Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,803 μέλη και 2,441,130 μηνύματα σε 76,705 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 241 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εμβόλιο κατά του καρκίνου του τραχήλου

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 10:12, 26-09-06:

Ακούσατε ότι εγκρίθηκε και θα κυκλοφορήσει και στην Ελλάδα μέσα στον Νοέμβριο; Ποια η γνώμη σας; Θα το κάνετε ή υπάρχει κάτι που φοβάστε, ίσως το οτι ειναι καινούριο ακόμα; Και γενικά ας πούμε ότι πληροφορίες γνωρίζουμε επί του θέματος...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 16:33, 26-09-06:

έχω την εντύπωση ότι μπορούν να το κάνουν μόνο περθένες
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 16:48, 26-09-06:

σοβαρα;;; επιτρεπεται να ρωτησω πού το ακουσες;;;
Παράθεση

m3nt0r

Δραστήριο Μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O m3nt0r έγραψε: στις 17:17, 26-09-06:

Δεν είναι μόνο για μη σεξουαλικά ενεργές γυναίκες, αλλά καθώς το εμβόλιο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ αλλά κατά του HPV που μπορεί να προκαλέσει και είναι προληπτικό, δεν έχει νόημα να το κάνει κάποια γυναίκα που έχει ήδη προσβληθεί και έτσι ο αμερικάνικος νομίζω οργανισμός πρόληψης, το συνιστά σε ηλικίες μέχρι και σε 9 ετών...
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 17:32, 26-09-06:

όπως τα λέει ο m3nt0r είναι....
είναι προληπτικό κατά του HPV (τα γνωστά κονδυλώματα δεδομένου ότι 7 στις 10 γυναίκες τα αποκτούν), θα γίνεται στην ηλικία των 9 έως 25, όχι δεν έχει πάρει έγγριση ακόμα για Ελλάδα, ξεκινάει όμως από άλλες χώρες της Ευρώπης (θυμάμαι σίγουρα την Αγγλία μέσα)
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 19:31, 18-05-07:

Παιδιά τι έγινε τελικά με αυτό το εμβόλειο; έχει κανείς νέα; με ένδειαφέρει πολλύ μια τέτοια ενημέρωση, ξέρει κανείς πώς μπορώ να ενημερωθώ;
Παράθεση

Anta

Νεοφερμένος

H Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H Anta έγραψε: στις 19:38, 18-05-07:

Κάπου διάβασα (στο διαδίκτυο) οτι έχει γίνει πολύς ντόρος για το θέμα αλλά το εμβόλιο έχει πολλές επιπλοκές και τέτοια...
Αν βρω αυτό που είχα δει, θα σας το δώσω...

Ήθελα κι εγώ να το βρώ και να το κάνω αλλά μετά απο αυτά που διάβασα, σοκαρίστηκα.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 19:40, 18-05-07:

Υπήρξαν πολλές αναφορές για ανεπιθύμητες ενέργειες και έχουν γίνει αρκετές προσπάθειες βελτίωσης.
Το ενθαρυντικό είναι οτι πλέον καλύπτεται από τα ασφαλιστικά ταμεία.
Παράθεση

Anta

Νεοφερμένος

H Anta έγραψε: στις 19:43, 18-05-07:

Αυτά τα περίεργα που διάβασα, μιλάνε και για πειράματα πάνω μας ε΄τός απο παρενέργειες.
Δε λέω κάτι άλλο, αν δε βρώ αυτό που είχα διαβάσει, ώστε να σας το δώσω.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 19:50, 18-05-07:

Κοίταξε, μην παίζουμε με τις λέξεις, η λέξη "πείραμα" είναι λίγο παραπλανητική.
Το εμβόλιο αυτό είναι κάτι πολύ πολύ καινούργιο, και οι όποιες ανεπιθύμητες ενέργειες παρουσιαστούν, θα καταγραφούν και θα γίνει προσπάθεια βελτίωσής του.
Το ίδιο ακριβώς γίνεται με όλες τις φαρμακευτικές ουσίες που κυκλοφορούν στην αγορά και στα νοσοκομεία
Αν θέλει κάποιος να το ονομάσει αυτό "πείραμα", ας το κάνει, αλλά όμως δεν θα αφορά μόνο το εμβόλιο, αλλά όλες τις φαρμακευτικές ουσίες που κυκλοφορούν.
Παράθεση

Anta

Νεοφερμένος

H Anta έγραψε: στις 19:58, 18-05-07:

Επειδή ακριβώς ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ, είπα οτι θα μιλήσω όταν το βρώ.
Αυτή τη στιγμή ΔΕΝ το έχω μπροστά μου, ούτε λινκ έχω σαν πηγές.
Κατανοητό;
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 20:02, 18-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Anta
Επειδή ακριβώς ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ, είπα οτι θα μιλήσω όταν το βρώ.
Αυτή τη στιγμή ΔΕΝ το έχω μπροστά μου, ούτε λινκ έχω σαν πηγές.
Κατανοητό;
Προς τι τα κεφαλαία;
Εγώ αναφέρομαι στη λέξη "πείραμα" που παραθέτεις.....
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 20:04, 18-05-07:

