όχι γιατί κανένας ιός δεν μπορεί να βλάψει ένα unix εκτός εαν ο χρήστης το κατεβάσει και το ενεργοποιήσει(να δώσει κωδικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Λοιπον επδειδη βλεπω πως μπαινουμε σε ενα κεφαλαιο φανατισμων και μη ουσιαστικων συκγρισεων(περι των 60 προγραμματων)και γιατι δεν εχω ορεξη αν χαλασω την διαθεση μου αλλα ουτε και καποιου αλλου σας παρακαλω να αφησουμε τις ανουσιες "κονταρομαχιες"Το μελλον μονο θα δειξει πως θα εξελιχθουν τα πραγματα για τα Mac.Η λογικη αυτη με το unix ειναι λανθασμενη διοτι πολλυ απλα ολα σπανε και ολα ανοιγουν.Οι επιδοσεις ενος mac δεν μπορουν να συκριθουν με ενος pc(γνωμη μου)αλλα ουτε και οι δυνατοτητες.Αν ηταν ετσι οπως τα παρουσιαζουν κτλπ τοτε για ποιο λογο να χρησιμοποιουσαμε pc για το editing ταινιων κτλπ.Αλλα και παλι το μελλον θα δειξει.Tα PC ηταν και ειναι το κυριαρχο ειδος προσωπικου υπολογιστη και νομιζω πως θα παραμεινουν αν και τα mac θα κερδισουν αρκετο εδαφος.Αλλα ως ενα σημειο.Αν παντως τα mac υποστηριξουν την επεκτασιμοτητα,δημιουρια απο την αρχη χωρις να παρεις μηχανημα αλλα να το στησεις μονος σου,OC,games,περισσοτερες (αυθεντικες,original) εφαρμογες και αλλα πολλα τοτε εγω το δηλωνω θα φιαξω mac και θ ατο λατρευω.Αλλα πιστευω πως αυτη η στιγμη δεν θα ερθει ποτε γι αυτο θα μεινω και εγω στο αγαπημενο μου αργο,γεματο απο ιους pc :)

Με πολυ αγαπη και καθολου μισος
Κωστας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Μήπως φοβάσαι την πρόκληση; Και από πότε έμαθες εσύ για το unix; Σε λίγο θα μας πείς ότι ξέρεις και c. Από ότι κατάλαβα, μόνο next-->next ξέρεις να πατάς. Για τερματικό...ούτε λόγος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
οχι δεν ξερω unix ουτε c και βασικα δεν ξερω καμια γλωσσα και ουτε θελω αν μαθω διοτι αυτο δεν με ελκυει.Αλλα μπορω να κανω μελετη σε ενα μηχανημα,να υλλεξω τα καλυτερα κοματια,να το στησω,να του αυξησω τις επιδωσεις, και οταν χρειαστει αν ατο αναβαθμισω.
Με λιγα λογια 我不知道的UNIX或C = i don't know unix or c.

Edit:Αυτο που θα ηθελα παρα που να κανω ειναι να δουλεψω mac για λιγο καιρο(μχ ενα μηνα) οπως εχουν κανει πολλα ατομα για να δω αν θα μπορεσω αν προσαρμοστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Και αν πάρεις mac pro(όχι macbook pro) έχει επεκτασιμότητα για 32gb ram, 2 επεξεργαστές, 3 tera σκληρό, 2 κάρτες γραφικών(ή την nvidia quadro με 1.5 gb βγαίνει για pc) και άλλα πολλά τρελά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Δεν διαφωνω τα ξερω αυτα.Αλλα προσωπικα για εμενα που θεωρω τον εαυτο μου hardcore gamer(πιο πολυ mild gamer)δεν βλεπω που θα μπορουσαν να μου χρησιμευσουν αν δεν ειχα games να τα παιξω εκτος απο αυτα τα δυστυχως λιγα που υπαρχουν,αν και διαβαζω πως υπαρχει περιπτωση για την source engine να ερχεται και στα mac!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ερώτηση 1: Έχεις πιάσει ποτέ macbook στα χέρια σου;
Ερώτηση 2: Έχεις δοκιμάσει ποτέ το OS X;
Ερώτηση 3: Έχεις υπόψη σου για το quality check και την ποιότητα κατασκευής;
Ερώτηση 4: Γνωρίζεις ότι τα προγράμματα του mac είναι αρκετά (όχι τόσα όσα των windows) και πολύ καλα;
Ερώτηση 5: Το ξέρεις ότι το mac δεν κολάει, δεν αργεί, δεν απειλείται από ιούς;
Ερώτηση 6: Ξέρεις ότι η μπαταρία των vaio κατα μέσο όρο είναι 2.5 ώρες ενώ του macbook 5;

