Καταπιεστικό μου ταίρι

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Με ποιο σκεπτικο;;;;;;
Κι εγω ειμαι ερωτευμενος αλλα δεν ειμαι ουτε καταπιεστικος ουτε την θεωρω "κτημα" μου...δοξα σοι ο Θεος εχω κατι ακινητα για αυτον τον σκοπο.:P
Δεν ειναι αναποφευκτα αυτα...εμεις δεν τα αποφευγουμε για διαφορους λογους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
δοξα σοι ο Θεος εχω κατι ακινητα για αυτον τον σκοπο.:P

είναι πολλά?:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αναπόφεκτο από την στιγμή που είσαι ερωτευμένος;;;
Neraidaki, γιατί το θεωρείς αναπόφεκτο;;;:confused:
Marie, συμφωνώ με τα λεγόμενα σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
είναι πολλά?:redface::D
Αναλογα ποσα θα παρω εγω και ποσα ο αδερφος μου!
Παντως αρκετα...σπιτακια,κτηματα,κανα οικοπεδο...:P :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Δεν είναι και ό.τι καλύτερο να καταπιέζεσαι από το σύντροφό σου αν μάλιστα αυτό οφείλεται σε δική του ανασφάλεια ή τελοσπάντων ας πούμε "ψύχωση", να γνωρίζει ανά πάσα στιγμή που είσαι, με ποιον κτλ. Το πρόβλημα για μένα υπάρχει όταν κάποιος σου έχει δώσει το δικαίωμα να μην τον εμπιστεύεσαι επειδή σου έχει πει άπειρες φορές ψέμματα ακόμα και για τα πιο απλά πραγματα. Τότε θα μου πείτε χωρίζεις, εφόσον δεν υπάρχει εμπιστοσύνη..Μέχρι όμως να γίνει αυτό, αναγκαστικά γίνεσαι ανακριτής εν δυνάμει ώσπου κάποιος από τους δύο να μην αντέχει πια την κατάσταση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
Μέχρι όμως να γίνει αυτό, αναγκαστικά γίνεσαι ανακριτής εν δυνάμει ώσπου κάποιος από τους δύο να μην αντέχει πια την κατάσταση..

Εννοείς μέχρι να χωρίσεις απο καποιον που σου έχει δώσει πατημα να μην τον εμπιστευεσαι;:hmm:
Δεν βλέπω γιατι πρεπει να καθυστερούμε το αναπόφευκτο.Κοινώς ο/η συντροφός μας κάνει μια στραβή κι εμείς αποφασίζουμε να τον συγχωρήσουμε και να προχωρήσουμε,αυτονοητα αυτο σημαίνει πως υποθετικά αποφασίζουμε να ξεχάσουμε το στραβοπατημα του(υποθετικά γιατι θεωρητικά δεν γίνεται)οπότε δεν έχει λογική καθε φορα να του χτυπάμε "ναι αλλα πλεον δεν σε εμπιστευομαι γιατι εκανες αυτό".Αυτο δηλητηριάζει και εμας και την σχεση μας, αν δεν μπορούμε να το ξεχάσουμε και βασανιζόμαστε συνεχώς απο εμμονές οτι θα ξανασυμβεί τοτε καλύτερα να χωρίζουμε, γιατί μοιραία εκεί θα οδηγηθούμε αφού εμείς θα γίνουμε ιδιαίτερα καταπιεστικοί και απο την μεριά του ο άλλος θα νοιώθει μονίμως υπόλογος απέναντι μας και ταυτοχρονα θα βαρεθεί και την καταπίεση και την γκρίνια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
Τότε θα μου πείτε χωρίζεις, εφόσον δεν υπάρχει εμπιστοσύνη..Μέχρι όμως να γίνει αυτό, αναγκαστικά γίνεσαι ανακριτής εν δυνάμει ώσπου κάποιος από τους δύο να μην αντέχει πια την κατάσταση..

Μα και φυσικά χωρίζεις από την στιγμη που έχεις χάσει την εμπιστοσύνη σου....Να μεταμορφωθώ σε ένα είδος "ανακριτή";;;;....Όχι καλό μου.....αξίζω πολλά περισσότερα για να υπομένω την κατάσταση που περιγράφεις στις τελευταίες σειρές....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Όλοι λίγο-πολύ, όταν είμαστε ερωτευμένοι γινόμαστε καχύποπτοι, κτητικοί και ζηλεύουμε...δεν το θεωρώ κακό..είναι βέβαια και θέμα χαρακτήρα(εξού και το "λίγο-πολύ")..και για να είμαι πιο σαφής μιλάω για έρωτα και όχι για αγάπη..γιατί στην αγάπη αυτά τα συναισθήματα έχουν καταλαγιάσει...