Έχω αναφερθεί σ' αυτό το εμβόλιο στο θρεντ "Το αδίστακτο κατεστημένο...". Να διευκρινίσω ότι πράγματι έχει αναφερθεί πως πρέπει να το κάνουν τα κορίτσια πριν ξεκινήσουν τη σεξουαλική τους ζωή, γι' αυτό και οι Αμερικάνοι προτείνουν τα 9 χρόνια (για σιγουριά). Επίσης ότι ο HPV δεν προκαλεί πάντα καρκίνο ή κονδυλώματα, υπάρχουν συγκεκριμένες υποομάδες του ιού που είναι κακοήθεις. Το 70% των γυναικών που αναφέρονται ως φορείς, εννοείται όλων των υποομάδων του ιού συνολικά, μαζί με τις αβλαβείς. Πιστεύω ότι, επειδή υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον από τις γυναίκες που ήδη έχουν ξεκινήσει τη σεξουαλική τους ζωή (όπως φαίνεται κι από το παρόν θρεντ), η χρήση του εμβολίου θα επεκταθεί σταδιακά και σε αυτές. Κατ' αρχήν θα πρέπει να γίνεται εξέταση με μοριακές μεθόδους (PCR κλπ) για να διαπιστωθεί αν η συγκεκριμένη γυναίκα είναι φορέας του ιού ή όχι, οπότε στη δεύτερη περίπτωση θα μπορεί να κάνει ανεμπόδιστα το εμβόλιο. Τώρα για την περίπτωση που είναι ήδη φορέας, δεν έχει διευκρινιστεί τι πρόκειται να γίνει. Ακούστηκαν πάρα πολλά για τις παρενέργειες του συγκεκριμένου εμβολίου, τα οποία αμέσως έσπευσαν να τα διαψεύσουν. Σας καλώ να μη βιαστείτε, μέχρι να ξεκαθαρίσει οριστικά το θέμα. Το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχουμε εμείς που έχουμε κορίτσια κοντά στην ηλικία που θα πρέπει να κάνουν το εμβόλιο. Ομολογώ ότι δεν έχω ακόμη συγκεκριμένη άποψη για το ζήτημα και δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω σε αυτήν την περίπτωση. Το ζήτημα πρέπει να μελετηθεί και να μαζευτούν περισσότερα στοιχεία. Μέχρι τότε, προσέχετε με ποιους πηγαίνετε, δεδομένου ότι ο ετήσιος τζίρος της πορνείας, από ντόπιες και εισαγόμενες, έχει φτάσει στα ύψη τα τελευταία χρόνια, άρα οι περισσότεροι άντρες, στατιστικά, είναι πιθανοί πελάτες των κυριών αυτών. Θα ήθελα να κρούσω τον κώδωνα του κινδύνου και για το AIDS, αφού η Ελλάδα είναι η πρώτη χώρα σε αύξηση των ποσοστών ετησίως.
Παράθεση

Anta

Νεοφερμένος

H Anta έγραψε: στις 20:16, 18-05-07:

Πειρατή, απλά τονίζω.

(όταν τονίζω κάτι, το κάνω έντονο ή το γράφω με κεφαλαία)
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 18:07, 19-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Anta
Πειρατή, απλά τονίζω.

(όταν τονίζω κάτι, το κάνω έντονο ή το γράφω με κεφαλαία)
Αν το βρείς πραγματικά θα με ενδειέφερε, όταν είπες για τις δοκιμές ενοείς σε υγειής γυναίκες ή ζώα;
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 18:10, 19-05-07:

Μάνια, τι ακριβώς εννοούμε όταν λέμε δοκιμές σε υγιείς γυναίκες;
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,814 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε: στις 18:16, 19-05-07:

εγω ξερω οτι πρεπει να το κανουν κοριτσια πριν ξεκινησουν τη σεξουαλικη τους ζωη αλλιως μειωνεται η δραση του εμβολιου. κατα τ αλλα οτιδηποτε αφορα αυτο το θεμα απο αλλες πηγες θα με ενδιεφερε να ενημερωθω. αν εχει κπ κατι ας το βαλει.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 18:48, 19-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Μάνια, τι ακριβώς εννοούμε όταν λέμε δοκιμές σε υγιείς γυναίκες;
Τα πρώτα εμβόλια δεν πάνε σε υγιές γυναικες; μετά φυσικά τα ζώα έτσι;
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 18:50, 19-05-07:

Ολα τα εμβόλια σε υγιείς ανθρώπους γίνονται.
Πριν κυκλοφορήσουν στην αγορά έχουν δοκιμαστεί ήδη.
Αλλά ακόμη και αυτή η κυκλοφορία τους μια "δοκιμή" είναι και αυτό ισχύει για όλες τις φαρμακευτικές ουσίες.
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε: στις 19:01, 19-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Ολα τα εμβόλια σε υγιείς ανθρώπους γίνονται.
Πριν κυκλοφορήσουν στην αγορά έχουν δοκιμαστεί ήδη.
Αλλά ακόμη και αυτή η κυκλοφορία τους μια "δοκιμή" είναι και αυτό ισχύει για όλες τις φαρμακευτικές ουσίες.
Το θέμα είναι πού έχουν δοκιμαστεί; απο το ποντίκι ακριβώς πάνω μου;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια