Υποκλοπές

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Σε πολλες χωρες οι ανθρωποι παρακολουθουνται ακομα και στον δρομο .οι Η.Π.Α υποκλεπτουν ή προσπαθουν να υποκλεψουν τις συνομιλειες και οτιδηποτε παρεμφερες για την αντιμετοπιση τυχον τρομοκρατικης επιθεσης . Ποια ειναι η γνωμησας:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Big Brother is watching you...

Το ρήμα υποκλέπτω είναι λάθος.. Δεν υποκλέπτουν, έχουν άδεια να το κάνουν..

Echelon is here....

Βασικά το όλο σύστημα βασίζεται στην "αναγνώριση" λέξεων κλειδιων.. Αν εγώ π.χ. αρχίσω και λέω Bin Laden, terrorism, Boeing 737 κτλ τότε η συνομιλία θα καταγραφεί και θα αναλυθεί...

Σίγουρα παραβιάζονται προσωπικές ελευθερίες... Αν όντως κινδύνευαν από τρομοκρατικές επιθέσεις καλά θα κάνανε... Ετσι όπως είναι η κατάσταση τώρα το βρίσκω ΛΑΘΟΣ, αλλά ποιος μπορεί να κάνει τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
ετσι λενε σε εμασ τους κοινους θνητους νομιζω .

Αλλα ειναι κοινος τοπος ορι οτιδηποτε δημοσιευεται στο internet παρακολουθητε και σε καποιες περιπτωσεις καταγραφεται (π.χ. msn,)καποιες φορες μαλιστα αν το κοιμενο δεν βγαζει νοημα προσπαθουν να το αποκρυπτογραφησουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Βασικά έτσι γίνεται, έτσι κ αλλιώς θα ήταν αδύνατο να καταγράφονται όλες οι συνομιλίες κτλ λόγω του τεράστιου ογκου δεδομένων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
φιμολογειτε ομως οτι οτιδηποτε συζητατε στο msn κρατιεται σε φακελυος στην αμερικη.και αυτο οχι για την προλυψη τρομοκρατικων επιθεσεων αλλα για το φακελομα ολων μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Γι'αυτό κρυπτογραφήστε όπου μπορείτε, ακόμα κι αν δεν έχετε ανάγκη ιδιωτικότητας ώστε αυτός που την έχει ανάγκη να μην είναι σαν τη μύγα μέσα στο γάλα κινώντας υποψίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Να καλυψουμε τρομοκρατες δλδ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μόνο οι τρομοκράτες έχουν ανάγκη ιδιωτικότητας; Οποιοσδήποτε δεν γουστάρει να τον παρακολουθούν την έχει. Εγώ χέστηκα αλλά άλλους μπορεί να τους ενοχλεί πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι για να εχεις ιδιοτικη ζωη θα πρεπει να στερηθεις πολλα πραγματα π.χ. intrenet,κινητο και πολλα αλλα και υπαρχουν ψίθυροι οτι οι ΗΠΑ διαθετουν τοσο εξελιγμενοι τεχνολογια για υποκλοπες που εμεις δεν την φανταζομαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Όλες οι κλήσεις καταγράφονται με τη μέθοδο λέξεων κλειδιών σε όλες τις χώρες με πρώτη από όλες τις ΗΠΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
καλα ολα αυτα αλλα εγω ζηταω την γνωμησας πανω στο συγκεκριμενο θεμα . προτηματε ιδιοτικη ζωη ή <<ασφαλεια>>?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
προτιμώ ιδιωτική ζωή. να τη χέσω την ασφάλειά τους.
άλλωστε, οι Αμερικανοί είναι αυτοί που συντηρούν την τρομοκρατία,
για να εμφανίζονται έπειτα ως προστάτες και σωτήρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
ZEITGEIST part 2....

Όποιος θέλει μ ακούει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Προσωπικά,πιστεύω πως αν κάποιος δεν έχει κάτι να κρύψει,δεν χρειάζεται να ανησυχεί.
Δεν με ενδιαφέρει αν με παρακολουθεί κάποιος..Σιγά,λες και θα βρει τίποτα μεμπτό :p
Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικά αδιάφορος,απλά δεν έχω τόσο δυνατό το αίσθημα της ανάγκης για απόλυτα ιδιωτική ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
προτιμώ ιδιωτική ζωή. να τη χέσω την ασφάλειά τους.
άλλωστε, οι Αμερικανοί είναι αυτοί που συντηρούν την τρομοκρατία,
για να εμφανίζονται έπειτα ως προστάτες και σωτήρες.

+1.000.000.000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Βασικά προτιμώ την ασφάλεια, αλλά ποια ασφάλεια;

Όχι αυτή που μας πλασάρουν οι Αμερικανοί πάντως.

Αν η κάθε χώρα είχε το δικό της σύστημα παρακολούθησης για τους κατοίκους της, το οποίο θα συντονιζόταν από μια διεθνή ανεξάρτητη επιτροπή, με πολύ αυστηρό έλεγχο στο ποιος έχει πρόσβαση στα δεδομένα που έχουν προκύψει, τότε ναι. Σε κάθε άλλη περίπτωση, όχι.

Παιδιά, τόσα και τόσα mails στέλλονται κάθε χρόνο που μιλούν για τρομοκράτες και Μπιν Λάντεν, και τα 999 στα 1000 είναι εντελώς αθώα. Και δε νομίζω οι τρομοκράτες να είναι τόσο ηλίθιοι ώστε να πασάρουν τέτοιες λέξεις στις επικοινωνίες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Βασικά προτιμώ την ασφάλεια, αλλά ποια ασφάλεια;

Όχι αυτή που μας πλασάρουν οι Αμερικανοί πάντως.