Επειδή και στα 6 απάντησες όχι, είσαι άσχετος και σου απαγορεύω να μιλας

:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Μήπως φοβάσαι την πρόκληση; Και από πότε έμαθες εσύ για το unix; Σε λίγο θα μας πείς ότι ξέρεις και c. Από ότι κατάλαβα, μόνο next-->next ξέρεις να πατάς. Για τερματικό...ούτε λόγος

Οταν λες 60 προγραμματα εννοεις διαφορετικα ??? Η 60 πααθυρα ενος προγραμματος πχ ie...?Γιατι θα σου ποσταρα αλλα δεν εχω 60 διαφορετικα προγραμματα :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
60 διαφορετικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Λυπαμαι δεν εχω τοσα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση οτι κάποιο HP της σειράς Pavillion περίπου στα 900 ευρώ ειναι ό,τι πρέπει γι'αυτά που το θες. Κάτι τέτοιο ας πούμε...
https://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1133241

Τώρα για macbook, τι να σου πω...θα έχεις προβλήματα συμβατότητας. Εσύ τη δουλειά σου θες να κάνεις, αυτά ειναι για τους κομπιουτεράκηδες...Πάρε ενα κανονικό με Vista πάνω και το πολύ πολύ του φορτώνεις κι ένα Ubuntu κι είσαι μια χαρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Περι τερματικου ναι δεν ξερω να δουλευω ουτε unix,ουτε linux,αλλα αν χρειαστει ποτε θα προσπαθησω να μαθω.Προσωρινα δεν βλεπω λογο να αλαξω διοτι τις αναγκες μου στα games(κυριο μελημα της χρησης του pc μου)δεν μπορει αν τις εκληρωσει ενας mac.Επισης καποια περιοδο ειχα βαλει στο ματι το mac mini αλλα λογω τιμης και μικρου κεφαλαιου εκεινη την περιοδο δεν προχωρισα σε αγορα.Με λιγα λογια αν το θεμα με τα games λυθει στα mac τοτε με χαρα θα αλαξω λειτουργικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nistoso

Νεοφερμένος

Ο nistoso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τι 60 προγραμματα ? εχεις καταλαβει οτι καθε προγραμμα τραβαει κ διαφορετικους πορους ?
επισης pc=personal computer , τα μακ τωρα γιατι θελουν να τα λενε ετσι... ενα καλο εμπορικο παιχνιδι ειναι, τα τελευταια δειγματα της εταιριας δειχνει οτι ακολουθει μονοπωλιακες μεθοδους(microsoft like) που δειχνει οτι αυτα περι apple family ειναι BS.
Τωρα οσον αφορα τις επιδοσεις , μπορει να ειναι λιγο πιο γρηγορο με το ιδιο hardware παντα , αλλα για εμενα ειναι αδιαφορη. Κ αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι η apple φτιαχνει ενα λογισμικο για ενα συγκεκριμενο hardware οπου ξερει οτι θα γινεται καλυτερη αξιοποιηση τον υλικων. Αληθεια γιατι τα μακ αφου ειανι τοσο γαματα εβαλαν το bootcamp για τα windows? ...

τελος δεν υπαρχει pc rule mac sucks αλλα οπως βολευεται ο καθενας , ομως το κακο ειναι οτι τα macboyς φανατιζονται παραπανω κ το παρουσιαζουν λες κ ειναι κατι το εξωπραγματικο αυτο το μηλο .
+1 στα vaio κ ασε τα παιδια με τα μακ να πηγαινουν starbucks σε κεντρικο τραπεζι για να φενονται και μεσω wifi να δειχνουν οτι δαχτυλογραφουν

linux ree
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top