• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Εμβόλιο κατά του καρκίνου του τραχήλου

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Ακούσατε ότι εγκρίθηκε και θα κυκλοφορήσει και στην Ελλάδα μέσα στον Νοέμβριο; Ποια η γνώμη σας; Θα το κάνετε ή υπάρχει κάτι που φοβάστε, ίσως το οτι ειναι καινούριο ακόμα; Και γενικά ας πούμε ότι πληροφορίες γνωρίζουμε επί του θέματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
έχω την εντύπωση ότι μπορούν να το κάνουν μόνο περθένες:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
σοβαρα;;; :blink: :blink: :blink: επιτρεπεται να ρωτησω πού το ακουσες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο για μη σεξουαλικά ενεργές γυναίκες, αλλά καθώς το εμβόλιο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ αλλά κατά του HPV που μπορεί να προκαλέσει και είναι προληπτικό, δεν έχει νόημα να το κάνει κάποια γυναίκα που έχει ήδη προσβληθεί και έτσι ο αμερικάνικος νομίζω οργανισμός πρόληψης, το συνιστά σε ηλικίες μέχρι και σε 9 ετών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όπως τα λέει ο m3nt0r είναι....
είναι προληπτικό κατά του HPV (τα γνωστά κονδυλώματα δεδομένου ότι 7 στις 10 γυναίκες τα αποκτούν), θα γίνεται στην ηλικία των 9 έως 25, όχι δεν έχει πάρει έγγριση ακόμα για Ελλάδα, ξεκινάει όμως από άλλες χώρες της Ευρώπης (θυμάμαι σίγουρα την Αγγλία μέσα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Παιδιά τι έγινε τελικά με αυτό το εμβόλειο; έχει κανείς νέα; με ένδειαφέρει πολλύ μια τέτοια ενημέρωση, ξέρει κανείς πώς μπορώ να ενημερωθώ;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anta

Νεοφερμένος

Η Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Κάπου διάβασα (στο διαδίκτυο) οτι έχει γίνει πολύς ντόρος για το θέμα αλλά το εμβόλιο έχει πολλές επιπλοκές και τέτοια...
Αν βρω αυτό που είχα δει, θα σας το δώσω...

Ήθελα κι εγώ να το βρώ και να το κάνω αλλά μετά απο αυτά που διάβασα, σοκαρίστηκα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Υπήρξαν πολλές αναφορές για ανεπιθύμητες ενέργειες και έχουν γίνει αρκετές προσπάθειες βελτίωσης.
Το ενθαρυντικό είναι οτι πλέον καλύπτεται από τα ασφαλιστικά ταμεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anta

Νεοφερμένος

Η Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Αυτά τα περίεργα που διάβασα, μιλάνε και για πειράματα πάνω μας ε΄τός απο παρενέργειες.
Δε λέω κάτι άλλο, αν δε βρώ αυτό που είχα διαβάσει, ώστε να σας το δώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Κοίταξε, μην παίζουμε με τις λέξεις, η λέξη "πείραμα" είναι λίγο παραπλανητική.
Το εμβόλιο αυτό είναι κάτι πολύ πολύ καινούργιο, και οι όποιες ανεπιθύμητες ενέργειες παρουσιαστούν, θα καταγραφούν και θα γίνει προσπάθεια βελτίωσής του.
Το ίδιο ακριβώς γίνεται με όλες τις φαρμακευτικές ουσίες που κυκλοφορούν στην αγορά και στα νοσοκομεία
Αν θέλει κάποιος να το ονομάσει αυτό "πείραμα", ας το κάνει, αλλά όμως δεν θα αφορά μόνο το εμβόλιο, αλλά όλες τις φαρμακευτικές ουσίες που κυκλοφορούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anta