Αν η κάθε χώρα είχε το δικό της σύστημα παρακολούθησης για τους κατοίκους της, το οποίο θα συντονιζόταν από μια διεθνή ανεξάρτητη επιτροπή, με πολύ αυστηρό έλεγχο στο ποιος έχει πρόσβαση στα δεδομένα που έχουν προκύψει, τότε ναι. Σε κάθε άλλη περίπτωση, όχι.

Παιδιά, τόσα και τόσα mails στέλλονται κάθε χρόνο που μιλούν για τρομοκράτες και Μπιν Λάντεν, και τα 999 στα 1000 είναι εντελώς αθώα. Και δε νομίζω οι τρομοκράτες να είναι τόσο ηλίθιοι ώστε να πασάρουν τέτοιες λέξεις στις επικοινωνίες τους.
θα συμφωνισω σε ολα ομως ειναι ουτοπικο το να στηθει μια τετοια επιτροπη οχι λογο υπερβολικων απετισεων αλλα λογο του ανθρωπινου παραγοντα γιατι ολοιμας ανεξερετως εχουμε μια μικρη δοση ιδιοτελιας ;):xixi::iagree::( και δεν βγαζω τον εαυτο μου απο εξω γιατι οπως εχει πει και ενας συγγραφεας <<ποιος θα φυλάει τους φύλακες;>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoooo!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Όσον αφορά αυτό με τις κάμερες στους δρόμους, καλά μιλάμε τρελή πλάκα!
Είχα ανοίξει από το νετ και παρακολουθούσα έναν δρόμο, γιατί απλά, δεν είχα κάτι καλύτερο να κάνω -αχ η βαρεμάρα- και μια κυρία εκεί που περπατούσε χαλαρά κι ωραία, έτσι, στα καλά καθούμενα, πάρ'την κάτω... Νταξ, το τι γέλιο έριξα δε λέγεται (δεν είναι αστείο, εντάξει, αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ). :jumpy:

Τέσπα, στο θέμα μας...

Καταρχάς, αυτά με τα msn και παρεμφερή, internet και φάσεις, μην το ψάχνετε... Πονεμένη ιστορία :lol:

Γι' αυτό με τις κάμερες σε κοινούς χώρους, "υποκλοπή" συνομιλιών blah blah, δε θα ήθελα να συμβεί κι εδώ (όχι ότι δε συμβαίνει, αλλά λέμε τώρα).
Η ασφάλεια ναι, είναι πολύ σημαντική, αλλά με αυτόν τον τρόπο κάθε άλλο παρά ασφάλεια θα μπορούσε να χαρακτηριστεί. Λίγη ιδιωτικότητα δε βλάπτει.
Δηλαδή με το πρόσχημα της "προστασίας και ασφάλειας" των πολιτών από τρομοκράτες (και τι άλλο λένε, δεν ξέρω) βλέπουμε να έχουν κάνει την παρακολούθηση, εύκολη και μεθοδική. Και το χειρότερο είναι ότι όλα αυτά έχουν νομιμοποιηθεί! Ναι, με την τήρηση προδιαγραφών θα μου πείτε, αλλά τι προδιαγραφών;
Όπως και να 'χει, δεν ξέρεις πώς θα χρησιμοποιήσει τις πληροφορίες για σένα ο άλλος. Ακόμα και για καλό σκοπό να τις συλλέγει (όπως και μας παραμυθιάζουν), μπορεί να κάνει πολλά...
Ασχέτως του ποιος είναι ο εγκέφαλος της όλης ιστορίας και τι κομπίνες παίζονται πίσω από όλα αυτά, αυτό που μένει είναι ότι μας παρακολουθούν/ελέγχουν κανονικά και με το νόμο.
Προσωπικά, αδιαφορώ... :what:

ΥΓ: Ωχ, μ'έχουν φακελωμένη. :P Χαχα, όλες μου οι κινήσεις σε αρχείο και καλά ( ;:hmm: ) φυλαγμένες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Από ποίο site έβλεπες τις κάμερες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
ασχετο αλλα ενα ειδος φακελωματος ειναι το Facebook(κ αλλα) περα απο την πλακα ..νταξει εξαρταται απο το ποσο καποιος προβαλλει τον εαυτο του μεσα απο αυτο..

δε λεω τωρα οτι στο facebook θα βρεθουν οι τρομοκρατες και θα διακηδευτει η ασφαλεια της χωρας ..αλλα μιλω γενικα για την ιδιωτικη ζωη του καθενος μας..

και για την ιδιωτικοτητα μου..δε κανω κατι φοβερα ιδιαιτερο σε mails ή Msn για να με νοιαζει αν μου τα παρακολουθουν..κακο του κεφαλιου τους αν με βλεπουν στο Msn ...τι θα χουν δει τα ματακια τους...!!!

αλλοι που εχουν τετοιες σημαντικες δυνατοτητες αρα και οι τρομοκρατες ας ανησυχησουν για αυτο...αλλα ετισ και αλλιως αυτοι σιγα μη μιλανε σε msn και skype ..

προσωπικα αλλωστε ,τι σημαντικο για την ασφαλεια ενος κρατους μπορει να λεχθει απο μια μαθητρια λυκειου ??
μη σας ξεγελαω ,ανηκω σε τρομοκρατικη οργανωση και κατασκοπευω επι χρονια τη csi και η διαφυλαξη των απορρητων μυστικων μου αποτελει ολοκληρη τη ζωη μου:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top