Για μένα σημασία έχει να ζει κανείς έντονα τον έρωτα ...άκομα και τα όχι και τα τόσο "όμορφα" συναισθήματα έχουν τη χάρη τους και κρατούν τη σχέση σε εγρήγορση..μέσα σε κάποια όρια βέβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Tον ερωτα μπορεις καλλιστα να τον ζησεις στο επακρο, χωρις "αναφορες",καταπιεσεις, ανουσιες ζηλιες και σκηνες ζηλοτυπιας και χωρις τον συναισθημα του "κτηματος".;)
Να ζηλεψω ποιον;Μια κοπελα που ειναι μαζι μου και που για να ειναι μαζι μου, σημαινει οτι μου εχει δειξει οτι "αξιζει"...και πρωτα απ' ολα την εμπιστοσυνη μου.Και με το να την ζηλεψω τι θα κερδισω;Τι θα κερδισω βαζοντας μια θηλεια γυρω απο τον λαιμο της κοπελας;
Καχυποπτος;Για ποιον λογο;
Κτητικος;Δεν ειναι αντικειμενο...Δεν εννοω φυσικα με αυτο οτι θα την αφηνα ή οτι θα ηθελα να εχουμε και 5-6 παραλληλες σχεσεις.
Προσωπικη μου γνωμη παντα.
Και αν καποιος εχει ολα τα παραπανω, δεν καταλαγιαζουν παντα οταν περναει απο τον ερωτα στην αγαπη...εκει ειναι που νιωθει καποιοα "εξαρτηση" απο τον αλλο και αυτα φουντωνουν ακομα περισσοτερο και γινεται το απιστευτο μπαχαλο...:(
Ολα αυτα δρουν αρνητικα σε μια σχεση...γιατι ή καποιος απο τους δυο θα τα υπομενει (γιατι δεν μπορει να αντιδρασει, γιατι αγαπα πολυ τον αλλο και αντι να "αντιδρασει" προτιμα να καταπιεζεται κτλ κτλ κτλ), ή γιατι τελικα θα επελθει το τερμα της σχεσης.
Δεν λεω, μπορει και μερικοι να την "βρισκουν¨, αλλα πιστευω ακραδαντα οτι ειναι η συντριπτικη μειοψηφια!

Υ.Γ.-Σε καλωσορισα;Δεν σε καλωσορισα...Καλως ηρθες στην παρεα μας Neraida!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Και αν καποιος εχει ολα τα παραπανω, δεν καταλαγιαζουν παντα οταν περναει απο τον ερωτα στην αγαπη...εκει ειναι που νιωθει καποιοα "εξαρτηση" απο τον αλλο

αγάπη δεν σημαίνει εξάρτηση σε καμμία περίπτωση...η αγάπη χαρακτηριζεται από ανιδιοτέλεια..κάτι που πιστεύω πως δεν χαρακτηρίζει τον έρωτα....

και πριν όταν μίλησα για ζηλεια..καχυποψία κ.λ.π...σαφώς και δεν αναφέρομαι σε αρρωστημένες καταστάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Υ.Γ.-Σε καλωσορισα;Δεν σε καλωσορισα...Καλως ηρθες στην παρεα μας Neraida!!!:clapup:

thank you dear!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Καλωσόρισες κι από μένα, neraida!
Θα συμφωνήσω με τον mario, νομίζω. Φυσικά, μέσα σε μια σχέση -όπως και γενικά στη ζωή μας άλλωστε- υπάρχουν κάποια όρια στην ελευθερία (ειδάλλως θα είχαμε αναρχία, έτσι;). Το να κάνεις και καλά κάποια ναζάκια και ατελείωτα τηλεφωνήματα και ζήλειες και τα τοιαύτα στη σχέση το καταλαβαίνω και το δικαιολογώ στην αρχή μόνο που και οι δύο το θέλουν και το επιδιώκουν λόγω του μεγάλου ενθουσιασμού και του τρελού έρωτα...Από κει και πέρα και εφόσον "εδραιωθεί" η σχέση, σεβόμαστε την ελευθερία του άλλου και δεν τον "εξασφαλίζουμε" ως κτήμα. Τον βλέπουμε ως σύντροφο. Τον αγαπάμε, μας κρατάει συντροφιά, μοιραζόμαστε τη ζωή, έχουμε κάποιον να μας παραγορήσει, να μας σταθεί, να μας προσέχει, να μας δίνει μια τρυφερή και ζεστή αγκαλιά...
Όμως..πχ δε νομίζω ότι 2-3 τηλεφωνήματα την ώρα που ο άλλος έχει πάει για καφέ με φίλους ή και για ποτό αργά δείχνουν ότι ανησυχεί ο άλλος για την υγεία και παίρνει τηλ. Είναι αυτονόητο ότι παίρνει για να δει πού είναι, με ποιούς είναι, τι ώρα θά'ρθει, μην αργήσει και στη χειρότερη περίπτωση, γκρίνιες και επακόλουθα...Όχι. Αυτό το θεωρώ παραβίαση της ελευθερίας του συντρόφου μας.
Και εννοείται ότι πρέπει να εμπιστεύομαστε τον σύντροφό μας τυφλά. Ειδάλλως τι σόι σύντροφος είναι;
Κι εγώ ως παθούσα από καταπιεστικό σύντροφο, εκτιμώ ακόμα περισσότερο την ελευθερία. Της δίνω τρομερή αξία, γιατί δεν την έχω(ξέρετε..όπως δίνουν αξία στην Ελλάδα οι Έλληνες του εξωτερικού:P ), οπότε και συμβουλεύω να μην αφήσετε κανένα να σας κάνει κτήμα του, όσο κι αν σας αγαπάει. Παν μέτρον άριστον...
Α, εννοείται βέβαια ότι με την πολλή καταπίεση τον χάνεις τον άλλο. Είναι λάθος να σκεφτόμαστε ότι με το "τάχα μου υπερβολικό ενδιαφέρον" (=καταπίεση) θα τον κρατήσουμε κοντά μας. Ας ζούμε τον έρωτα μας χωρίς άγχος και με σεβασμό στο πρόσωπο που αγαπάμε (και "σ'αγαπάω" δε σημαίνει επιτέλους "είσαι δικός μου").
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Neraida:
αγάπη δεν σημαίνει εξάρτηση σε καμμία περίπτωση...η αγάπη χαρακτηριζεται από ανιδιοτέλεια..κάτι που πιστεύω πως δεν χαρακτηρίζει τον έρωτα....