Νεοφερμένος

Η Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Επειδή ακριβώς ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ, είπα οτι θα μιλήσω όταν το βρώ.
Αυτή τη στιγμή ΔΕΝ το έχω μπροστά μου, ούτε λινκ έχω σαν πηγές.
Κατανοητό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Επειδή ακριβώς ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ, είπα οτι θα μιλήσω όταν το βρώ.
Αυτή τη στιγμή ΔΕΝ το έχω μπροστά μου, ούτε λινκ έχω σαν πηγές.
Κατανοητό;
Προς τι τα κεφαλαία;
Εγώ αναφέρομαι στη λέξη "πείραμα" που παραθέτεις.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Έχω αναφερθεί σ' αυτό το εμβόλιο στο θρεντ "Το αδίστακτο κατεστημένο...". Να διευκρινίσω ότι πράγματι έχει αναφερθεί πως πρέπει να το κάνουν τα κορίτσια πριν ξεκινήσουν τη σεξουαλική τους ζωή, γι' αυτό και οι Αμερικάνοι προτείνουν τα 9 χρόνια (για σιγουριά). Επίσης ότι ο HPV δεν προκαλεί πάντα καρκίνο ή κονδυλώματα, υπάρχουν συγκεκριμένες υποομάδες του ιού που είναι κακοήθεις. Το 70% των γυναικών που αναφέρονται ως φορείς, εννοείται όλων των υποομάδων του ιού συνολικά, μαζί με τις αβλαβείς. Πιστεύω ότι, επειδή υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον από τις γυναίκες που ήδη έχουν ξεκινήσει τη σεξουαλική τους ζωή (όπως φαίνεται κι από το παρόν θρεντ), η χρήση του εμβολίου θα επεκταθεί σταδιακά και σε αυτές. Κατ' αρχήν θα πρέπει να γίνεται εξέταση με μοριακές μεθόδους (PCR κλπ) για να διαπιστωθεί αν η συγκεκριμένη γυναίκα είναι φορέας του ιού ή όχι, οπότε στη δεύτερη περίπτωση θα μπορεί να κάνει ανεμπόδιστα το εμβόλιο. Τώρα για την περίπτωση που είναι ήδη φορέας, δεν έχει διευκρινιστεί τι πρόκειται να γίνει. Ακούστηκαν πάρα πολλά για τις παρενέργειες του συγκεκριμένου εμβολίου, τα οποία αμέσως έσπευσαν να τα διαψεύσουν. Σας καλώ να μη βιαστείτε, μέχρι να ξεκαθαρίσει οριστικά το θέμα. Το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχουμε εμείς που έχουμε κορίτσια κοντά στην ηλικία που θα πρέπει να κάνουν το εμβόλιο. Ομολογώ ότι δεν έχω ακόμη συγκεκριμένη άποψη για το ζήτημα και δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω σε αυτήν την περίπτωση. Το ζήτημα πρέπει να μελετηθεί και να μαζευτούν περισσότερα στοιχεία. Μέχρι τότε, προσέχετε με ποιους πηγαίνετε, δεδομένου ότι ο ετήσιος τζίρος της πορνείας, από ντόπιες και εισαγόμενες, έχει φτάσει στα ύψη τα τελευταία χρόνια, άρα οι περισσότεροι άντρες, στατιστικά, είναι πιθανοί πελάτες των κυριών αυτών. Θα ήθελα να κρούσω τον κώδωνα του κινδύνου και για το AIDS, αφού η Ελλάδα είναι η πρώτη χώρα σε αύξηση των ποσοστών ετησίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anta

Νεοφερμένος

Η Anta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Πειρατή, απλά τονίζω.

(όταν τονίζω κάτι, το κάνω έντονο ή το γράφω με κεφαλαία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πειρατή, απλά τονίζω.

(όταν τονίζω κάτι, το κάνω έντονο ή το γράφω με κεφαλαία)

Αν το βρείς πραγματικά θα με ενδειέφερε, όταν είπες για τις δοκιμές ενοείς σε υγειής γυναίκες ή ζώα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μάνια, τι ακριβώς εννοούμε όταν λέμε δοκιμές σε υγιείς γυναίκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω ξερω οτι πρεπει να το κανουν κοριτσια πριν ξεκινησουν τη σεξουαλικη τους ζωη αλλιως μειωνεται η δραση του εμβολιου. κατα τ αλλα οτιδηποτε αφορα αυτο το θεμα απο αλλες πηγες θα με ενδιεφερε να ενημερωθω. αν εχει κπ κατι ας το βαλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάνια, τι ακριβώς εννοούμε όταν λέμε δοκιμές σε υγιείς γυναίκες;

Τα πρώτα εμβόλια δεν πάνε σε υγιές γυναικες; μετά φυσικά τα ζώα έτσι;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ολα τα εμβόλια σε υγιείς ανθρώπους γίνονται.
Πριν κυκλοφορήσουν στην αγορά έχουν δοκιμαστεί ήδη.
Αλλά ακόμη και αυτή η κυκλοφορία τους μια "δοκιμή" είναι και αυτό ισχύει για όλες τις φαρμακευτικές ουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ολα τα εμβόλια σε υγιείς ανθρώπους γίνονται.
Πριν κυκλοφορήσουν στην αγορά έχουν δοκιμαστεί ήδη.
Αλλά ακόμη και αυτή η κυκλοφορία τους μια "δοκιμή" είναι και αυτό ισχύει για όλες τις φαρμακευτικές ουσίες.

Το θέμα είναι πού έχουν δοκιμαστεί; απο το ποντίκι ακριβώς πάνω μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top