Ισότητα, πλάνη ή πραγματικότητα;

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γιατί να μην παίρνουνε και οι άνδρες άδεια ανατροφής παιδιού ή γιατί να μην παίρνουν και οι χήροι τη σύνταξη της γυναίκας τους;

Για τις άδειες:

γ. Άδεια θηλασμού και φροντίδας παιδιών

Οι εργαζόμενες μητέρες δικαιούνται:
για τον θηλασμό και τις υπόλοιπες φροντίδες ανατροφής του παιδιού και για 2 χρόνια μετά τον τοκετό:
* να διακόπτουν την εργασία τους για μία ώρα την ημέρα,
* ή να προσέρχονται μία ώρα αργότερα κάθε μέρα ή να αποχωρούν νωρίτερα κατά μία ώρα κάθε μέρα.
Ύστερα από συμφωνία των μερών, η μείωση του χρόνου εργασίας μπορεί να ορισθεί σε 2 ώρες για έναν χρόνο μετά τον τοκετό.

Ποιος από τους γονείς δικαιούται άδεια φροντίδας παιδιού;

Την άδεια απουσίας για λόγους φροντίδας παιδιού μπορεί εναλλακτικά να ζητήσει και ο πατέρας, εφόσον δεν κάνει χρήση η εργαζόμενη μητέρα.
Το μειωμένο ωράριο για τη φροντίδα των παιδιών θεωρείται και αμείβεται ως χρόνος εργασίας (9/6/1993, ΕΓΣΣΕ, άρθρο 9).


πηγή
Για τις συντάξεις:

Χήρα - χήρος. Οι σχετικές διατάξεις του ΙΚΑ και τα Καταστατικά των διαφόρων Ταμείων στο προκείμενο θέμα αναφέρονται στο δικαίωμα της χήρας και μόνο υπό ειδικές προϋποθέσεις (απορίας, αναπηρίας κ.λ.π.) και στο χήρο.
Η διάκριση αυτή, σε βάρος των χήρων κρίθηκε ότι αντίκειται στις περί ισότητας διατάξεις του Συντάγματος.
Στη συνέχεια, μετά από σχετική αμφιταλάντευση ως προς την ανάγκη προσαρμογής ή μη της νομοθεσίας και υπέρ των χήρων(1) τα Δικαστήρια αποφάνθηκαν τελικά, ότι σε περίπτωση θανάτου της συζύγου, συντάξεως δικαιούται και ο χήρος, κατά τους κανόνες της ίσης μεταχείρισης, με βάση τις ισχύουσες διατάξεις των ασφαλιστικών Οργανισμών για τις χήρες, χωρίς δηλαδή τη θέσπιση νέων διατάξεων για τους χήρους, εφαρμόσαντα τα Δικαστήρια, την αρχή της "δημιουργικής ισότητα"(2). Η εμφανισθείσα αυτή τάση της νομολογίας ώθησε την πολιτεία σε επανεξέταση του όλου θέματος και με το ν.2676/99, άρθρ. 62 θέσπισε τα κατωτέρω, τα οποία συμπλέουν με τις περί ισότητας διατάξεις, μειώνουν, όμως, τα πρότερον ισχύσαντα δικαιώματα για τις χήρες.
[...]
πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
προτιμώ την ισονομία από την ισότητα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Το αστειο της υποθεσης ειναι οτι υπαρχει η αντιληψη απο πολλες γυναικες οχι ολες, δε θελω να ισοπεδωνω ολες τις γυναικες, οτι ο αντρας αποδυκνειει τον αντρισμο του πληρωνοντας για τα παντα και συνεχεια, ρε κοπελα μου αφου δουλευεις και εσυ εισαι το ιδιο αξια μαζι μου, γιατι πρεπει να γινω χορηγος σου, ειναι σα να σε προσβαλω, σα να σε θεωρω κατωτερη πληρωνοντας συνεχεια, σα να σου λεω οτι εισαι ανικανη να συντηρησεις το εαυτο σου. Στο πρωτο ραντεβου παραδοσιακα πληρωνει ο αντρας και ενταξει ετσι ειναι το εθιμο, αυτη κανει και καλα μια κινηση να πληρωσει ετσι για τα ματια του κοσμου αλλα παντα κανει πισω, παντα :D, καθως περναει ο καιρος αυτη, η εστω και τυπικη κινηση αρχιζει να ατονει, με αποτελεσμα μετα απο λιγο καιρο να εχεις γινει τελεσιδικα χορηγος.
χαχαχα εχεις απολυτο δικιο! σε μια σχεση της ζωης μου ετυχε κατι τετοιο αλλα ο λογος που το δεχτηκα ηταν γτ ηταν η πρωτη μου σχεση και εκεινος επεμενε να το κανει και σκεφτηκα...ε, ετσι θα γινεται!:P παντως ολες τις φορες που εγινε αυτο το πραγμα ενιωθα μια ντροπη μεσα μου που με πειραζε παρα πολυ, αλλα ημουν λιγο τρελλαμενη μ αυτο το ατομο και δε μπορουσα ν αρθρωσω κουβεντα ποσο μαλλον να συζητησω για λεφτα!:redface: τελικα πλεον εχω εντελως διαφορετικη αντιμετωπιση, και για να μη γινει θεμα φροντιζω εγω πριν ακομα εχει ερθει η σερβιτορα να εχω βγαλει ολα οσα μου αντιστοιχουν ετσι ωστε να φερω την κατασταση προ τετελεσμενου και να μη χρειαστει να μπει ουτε εγω ουτε αυτος στη διαδικασια, την οποια θεωρω και ηλιθια.

ασχετο αλλα εχετε προσεξει πως οταν εχεις κλεισει τραπεζι καπου ή οταν πανε να σου πλασαρουν κατι, να σε κανουν να κατσεις καπου να φας (πχ σ ενα νησι σε μια ταβερνα) και εισαι ζευγαρι με καποιον συνηθως η πρωτη αντιδραση ειναι να κοιταξουν τον αντρα και να απευθυνθουν σε αυτον? και τλκ κανουν αυτοι τις ''συνεννοησεις'' :P δεν ξερω αν συμβαινει παντα αυτο αλλα εγω το χω παρατηρησει πολλες φορες. ισως να χει να κανει εκτος των αλλων και με το οτι υποτιθεται πως αυτος θα πληρωσει στο τελος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sukerakos13

Νεοφερμένος

Ο sukerakos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
φυσικα ειναι πλανη και πολλους οπως και μενα φυσικα μας χαροποιει ιδιαιτερα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Οι διαφορές που οφείλονται στη φύση αποτρέπουν τα περιθώρια διεκδίκησης ισότητας;

Τις διαφορές που οφείλονται στη φύση, οφείλουμε να τις κρίνουμε με τιμή γενικά και ειδικά, μη ξεχνάμε ότι δεν πρέπει να...της πάμε "κόντρα", αλλά σαν έλλογα όντα που είμαστε, πρέπει επίσης να προσπαθήσουμε να τις "ισοζυγίσουμε", έτσι ώστε η μία να εξουδετερώνει τις συνέπειες της άλλης, σεβόμενοι φυσικά τις ιδιαιτερότητες τους!!!

Κάτι σαν την (ξεχασμένη) θεωρία του μαρξισμού, στη σύγχρονη (μοντέρνα) ...εκδοχή της! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Aν οι γυναίκες ερεθίζονταν εγκεφαλικά στο American Gigolo του 1980 δε θα είχαν πάρει τον Richard Gere για το ρόλο αλλά τον Kώστα Τσάκωνα.
ποσοι ζιγκολο υπαρχουν και ποσες πορνες?

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;" και ενδέχεται να μην ταιριάζει απολύτως στη ροή της συζήτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μη το ξαναπιάσουμε αυτό. Ζιγκολό δεν υπάρχουν πολλοί, γιατί α) ακόμα και η πιο άσχημη γυναίκα βρίσκει εύκολα σεξ, οπότε δεν χρειάζεται να πληρώσει γι' αυτό και β) οι περισσότερες γυναίκες είναι τόσο συντηρητικές και φοβισμένες μην τις κρίνουν αρνητικά, που δεν θα πήγαιναν με ζιγκολό ακόμα και να ήθελαν. Μια φορά πάντως δεν είναι επειδή δεν ερεθίζονται οπτικά - το ακριβώς αντίθετο, οι πιο πολλές γυναίκες φίλες μου δίνουν πολύ περισσότερη σημασία στην κοιλίτσα του απ' ό,τι δίνει εκείνος στην δικιά της. :lol:

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ακόμα και η πιο άσχημη γυναίκα βρίσκει εύκολα σεξ, οπότε δεν χρειάζεται να πληρώσει γι' αυτό
γιατι????????:hmm:

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,057 μηνύματα.
Έχει χαλάσει ο κόσμος τελικά...

Κι εκεί φεμινισμός γαμώτο;;;

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Που είδες φεμινισμό Χιμ;
Άγγελε, αν βγω εγώ τώρα σε μια καφετέρια και την πέσω σε κάποιον που είναι μόνος του είναι πιο πιθανό να καταλήξουμε στο κρεβάτι, απ' ότι αν κάνεις εσύ το ίδιο σε μια μόνη γυναίκα στην ίδια καφετέρια. Κι αυτό συμβαίνει διότι οι άντρες εκ φύσεως κάνουν πιο εύκολα σεξ για πρώτη φορά απ' ό,τι μια γυναίκα (φυσικά αυτό δεν είναι απόλυτο και παντού υπάρχουν εξαιρέσεις).

:)

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κι αυτό συμβαίνει διότι οι άντρες εκ φύσεως κάνουν πιο εύκολα σεξ για πρώτη φορά απ' ό,τι μια γυναίκα
μονο για πρωτη φορα?
εισαι σεξιστρια?
οταν τα λεω εγω παντως ετσι με λετε..:whistle:

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Έχει χαλάσει ο κόσμος τελικά...

ευτυχώς...

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,057 μηνύματα.
Ευτυχώς για σένα, δυστυχώς για μένα.;)

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Που είδες φεμινισμό Χιμ;
Άγγελε, αν βγω εγώ τώρα σε μια καφετέρια και την πέσω σε κάποιον που είναι μόνος του είναι πιο πιθανό να καταλήξουμε στο κρεβάτι, απ' ότι αν κάνεις εσύ το ίδιο σε μια μόνη γυναίκα στην ίδια καφετέρια. Κι αυτό συμβαίνει διότι οι άντρες εκ φύσεως κάνουν πιο εύκολα σεξ για πρώτη φορά απ' ό,τι μια γυναίκα (φυσικά αυτό δεν είναι απόλυτο και παντού υπάρχουν εξαιρέσεις).

:)

Ο φεμινισμός είναι κοινωνική στάση ζωής και κίνημα για την ισότητα και το δίκαιο, και δεν έχει καμμία σχέση με την σεξουαλική ζωή (μπορεί να'σαι φεμινίστρια αλλά να τον παίρνεις από πίσω), άσχετα αν με το πέρασμα των δεκαετιών κακώς θεωρήθηκε ότι οι φεμινίστριες ντε και καλά είναι on the top και στο κρεββάτι. Απευθύνομαι στην Himela φυσικά που φαίνεται ότι έχει μια κάποια σύγχιση.

