Windows XP ή Windows Vista;

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
[offtopic]
Γιατί όχι linux σε δυνατούς; :P
[/offtopic]

Δεν ειπα οτι δεν κανει να βαλεις linux σε δυνατους υπολογιστες..:P..απλα ανεφερα τι ταιριαζει σε καθε περιπτωση..αφου κι εγω τωρα σκεφτομαι να βαλω παραλληλα με τα windows vista και τα ubuntu 8.10 ως dual boot..:D..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε μωρέ περίμενε το 9.04, δεν αργεί. Κι εγώ αυτό περιμένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ε μωρέ περίμενε το 9.04, δεν αργεί. Κι εγώ αυτό περιμένω.

Στο site του ubuntu εχει την beta εκδοση..μηπως ξερεις ποτε βγαινει η τελικη εκδοση..??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε, προφανώς μέσα στον Απρίλιο. Συγκεκριμένη ημερομηνία δε λέει ούτε στη σελίδα, οπότε δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Στο site του ubuntu εχει την beta εκδοση..μηπως ξερεις ποτε βγαινει η τελικη εκδοση..??
23 Απριλίου.
Την έβαλα την beta έκδοση, αλλα δεν έχει και κάτι το τρομερό παραπάνω.
Ένα πιο εφετζίδικο notification, ένα πρόγραμμα για να κρατάς και καλα το σύστημα καθαρό, εννοποίηση όλων των messaging προγραμμάτω στο tray (σου δείχνει ένα φακελάκι σαν εικονίδιο αντι 80 διαφορετικά για messenger, mail κτλ και όταν σου έρθει μύνημα φαίνεται εκεί) και περισσότερες ρυθμίσεις για το καινούργιο υποσύστημα ήχου που υπήρχε και στην προηγούμενη έκδοση.
Ε κατα τα άλλα πιο γρήγορο στο boot και νεότερες (προφανώς) εκδόσεις προγραμμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
XP ασυζητητι! Τα Vista είναι SVISTA!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Power User? Super user?:P
Για απλους χρηστες μια χαρα μου φαινονται εμενα τα vista
Χρησιμοποιω Xp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
VISTA ULTIMATE ΠΑΙΔΙΑ!!!--->Τα XP παλιωσαν πια..παρ'ολα αυτα τα θαυμαζω γτ ειναι 7 χρονων λειτουργικο και ακομη το προτειμουν χρηστες PC..:)

Εγω τωρα βαζω και LINUX UBUNTU 8.10 (βαριεμαι να περιμενω για τα 9.04..:P)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Εσείς που υποστηρίζετε τα Σβήστα θέλω να μου αναφέρετε αν αυτό το λειτουργικό έχει κατί επαναστατικό , κάτι καινοτόμο τελος πάντων (εκτος απο τα 3D - Aero style γραφικά που οντως ειναι καλά). Εγώ προσωπικά τα δούλεψα 5 μήνες αλλά δεν τρελάθηκα κιολας , ισα ισα μπουρδούκλωσαν τα μενού αντί να τα εξαλείψουν.. ANYWAY LINUX ΚΑΙ ΠΑΛΙ LINUX.. ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΛΟΤΗΤΑ - ΚΟΜΨΟΤΗΤΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Εσείς που υποστηρίζετε τα Σβήστα θέλω να μου αναφέρετε αν αυτό το λειτουργικό έχει κατί επαναστατικό , κάτι καινοτόμο τελος πάντων (εκτος απο τα 3D - Aero style γραφικά που οντως ειναι καλά). Εγώ προσωπικά τα δούλεψα 5 μήνες αλλά δεν τρελάθηκα κιολας , ισα ισα μπουρδούκλωσαν τα μενού αντί να τα εξαλείψουν..

Εμενα προσωπικα μ'αρεσουν τα Vista..ειναι πιο ομορφα σε γραφικο περιβαλλον, εχουν προσθεθει πολλες νεες εφαρμογες ή μερικες εχουν αναβαθμηστει ε και γενικα για μενα (επειδη ειμουν χρηστης XP για 6-7 χρονια και τα ειχα βαρεθει πια..) μου φαινονται διαφορετικα και πιο ωραια..δικαιολογω καθε ατομο που τα λεει σβηστα γτ κι εγω στο παλιο μου PC που τα ειχα βαλε σερνοταν στην κυριολεξια (κολλουσε ολο ο windows explorer..) αλλα τωρα στο καινουργιο PC (αυτο που εχω στην υπογραφη μου..) παλευονται μια χαρα..ουτε κολληματα ουτε τπτ..