και πριν όταν μίλησα για ζηλεια..καχυποψία κ.λ.π...σαφώς και δεν αναφέρομαι σε αρρωστημένες καταστάσεις...
Βρε εγω συμφωνω σε αυτο που λες, απλως η προσωπικη μου εμπειρια (και οχι μονο τα βιωματα μου), μου εχουν δειξει οτι τα ατομα που ειναι κτητικα,ζηλιαρηδες,καχυποπτοι κτλ κτλ, οταν περασουν απο το σταδιο του ερωτα σε αυτο της αγαπης, πολλες φορες εαν οχι τις περισσοτερες, οχι απλως ΔΕΝ ηρεμουν, αλλα γινονται ακομα πιο πολυ κτητικοι κτλ κτλ...Οταν φυσικα ειναι υπερβολικη-αρρωστημενη η κατασταση.
Και αυτο γιατι πλεον στην αγαπη εισαι ακομα πιο ενωμενος με το ταιρι σου.
Για αυτο πιο πανω εγραψα "εξαρτηση" σε εισαγωγικα αναφερομενος σε αυτου του ειδους τις καταστασεις.
Γιατι εισαι τοσο προσκολλημενος πανω στον αλλον που πλεον συναισθηματικα "εξαρτασαι" απο αυτον και με καθε τροπο προσπαθεις να τον εχεις διπλα σου..κοντα σου!Ακομα κι αν ειναι να τον αλυσοδεσεις.(Συναισθηματικα πιλωντας παλι.)
Απο την αλλη απλως στην αρχη μπορει να νιωθεις λιγο...στην "τσιτα" και μετα να καταλαβεις οτι δεν συντρεχει λογος ανησυχιας και ολων αυτων προς το ταιρι σου.
Αλλα προσοχη μιλαω για να νιωθεις "λιγο στην τσιτα"...Εαν απο την αρχη εισαι που πας;με ποιον,γιατι,ποτε,οχι!μη! οτ ενα και το αλλο επι 24ωρου βασεως και με στυλ δεσμοφυλακα, αυτα ΔΕΝ αλλαζουν τοσο ευκολα...για να μην πω ποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Ναι βρε Νεραϊδάκι, καλώς ήρθες....:)
Γνώμη μου είναι ότι αν μια σχέση ξεκινήσει με καχυποψίες, ζήλιες και όλα τα συναφεί, έτσι θα συνεχιστεί μέχρι το τέλος..... ένας άνθρωπος ή είναι κτητικός, καχύποπτος και ζηλιάρης εκ του φυσικού του ή όχι....και σίγουρα δεν αλλάζει από την μια μέρα στην άλλη....είτε στο στάδιο του έρωτα βρίσκεται η σχέση ή στης αγάπης.....άλλα η διαχωριστική γραμμή ανάμμεσα στο φυσιολογικό και την υπερβολή είναι πολύ σχετικη και σίγουρα καθόλου ξεκάθαρη.....εξαρτάται πάντα από τα άτομα που εμπλέκονται στην σχέση.....π.χ. έχω έναν φίλο όπου η κοπέλα του είναι σαν γκεσταβίτισα (κυριολεκτικα).....αυτός αγανακτεί, γκρινιάζει, βρίζει(όχι αυτήν την μοίρα του).....αλλά τελικά διαπίστωσα πως του αρέσει πολύ όλο το σκηνικο που του κάνει η κοπελίτσα...!!! Όποτε εκεί σήκωσα τα χέρια ψηλά και είπα πως είναι άξιος της μοίρας του και των επιλογών του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Aayla:
Καλωσόρισες κι από μένα, neraida!
Παν μέτρον άριστον...
Α, εννοείται βέβαια ότι με την πολλή καταπίεση τον χάνεις τον άλλο. Είναι λάθος να σκεφτόμαστε ότι με το "τάχα μου υπερβολικό ενδιαφέρον" (=καταπίεση) θα τον κρατήσουμε κοντά μας. Ας ζούμε τον έρωτα μας χωρίς άγχος και με σεβασμό στο πρόσωπο που αγαπάμε (και "σ'αγαπάω" δε σημαίνει επιτέλους "είσαι δικός μου").

συμφωνώ και επαυξάνω...
αυτό που πιστεύω είναι πως η υπερβολή μπορεί να "σκοτώσει", "καταστρέψει"...το ο,τιδήποτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Ναι βρε Νεραϊδάκι, καλώς ήρθες....:)
Γνώμη μου είναι ότι αν μια σχέση ξεκινήσει με καχυποψίες, ζήλιες και όλα τα συναφεί, έτσι θα συνεχιστεί μέχρι το τέλος..... ένας άνθρωπος ή είναι κτητικός, καχύποπτος και ζηλιάρης εκ του φυσικού του ή όχι....και σίγουρα δεν αλλάζει από την μια μέρα στην άλλη....είτε στο στάδιο του έρωτα βρίσκεται η σχέση ή στης αγάπης.....άλλα η διαχωριστική γραμμή ανάμμεσα στο φυσιολογικό και την υπερβολή είναι πολύ σχετικη και σίγουρα καθόλου ξεκάθαρη.....εξαρτάται πάντα από τα άτομα που εμπλέκονται στην σχέση.....π.χ. έχω έναν φίλο όπου η κοπέλα του είναι σαν γκεσταβίτισα (κυριολεκτικα).....αυτός αγανακτεί, γκρινιάζει, βρίζει(όχι αυτήν την μοίρα του).....αλλά τελικά διαπίστωσα πως του αρέσει πολύ όλο το σκηνικο που του κάνει η κοπελίτσα...!!! Όποτε εκεί σήκωσα τα χέρια ψηλά και είπα πως είναι άξιος της μοίρας του και των επιλογών του....