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,057 μηνύματα.
οι πιο πολλές γυναίκες φίλες μου δίνουν πολύ περισσότερη σημασία στην κοιλίτσα του απ' ό,τι δίνει εκείνος στην δικιά της. :lol:

Ο φεμινισμός είναι κοινωνική στάση ζωής και κίνημα για την ισότητα και το δίκαιο, και δεν έχει καμμία σχέση με την σεξουαλική ζωή (μπορεί να'σαι φεμινίστρια αλλά να τον παίρνεις από πίσω), άσχετα αν με το πέρασμα των δεκαετιών κακώς θεωρήθηκε ότι οι φεμινίστριες ντε και καλά είναι on the top και στο κρεββάτι. Απευθύνομαι στην Himela φυσικά που φαίνεται ότι έχει μια κάποια σύγχιση.

Εγώ μίλησα για "φεμινισμό" πάνω στην πρώτη παράθεση.

Ο φεμινισμός μπορεί να ξεκίνησε έτσι αλλά έχει καταλήξει σε μια σύγχιση ρόλων κατά την οποία ή γυναίκα, προσπαθώντας να εξισωθεί με τον άντρα ακόμα και στο σεξουαλικό κομμάτι, έχει χάσει τη γυναικεία της υπόσταση.

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eίναι φεμινισμός να δίνουν οι γυναίκες περισσότερη σημασία στην κοιλίτσα του από ό,τι εκείνος στην δική της;!! :confused:
Εγώ το είπα απλώς για να δείξω πως συμφωνώ με την άποψη που λέει πως οι γυναίκες δίνουν εξίσου σημασία στην εμφάνιση ενός άντρα όπως κι ένας άντρας στην εμφάνιση μιας γυναίκας. Και όχι, δεν θεωρώ πως αυτό προέκυψε τελευταία, νομίζω πως πάντα οι περισσότερες γυναίκες έδιναν τέτοια σημασία - αλλιώς πως όλοι οι πρίγκιπες και οι πρωταγωνιστές στα παραμύθια περιγράφονται ως "ψηλοί και όμορφοι"; ;)

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγώ μίλησα για "φεμινισμό" πάνω στην πρώτη παράθεση.

Ο φεμινισμός μπορεί να ξεκίνησε έτσι αλλά έχει καταλήξει σε μια σύγχιση ρόλων κατά την οποία ή γυναίκα, προσπαθώντας να εξισωθεί με τον άντρα ακόμα και στο σεξουαλικό κομμάτι, έχει χάσει τη γυναικεία της υπόσταση.

Mήπως έχει χάσει απλά την ζωόδη της υπόσταση ;

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
όπως και ο ανδρας..
γιναμε υπερβολικα "πολιτισμενοι" /...
ξεχασαμε και υποτιμησαμε τις ριζες μας και τη βαση μας ως απλα πλασματα της φυσης...

εγωισμος και υβρις...απεναντι σε Θεο και φυση..
κατι που πληρωνεται ..ακριβα συχνα..

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγώ μίλησα για "φεμινισμό" πάνω στην πρώτη παράθεση.

Ο φεμινισμός μπορεί να ξεκίνησε έτσι αλλά έχει καταλήξει σε μια σύγχιση ρόλων κατά την οποία ή γυναίκα, προσπαθώντας να εξισωθεί με τον άντρα ακόμα και στο σεξουαλικό κομμάτι, έχει χάσει τη γυναικεία της υπόσταση.

Δηλαδη ποια ειναι η γυναικεια υποσταση, οπως λες, οσον αφορα στο σεξουαλικο μερος?
Αν θελεις εξηγησε μου, τι εννοεις, διοτι με αυτα περι "φεμινισμου", καπου σας εχω "χασει"...

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δηλαδη ποια ειναι η γυναικεια υποσταση, οπως λες, οσον αφορα στο σεξουαλικο μερος?
οτι η γυναικα πηδιεται και δεν πηδαει για να το πουμε ωμα..
ακουω συνεχεια πολλες κοπελες και γυναικες να λενε " τον πηδηξα αυτον.. όπως Αμερικη
πανε να το παιξουν ανδρες..

και αυτο το πληρωνουν..

Σημείωση Editor: Οι παρούσα δημοσίευση προήλθε από το θέμα "Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top