ANYWAY LINUX ΚΑΙ ΠΑΛΙ LINUX.. ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΛΟΤΗΤΑ - ΚΟΜΨΟΤΗΤΑ...
Σε αυτο συμφωνω απολυτα..:up:..κι εγω τωρα ετοιμαζω να βαλω linux..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
αμα εχετε ορεξη δοκιμαστε osx86...θελει δουλεια αλλα αμα δουλεψει...θα με θυμηθειτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
αμα εχετε ορεξη δοκιμαστε osx86...θελει δουλεια αλλα αμα δουλεψει...θα με θυμηθειτε!

Αν εννοεις Mac ΟSX X86 σε κανονικο PC ναι κατι τετοιο σκοπευω να κανω το καλοκαιρι μετα τις πανελληνιες που θα εχω απειρο χρονο..εχει να φαει κτ πειραματα πανω σε OS ο υπολογιστης μου..:P:jumpy:..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Αν εννοεις Mac ΟSX X86 σε κανονικο PC ναι κατι τετοιο σκοπευω να κανω το καλοκαιρι μετα τις πανελληνιες που θα εχω απειρο χρονο..εχει να φαει κτ πειραματα πανω σε OS ο υπολογιστης μου..:P:jumpy:..

ναι αυτο εννοω..απο οτι βλεπω απο το configuration σου στη sig λογικα θα δουλεψει...
αλλα να ξερεις οτι θα παιδευτεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ναι αυτο εννοω..απο οτι βλεπω απο το configuration σου στη sig λογικα θα δουλεψει...
αλλα να ξερεις οτι θα παιδευτεις!

Nαι ασε εχω διαβασει πανω κατω την διαδικασια για να το κανεις και ειναι παλουκι..αλλα ναι οντως το αποτελεσμα αξιζει..:up:..τωρα γι'αυτη την περιοδο θα βαλω τα ubuntu linux 8.10 και θα αφησω τα δυσκολα για πιο μετα..:P;)..εσυ τα εχεις βαλει τα MAC OSX??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Nαι ασε εχω διαβασει πανω κατω την διαδικασια για να το κανεις και ειναι παλουκι..αλλα ναι οντως το αποτελεσμα αξιζει..:up:..τωρα γι'αυτη την περιοδο θα βαλω τα ubuntu linux 8.10 και θα αφησω τα δυσκολα για πιο μετα..:P;)..εσυ τα εχεις βαλει τα MAC OSX??

ναι τα εχω βαλει..ειχα παιδευτει αλλα δουλεψε τελεια,αν εξαιρεσεις ενα μικρο προβληματακι με την vga (κολλουσε οταν αλλαζα αναλυση)

οταν τα πρωτοεβαλα ειχα πωρωθει τρελα...μια ζωη win και νομιζα δεν αξιζει...αλλα ηταν σαν να μπαινω σε αλλο κοσμο.

λεξεις οπως κολλημα,antivirus,χαμενος χρονος σβηνονται απο το λεξιλογιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

j.b.

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
vista, αρκει να χρησιμοποιεισ τετραπυρινο pc και να υποστιριζει την τεχνολογια 64-bit
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Μέρχι να δοκιμαστεί η αξιοπιστία τους,XP...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
vista, αρκει να χρησιμοποιεισ τετραπυρινο pc και να υποστιριζει την τεχνολογια 64-bit
Γιατί;Η τεχνολογία 32-bit τι έχει;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Όλα είναι σχετικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Γιατί;Η τεχνολογία 32-bit τι έχει;:)

Απλα εχει επικρατησει οτι η τεχνολογια 64bit ειναι πιο αξιοπιστη και σταθερη..εγω ομως προτιμω την 32bit γιατι εχει τεραστιο αριθμο συμβατων εφαρμογων σε σχεση με την 64bit..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top