χμ...παιδιά την άποψη μου αναφέρω..έχω υπάρξει πολύ κτητική ..έχω υπάρξει και "αδιάφορη"...όλα σχετικά είναι..σε ενα ζευγάρι πάντα ..ο ένας από τους δύο έχει λίγο πιο έντονα τα χαρακτηριστικα τα οποία ανέφερα...το θέμα είναι να μπορούν να κρατηθούν οι ισορροπίες...
αυτα!:) ....(άντε πολλά έγραψα και σήμερα !!:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Neraida:
χμ...παιδιά την άποψη μου αναφέρω..έχω υπάρξει πολύ κτητική ..έχω υπάρξει και "αδιάφορη"...όλα σχετικά είναι..σε ενα ζευγάρι πάντα ..ο ένας από τους δύο έχει λίγο πιο έντονα τα χαρακτηριστικα τα οποία ανέφερα...το θέμα είναι να μπορούν να κρατηθούν οι ισορροπίες...
αυτα!:) ....(άντε πολλά έγραψα και σήμερα !!:P )

Βασικά, neraida μου, νομίζω ότι όλοι το ίδιο πιστεύουμε και συμφωνούμε πάνω-κάτω, αλλά ξέρεις...Κουβέντα να γίνεται και μια προσπάθεια ένωσης του χάσματος ανάμεσα στον άντρα από τον Άρη και της γυναίκας από την Αφροδίτη...(κάπου, κάπως, κάποιο λάθος έκανε ο Θεός στον πολλαπλασιασμό του είδους...:hmm: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Δεν βλέπω γιατι πρεπει να καθυστερούμε το αναπόφευκτο.Κοινώς ο/η συντροφός μας κάνει μια στραβή κι εμείς αποφασίζουμε να τον συγχωρήσουμε και να προχωρήσουμε,αυτονοητα αυτο σημαίνει πως υποθετικά αποφασίζουμε να ξεχάσουμε το στραβοπατημα του(υποθετικά γιατι θεωρητικά δεν γίνεται)οπότε δεν έχει λογική καθε φορα να του χτυπάμε "ναι αλλα πλεον δεν σε εμπιστευομαι γιατι εκανες αυτό".

κλέφτρα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, με μια μόνο ένσταση..
δεν είναι ο έρωτας παιδί της λογικής...με αυτό δεν εννοώ ότι πρέπει να λειτουργούμε ως αυτοκίνητα χωρίς φρένο, αλλά ότι πολλές φορές είναι σχεδόν ακαταόρθωτο να ενεργήσουμε λογικά όταν είμαστε ερωτευμένοι..ακόμη και όταν μας κάνει τη στραβή ο άλλος.. Η φυσική κατάληξη μιας σχέσης όταν χάνεται η εμπιστοσύνη είναι το τέλος..μέχρι λοιπόν να επέλθει αυτό το τέλος υπό τις συγκεκριμένες συνθήκες που αναφέρω στην αρχική δημοσίευση σίγουρα περνάει κάποιο χρονικό διάστημα..στο χρονικό αυτό διάστημα δεν ξεχνάς τη στραβή,δε σημαίνει ότι συγχωρείς απλά ίσως προσπαθείς να δώσεις στον άλλο μια δεύτερη ευκαιρία και κυρίως τη δυνατότητα να αποδείξει ότι την αξίζει και αυτήν και την εμπιστοσύνη σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τα περισσοτερα τα ειπατε.

Για να γινεις ανακριτικος και πιεστικος, εχεις αμφιβολιες (οτι δε θα ξενοκοιταειξει) ή ανασφαλιες (οτι σε αγαπαει πολυ).
Για να εχεις τετοιες αμφιβολιες -ανασφαλιες, σημαινει οτι δεν εχεις και πολλη εμπιστοσυνη.
Για να μην εχεις και πολλη εμπιστοσυνη, μαλλον δεν ειναι και πολυ deep η σχεση.
Για να μην ειναι πολυ deep η σχεση, ή ειναι πολυ φρεσκια, ή δεν ηταν ποτε οπως νομιζες/ηλπιζες.

Οποτε κανεις κατι για να δεις που ειναι τα πραματα, ωστε να ξερεις αν θα προχωρησεις/κανεις υπομονη, ή αν θα ληξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Μα και φυσικά χωρίζεις από την στιγμη που έχεις χάσει την εμπιστοσύνη σου....Να μεταμορφωθώ σε ένα είδος "ανακριτή";;;;....Όχι καλό μου.....αξίζω πολλά περισσότερα για να υπομένω την κατάσταση που περιγράφεις στις τελευταίες σειρές....
ma fav gal!!! OLE!!!! ohhhhh yeaaaahhhh :clupap:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top