Κινητά τηλέφωνα και Ακτινοβολία (SAR)

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Με απασχολει πολυ τον τελευταιο καιρο πως μπορω να προστατευτω απο την ακτινοβολια του κινητο, εκτος βεβαια απο το να μην το χρησιμοποιω. Εσεις τι κανετε? Τα bluetooth βοηθανε καθολου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Το Bluetooth και τα ακουστικά σίγουρα βοηθάνε αλλά δεν παύει πάλι η υπερβολική χρήση των κινητών να είναι επικίνδυνη.
Δυστυχώς,έχουν μπει στη ζωή μας κι έχουν ριζώσει,πράγμα που σημαίνει πως το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι λογική χρήση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Προσπάθησε να χρησιμοποιείς το κινητό όσο το δυνατόν λιγότερο γίνεται. Μπορείς, αν ξέρεις ότι εκεί που θα πας θα υπάρχει και σταθερό τηλέφωνο, να μην πάρεις το κινητό μαζί σου. Έχε το κλειστό αν μπορείς.

Τώρα, αν τα παραπάνω είναι δύσκολα, ΟΧΙ κλήσεις σε κλειστούς χώρους και σε περιοχές που δεν πιάνει σήμα. Νομίζω πως το κάθε κινητό τηλέφωνο έχει και έναν αριθμό που δείχνει το πόση ακτινοβολία εκπέμπει και που αναγράφεται στη συσκευασία του, αλλά δε θυμάμαι πώς ακριβώς τον λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mahone

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Έχει γίνει πλέον αναγκαίο το κινητό τηλέφωνο. Όλο αυτό είναι μια προεργασία της τεχνολογίας για την εκμετάλλευση των ανθρώπων(η μάλλον των πορτοφολιών των ανθρώπων), ώστε να αποφέρει κέρδος κάθε εταιρία που είναι πρόθυμη να συμμετέχει σε αυτή την διαδικασία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ πάλι το κινητό μόνο για μηνύματα το έχω και σπάνια με παίρνουν και παίρνω τηλέφωνο. Η πιο συχνή κλήση που κάνω είναι για να βάλ μονάδες που τις ξοδεύω κατά 90% στα μηνύματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Εγώ από τη στιγμή που μας έκανε μία μικρή ενημέρωση ο καθηγητής μας πέρυσι στις αρχές της χρονιάς (2006) δε ξανά άνοιξα το κινητό μου (μόνο 7-8 φορές και όχι παραπάνω από μισή ώρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Χρησιμοποιήστε όσο περισσότερο τα κινητά. Βοηθάτε την εξέλιξη να προχωράει πιο γρήγορα, αφού πολλαπλασιάζονται οι μεταλλάξεις του dna.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Χρησιμοποιήστε όσο περισσότερο τα κινητά. Βοηθάτε την εξέλιξη να προχωράει πιο γρήγορα, αφού πολλαπλασιάζονται οι μεταλλάξεις του dna.

με αυτόν τον τρόπο μάλλον θα "εξελιχθούμε" σε μπαμπουϊνους.. και νομίζω πως ήδη μερικοί έχουν αρχίσει να μεταβάλλονται -στο μυαλό τουλάχιστον- σε υποανάπτυκτα πρωτεύοντα θηλαστικά.. για το γεγονός αυτό όμως δεν ευθύνεται κατ' αποκλειστικότητα η χρήση κινητού..

εγώ πάντως το δικό μου κινητό το έχω σχεδόν πάντα κλειστό και το χρησιμοποώ ελάχιστα.. και δεν νομίζω ότι είναι και τόσο αναγκαίο όσο διατείνοναι μερικοί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Εγώ πάλι το κινητό μόνο για μηνύματα το έχω και σπάνια με παίρνουν και παίρνω τηλέφωνο. Η πιο συχνή κλήση που κάνω είναι για να βάλ μονάδες που τις ξοδεύω κατά 90% στα μηνύματα...
Και μετα μηνυματα εκπεμπεται ακτινοβολια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι δίπλα στον εγκέφαλο όμως, κάτι είναι κι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στην ουσία, πάντως, όλα, λίγο-πολύ την ίδια ζημιά κάνουν, απλά σε μικρότερο βαθμό. Ακόμη και το bluetooth δημιουργεί ισχυρά πεδία, όπως επίσης και το handsfree, αφού στις περισσότερες περιπτώσεις έχει και την κεραία FM μέσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ θέλω κάποτε να το κλείσω και να μην το ξανανοίξω. Για την ακτινοβολία βέβαια αλλά και για λίγη ελευθερία επιτέλους!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Η φύση πειραματίζεται με τις μεταλλάξεις. Μπορεί εμείς να πεθαίνουμε από καρκίνο του εγκεφάλου από την χρήση κινητών, όμως οι μεταλλάξεις στο dna θα βοηθήσουν τις μελλοντικές γενιές να αντέχουν στην ακτινοβολία.

Σώσε τον κόσμο με το κινητό σου.
Μπορείς.

Vodafone
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
εγω μολις ειδα το παρακατω βιντεο δεν το πολυχρησιμοποιω!!
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=V94shlqPlSI[/ame]
και αν ψαξετε θα βρειτε κι αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
εγω μολις ειδα το παρακατω βιντεο δεν το πολυχρησιμοποιω!!
https://www.youtube.com/watch?v=V94shlqPlSI
και αν ψαξετε θα βρειτε κι αλλα...
WOw δηλαδή μπορείς να φτιάχνεις και ποπ κορν με το κινητό?Τζάμι!:D:D:D:D:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
ναι ειδες!!!!!ουτε λαδι ουτε μετα απλυτα πιατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ψέμα είναι αυτό το video μωρέ, με ισχύ της τάξης των milliwatt δεν ψήνεις pop corn.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
εγω μολις ειδα το παρακατω βιντεο δεν το πολυχρησιμοποιω!!
https://www.youtube.com/watch?v=V94shlqPlSI
και αν ψαξετε θα βρειτε κι αλλα...


Τέλειο!! :lol::P θα το δοκίμάσω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Η φύση πειραματίζεται με τις μεταλλάξεις. Μπορεί εμείς να πεθαίνουμε από καρκίνο του εγκεφάλου από την χρήση κινητών, όμως οι μεταλλάξεις στο dna θα βοηθήσουν τις μελλοντικές γενιές να αντέχουν στην ακτινοβολία.

Σώσε τον κόσμο με το κινητό σου.
Μπορείς.

Vodafone

Ναι όντως θα γίνουν τέτοιες μεταλλάξεις. Σε 10.000 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Ψέμα είναι αυτό το video μωρέ, με ισχύ της τάξης των milliwatt δεν ψήνεις pop corn.

Αν ψάξεις στο youtube υπάρχουν κι άλλα video που δείχνουν το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top